Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
spysta
QUOTE(rchos @ Jan 14 2010, 08:48 ) *
καλα ρε σπυρο εγραψες ολοκληρο κατεβατο 2:30 το βραδυ μονο και μονο για να μας πεις οτι κανεις εκπομπη στο ραδιοφωνο?ελεος δηλαδη.ψωναρα! tongue.gif

ειμαι ψωναρα και γουσταρω !!!!!! laugh.gif laugh.gif

QUOTE(rchos @ Jan 14 2010, 17:26 ) *
αν επρεπε να πω ενα συγκροτημα που χαρακτηριζει την δεκαετια που μολις τελειωσε μαλλον θα ελεγα τους colplay.

θα συμφωνησω απολυτα για τους Coldplay ..
αν και πολλοι θα διαφωνησουν .. εγω θα προσθεσω και τους Muse .. οι οποιοι ειχαν μεν μεγαλη απηχηση .. οχι οσο οι Coldplay βεβαια ή ακομα και αλλων συγκροτηματων της 10ετιας.. αλλα μερικα κομματια τους απο τα 4 cd τους απο το 2001 και μετα ηταν πραγματικα επικα δινοντας κατι διαφορετικο στην μουσικη βιομηχανια

Παντως Ροκ συγκροτημα 10ετιας ψηφηστηκαν οι nickelback. ποτε δεν μ αρεσαν πολυ .. αλλα οκ εδωσαν αρκετα ροκ κομματια σε μια περιοδο περισσοτερο ηλεκτρονικη/ποπ
Magnus92


Ενα υπεροχο τραγουδακι για την μα#@*!α που λαμβανει χωρα καθε χρονο στις 14 Φεβρουαριου . . . Νιωστε το !!!


ΥΓ Προβιβαστηκα ρε 'σεις , ειμαι Α1 πλεον !!!! wav.gif
Αντε τωρα ηρθε και η ωρα της Ξανθης . . .
Ginobili
QUOTE(Magnus92 @ Jan 14 2010, 15:23 ) *
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Οτι να 'ναι, ε ;;
Αν επιτρεπεται ποιος μπαντες θεωρεις οτι ειναι σημα κατατεθεν για την σημερινη εποχη ;;; Αληθεια , προσπαθω να βρω μια ακρη . . . Με εχετε τρελανει smiley.gif . . .

blink.gif
pain of salvation
QUOTE(Gravedigger @ Jan 14 2010, 21:10 ) *
Επειδή έχω πολύ καιρό να ποστάρω και είμαι 100% σίγουρος ότι σας έλειψαν τα τραγούδια μου,πάρτε και μια core-ιλα από μένα.

Despised Icon-MVP

(Λες να βγάλουν και GOAT?)




Αν παιζει ανθρωπος drums,εχει πολυβολα αντι για ποδια...
Gravedigger
QUOTE (pain of salvation @ Jan 15 2010, 12:34 ) *
Αν παιζει ανθρωπος drums,εχει πολυβολα αντι για ποδια...

Και όμως παίζει smile.gif And his name is Alex Pelletier!

Είναι ο τύπος που βρίσκεται 2ος από αριστερά στην photo του video.
pain of salvation
QUOTE(Gravedigger @ Jan 15 2010, 13:15 ) *
Και όμως παίζει smile.gif And his name is Alex Pelletier!

Είναι ο τύπος που βρίσκεται 2ος από αριστερά στην photo του video.


α οκ, δεν ειναι ανθρωπος, ο Wolverine ειναι tongue.gif
The Warlus


Concert For George...


Έχω την άποψη ότι όποιος δεν γνωρίζει γενικά για τους Beatles,δεν γνωρίζει τίποτα από μουσική...

Love The Beatles
Magnus92





Διπλο χτυπημα αυτη την φορα ....
sihainas
Τι επική κομματάρα ήταν αυτή στα τελευταία λεπτα του τελευταίου επεισοδίου του House... ομολογώ ότι δεν το ήξερα... αλλά το κομμάτι τα σπασε...


Funkadelic - Maggot Brain
morrison
Eνα ποστ του Ginobili σε αλλο τοπικ(hail brother 19.gif )μου θυμισε το μεγαλειο τους...
Ναι ειναι επιδειξιομανεις,γραφικοι,κολημενοι, εμμονικοι,ποζεραδες και αλειφουν τα μπρατσα τους με λαδια.Αλλα κοντευω 30 και ακομα να ξεκολησω...


The Warlus
«Ήταν πάντα η ευχαρίστησή μας, ο σκοπός της ζωής μας, το πάθος μας και ήμασταν πολύ τυχεροί να παίζουμε μουσική για εσάς, είτε ήταν ζωντανά στη σκηνή, είτε στο studio δημιουργώντας νέα τραγούδια.

Καθώς δουλεύαμε στο νέο μας album τους προηγούμενους μήνες μπορούσαμε να αισθανθούμε πόσο δυναμική και δημιουργική ήταν η δουλειά μας – και πόσο καλά περνάγαμε κατά τη διαδικασία των ηχογραφήσεων. Αλλά υπάρχει και κάτι ακόμα: Θέλουμε να τελειώσουμε την εξωπραγματική καριέρα των Scorpions σε υψηλό επίπεδο. Είμαστε εξαιρετικά ευγνώμονες για το γεγονός ότι έχουμε ακόμα το ίδιο πάθος για τη μουσική. Αυτός είναι και ο λόγος, ιδιαίτερα τώρα, που συμφωνήσαμε ότι φτάσαμε στο τέλος του δρόμου. Τελειώνουμε την καριέρα μας με ένα άλμπουμ που θεωρούμε είναι ένα εκ των κορυφαίων που έχουμε ηχογραφήσει ποτέ και με μια περιοδεία που θα ξεκινήσει στην πατρίδα μας την Γερμανία και θα μας πάει σε πέντε διαφορετικές ηπείρους για τα επόμενα χρόνια.

