Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
The Warlus



Έλα λίγο να γουστάρει το κορμάκι μας...Δώσε icon_drunk.gif
thrylos7
Επειδή είστε κακοπροαίρετοι, δείτε κι αυτό




Respect στα πρώτα χρόνια του Ρακιντζή και το λέω πολύ σοβαρά.
The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Jan 30 2010, 21:43 ) *
Επειδή είστε κακοπροαίρετοι, δείτε κι αυτό



Εγώ,πέρα από την πλάκα,μια φορά το ντουετάκι το γουστάρω... rolleyes.gif
gallistis
QUOTE(J-Kas34 @ Jan 30 2010, 21:30 ) *



Έλα λίγο να γουστάρει το κορμάκι μας...Δώσε icon_drunk.gif


η βανα δινει αλλη αισθηση στο ολο σκηνικο. ο γκιλαν και ο ρακιτζης ειχαν δωσει και live στη λεωφορο αλεξανρας εχεινη την εποχη



και αν θυμαμαι ειχε ερθει ο γκιλαν στην αθηνα,ακουσε τυχαια ενα τραγουδι του ρακιτζη και θελησε να τον γνωρισει
Magnus92




Για σενα ρε Δημητρη , επειδη μου το εμαθες . . . . sport-smiley-017.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 1 2010, 23:04 ) *




Για σενα ρε Δημητρη , επειδη μου το εμαθες . . . . sport-smiley-017.gif



rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
Alexmei
Ένα από τα μεγαλύτερα κομμάτια για μένα. Συνδιασμός Soul με Pop μάλλον, φανταστικό. Το έχουν παίξει και οι Rolling Stones κ όχι μόνο. Ακόμα και οι FF.C έχουν κάνει intro κομμάτι (στο Κλασσικά Ηχογραφημένα) με το ρεφρεν του συγκεκριμένου κομματιού.

Dobie Gray - Drift Away

sihainas
χμ...και πάντα αναρωτιόμουν (χωρις να το ψάξω περισσότερο) απο πού ήταν αυτό... anyway... ορίστε και το τραγουδάκι από FF.C που είπες..

FF.C - Άλλη μια Αρχή
Alexmei
QUOTE
χμ...και πάντα αναρωτιόμουν (χωρις να το ψάξω περισσότερο) απο πού ήταν αυτό... anyway... ορίστε και το τραγουδάκι από FF.C που είπες..


lol. biggrin.gif Εγώ το ανέβασα πριν μερικές μέρες tongue.gif tongue.gif
sihainas
χμ... εννοείς το vid στο youtube? Σοβαρά;;; Παραπλανητικό username...
Alexmei
QUOTE (sihainas @ Feb 2 2010, 01:51 ) *
χμ... εννοείς το vid στο youtube? Σοβαρά;;; Παραπλανητικό username...


ναι στο youtube tongue.gif, το έψαχνα κ δεν το έβρισκα ανεβασμένο οπότε έκανα την παλικαριά
panagiotisTheDream
Μάγκες ήταν κανένας στο Fuzz το περασμένο Σάββατο (ή Παρασκευή, γιατί έκανε 2 συναυλίες) στο λάιβ του Αγγελάκα με τους Επισκέπτες;;
Magnus92
Να λοιπον που διερευσε η πρωτη πληροφορια
http://www.slayer.net/us/tour


Με Slayer ,λοιπον, το Sonisphere festival το οποιο θα διεξαχθει στο Terra Vibe στις 24 Ιουνιου . . .
lightday
Πάρτε ένα και από μένα ένα από τις μεγαλύτερες προσωπικότητες στην μουσική σήμερα και σίγουρα η πιο αινιγματική

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />



και επειδή έχω κεφάκια άλλο ένα αριστουργημα

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
sihainas
Αυτό που συμβαίνει με τους Floyd κι εμένα δεν έχει προηγούμενο... κάθε φορά και διαφορετικό τραγούδι το οποίο είναι στο repeat (ok όχι κι έτσι αλλά καταλαβαίνετε)... σήμερα ήταν το...

