Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Apr 3 2011, 01:47 ) *
Tεραστια μπαντα Δημητρη μου ... Ας παιξουν και παραδοσιακη μουσικη των Εσκιμωων. Δεν αλλαζει αυτο...



Μην δίνεις ιδέες!!
Edit Johnson:Πάντως πάμε για μεγάλη ήττα αν κρίνω από το πρόσφατο παρελθόν...
KingCrimson
Σημερα εχει αφιερωμα στο post-punk

Aρχιζω με μια κομματαρα απο το 83, Mortal Coil - Sixteen Days



ακολουθει το αγαπημενο μου απο Joy Division



και 2 classic:

art punk!


και ενας υμνος!
berry
ευγε King !

ας συμβαλω και εγω στο αφιερωμα σου







priest
και για σπασιμο...


rchos
σε αυτο το φορουμ με τους joy division εχει γινει θεμα παλιοτερα.

ακομη θυμαμαι να προσπαθω να πεισω συγκεκριμενο ατομο για το μεγαλειο τους το ατομο αυτο να μην πειθεται και κανα χρονο μετα να μας βαζει και αβαταρ τον ιαν!

πολυ μεγαλη ιδιοφυια ο ιαν!πολυ μεγαλο γκρουπ οι joy division.
The Warlus
Πολύ μισώ τους Cure!
Όχι εντάξει,δεν είμαι του στυλ,γενικά

Και όσοι με θυμούνται ξέρουν πολύ καλά ποια είναι η μισητή τριάς... rolleyes.gif
Πάντως οι Joy,όντως μεγάλο κεφάλαιο
KingCrimson
Μετα και τις δυο πολυ καλες επιλογες απο τον berry, συνεχιζω το μεσημεριανο ποστ με μια διαφορετικη εκτελεση (κανονικοτατη smiley.gif ) του satisfaction των rolling stones (η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν τους πηγαινα..) απο τους Devo, oπως διαβασα..οταν το ακουσε ο Μick πρωτη φορα καραγουσταρισε!



Συνεχιζω ..




και κλεινω με λιγο 80's polish punk
The Warlus
Ρε 'σεις τι δισκάρα έβγαλε ο Bonamassa;;;;;
Πωπωπωπωπωπω το ακούω ΣΥΝΕΧΩΣ.Ακούστε το για να μαθαίνουμε όλοι μπαλίτσα από τον Άρχοντα!

Joe Bonamassa - Dust Bowl

Ηχογραφημένο και στην Σαντορίνη,κλασικά
SG3ptshooter
Rock duos αυτής της δεκαετίας, που φυσικά είναι μικρά μπροστά στους ασπρουλιάρηδες αλλά νταξ και ποιος δεν είναι..
Το παιδί είναι από το Funny Games κι αφού βαρέθηκε να βασανίζει το ριξε στο τραγούδι.

επίσης ο πρώτος ξάδερφος του Ματ Νίλσεν (τον προδίδει το βλέμμα) έκανε μεγάλο σουξέ τελευταία.
berry
γι αυτους που θα ειναι gagarin αυριο

pinkTimeout
στον αγαπημενο Bullet...

a bullet for your head
Μετα απο καιρο επεστρεψες δριμυτερη!!
Να μην χανεσαι ετσι...
Και να επαναφερεις το αβαταρ σου... cool.gif


The Warlus
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 14 2011, 14:29 ) *
Μετα απο καιρο επεστρεψες δριμυτερη!!
Να μην χανεσαι ετσι...
Και να επαναφερεις το αβαταρ σου... cool.gif




Μεγάλη μπαλίτσα από τον Bullet!!
Τι έγινε το έβαλες λόγω Σικάγο;; wink.gif
a bullet for your head
berry
pinkTimeout
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 14 2011, 14:29 ) *
Μετα απο καιρο επεστρεψες δριμυτερη!!
Να μην χανεσαι ετσι...
Και να επαναφερεις το αβαταρ σου... cool.gif
wub.gif




a bullet for your head
Επεστρεψε η Pinky & ξαναζωντανεψε το τοπικ.... biggrin.gif


a bullet for your head
Αντε...ας ριξω αλλο ενα... cool.gif


The Warlus
6 Σεπτεμβρίου 1969,κυκλοφορεί το τελευταίο ηχογραφημένο album των Beatles...αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή...

Μεσημέρι 8 Αυγούστου 1969-Τοποθεσία,Λονδίνο,Abbey Road-Ώρα 11:30 π.μ.

Τέσσερις ξεχωριστές και χαρακτηριστικές μορφές διασχίζουν μία διάβαση έξω από τα studio της ΕΜΙ,Abbey Road...Ναι πολύ σωστά καταλάβατε πρόκειται για την κορυφαία μπάντα που υπήρξε στην Γη,τους Beatles.