Θέλουμε εσείς οι οπαδοί μας να είστε οι πρώτοι που ξέρετε σχετικά με αυτό. Σας ευχαριστούμε για την ατελείωτη υποστήριξη όλα αυτά τα χρόνια!

Ανεβάσαμε τα πρώτα δείγματα από το νέο album για εσάς.

Θα σας δούμε στην παγκόσμια περιοδεία.»

Scorpions



Ήρθε η ώρα να ξαναπωρωθώ με Scorps!!!!
Και ναι δεν είναι δυνατόν κάποιος να τους χάσει στην τελευταία περιοδεία τους,δεν μπα να παίζουν και στην Μύκονο
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 24 2010, 16:17 ) *
«Ήταν πάντα η ευχαρίστησή μας, ο σκοπός της ζωής μας, το πάθος μας και ήμασταν πολύ τυχεροί να παίζουμε μουσική για εσάς, είτε ήταν ζωντανά στη σκηνή, είτε στο studio δημιουργώντας νέα τραγούδια.

Καθώς δουλεύαμε στο νέο μας album τους προηγούμενους μήνες μπορούσαμε να αισθανθούμε πόσο δυναμική και δημιουργική ήταν η δουλειά μας – και πόσο καλά περνάγαμε κατά τη διαδικασία των ηχογραφήσεων. Αλλά υπάρχει και κάτι ακόμα: Θέλουμε να τελειώσουμε την εξωπραγματική καριέρα των Scorpions σε υψηλό επίπεδο. Είμαστε εξαιρετικά ευγνώμονες για το γεγονός ότι έχουμε ακόμα το ίδιο πάθος για τη μουσική. Αυτός είναι και ο λόγος, ιδιαίτερα τώρα, που συμφωνήσαμε ότι φτάσαμε στο τέλος του δρόμου. Τελειώνουμε την καριέρα μας με ένα άλμπουμ που θεωρούμε είναι ένα εκ των κορυφαίων που έχουμε ηχογραφήσει ποτέ και με μια περιοδεία που θα ξεκινήσει στην πατρίδα μας την Γερμανία και θα μας πάει σε πέντε διαφορετικές ηπείρους για τα επόμενα χρόνια.

Θέλουμε εσείς οι οπαδοί μας να είστε οι πρώτοι που ξέρετε σχετικά με αυτό. Σας ευχαριστούμε για την ατελείωτη υποστήριξη όλα αυτά τα χρόνια!

Ανεβάσαμε τα πρώτα δείγματα από το νέο album για εσάς.

Θα σας δούμε στην παγκόσμια περιοδεία.»

Scorpions



Ήρθε η ώρα να ξαναπωρωθώ με Scorps!!!!
Και ναι δεν είναι δυνατόν κάποιος να τους χάσει στην τελευταία περιοδεία τους,δεν μπα να παίζουν και στην Μύκονο


Ας τους στειλει καποιος απο Θεσσαλονικη και πανω (και να σκασετε ολοι σας ρε blech.gif ...) για να τους αποχαιρετησω καταλληλα . . .
lightday
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 24 2010, 16:17 ) *
«Ήταν πάντα η ευχαρίστησή μας, ο σκοπός της ζωής μας, το πάθος μας και ήμασταν πολύ τυχεροί να παίζουμε μουσική για εσάς, είτε ήταν ζωντανά στη σκηνή, είτε στο studio δημιουργώντας νέα τραγούδια.

Καθώς δουλεύαμε στο νέο μας album τους προηγούμενους μήνες μπορούσαμε να αισθανθούμε πόσο δυναμική και δημιουργική ήταν η δουλειά μας – και πόσο καλά περνάγαμε κατά τη διαδικασία των ηχογραφήσεων. Αλλά υπάρχει και κάτι ακόμα: Θέλουμε να τελειώσουμε την εξωπραγματική καριέρα των Scorpions σε υψηλό επίπεδο. Είμαστε εξαιρετικά ευγνώμονες για το γεγονός ότι έχουμε ακόμα το ίδιο πάθος για τη μουσική. Αυτός είναι και ο λόγος, ιδιαίτερα τώρα, που συμφωνήσαμε ότι φτάσαμε στο τέλος του δρόμου. Τελειώνουμε την καριέρα μας με ένα άλμπουμ που θεωρούμε είναι ένα εκ των κορυφαίων που έχουμε ηχογραφήσει ποτέ και με μια περιοδεία που θα ξεκινήσει στην πατρίδα μας την Γερμανία και θα μας πάει σε πέντε διαφορετικές ηπείρους για τα επόμενα χρόνια.

Θέλουμε εσείς οι οπαδοί μας να είστε οι πρώτοι που ξέρετε σχετικά με αυτό. Σας ευχαριστούμε για την ατελείωτη υποστήριξη όλα αυτά τα χρόνια!