Pink Floyd - The Show Must go On

The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 4 2010, 00:52 ) *
Να λοιπον που διερευσε η πρωτη πληροφορια
http://www.slayer.net/us/tour


Με Slayer ,λοιπον, το Sonisphere festival το οποιο θα διεξαχθει στο Terra Vibe στις 24 Ιουνιου . . .



Νομίζω πρέπει να το έχω αναφέρει και εγώ κάπου αυτό,πάει καιρός όμως.
Άντε σιγά σιγά να βγαίνουν και τα υπόλοιπα


Πάντως στο Rockwave που νομίζω θα γίνει το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου παίζει πολύ πολύ έντονα το όνομα του Neil Young...Μερικοί το έχουν και σίγουρο


Επίσης φημολογείται πως μπορεί να μας επισκεφθεί ένας κύριος,από τους παλαιότερους και τους καλύτερους στον χώρο της ροκ και της μουσικής γενικότερα,που μάλιστα από ότι λένε ήταν να παίξει πέρυσι το καλοκαίρι αλλά ακυρώθηκε...
Άντε να σας βοηθήσω λίγο ακόμα,πιθανόν να έχει γράψει κάποια μεγάλη κυρία της ροκ,ένα τραγούδι για αυτόν μέσα στα 70s...Άντε και λίγο ακόμα...Το έχουν διασκευάσει και οι Judas Priest...
Ακόμα λένε πως ίσως,ίσως,ίσως να έχουμε και επίσκεψη και από κάποιο έντομο...Σκαθάρι πιο συγκεκριμένα...Εντάξει πιστεύω καταλάβατε...
Τέλος κάτι έχει πάρει το αυτάκι μου ότι στην Αθήνα,ίσως στηθεί ένας τοίχος,τεράστιος όμως...Και μπορεί να μην τον σηκώσει μόνο ένα άτομο...
Αυτάαααααααααααααα
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 6 2010, 12:53 ) *
Νομίζω πρέπει να το έχω αναφέρει και εγώ κάπου αυτό,πάει καιρός όμως.
Άντε σιγά σιγά να βγαίνουν και τα υπόλοιπα


Πάντως στο Rockwave που νομίζω θα γίνει το πρώτο δεκαήμερο του Ιουλίου παίζει πολύ πολύ έντονα το όνομα του Neil Young...Μερικοί το έχουν και σίγουρο


Επίσης φημολογείται πως μπορεί να μας επισκεφθεί ένας κύριος,από τους παλαιότερους και τους καλύτερους στον χώρο της ροκ και της μουσικής γενικότερα,που μάλιστα από ότι λένε ήταν να παίξει πέρυσι το καλοκαίρι αλλά ακυρώθηκε...
Άντε να σας βοηθήσω λίγο ακόμα,πιθανόν να έχει γράψει κάποια μεγάλη κυρία της ροκ,ένα τραγούδι για αυτόν μέσα στα 70s...Άντε και λίγο ακόμα...Το έχουν διασκευάσει και οι Judas Priest...
Ακόμα λένε πως ίσως,ίσως,ίσως να έχουμε και επίσκεψη και από κάποιο έντομο...Σκαθάρι πιο συγκεκριμένα...Εντάξει πιστεύω καταλάβατε...
Τέλος κάτι έχει πάρει το αυτάκι μου ότι στην Αθήνα,ίσως στηθεί ένας τοίχος,τεράστιος όμως...Και μπορεί να μην τον σηκώσει μόνο ένα άτομο...
Αυτάαααααααααααααα


Πω πω πω ... Πολυ αινιγματικος σημερα η Μητσος . . .
Ομολογω παντως πως ο πρωτος δεν καταλαβα ακομα ποιος ειναι . . .
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 6 2010, 14:50 ) *
Πω πω πω ... Πολυ αινιγματικος σημερα η Μητσος . . .
Ομολογω παντως πως ο πρωτος δεν καταλαβα ακομα ποιος ειναι . . .