Την στιγμή εκείνη λοιπόν οι Beatles τράβηξαν την πασίγνωστη πλέον φωτογραφία,στην διάβαση Abbey Road για το ομώνυμο album τους.4 διαφορετικοί και ξεκομμένοι άνθρωποι μεταξύ τους πέρασαν "απέναντι".4 άνθρωποι οι οποίοι όρισαν τα 60s,τόσο μουσικά όσο και πολιτισμικά σε παγκόσμιο επίπεδο.4 άνθρωποι που έπειτα από χρόνια συνύπαρξης πλέον είχαν αναπτύξει ο καθένας την δικιά του ισχυρή προσωπικότητα τώρα περνούσαν στην απέναντι πλευρά...Λίγο μετά από από το πρώτο ανθρώπινο βήμα στο φεγγάρι και λίγο πριν από το Woodstock οι Beatles σήμαναν την διάλυση του πάρτι στο οποίο οι ίδιοι πρωταγωνίστησαν.Τα αθώα και γεμάτα "αγάπη" 60s κυρίες και κύριοι δεν ήταν πια εδώ.Αποτελούσαν παρελθόν.Οι Lennon και Starr ήταν ντυμένοι σαν να βρίσκονταν σε κηδεία,ο Harrison φορούσε την στολή του νεκροθάφτη στην Αγγλία και ο McCarntey ξυπόλητος και με διαφορετικό βηματισμό από τους άλλους 3 ήταν κάτι σαν το...πτώμα.Να σημειωθεί πως ήταν η εποχή που όλοι θεωρούσαν ότι ο Macca ήταν νεκρός και τον είχαν αντικαταστήσει από έναν κλώνο του!

Το άρωμα των λουλουδιών λοιπόν,της αγάπης,της αθωότητας αντικαταστάθηκε από αυτό του θανάτου...Το φινάλε ήταν εδώ και το όρισαν οι Beatles όπως και κάθε στιγμή στην πιο ταραγμένη δεκαετία του 20ου αιώνα,τα 60s.

Για το album δεν χρειάζονται να ειπωθούν και πολλά.Ακούς 4 διαφορετικούς χαρακτήρες με διαφορετικά ερεθίσματα ο καθένας.Παρόλα αυτά συγκεντρώνονται και οι 4,σε μία σπάνια στιγμή,πάνω από το μικρόφωνο για να φωνάξουν "Boy, you're gonna carry that weight/Carry that weight a long time" στο προτελευταίο τραγούδι του album...

Όσο για το τέλος φρόντισαν να το κλείσουν όπως αυτοί ήξεραν.Η φράση που κοσμεί την επιτύμβια πλάκα του συγκροτήματος δεν μπορούσε να ήταν καλύτερη και ομορφότερη...

"And In The End,The Love You Take,Is Equal,To The Love You Made"



Love The Beatles!!!


a bullet for your head
The Warlus
Δεν ξέρω μήπως να γράφουμε και δυο λόγια όταν ποστάρουμε ένα βίντεο έτσι ώστε κάποιος που δεν έχει ακούσει το τάδε συγκρότημα να παρακινηθεί να το ακούσει;Όχι ολόκληρη ανάλυση δυο λογάκια π.χ. ποιος είναι ο καλλιτέχνης,αν ηχογραφεί αυτήν την περίοδο,πόσο μας αρέσει κτλ.Μου ήρθε σαν ιδέα ρε παιδί μου ώστε να αποφύγουμε να ποστάρουμε μόνο τραγούδια κατεβατά,α λα facebook,το οποίο δεν είναι και τόσο δύσκολο,αφήστε που μου μοιάζει και σαν σπαμάρισμα
rchos
δεν χρειαζονται πολλα λογια.εδω μιλαει η μουσικη... tongue.gif
ετσι και αλλιως μετα απο αυτο που θα ποσταρω το τοπικ κλειδωνει.


Big Alice - I miss you

topic locked
























Υ.Γ. πλακα κανω στο οτι κλειδωθηκε.τα υπολοιπα τα εννοω...
berry
77.gif

μα ποιος εισαι ναουμ ? ο dj soulis ?

και μετα απο τους big alice ο τραγουδιστης μην αντεχοντας τα ειρωνικα σχολια για την φωνη του,κουρευτηκε,εφτιαξε μυτερο μουσι και πηγε και τραγουδησε στους system of a dοwn δοκιμαζοντας αλλη χροια ...