Ανεβάσαμε τα πρώτα δείγματα από το νέο album για εσάς.

Θα σας δούμε στην παγκόσμια περιοδεία.»

Scorpions



.......



αν αγαπάνε ΤΟΣΟ πολύ τους fans ας δώσουν το καινούργιο τους αλμπουμ ελευθερα όπως οι radiohead και οι nin, αλλά και τα τελευταία ένσημα είναι καλά.
Καταντια.

QUOTE(john morisson @ Jan 22 2010, 19:34 ) *
Eνα ποστ του Ginobili σε αλλο τοπικ(hail brother 19.gif )μου θυμισε το μεγαλειο τους...
Ναι ειναι επιδειξιομανεις,γραφικοι,κολημενοι, εμμονικοι,ποζεραδες και αλειφουν τα μπρατσα τους με λαδια.Αλλα κοντευω 30 και ακομα να ξεκολησω...
.....


Να το προσέξεις αυτό
Magnus92
QUOTE(lightday @ Jan 24 2010, 23:37 ) *
αν αγαπάνε ΤΟΣΟ πολύ τους fans ας δώσουν το καινούργιο τους αλμπουμ ελευθερα όπως οι radiohead και οι nin, αλλά και τα τελευταία ένσημα είναι καλά.
Καταντια.



Εδω θυγεις ενα θεμα που δεν νομιζω οτι αφορα τους Σκορπιους μονο , αλλα γενικοτερα το πως αντιμετωπιζεται η μουσικη απο το ευρυ κοινο . . . Συμφωνω αν το θετεις γενικα , και δεν στοχοποιεις τους Γερμανους μονο . . .
lightday
QUOTE(Magnus92 @ Jan 25 2010, 00:20 ) *
Εδω θυγεις ενα θεμα που δεν νομιζω οτι αφορα τους Σκορπιους μονο , αλλα γενικοτερα το πως αντιμετωπιζεται η μουσικη απο το ευρυ κοινο . . . Συμφωνω αν το θετεις γενικα , και δεν στοχοποιεις τους Γερμανους μονο . . .



Μην το πλατιάζουμε .Κατάντια για αυτό που γίναν και όσο το γενικό του θέματος της μουσικής ,και τα 2 γκρουπ είχαν τα α...δια να ορίζουν μόνοι τους τον εαυτό τους και να μην τους ενδιαφέρει η πολυεθνική που τρέχει να τα μαζέψει.
Και θα πούλαγαν και πουλάν ακόμα περισσότερο από κάθε απομεινάρι τύπου σκορπιονς . Απλώς κάπου η καλλιτεχνική φύση φεύγει και κάπου σε κάνει να ξεφεύγεις από τα στεγανά.
The Warlus
Δηλαδή και να δώσουν τσάμπα οι Scorps το νέο δίσκο θα λυθεί κανά πρόβλημα;
Και για πια κατάντια κάνεις λόγο;Και ας μην ακούσω το "Λαϊβ στις Καστανιές και την Γαύδο" ήμαρτον δηλαδή.
Από την στιγμή που υπάρχει κόσμος και γουστάρει να πηγαίνει στις συναυλίες τους,καλά κάνουν και το συνεχίζουν,όπως και κάθε μπάντα.Και είναι πολύ θετικό το ότι το διαλύουν (αν όντως έτσι γίνει) και καλό θα ήταν σιγά σιγά να παίρνουν και παράδειγμα και άλλοι
lightday
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 25 2010, 13:57 ) *
Δηλαδή και να δώσουν τσάμπα οι Scorps το νέο δίσκο θα λυθεί κανά πρόβλημα;



οχι μωρέ ,αλλά οι αγαπες και τα λουλούδια για οπαδούς είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Φράγκα λέγονται και είναι γλυκά.
Τεσπα αρκετό χώρο φάγαμε για ένα πρώην γκρουπ και νυν ΚΑΠΗ που κάνει Αρπαχτές με Α κεφαλαίο. Αν είχαν λίγο αξιοπρέπεια θα είχαν κλείσει το μαγαζί προ πολλου και θα διατηρούσαν τον όποιο μύθο τους.
The Warlus
QUOTE(lightday @ Jan 25 2010, 14:03 ) *
οχι μωρέ ,αλλά οι αγαπες και τα λουλούδια για οπαδούς είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Φράγκα λέγονται και είναι γλυκά.
Τεσπα αρκετό χώρο φάγαμε για ένα πρώην γκρουπ και νυν ΚΑΠΗ που κάνει Αρπαχτές με Α κεφαλαίο. Αν είχαν λίγο αξιοπρέπεια θα είχαν κλείσει το μαγαζί προ πολλου και θα διατηρούσαν τον όποιο μύθο τους.