Σου δίνω μία δεύτερη ευκαιρία
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 6 2010, 15:08 ) *
Σου δίνω μία δεύτερη ευκαιρία


Δευτερη ευκαιρια χωρις κανενα στοιχειο ομως . . . smiley.gif
Help me !!!


Ενταξει , εκλεψα και το βρηκα μαλλον . . . Ο Joan Baez ειναι μαλλον . . .
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 6 2010, 15:24 ) *
Δευτερη ευκαιρια χωρις κανενα στοιχειο ομως . . . smiley.gif
Help me !!!


Ενταξει , εκλεψα και το βρηκα μαλλον . . . Ο Joan Baez ειναι μαλλον . . .



Είναι η Joan Baez...Εεεε τώρα παρα-έγινε απλό

Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 6 2010, 16:04 ) *
Είναι η Joan Baez...Εεεε τώρα παρα-έγινε απλό



Καπου εδω λοιπον παραδεχομαι οτι εκτεθηκα αρκετα, καθως θα ομολογησω πως δεν την γνωριζω . . . Απλα βρηκα το ονομα αυτο σε μια σελιδα, χωρις να προσεξω το περιεχομενο της . . .
Shame on me !!! 68.gif 68.gif 68.gif
apkat
παντως και να μην την γνωριζεις αξιζει να την μαθεις..Απο τις αγαπημενες μου τραγουδιστριες ολων των εποχων..

Οπως και να εχει ομως το Τζοαν δεν σου εκανε για γυναικειο ονομα;;
apkat
Oριστε και η απολυτη τραγουδαρα της Μπαεζ..Πρεπει να το χω ξαναποσταρει πριν 2-3 χρονια..

Joan Baez-Diamonds and rust

Germany96
QUOTE(apkat @ Feb 6 2010, 18:14 ) *
Oριστε και η απολυτη τραγουδαρα της Μπαεζ..Πρεπει να το χω ξαναποσταρει πριν 2-3 χρονια..

Joan Baez-Diamonds and rust

Κι εμενα αυτο ειναι το αγαπημενο μου κομματι της που το ειχε γραψει για την σχεση της με τον Dylan. Το προτιμω στην εκτελεση του studio ομως:

Επισης η αγαπημενη μου εκτελεση του Blowin' In The Wind ειναι απο την Baez σε ενα live στην Πορτογαλια, αλλα δεν το βρηκα στο youtube, δεν πειραζει κι αυτη καλη ειναι:

apkat
Πολυ καλυτερη η στουντιο εκτελεση οντως..Απλα η λαιβ ηταν η πρωτη που μου εβγαλε και την εβαλα πριν καν την ακουσω..Γενικα πολλα απο τα τραγουδια του Ντυλαν που εχει πει τα προτιμω απο την Τζοαν..Η φωνη της ειναι απλα μαγικη και η ιδια μεγαλη ακτιβιστρια της εποχης..
The Warlus
Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά νομίζω πως όσο περνά ο καιρός και ερχόμαστε μέρα με την μέρα όλο και πιο κοντά στην τεχνολογία τόσο περισσότερο θεωρώ,πως με τις υπάρχουσες συνθήκες,το rock θα πεθαίνει και θα βεβηλώνεται...
Μπαίνω στο fake profile μου στο facebook μετά από πολύ πολύ πολύ καιρό,στο τελείως εκμεταλλευτικό αυτό site προς την ιδιωτική και προσωπική ζωή,και μπαίνω σε προφίλ ατόμου που ασχολείται και με την μουσική(τρομάρα του) και βλέπω το κρίσιμο θέμα αγαπημένες μπάντες...Muse,Placebo και γενικά ότι πιο cool και μοντέρνο υπάρχει να 'ουμ και στο τέλος πετάει και ένα Beatles και Pink Floyd και μένω...Τώρα θα μου πεις,καλά να τα πάθεις ή τι σε νοιάζει...Σωστότατο...Αλλά εντάξει θεωρώ πως παραέγινε το κακό με τους τύπους που ακούνε ότι ακούνε τέλος πάντων και μετά πετάνε και ένα Beatles και θεωρούνται κάποιοι...Ανάθεμα και αν έχουν κάτσει να ακούσουν πραγματικά,πέρνα του ότι θα το είδαν κάπου και το θεώρησαν "must" άκουσμα...
Όσο και αν δε μου αρέσουν οι κατηγοριοποιήσεις τείνω να συμφωνήσω με την άποψη που λέει πως την μουσική καλώς ή κακώς την στηρίζουν και την γουστάρουν πραγματικά άτομα που έχουν βιώσει και μεγαλώσει με διαφορετική παιδεία για αυτήν και από την νέα γενιά αυτοί που ακούνε heavy rock οι οποίοι είναι και οι μόνοι που στηρίζουν πραγματικά την μουσική με διάφορους τρόπους...
Κράξτε ελεύθερα
apkat
Tην τελευταια σου προταση δεν την καταλαβα καθολου..Νομιζω οτι ετσι οπως την εχεις διατυπωσει δεν βγαζει και πολυ νοημα ετσι κι αλλιως..Αν θες εξηγησε το λιγο παραπανω..