The Warlus
Λοιπόν παλικάρια μ' κρατηθείτε,υπάρχει έντονη φημολογία για "σκάσιμο" νέας ανακοίνωσης,πολύ βαρβάτης rolleyes.gif
rchos
QUOTE(The Warlus @ Apr 16 2011, 14:07 ) *
Λοιπόν παλικάρια μ' κρατηθείτε,υπάρχει έντονη φημολογία για "σκάσιμο" νέας ανακοίνωσης,πολύ βαρβάτης rolleyes.gif


επανενωση spice girls?
Pierce
εμενα μονο οι RHCP με νοιαζουν. Εχει να κανει με αυτους; smiley.gif
The Warlus
Τώρα με ειρωνεύεται ο άλλος,αλλά είναι ο Admin και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!
Όχι δεν είναι RHCP,αυτούς για φέτος ξεχάστε τους.Είναι κάτι πιο δυνατό και μεγαλύτερο(σε ηλικία).Μακάρι να είναι αλήθεια.
Pierce
Πιο δυνατο, θα ελεγα τους Stones (συνδιαζοντας και το αλλο hint) ... Αλλα μετα το καζο του 2006 δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι tongue.gif
rchos
εγω παντως δεν ειρωνευτικα...

μηπως ειναι οι olympians?
SG3ptshooter
QUOTE(The Warlus @ Apr 16 2011, 14:37 ) *
Όχι δεν είναι RHCP...Είναι κάτι πιο δυνατό

sync failed invalid data from server
rchos
επισης γιατι απλα δεν γραφεις το ονομα?
σε ενα φορουμ ανωνυμα γραφεις.
λες να χαλασει το deal αν το ανακοινωσεις στο Basketforum? tongue.gif
The Warlus
Τς τς τς,admin σου λέει μετά...
Όχι μωρέ,εντάξει απλά δεν θέλω να "κρεμάσω",ξέρεις.
Μου ήρθε και mail και από ότι είδα παίζεται και σε κάποια site.
Μιλάμε για τον Roger Waters και το The Wall,και υπάρχει έντονη φημολογία ότι θα έρθει εν τέλει.Καθίστε να δούμε!
Pierce
Ηταν η αλλη μου επιλογη μετα τους Stones... Και το οτι εψαχνα εισιτηρια για την 02 στο Βερολινο. Καλως να μας ερθει ο Ροτζερ biggrin.gif
The Warlus
QUOTE(pierce21 @ Apr 16 2011, 15:19 ) *
Ηταν η αλλη μου επιλογη μετα τους Stones... Και το οτι εψαχνα εισιτηρια για την 02 στο Βερολινο. Καλως να μας ερθει ο Ροτζερ biggrin.gif


Περίμενε λίγο,δεν είναι τίποτα σίγουρο,βλέποντας και κάνοντας!
priest
baskethood
Εφυγε δυστυχως απ τη ζωη ενας μεγαλος τραγουδιστης και τραγουδοποιος, ο Νικος Παπαζογλου

http://www.youtube.com/watch?v=EviXPZiEKH0
Magnus92
Δεν αντεξαν και πολυ μακρια ο ενας απο τον αλλον...
Ειχαν τελικα πολλα ακομα να πουν οι δυο τους...




Καλο ταξιδι μεγαλε ...
pinkTimeout
στον αγαπημένο Bullet!


a bullet for your head
Καλημερα Pinky!
Μιας & εβαλες τους αγαπημενους...

pinkTimeout
QUOTE(a bullet for your head @ Apr 19 2011, 11:04 ) *
Καλημερα Pinky!
Μιας & εβαλες τους αγαπημενους...

wub.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Apr 17 2011, 15:44 ) *
Δεν αντεξαν και πολυ μακρια ο ενας απο τον αλλον...
Ειχαν τελικα πολλα ακομα να πουν οι δυο τους...




Καλο ταξιδι μεγαλε ...


Μεγάλος σεβασμός και από εμένα.

The Warlus
Σας το έχω πει 1,5 χρόνο πριν και πλέον...

Roger Waters management have announced that due to an opportunity to film The Wall in Greece in early July, it is necessary to reschedule two concerts in Milan originally planned for July 6th and 7th 2011.