Ρε φίλε με κάθε σεβασμό.Ποιο είναι το πρόβλημα σου;Live κάνουν και άλμπουμ βγάζουν τα οποία άμα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ δεν τους δίνεις ούτε φράγκο.Και νομίζεις ότι μόνο οι Scorpions κάνουν "αρπακτές" όπως λες;Οι Metallica ή οι χ,ψ μπάντα γιατί πάει και παίζει σε κάτι βλαχο-πολιτείες (συγγνώμη κιόλας) της Αμερικής και την Ευρώπη την γράφουν πολλές φορές;Γιατί εκεί έχει λεφτά!Και για αυτό παίζουν και σε κανά φεστιβάλ στην Ευρώπη μας όπως καλή ώρα με το Sonisphere.Το ίδιο κάνουν οι Scorpions,οι Purple στην Ευρώπη,οι Iron Maiden στην Λατινική Αμερική κτλ.Έχεις την αίσθηση πως άμα τους τα δίνανε τρελά λεφτά θα είχαν οι Metallica,για παράδειγμα,πρόβλημα να παίξουν στο Ηράκλειο Κρήτης;
Ή μήπως νομίζεις ότι οι Scorpions έχουν ξεφτιλιστεί επειδή πηγαίνουν και παίζουν σε μέρη όπου το κοινό είναι μη-ειδικό και πηγαίνει ο κάθε τελευταίος και μπουζουκόβιος.Γιατί βάζω και στοίχημα ότι στους 50.000 των AC/DC στο ΟΑΚΑ,στους άλλους τόσους των U2 τον Σεπτέμβριο,και στους 25.000 των Metallica ανάθεμα και αν το κοινό που γουστάρει αυτήν την μουσική να ξεπερνά το 50-60%.
lightday
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 25 2010, 14:19 ) *
Ρε φίλε με κάθε σεβασμό.Ποιο είναι το πρόβλημα σου;Live κάνουν και άλμπουμ βγάζουν τα οποία άμα ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ δεν τους δίνεις ούτε φράγκο.Και νομίζεις ότι μόνο οι Scorpions κάνουν "αρπακτές" όπως λες;Οι Metallica ή οι χ,ψ μπάντα γιατί πάει και παίζει σε κάτι βλαχο-πολιτείες (συγγνώμη κιόλας) της Αμερικής και την Ευρώπη την γράφουν πολλές φορές;Γιατί εκεί έχει λεφτά!Και για αυτό παίζουν και σε κανά φεστιβάλ στην Ευρώπη μας όπως καλή ώρα με το Sonisphere.Το ίδιο κάνουν οι Scorpions,οι Purple στην Ευρώπη,οι Iron Maiden στην Λατινική Αμερική κτλ.Έχεις την αίσθηση πως άμα τους τα δίνανε τρελά λεφτά θα είχαν οι Metallica,για παράδειγμα,πρόβλημα να παίξουν στο Ηράκλειο Κρήτης;
Ή μήπως νομίζεις ότι οι Scorpions έχουν ξεφτιλιστεί επειδή πηγαίνουν και παίζουν σε μέρη όπου το κοινό είναι μη-ειδικό και πηγαίνει ο κάθε τελευταίος και μπουζουκόβιος.Γιατί βάζω και στοίχημα ότι στους 50.000 των AC/DC στο ΟΑΚΑ,στους άλλους τόσους των U2 τον Σεπτέμβριο,και στους 25.000 των Metallica ανάθεμα και αν το κοινό που γουστάρει αυτήν την μουσική να ξεπερνά το 50-60%.



no problem at all.Δεν αναφερα τίποτα για τα μέρη που παίζουν αν πρόσεξες ούτε για τις συναυλίες γενικά . Μην μου κάνεις επίθεση για αυτό.Για οτιδήποτε άλλο ναι αλλά οχι για αυτό.
Από τα υπόλοιπα γκρουπς που αναφέρεις μολις οι μετάλλικα περάσαν την νοητή γραμμή του "Δεν έχω πλέον να δώσω κάτι", οι άλλοι την έχουν περάσει καιρό τώρα. (Πόσα live και συλλογές να βγάλουν οι maiden για να δείξουν οτι έχουν παρελθον?)
Και πριν με αρχίσεις στα μπινελίκια θα σου πω οτι το σκυλομετάνιωσα που δεν πήγα "AC/DC" οχι γιατί έχουν πλέον να δώσουν κάτι ,αλλά είναι τεράστια γκρούπα που θα ήθελα να τους είχα δει για την εμπειρία. Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ πηγαίνω σε live και γουστάρω ακόμα το γκρουπ. rolleyes.gif
The Warlus
QUOTE(lightday @ Jan 25 2010, 14:35 ) *
no problem at all.Δεν αναφερα τίποτα για τα μέρη που παίζουν αν πρόσεξες ούτε για τις συναυλίες γενικά . Μην μου κάνεις επίθεση για αυτό.Για οτιδήποτε άλλο ναι αλλά οχι για αυτό.
Από τα υπόλοιπα γκρουπς που αναφέρεις μολις οι μετάλλικα περάσαν την νοητή γραμμή του "Δεν έχω πλέον να δώσω κάτι", οι άλλοι την έχουν περάσει καιρό τώρα. (Πόσα live και συλλογές να βγάλουν οι maiden για να δείξουν οτι έχουν παρελθον?)
Και πριν με αρχίσεις στα μπινελίκια θα σου πω οτι το σκυλομετάνιωσα που δεν πήγα "AC/DC" οχι γιατί έχουν πλέον να δώσουν κάτι ,αλλά είναι τεράστια γκρούπα που θα ήθελα να τους είχα δει για την εμπειρία. Αυτή είναι η διαφορά μεταξύ πηγαίνω σε live και γουστάρω ακόμα το γκρουπ. rolleyes.gif



Μαζί σου 100%.Το ότι ένα γκρουπ δεν βγάζει στα 25 χρόνια καριέρας του τους καλύτερους του δίσκους δεν σημαίνει αυτομάτως ότι τελείωσε.Για αυτόν τον λόγο θέλω να δω Metallica το καλοκαίρι,για αυτόν τον λόγο θέλω να δω και άλλες τόσες μπάντες
Gravedigger
Τι Scorpions και Γαύδος...