Τωρα για τα υπολοιπα..Απορια πρωτη..Αφου το fb ειναι "ελείως εκμεταλλευτικό site προς την ιδιωτική και προσωπική ζωή" γιατι εχεις εστω και fake προφιλ;;Δεν νομιζεις οτι ειναι μια αντιφαση αυτο απο μονο του;;Δεν νομιζεις επισης οτι το νομιμοποιεις εστω και με το ψευτικο προφιλ;;

Και τελος γιατι καλλιτεχνικα δεν σχετιζονται οι placebo και οι muse με τους pink floyd και τους beatles;;Προσωπικα δεν μου αρεσουν ουτε οι Plecebo ουτε oi muse αλλα δεν βρισκω καθολου παραξενο καποιος να τους ακουει και παραλληλα να ακουει και Μπιτλς η Φλουντ..Αλλωστε ξεχνας οτι η βαση της μουσικης των Μιουζ και των Πλασιμπο βρισκεται στους Φλουντ στους Μπιτλς τους Ζεπελιν τους Στοουνς και απο 3-4 μπαντες ακομη..Δεν εχει να κανει με το αν ειναι κουλ και μοντερνο να ακους Μπιτλς και Πλασιμπο ταυτοχρονα οσο εχει να κανει με το οτι βρισκονται σε πολυ κοντινους καλλιτεχνικους τοπους..Φυσικα βεβαια μεγαλυτερη η καλλιτεχνικη αξια των Μπιτλς αλλα αυτο δεν απαγορευει οτι καποιος μπορει να ακουει ακι τους 2..

Μα και μακρυα καλλιτεχνικα να βρισκονταν ενας ανθρωπος δικαουται να ακουει μονο ενα συγκεκριμενο ειδος μουσικης;;Εγω σου λεω οτι αγαπημενοι μου καλλιτεχνες ειναι οι Τρυπες και γενικα ο Αγγελακας τα κρινα ο Αλκινοος η Αλεξιου η Αρβανιτακη ο Μητροπανος ο Χατζιδακις ο Χαρουλης ο Ντυλαν η Μπαεζ οι Σαιμον+Γκαρφανκελ η Τορι Αμος και μαζι οι Ζεπελιν οι Φλοιντ οι Μπιτλς οι guns n roses και οι iron maiden..Eντελως αντικρουομενα μεταξυ τους μουσικα ειδη μα δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα..Το καθενα με σημαδεψε σε αλλες εποχες και καθημερινα μπορει να βρω και κατι αλλο που μπορει να μου κεντρισει το ενδιαφερον και να με κανει να το αγαπησω..

