Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Razorblade Fish
Δεν ξερω πως να το ποσταρω...

Απ'τα αγαπημενα μου...
a bullet for your head




panagiotisTheDream
Για τσεκάρετε....

pinkTimeout
a bullet for your head




pinkTimeout
The Warlus
QUOTE(pinkTimeout @ Sep 22 2009, 22:20 ) *



Το "καταλληλότερο" τραγούδι για γάμους...Έχει ψηφιστεί,μην παρεξηγηθώ...
sihainas
Μιας και πιάσαμε τα πιο... κλαψοτράγουδα ας βάλω ένα που μου ψιλοκόλλησε χθες...


Alanis Morissette - Simple Together
aegeansheed
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 22 2009, 17:26 ) *
Dead Can Dance post


Ανέβασες δύο (Cantara, Black Sun) από τα αγαπημένα μου. Tα άλλα Bylar και Snake and the moon
morrison
Δεν ξερω κατι με επιασε με το Cristinaki βραδιατικα κ ειπα να ριξω Lacuna Coil.. 38.gif
Cristina Scabbia λεγεται η αειδος..



Kαι το ομωνυμο απο το νεο δισκο των Paradise Lost..

a bullet for your head




morrison
Kαι μια διασκευη απο Heaven Shall Burn στο Black Tears των Edge Of Sanity..
pinkTimeout
a bullet for your head


The Warlus
http://www.youtube.com/watch?v=lCkvGJfvvDg

Καλό...
Magnus92



ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
morrison
QUOTE(Magnus92 @ Sep 24 2009, 00:43 ) *



ΤΕΛΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

R.I.P Dimebag Darrell...



pinkTimeout

"...Im hanging on your words
Living on your breath
Feeling with your skin
Will I always be here...."
j-kidd13
Omar Little
^^^^^^^^^

Έμαθες για τη συναυλία και κάνεις προθέρμανση? biggrin.gif

Για όσους δεν ενημερώθηκαν: 3/9/2010 U2 3600 Tour στο ΟΑΚΑ

Πηγές: http://kapetank.wordpress.com/2009/09/24/u...-stadiumathens/

http://www.u2.com/tour/index/
j-kidd13
QUOTE(Omar Little @ Sep 24 2009, 14:30 ) *
^^^^^^^^^

Έμαθες για τη συναυλία και κάνεις προθέρμανση? biggrin.gif

Για όσους δεν ενημερώθηκαν: 3/9/2010 U2 3600 Tour στο ΟΑΚΑ

Πηγές: http://kapetank.wordpress.com/2009/09/24/u...-stadiumathens/

http://www.u2.com/tour/index/

Η πλακα ειναι οτι 2 λεπτα αφου ποσταρα το τραγουδι,εμαθα οτι θα ερθουν τον επομενο Σεπτεμβρη... banana.gif banana.gif banana.gif
Ειμαι ενθουσιασμενος....Αλλα ποιος περιμενει 1 χρονο????
"Is it gettin' better...."
dizzy_fingers
Τί λες τώρα.... ohmy.gif!!!!!!
pain of salvation
Δεν ειναι καλο να κοιτας το παρελθον,πρεπει να κοιτας και την εποχη σου,το μελλον,να εχεις βλεψεις,δεν προκοβεις αλλιως...
Πρεπει να ειμαι παλιομοδιτης,συντηρητικος κτλ.
Αλλα εγω ειμαι ακομα στις λευκες σημαιες,στο παθος των Ιρλανδων,στα Boy,War,October,Unforgettable Fire...
Κριμα...αυτο που πρεσβευβουν τωρα οι U2 (και ο μεγαλυτερος μαϊντανος της Γης, Bono),
μουσικα(αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο) και όχι μονο,ειναι το λιγοτερο για φτυσιμο...
dizzy_fingers
Αφού σε απασχολεί μόνο μουσικά το θέμα, γιατί αναφέρεις τότε την εμπορευματοποίηση της βορειοιρλανδικής επαναστατικότητας ως κριτήριο?
Μουσικά, ασφαλώς δεν κινούνται στα επίπεδα των early 90s (και πως να είναι, αφού επί μία δεκαετία πειραματιζόντουσαν) αλλά το γεγονός ότι παίζουν στα MTV Awards και ο bono εμφανίζεται πιο συχνά κι από τη Μπεζαντάκου στην τηλεόραση, δεν έχει άμεση σχέση με τη μουσική τους αλλά με το image τους (από το οποίο είναι λογικο να είσαι απηυδισμένος). Το no line on the horizon τοποθετείται από τους κριτικούς αρκετά ψηλά στη δισκογραφία τους και σημαντικότατο: δεν είναι μόνο ο bono οι U2.