Εγώ έχω ψηθεί άσχημα να πάω εδώ:

http://www.groezrock.be/

Δεν θα ξέρω τι να πρωτοδώ!
Magnus92
QUOTE(lightday @ Jan 25 2010, 14:03 ) *
οχι μωρέ ,αλλά οι αγαπες και τα λουλούδια για οπαδούς είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Φράγκα λέγονται και είναι γλυκά.
Τεσπα αρκετό χώρο φάγαμε για ένα πρώην γκρουπ και νυν ΚΑΠΗ που κάνει Αρπαχτές με Α κεφαλαίο. Αν είχαν λίγο αξιοπρέπεια θα είχαν κλείσει το μαγαζί προ πολλου και θα διατηρούσαν τον όποιο μύθο τους.



ΠΡΩΗΝ γκρουπ με τετοιες κυκλοφοριες τα τελευταια χρονια ??? 69.gif 69.gif
Τελος παντων ΤΕΛΕΙΩΝΩ το θεμα . . . Αποψεις ειναι στην τελικη ...

QUOTE(Gravedigger @ Jan 25 2010, 15:24 ) *
Τι Scorpions και Γαύδος...

Εγώ έχω ψηθεί άσχημα να πάω εδώ:

http://www.groezrock.be/

Δεν θα ξέρω τι να πρωτοδώ!



Sum 41 να δεις, αδερφε . . . Αξιοι !!!
Gravedigger
QUOTE (Magnus92 @ Jan 25 2010, 23:01 ) *
Sum 41 να δεις, αδερφε . . . Αξιοι !!!

Εννοείται!Κυρίως για αυτούς πάω!και Parkway Drive..!
Βέβαια έχει πολύυυυυ πράμα..Hatebreed,Asking Alexandria,Walls Of Jericho,Despised Icon (με το τραγουδάκι που πόσταρα πριν καμιά βδομάδα),Pennywise,Agnostic Front...!Πρέπει να πάω..!
pain of salvation
QUOTE(Gravedigger @ Jan 26 2010, 10:50 ) *
Εννοείται!Κυρίως για αυτούς πάω!και Parkway Drive..!
Βέβαια έχει πολύυυυυ πράμα..Hatebreed,Asking Alexandria,Walls Of Jericho,Despised Icon (με το τραγουδάκι που πόσταρα πριν καμιά βδομάδα),Pennywise,Agnostic Front...!Πρέπει να πάω..!



Νταξει,δεν την εχω πολυ αυτην την σκηνη...

Αλλα Sum 41? blink.gif ...εχουν ακομα το target group του Χατζηγιάννη?

Εχετε χαρη που δεν ειναι σε φορμα...γιατι ολοι αυτοι μαζι δεν ειναι ουτε μια τριχα απο τους Bad Religion...
Gravedigger
QUOTE (pain of salvation @ Jan 26 2010, 11:52 ) *
Αλλα Sum 41? blink.gif ...εχουν ακομα το target group του Χατζηγιάννη?

Ώπα ώπα...!Οι Sum 41 είναι μεγάλο group!Τώρα αν τους ακούει κάθε βλαμμένο που ακούει και Χατζηγιάννη είναι άλλο θέμα!Για την ακρίβεια άντε να ξέρουν 1 τραγούδι.Όταν ξεκίνησαν οι Sum 41 αυτά πήγαιναν νηπιαγωγείο.Έγινε 1 τραγούδι γνωστό και βγήκαν και λένε ακούμε Sum 41.

Τελευταία μάλιστα έχουν σοβαρέψει,και τα 2 πιο πρόσφατα album,με άλλο ύφος, είναι πολύ καλά.
Κλασικό american teen groupακι (από τους μεγάλους του είδους) άσχετα αν είναι Καναδοί.
pain of salvation
QUOTE(Gravedigger @ Jan 26 2010, 12:00 ) *
Ώπα ώπα...!Οι Sum 41 είναι μεγάλο group!Τώρα αν τους ακούει κάθε βλαμμένο που ακούει και Χατζηγιάννη είναι άλλο θέμα!Για την ακρίβεια άντε να ξέρουν 1 τραγούδι.Όταν ξεκίνησαν οι Sum 41 αυτά πήγαιναν νηπιαγωγείο.Έγινε 1 τραγούδι γνωστό και βγήκαν και λένε ακούμε Sum 41.

Τελευταία μάλιστα έχουν σοβαρέψει,και τα 2 πιο πρόσφατα album,με άλλο ύφος, είναι πολύ καλά.
Κλασικό american teen groupακι (από τους μεγάλους του είδους) άσχετα αν είναι Καναδοί.



Ηλικιακά εννοούσα...anyway...
...ο Καναδας γενικά παντως,ειναι μεγάλη μουσικομάνα...
Gravedigger
QUOTE (pain of salvation @ Jan 26 2010, 12:48 ) *
Ηλικιακά εννοούσα...anyway...
...ο Καναδας γενικά παντως,ειναι μεγάλη μουσικομάνα...

Τότε συμφωνώ wink.gif Όπως ανέφερα και πριν : american teen group.