Και δεν πεταω τους Μπιτλς η τον Μητροπανο για να ειμαι καποιος μα επειδη στα αληθεια εχω περασει ωρες να ακουω τον καθενα απο αυτους τους καλλιτεχνες..

Τωρα το παιδι που λες οντως μπορει να θελει να κανει και το κομματι τους και να αναφερει τους Μπιτλς μα δεν μπορεις να κανεις γενικες κρισεις(οπως πας να κανεις) κατα αυτον τον τροπο παρα μονο ειδικες..
The Warlus
Καταρχήν για το facebook επειδή ήμουν σίγουρος ότι θα ρώταγε κάποιος(και συγκεκριμένα εσύ apkat tongue.gif )και κακώς δεν το έγραψα πριν.Δεν γράφω πουθενά ότι δεν μπορείς να κάνεις χαβαλέ ή να περνάς την ώρα σου...Απλά παρατήρησα πως προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τα στοιχεία των χρηστών του.Αυτό.Νομίζω έγινα σαφής.
Τώρα φυσικά και δεν σημαίνει ότι κάποιος δεν μπορεί να ακούει Beatles και Muse...Μίλησα για αυτό που βλέπω.Εγώ προσωπικά.Αλλά εκνευρίζομαι ιδιαιτέρως όταν κάποιος προσπαθεί να δείξει ότι ακούει αυτές τις μπάντες ενώ δεν έχει ΙΔΕΑ.Βέβαια και έχουν ως βάση τους Beatles.Και ποιος δεν τους έχει;Αλλά δεν σημαίνει ότι είναι και καλοί,για μένα.Το ίδιο ισχυει και για τους Archive που τους ακούμε ,σχεδόν, μόνο στην Ελλάδα.Επειδή κάποιος,κάπου τους βάφτισε νέους Floyd έχει πέσει πάνω τους όλο το χαζο-δηθεν-τρενταριό και νομίζει ότι κάνει και κάτι.
Αυτό που θέλω να πω είναι πως πιστεύω ότι η μουσική σήμερα αντιμετωπίζεται τελείως διαφορετικά,υποβαθμίζονται ακόμα και ίδιοι καλλιτέχνες και το έργο τους.
Ξανατονίζω εδώ ότι μιλάω από προσωπική πείρα...
Βρίσκω ιδιαίτερα αποκρουστικό το θέαμα να ακούει κάποιος Pink Floyd για παράδειγμα και να μην έχει ασχοληθεί με αυτούς.Να προσπαθήσει να τους καταλάβει.Να τους ερμηνεύσει.Μου την σπάει όταν κάποιος ακούει κάτι έτσι,επειδή έχει αποκτήσει την έννοια του "κλασικού".Οι ίδιοι οι Floyd το μισούσαν αυτό πρώτοι από όλους.Δεν ξέρω ίσως επειδή σέβομαι απίστευτα κάποια πράγματα εκνευρίζομαι όταν τα περνάμε έτσι στο χαλαρό.Εσύ πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν άτομα που λένε ακούω Floyd,ενώ δεν ξέρουν Χριστό,έτσι για να δείξουν ένα ακόμα όπλο από το οπλοστάσιό τους;Εγώ επειδή έχω μπουχτίσει από αυτούς θεωρώ πως υπάρχουν,και μάλιστα είναι πάρα πολλοι.


Στο τέλος αναφέρομαι στο αυτά τα άτομα δεν στηρίζουν την μουσική.Βασικά δεν δίνουν μία.Δεν αγοράζουν άλμπουμ,δεν πάνε σε συναυλίες.Δεν στηρίζουν τους καλλιτέχνες.Αντιθέτως θεωρώ πως την σητρίζουν άτομα τα οποία έχουν μεγαλώσει σε άλλες εποχές όπου δεν υπήρχε το ανελέητο και χωρίς ψάξιμο download και άτομα,πιτσιρικάδες οι οποίοι ακούνε heavy rock και πραγματικά στηρίζουν την μουσική.Είναι γνωστό ότι οι μεταλάδες αγαπάνε και γουστάρουνε την μουσική και την στηρίζουν ακόμα και σήμερα
apkat
Για το facebook εχω ξαναγραψει οτι ειναι πολυ βολικο να κατακρινεις κατι σατιριζοντας το..Για μενα βεβαια αυτο που κανεις ειναι "νομιμοποιηση" και οχι σατιρα αλλα ενταξει αποψεις ειναι αυτες..