Μετά από αυτούς, περιμένω άλλο ένα συγκρότημα που έχει αλλάξει πορεία τα τελευταία χρόνια, τους rhcp για να κλείσουν τα παιδικά μου απωθημένα...και να δημιουργήσω καινούρια tongue.gif.
Pierce
QUOTE (dizzy_fingers @ Sep 24 2009, 17:08 ) *
Μετά από αυτούς, περιμένω άλλο ένα συγκρότημα που έχει αλλάξει πορεία τα τελευταία χρόνια, τους rhcp για να κλείσουν τα παιδικά μου απωθημένα...και να δημιουργήσω καινούρια tongue.gif.

Aν πανε Βερολινο, εχω κλεισει ηδη εισιτηριο...(τι τα εχω τα ξαδερφια εκει περα tongue.gif)
προς το παρόν περιμενω να βγουν τα ρημάδια για τους ZZ Top. Αντε ρεεεεεεεε
pain of salvation
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 24 2009, 16:08 ) *
Αφού σε απασχολεί μόνο μουσικά το θέμα, γιατί αναφέρεις τότε την εμπορευματοποίηση της βορειοιρλανδικής επαναστατικότητας ως κριτήριο?
Μουσικά, ασφαλώς δεν κινούνται στα επίπεδα των early 90s (και πως να είναι, αφού επί μία δεκαετία πειραματιζόντουσαν) αλλά το γεγονός ότι παίζουν στα MTV Awards και ο bono εμφανίζεται πιο συχνά κι από τη Μπεζαντάκου στην τηλεόραση, δεν έχει άμεση σχέση με τη μουσική τους αλλά με το image τους (από το οποίο είναι λογικο να είσαι απηυδισμένος). Το no line on the horizon τοποθετείται από τους κριτικούς αρκετά ψηλά στη δισκογραφία τους και σημαντικότατο: δεν είναι μόνο ο bono οι U2.

Μετά από αυτούς, περιμένω άλλο ένα συγκρότημα που έχει αλλάξει πορεία τα τελευταία χρόνια, τους rhcp για να κλείσουν τα παιδικά μου απωθημένα...και να δημιουργήσω καινούρια tongue.gif.


Δεν ειπα μόνο,ειπα περισσοτερο...
ας αφησουμε λοιπον τοτε IRA κτλ....
Μουσικα μονο,δεν μου λενε τιποτα τωρα και φυσικα δεν μου λενε και οι κριτικοι...
Να πω την αληθεια βεβαια δεν τους εχω παρακολουθησει πολυ τα τελευταια χρονια(δεν εχω και την ορεξη)...
Αλλα οτι εχω ακουσει δεν μου κανει καθολου κλικ(το Beautiful day δεν ηταν αυτο που εμοιαζε με a-ha?...)
Τους εχω συνδυασει λιγο με τα εφηβικα μου χρονια,τοτε που επαιζαν ροκ...τωρα καμια σχεση
Φυσικα ο The Edge παραμενει καλος κιθαριστας και και...

υ.γ. ισως τελικα,αυτος ο Μπονος,με εκανε να γυρισω πλατη στην μπαντα...
dizzy_fingers
Βρήκες κι εσύ χαρακτηριστικό δείγμα για την περίοδο 1984-present, το beautiful day tongue.gif....

QUOTE(pain of salvation @ Sep 24 2009, 17:34 ) *
υ.γ. ισως τελικα,αυτος ο Μπονος,με εκανε να γυρισω πλατη στην μπαντα...