Όντως μια χαρά τα πάνε οι Καναδοί!
Ginobili
QUOTE(john morisson @ Jan 22 2010, 18:34 ) *
Eνα ποστ του Ginobili σε αλλο τοπικ(hail brother 19.gif )μου θυμισε το μεγαλειο τους...
Ναι ειναι επιδειξιομανεις,γραφικοι,κολημενοι, εμμονικοι,ποζεραδες και αλειφουν τα μπρατσα τους με λαδια.Αλλα κοντευω 30 και ακομα να ξεκολησω...



HAIL BROTHER

Ως γνωστόν τα δέρματα...οι υπογραφές με το αίμα...και οι μισόγυμνες γυναίκες..και..και...είναι τα φτηνά επιχειρήματα που χρησιμοποιούνται από τους επικριτές τους...πολύ απλά γιατί η μουσική τους σκοτώνει!!!
Εξάλλου δύο είδη απόψεων υπάρχουν για τους MANOWAR...αυτοί που τους λατρεύουν...κι αυτοί που τους μισούν... tongue.gif

Είτε ακούς το Bridge of death είτε παίρνεις πρέζα...το ίδιο και το αυτό....

Praise Satan!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
lightday
QUOTE(pain of salvation @ Jan 26 2010, 12:48 ) *
Ηλικιακά εννοούσα...anyway...
...ο Καναδας γενικά παντως,ειναι μεγάλη μουσικομάνα...

εκτος brian adams εχει βγάλει τρελές γκρουπες ο τόπος .RUSH , voivod ,Annihilator, Anvil ,tea party , Skinny Puppy ,Front Line Assembly (delerium κατ επέκταση ),Neil Young και πόσους άλλους .....
The Warlus
QUOTE(Ginobili @ Jan 26 2010, 15:32 ) *
HAIL BROTHER

Ως γνωστόν τα δέρματα...οι υπογραφές με το αίμα...και οι μισόγυμνες γυναίκες..και..και...είναι τα φτηνά επιχειρήματα που χρησιμοποιούνται από τους επικριτές τους...πολύ απλά γιατί η μουσική τους σκοτώνει!!!
Εξάλλου δύο είδη απόψεων υπάρχουν για τους MANOWAR...αυτοί που τους λατρεύουν...κι αυτοί που τους μισούν... tongue.gif

Είτε ακούς το Bridge of death είτε παίρνεις πρέζα...το ίδιο και το αυτό....

Praise Satan!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif



Και να φοράμε και τα γούνινα βρακάκια επίσης!!!!
Magnus92
http://www.youtube.com/watch?v=tUsbuGiwyUk

Μπορει να σας "χαλασει" λιγο αλλα δεν πειραζει ... Ζηταω εκ των προτερων συγνωμη για οσα θα ακουσετε στο τραγουδι ...
Ginobili
QUOTE(Magnus92 @ Jan 26 2010, 22:20 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=tUsbuGiwyUk

Μπορει να σας "χαλασει" λιγο αλλα δεν πειραζει ... Ζηταω εκ των προτερων συγνωμη για οσα θα ακουσετε στο τραγουδι ...

Άθλιο
sihainas
Τα σπάνε... έχω φάει μεγάλο κόλλημα τις τελευταίες μέρες μ'αυτό το (σουπερ)γκρουπ...

Them Crooked Vultures - New Fang
The Warlus
QUOTE(sihainas @ Jan 27 2010, 05:33 ) *
Τα σπάνε... έχω φάει μεγάλο κόλλημα τις τελευταίες μέρες μ'αυτό το (σουπερ)γκρουπ...

Them Crooked Vultures - New Fang



Aπό τους οποίους έφαγε πόρτα και ο "Macca" έτσι...
pinkTimeout

"...And for one second, I understand And for one
second, my life was in your hands...."
Magnus92
QUOTE(Ginobili @ Jan 27 2010, 00:53 ) *
Άθλιο



Ευχαριστω !!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
red pyramid88
QUOTE(Magnus92 @ Jan 27 2010, 00:20 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=tUsbuGiwyUk

Μπορει να σας "χαλασει" λιγο αλλα δεν πειραζει ... Ζηταω εκ των προτερων συγνωμη για οσα θα ακουσετε στο τραγουδι ...


Βασικά δεν είναι κακό, αλλά απλά δεν νομίζω ότι κάνουν και τίποτα διαφορετικό απο όσους άλλους Έλληνες παίζουν σε αυτό το στυλ. Σε συγκεκριμένες φάσεις λογικά θα γουστάρει αρκετός κόσμος, αλλά να το ακούς σπίτι σου είναι λίγο δύσκολο :/

Όσο για εμένα, αυτό το καιρό ακούω με το παραπάνω Kate & Anna McGarrigle, Johnny Cash, The carter Family. Αργότερα θα ποστάρω και κανένα κομμάτι.
Magnus92
QUOTE(red pyramid88 @ Jan 27 2010, 18:26 ) *
Βασικά δεν είναι κακό, αλλά απλά δεν νομίζω ότι κάνουν και τίποτα διαφορετικό απο όσους άλλους Έλληνες παίζουν σε αυτό το στυλ. Σε συγκεκριμένες φάσεις λογικά θα γουστάρει αρκετός κόσμος, αλλά να το ακούς σπίτι σου είναι λίγο δύσκολο :/



Τι ακριβως εννοεις ;;;
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Jan 27 2010, 18:42 ) *
Τι ακριβως εννοεις ;;;


Από ότι κατάλαβα ότι δεν ξεφεύγουν από τον ελληνικό μέσο όρο.Πράγμα στο οποίο συμφωνώ...