Τωρα για τα υπολοιπα οκ αν καποιος λεει οτι γουσταρει Μπιτλς και δεν εχει ακουσει ειναι προφανεστατα ηλιθιος..Εγω ηθελα απλα να παρατηρησω οτι γινεται να ακους διαφορα πραγματα και αν καποιος δηλωνει κατι τετοιο δεν κανει απλα το κομματι του..
The Warlus
QUOTE(apkat @ Feb 8 2010, 22:44 ) *
Για το facebook εχω ξαναγραψει οτι ειναι πολυ βολικο να κατακρινεις κατι σατιριζοντας το..Για μενα βεβαια αυτο που κανεις ειναι "νομιμοποιηση" και οχι σατιρα αλλα ενταξει αποψεις ειναι αυτες..



Μα ποιος σου είπε ότι το σατιρίζω;;;;;Απλά διαφωνώ με την τακτική που ακολουθεί ως προς τα προσωπικά στοιχεία και το που αυτά διατίθενται,δεν νομίζω να έθιξα θέμα σάτιρας εδώ.Αυτό είναι το κόλλημα μου με το facebook.Τώρα αν διαφωνώ με άλλα όπως το να ανεβάζεις 1500 άλμπουμ από κάθε ταξίδι και κάθε στιγμή της ζωής σου εντάξει μου σπάει τα νεύρα αλλά δικαίωμα του καθενός είναι να το κάνει,όπως φυσικά και το να έχει ή όχι facebook
apkat
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 8 2010, 22:09 ) *
Μα ποιος σου είπε ότι το σατιρίζω;;;;;


QUOTE(J-Kas34 @ Feb 8 2010, 22:09 ) *
Δεν γράφω πουθενά ότι δεν μπορείς να κάνεις χαβαλέ ή να περνάς την ώρα σου...



The Warlus
;;;;;;;;;;
Σατίρισα τίποτα;Το ότι μπορείς να περνάς την ώρα σου ή ακόμα και να κάνεις χαβαλέ με το facebook δεν νομίζω ότι αποτελεί σάτιρα.Εκτός αν έχω τέτοιο άπιστο χιούμορ που λέω κάτι και είναι αυτόματα σάτιρα.
Δηλαδή τι άλλο μπορείς να κάνεις με το facebook;Να χτίσεις πολυκατοικία;
apkat
Σατιριζω αν με βοηθουν τα Ελληνικα μου σημαινει διακωμωδω κατι..Ε οταν λες οτι το fb ειναι ενα αισχρο σαιτ κλπ κλπ αλλα εσυ το χρησιμοποιεις για να κανεις χαβαλε εγω αυτο καταλαβαινω..Τωρα αν θες να πεις κατι αλλο οκ..]

Τεσπα way off topic η κουβεντα..
The Warlus
QUOTE(apkat @ Feb 8 2010, 23:23 ) *
Σατιριζω αν με βοηθουν τα Ελληνικα μου σημαινει διακωμωδω κατι..Ε οταν λες οτι το fb ειναι ενα αισχρο σαιτ κλπ κλπ αλλα εσυ το χρησιμοποιεις για να κανεις χαβαλε εγω αυτο καταλαβαινω..Τωρα αν θες να πεις κατι αλλο οκ..]

Τεσπα way off topic η κουβεντα..



"στο τελείως εκμεταλλευτικό αυτό site προς την ιδιωτική και προσωπική ζωή"

Αυτό είπα στο πρώτο ποστ...Προσωπική γνώμη δεν απέκλεισα ότι μπορεί να περνάς την ώρα σου,να σερφάρεις σε αυτήν την σελίδα να κάνεις τέλος πάντων ότι θες.