ΝΑΙ ΡΕ!!!ΚΑΙ DVD!!AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Και λέτε να είναι και Gilmour μαζί...;
sihainas
Λέτε να 'ρθει και ο Gilmour μαζί όπως είχε υποσχεθεί;;;;;; Έχει δείξει πάλι ότι την αγαπάει την Eλλάδα ο David.. και απο τη στιγμή που θα γυριστεί και dvd... ντάξει...δεν γίνεται να χαθεί αυτή η συναυλία... 38.gif 38.gif 38.gif 38.gif 38.gif


edit... lol τώρα είδα οτι το λες κι εσύ για Gilmour... απ' το στόμα σου και στου David τ'αυτί...
Pierce
Σκηνες απειρου καλους στα εκδοτηρια φανταζομαι, αφου ολες οι συναυλιες γινονται σε κλειστα γηπεδα (aka μας βλεπω για 20χιλιαδες μαξ μαγικα χαρτακια). Που ειναι η ουρα να περιμενουμε; shot.gif Αφηστε τα κατω ρεεεεεεε, δικα μου icon_drunk.gif
Pierce
Btw διαβαζω κατι τρελα σεναρια για καλλιμαρμαρα και επιδαυρους, μιας και αλλαξαν οι ημερομηνιες για το Μιλανο+ DVD θα πρεπει να ετοιμαζεται κατι μεγαλο για αυτο το λογο.... 38.gif 38.gif , με βλεπω με κανα 200ευρω στο χερι να παιρνω εισιτηρια και για τις 2 εμφανισεις


ΥΓ: Το παλιο καλο μου avatar επιστρεφει.... Δεν με βλεπω να κοιμαμαι το βραδυ. βγαλτε επισημες ανακοινωσεις για εισιτηρια ρεεεεεεεεεεεεεεεε
The Warlus
Από Τρίτη μάγκες θα υπάρξει κάποια ανακοίνωση,έτσι ακούγεται...

Και βασικά ετοιμαστείτε για ΜΕΓΑΛΑ πράγματα!!!!!!

THE WALL ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ!
nikolas12


Διαλυθηκαν γαμωτο πριν κανα δυο μηνες νομιζω, αλλα οπως ειχαν πει στην ανακοινωση: <<The White Stripes δεν ανηκουν σε εμας πλεον, αλλα σε εσας>>.
SG3ptshooter
Αν το επόμενο White Stripes που θα μπει είναι το Seven Nation Army δεν ξαναγράφω στο τόπικ.
Ήμαρτον 3 άτομα έχετε βάλει White Stripes μέσα σε κανά δίμηνο και βάλατε όλοι το ίδιο.
Βέβαια θα μου πείτε είναι το πιο ευκολοχώνευτο αλλά δε φταίω εγώ γι' αυτό.

Kι αυτό είναι από τα mainstream:


Aλλά η διαστροφή έρχεται όταν τον βλέπεις να έχει λιώσει πάνω στον τοίχο λέγοντας το Screwdriver στην ταινία και πορώνεσαι.. rolleyes.gif
Κι όταν ο ήχος που ψάχνεις από αυτούς είναι τόσο βρώμικος και borderline φάλτσος όσο εδώ:


Όλο το θέμα με τους White Stripes είναι αν σου αρέσει η ιδιαιτερότητα του ήχου τους. Γι΄ αυτό ξέρω άτομα που ακούνε κι αυτοί death metal π.χ. και ακούνε White Stripes και άτομα που ακούνε ποπ και ακούνε White Stripes. Είναι ή το συγκρότημα που θα ακούς συχνά ή το συγκρότημα που δεν θα αντέχεις με τίποτα αν το πάρεις απόφαση και ακούσεις τους δίσκους τους.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tελικά το καλύτερο άλμπουμ των Όπεθ ποιο είναι;

Γιατί το καλύτερο τραγούδι δεν επιδέχεται συζήτησης:
Phil Laak
Μια ακόμη απόδειξη ότι οι εξωγήινοι είναι στη γη...





Και το personal favorite:



Πραγματικά τα παλικάρια δεν ξέρουν τι παίζουν.Στο 3ο βίντεο που πόσταρα,αποτυπώνεται η τρομερή παρουσία τους και στα live.
Θα μπορούσα να γράφω ολόκληρα βιβλία για δαύτους...Προτιμώ να μιλήσει η μουσική αντί για μένα.
nikolas12
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 22 2011, 17:04 ) *
Αν το επόμενο White Stripes που θα μπει είναι το Seven Nation Army δεν ξαναγράφω στο τόπικ.
Ήμαρτον 3 άτομα έχετε βάλει White Stripes μέσα σε κανά δίμηνο και βάλατε όλοι το ίδιο.
Βέβαια θα μου πείτε είναι το πιο ευκολοχώνευτο αλλά δε φταίω εγώ γι' αυτό.


Βασικα ειναι το αγαπημενο μου απο White Stripes.
Αναζητειται καποιος να το ξαναβαλει για να σπασουμε τα νευρα του SG3ptshooter tongue.gif .



Sorry αν το εχω ξαναβαλει, αλλα μ' αρεσει πολυ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.