Και επειδή πολύ καιρό είχα να ανεβάσω βίντεο της καλύτερης μπάντας που γνώρισε ποτέ το σύμπαν

Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 27 2010, 19:14 ) *
Από ότι κατάλαβα ότι δεν ξεφεύγουν από τον ελληνικό μέσο όρο.Πράγμα στο οποίο συμφωνώ...


Δηλαδη τι θεωρειται ως μεσος ορος ;;; Αυτο δεν πολυκαταλαβα . . .
red pyramid88
Εννοώ τη punk σκηνή της χώρας και όσα συγκροτήματα ανήκουν σε αυτή. Έχουν όλα -και μαζί και αυτό που πόσταρες- την περίεργη ειλικρινά ικανότητα να ακούγονται ολόιδια, αν έχεις ακούσει ένα δηλαδή είναι σαν να έχεις ακούσει τα περισσότερα. Αυτό μπορεί να το ερμηνεύσει κανείς με 2 τρόπους: 1) γουστάρω το είδος οπότε τα λατρεύω όλα, 2) τα σιχαίνομαι όλα. Εγώ είμαι κάπου στη μέση, μου είναι απλά αδιάφορο.
Magnus92
QUOTE(red pyramid88 @ Jan 28 2010, 22:41 ) *
Εννοώ τη punk σκηνή της χώρας και όσα συγκροτήματα ανήκουν σε αυτή. Έχουν όλα -και μαζί και αυτό που πόσταρες- την περίεργη ειλικρινά ικανότητα να ακούγονται ολόιδια, αν έχεις ακούσει ένα δηλαδή είναι σαν να έχεις ακούσει τα περισσότερα. Αυτό μπορεί να το ερμηνεύσει κανείς με 2 τρόπους: 1) γουστάρω το είδος οπότε τα λατρεύω όλα, 2) τα σιχαίνομαι όλα. Εγώ είμαι κάπου στη μέση, μου είναι απλά αδιάφορο.



Οσον αφορα τι ομως ??? Μουσικη??? στιχο ??? δομη????
Tell me . . .
thrylos7
Να και κάποιοι "δεινόσαυροι" εν έτει 2001... Από τις καλύτερες live στιγμές τους (που έχουν ηχογραφηθεί βεβαίως βεβαίως), γενικά.

Deep Purple - Speed King (Perihelion 2001) - part I




Deep Purple - Speed King (Perihelion 2001) - part II

The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Jan 30 2010, 00:37 ) *
Να και κάποιοι "δεινόσαυροι" εν έτει 2001... Από τις καλύτερες live στιγμές τους (που έχουν ηχογραφηθεί βεβαίως βεβαίως), γενικά.



ΘΕΟΙ

------------

Παραθέτω άρθρο δημοσιογράφου(τρομάρα της) για την ανακοίνωση των Scorpions...

Eπιτέλους- η στιγμή που όλοι ονειρευόμασταν !Oι Scorpions διαλύονται
Δέσποινα Τριβόλη

Ήρθε μια στιγμή που περιμέναμε χρόνια- η στιγμή που οι αγαπημένοι Γερμανοί ρόκερς του Ελληνικού κοινού ανακοίνωσαν μέσω της ιστοσελίδας τους ότι «Θέλουμε να τελειώσουμε την συναρπαστική μας καριέρα όσο είναι ακόμα ακμαία(…)Συμφωνούμε ειδικά τώρα πια ότι φτάσαμε το τέλος του δρόμου». Αν σκεφτεί κανείς ότι υπάρχουν από το 1965 και το τελευταίο τους μεγάλο διεθνές χιτ βγήκε το 1984 («Rock you like a hurricane») θα μπορούσε να αναρωτηθεί κανείς γιατί άργησαν τόσο να μας αποχαιρετήσουν. Υποψιαζόμαστε ότι η ανεξήγητη επιτυχία τους σε χώρες όπως η Ελλάδα και η Ρωσσία έχει άμεση σχέση με το γεγονός ότι μας βασάνιζαν για 45 ολόκληρα χρόνια. Κάτι μας λέει βέβαια ότι θα ξαναπεράσουν από τα μέρη μας μιας και διευκρίνισαν ότι θα βγάλουν άλλο ένα άλμπουμ με τίτλο “Sting in the Tail” και μετά θα κάνουν μια παγκόσμια τουρνέ 3 χρόνων.


Καμαρώστε ύφος...
thrylos7
Εκτός των άλλων είναι και άσχετη...

Φαίνεται πως μόνο στις φίλες της έκαναν αφιερώσεις με τραγούδια των Scorpions... banana.gif
The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Jan 30 2010, 03:26 ) *
Εκτός των άλλων είναι και άσχετη...

Φαίνεται πως μόνο στις φίλες της έκαναν αφιερώσεις με τραγούδια των Scorpions... banana.gif



Xαχαχαχα!!
Εν τω μεταξύ φυσικά και δεν κρατήθηκα και έστειλα ένα mail στο site που ανέβηκε το παραπάνω άρθρο...
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 30 2010, 02:39 ) *
ΘΕΟΙ

------------

Παραθέτω άρθρο δημοσιογράφου(τρομάρα της) για την ανακοίνωση των Scorpions...