Τέλος το off topic
The Warlus
DAVE MUSTAINE
ANNOUNCES RETURN OF FOUNDING BASSIST DAVID ELLEFSON
TO MEGADETH LINE-UP



Και πολλά είπα...Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Άντε να ανακοινωθούν να γίνει...

pain of salvation
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 9 2010, 14:33 ) *
DAVE MUSTAINE
ANNOUNCES RETURN OF FOUNDING BASSIST DAVID ELLEFSON
TO MEGADETH LINE-UP



Και πολλά είπα...Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Άντε να ανακοινωθούν να γίνει...


Και έχουν και Broderick απο Nevermore στην κιθάρα...πσσσσσσσσσσσσ
(ο Loomis ειχε πει οτι ο Brode ειναι καλύτερος απο αυτόν... blink.gif icon_headbang.gif)
morrison
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 9 2010, 14:33 ) *
DAVE MUSTAINE
ANNOUNCES RETURN OF FOUNDING BASSIST DAVID ELLEFSON
TO MEGADETH LINE-UP



Και πολλά είπα...Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Άντε να ανακοινωθούν να γίνει...

Πωωωωωω!!!Good news!!! 19.gif thumbsup.gif
j-kidd13
thrylos7
Ήξερα ότι είναι σπουδαίος, αλλά δεν τον είχα δει σε τέτοιες στιγμές... damn!



panagiotisTheDream
τεράστιο ρισπέκτ στον ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΟ Buddy Rich.....
apkat
Πολλα ευχαριστω σε οποιον εγραψε για την Μπαεζ και μου την ξαναθυμησε..Περναω 2η φαση κολληματος μα αυτη ειναι μεγαλυτερη..!!!
The Warlus
QUOTE(apkat @ Feb 11 2010, 00:54 ) *
Πολλα ευχαριστω σε οποιον εγραψε για την Μπαεζ και μου την ξαναθυμησε..Περναω 2η φαση κολληματος μα αυτη ειναι μεγαλυτερη..!!!



Και όχι μόνο αυτό apkat αλλά σήμερα πιθανόν να εμφανιστούν στην σκηνή Baez και Dylan μαζί!!

Οι δύο κορυφαίοι ερμηνευτές πιθανολογείται ότι θα βρεθούν μαζί επί σκηνής στην Washington σήμερα, σχεδόν 50 χρόνια μετά από την πρώτη τους συνεργασία, το 1963.



Αφορμή γι' αυτήν την συνεργασία είναι μία εκδήλωση, που θα λάβει χώρα στον Λευκό Οίκο με τίτλο "A Celebration of Music from the Civil Rights Movement".

Δημοσιεύματα αναφέρουν ότι υπάρχει και η περίπτωση ο Dylan και η Baez να μη συναντηθούν καθόλου.



Από Rocking.gr
apkat
Dεν ξερω πως ειναι οι σχεσεις τους πλεον..Φανταζομαι τυπικες και δεν βλεπω τον λογο να μην βγουν στην σκηνη μαζι..Ισως μονο η σημειολογια του πραγματος να χαλαει την Τζοαν αφου εχει μεγαλη ιστορια με το κινημα στην Ουασιγκτον..

παντως κατεβασα πριν 2-3 μερες το how sweet the sound ντοκιμαντερ για την Τζοαν και εμαθα παρα παρα πολλα πραγματα τοσο για την ιδια την καριερα της και την ακτιβιστικη της δραση οσο και για την σχεση της με τον Ντυλαν..Αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι οι 2 τους ειναι οι 2 διαφορετικες οψεις του ιδιου νομισαμτος..Η Τζοαν χρησιμοποιησε την μουσικη της για να προωθησει το κινημα ενω ο Ντυλαν το κινημα για να προωθησει την καριερα του.Σαφεστατα πιο εντιμη η σταση της Τζοαν..
apkat
Και για να ολοκληρωσω αυτο που εγραφα λεει καπου η Τζοαν..