Eπιτέλους- η στιγμή που όλοι ονειρευόμασταν !Oι Scorpions διαλύονται
Δέσποινα Τριβόλη

Ήρθε μια στιγμή που περιμέναμε χρόνια- η στιγμή που οι αγαπημένοι Γερμανοί ρόκερς του Ελληνικού κοινού ανακοίνωσαν μέσω της ιστοσελίδας τους ότι «Θέλουμε να τελειώσουμε την συναρπαστική μας καριέρα όσο είναι ακόμα ακμαία(…)Συμφωνούμε ειδικά τώρα πια ότι φτάσαμε το τέλος του δρόμου». Αν σκεφτεί κανείς ότι υπάρχουν από το 1965 και το τελευταίο τους μεγάλο διεθνές χιτ βγήκε το 1984 («Rock you like a hurricane») θα μπορούσε να αναρωτηθεί κανείς γιατί άργησαν τόσο να μας αποχαιρετήσουν. Υποψιαζόμαστε ότι η ανεξήγητη επιτυχία τους σε χώρες όπως η Ελλάδα και η Ρωσσία έχει άμεση σχέση με το γεγονός ότι μας βασάνιζαν για 45 ολόκληρα χρόνια. Κάτι μας λέει βέβαια ότι θα ξαναπεράσουν από τα μέρη μας μιας και διευκρίνισαν ότι θα βγάλουν άλλο ένα άλμπουμ με τίτλο “Sting in the Tail” και μετά θα κάνουν μια παγκόσμια τουρνέ 3 χρόνων.


Καμαρώστε ύφος...



Η εν λογω "κυρια" τι ακριβως επαγγελεται και που ;;;

Ενταξει, για το αρθρο αυτο τι να πουμε ;;; Ενα σχολιο μονο : "ΨΑΓΜΕΝΗ" κυρια Τριβόλη , γνωριζετε αραγε πως το Wind of change που πιθανων να εχετε ακουσει γραφτηκε το 1990 ;;; Δεν νομιζω . . . Τωρα σταματα να μας βασανιζεις και εσυ με τις μα....ιες σου !!!
ΑΥΤΑ !!!!

ΥΓ j-kas αν μπορεις πες μου το e-mail....
morrison
Eτυχε να τους δω στο Ραδιο-Αρβυλα και μπορω να πω οτι μου αρεσε το κομματακι...
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Jan 30 2010, 16:56 ) *
Η εν λογω "κυρια" τι ακριβως επαγγελεται και που ;;;

Ενταξει, για το αρθρο αυτο τι να πουμε ;;; Ενα σχολιο μονο : "ΨΑΓΜΕΝΗ" κυρια Τριβόλη , γνωριζετε αραγε πως το Wind of change που πιθανων να εχετε ακουσει γραφτηκε το 1990 ;;; Δεν νομιζω . . . Τωρα σταματα να μας βασανιζεις και εσυ με τις μα....ιες σου !!!
ΑΥΤΑ !!!!

ΥΓ j-kas αν μπορεις πες μου το e-mail....



Μισώ να λεπτό να φωνάξω τους δικηγόρους!!!.Μόνο για να τα δουλέψεις αξίζουν κάτι τέτοια άτομα,το οποίο το έκανα και με το παραπάνω στο e-mail που ελπίζω να το διαβάσει.
Πάντως η τύπισσα με μία πρόχειρη ματιά στο διαδίκτυο είναι γνωστή lifestyle-glamorous-alternative μούρη.
Ξέρετε από τις τύπισσες που δεν ακούνε μπουζούκια και τέτοια,είναι εναλλακτικές,αλλά και τόσο ζώα που γίνονται χειρότερες από τις μπουζουκόβιες.Τουλάχιστον οι άλλες είναι μπουζούκια original και το δηλώνουν.Τούτες εδώ το παίζουν κουλτούρα και πουλάνε μούρη και γνωρίζουν τον Ian Gillan από την συνεργασία του με τον Ρακιντζή,τους Pink Floyd από το Another Brick In The Wall κτλ κτλ κτλ
Επίσης δηλώνουν ακροάτριες παρακαλώ του Βασίλη Παπακωνσταντίνου...
Scorpions και Βασίλης... cool.gif
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 30 2010, 18:25 ) *
Μισώ να λεπτό να φωνάξω τους δικηγόρους!!!.Μόνο για να τα δουλέψεις αξίζουν κάτι τέτοια άτομα,το οποίο το έκανα και με το παραπάνω στο e-mail που ελπίζω να το διαβάσει.
Πάντως η τύπισσα με μία πρόχειρη ματιά στο διαδίκτυο είναι γνωστή lifestyle-glamorous-alternative μούρη.
Ξέρετε από τις τύπισσες που δεν ακούνε μπουζούκια και τέτοια,είναι εναλλακτικές,αλλά και τόσο ζώα που γίνονται χειρότερες από τις μπουζουκόβιες.Τουλάχιστον οι άλλες είναι μπουζούκια original και το δηλώνουν.Τούτες εδώ το παίζουν κουλτούρα και πουλάνε μούρη και γνωρίζουν τον Ian Gillan από την συνεργασία του με τον Ρακιντζή,τους Pink Floyd από το Another Brick In The Wall κτλ κτλ κτλ
Επίσης δηλώνουν ακροάτριες παρακαλώ του Βασίλη Παπακωνσταντίνου...
Scorpions και Βασίλης... cool.gif



Με πεθανες μεγαλε ... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.