"Bob suffered under me wanting him to be other than he was.I wanted him to be a political spokesperson I wanted him to be you know out in public and to be on our team..If I just accepted him for his songs and what he did and what he was but I was just trying to ....(κατι που δεν καταλαβα)...And it wasn't till years ago that I realised that he didn't want to be in the team..But he wrote the songs.This was the most powerful staff we had in our non violent arsenal.."
The Warlus
Συμφωνώ με όσα αναφέρεις αλλά σχετικά με την δήλωση της Baez,δεν θεωρώ αναγκαίο από κάποιον καλλιτέχνη να ασκεί έτσι πολιτική,δηλαδή με την έννοια "άμεσα".Θεωρώ πως μέσα από την μουσική του εκφράζεται ότι τέλος πάντων θέλει να πει σχετικά με κάθε θέμα(πολιτική στην περίπτωσή μας).Και γενικά προτιμώ από έναν καλλιτέχνη να εκφράζει τις ιδέες του μέσα από την τέχνη του(τραγούδια) παρά να εντάσσεται σε κάποιον χώρο και από εκεί να λέει τα πιστεύω του.
apkat
Kαλα αυτο εξαρταται απο τον καθε ανθρωπο και το πως νιωθει..Η Τζοαν καπου στο 65 ειχε δηλωσει οτι αν ειναι να βαλουμε ταμπελες για μενα θα ελεγα 1) ανθρωπος, 2) ακτιβιστρια και 3) αν ειναι απαραιτητο να το βαλουμε τραγουδιστρια της Φολκ..Ενιωθε δηλαδη πιο πολυ αγωνιστρια παρα τραγουδιστρια..

Ο Ντυλαν ηταν αλλιως..Βεβαια το κατακριτεο με τον Ντυλαν δεν ειναι οτι δεν εγινε αυτο που ηθελε να τον κανει η Μπαεζ.Ειναι οτι σχεδον αποκυρηξε αργοτερα αυτην του τη δραση λεγοντας οτι απλα μεσω του κινηματος εσπρωχνε την καριερα του..Σαν καλλιτεχνη αλλωστε δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που να μην τον αναγνωριζει..Απο τους μεγαλυτερους ολων των εποχων.Αν οχι ο μεγαλυτερος..

Α και να επισημανω οτι ποτε δεν ενταχθηκε σε καποιον συγκεκριμενο χωρο(εκτος απο περσυ που στηριξε ανοιχτα τον Ομπαμα)..
Λεει καπου αλλου "Είμαι ενεργό μέλος της κοινωνίας, δεν μ' αρέσει να μένω στο περιθώριο. Αντίθετα πιστεύω πως η συμμετοχή του καθενός από μας στα κοινά είναι απαραίτητη, όπως και η διαμαρτυρία έστω και με μια κιθάρα. Θα κατέβαινα στους δρόμους και σήμερα, όπως πάντα, για κάτι που πιστεύω. Για παράδειγμα, θα συμμετείχα σε μια διαδήλωση για την ειρήνη, για τα ανθρώπινα δικαιώματα, χωρίς βέβαια να έχει πολιτικό χρώμα"
The Warlus
Σίγουρα.Αλλά εντάξει κάθε εποχή,κάθε κίνημα ευνόησε κάποιους καλλιτέχνες οι οποίοι εκείνη την εποχή είχαν μεγάλη απήχηση
Magnus92
7 Ιουνιου ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
The Warlus
Τι ωραίο όνειρο που θα ήταν αν τέσσερις μεγάλες μπάντες ανέβαιναν μαζί στην σκηνή και παίζαν ένα ορχηστρικό τραγούδι που κυκλοφόρησε το 1986...Τι ωραία θα ήταν rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
j-kidd13
QUOTE(Magnus92 @ Feb 11 2010, 22:43 ) *
7 Ιουνιου ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Xμμμμ...Τι ειναι στις 7 Ιουνιου???
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.