Αυτός είναι που σε έχει ξενερώσει εσένα, εμένα και πολύ κόσμο. Αλλά είναι υποκρισία να λέμε πως ο δε μας αρέσουν πια οι U2 επειδή έχει αλλάξει ο bono. Αυτός ήταν ανέκαθεν αυτός που είναι (που να ήταν ακόμα στη mcphisto φάση δηλαδή tongue.gif), απλά τώρα έχει τη δημοσιότητα μαζί του και η γλύτσα γίνεται περισσότερο αντιληπτή.

Μουσικά, που είναι αυτό που μετράει, δεν έχουν βγάλει κάτι το πρωτόγνωρ/διαχρονικό εδώ και καιρό αλλά τα στάνταρ στα οποία κινούνται είναι αρκετά καλά - δεν έγιναν ποτέ κακό συγκρότητα. Άλλωστε δε μπορούν να παίξουν το ίδιο ροκ που παίζανε στα 80s - δε μπορούν εκ των πραγμάτων να έχουν το impact που είχαν τότε. Εδώ μπορεί να ανοίξει μεγάλη κουβέντα για την εξέλιξη των διαχρονικών συγκροτημάτων...



@pierce: ΚΑΙ Βερολίνο ρε παλιοκαβάτζα?
Pierce
QUOTE (dizzy_fingers @ Sep 24 2009, 17:50 ) *
@pierce: ΚΑΙ Βερολίνο ρε παλιοκαβάτζα?

αμ πως κυριος, τζιτζικια πεταλωνουμε;



ελπιζω να βρω λιγο χρονο να παω μεσα στον Νοεμβρη...
pain of salvation
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 24 2009, 15:50 ) *
Βρήκες κι εσύ χαρακτηριστικό δείγμα για την περίοδο 1984-present, το beautiful day tongue.gif....


Αυτός είναι που σε έχει ξενερώσει εσένα, εμένα και πολύ κόσμο. Αλλά είναι υποκρισία να λέμε πως ο δε μας αρέσουν πια οι U2 επειδή έχει αλλάξει ο bono. Αυτός ήταν ανέκαθεν αυτός που είναι (που να ήταν ακόμα στη mcphisto φάση δηλαδή tongue.gif), απλά τώρα έχει τη δημοσιότητα μαζί του και η γλύτσα γίνεται περισσότερο αντιληπτή.

Μουσικά, που είναι αυτό που μετράει, δεν έχουν βγάλει κάτι το πρωτόγνωρ/διαχρονικό εδώ και καιρό αλλά τα στάνταρ στα οποία κινούνται είναι αρκετά καλά - δεν έγιναν ποτέ κακό συγκρότητα. Άλλωστε δε μπορούν να παίξουν το ίδιο ροκ που παίζανε στα 80s - δε μπορούν εκ των πραγμάτων να έχουν το impact που είχαν τότε. Εδώ μπορεί να ανοίξει μεγάλη κουβέντα για την εξέλιξη των διαχρονικών συγκροτημάτων...



@pierce: ΚΑΙ Βερολίνο ρε παλιοκαβάτζα?


Βασικα σκεφτομουν το τραγουδι απο την περιοδο 2000-present...

μεγαλη κουβεντα οντως...

θα επανελθω,μιας και τωρα δεν εχω χρονο...
a bullet for your head
QUOTE(Omar Little @ Sep 24 2009, 14:30 ) *
^^^^^^^^^

Έμαθες για τη συναυλία και κάνεις προθέρμανση? biggrin.gif

Για όσους δεν ενημερώθηκαν: 3/9/2010 U2 3600 Tour στο ΟΑΚΑ

Πηγές: http://kapetank.wordpress.com/2009/09/24/u...-stadiumathens/

http://www.u2.com/tour/index/

Ωραια....
Αν δεν κανω λαθος,ειχαν ερθει και πριν καμια 10αρια χρονια στη Θεσ\νικη...
Ενα απ τα αγαπημενα μου τραγουδια τους..

a bullet for your head
QUOTE(pinkTimeout @ Sep 23 2009, 15:14 ) *

Μιας και εχεις βαλει 2 ομορφα κομματια των Portishead,σκεφτηκα να τα ''τριτωσω'',με ενα εξισου ωραιο κομματι..




Oh,can't anybody see,
We've got a war to fight...
Magnus92
Αν και δεν τους πολυσυμπαθω τους U2 ( το μονο τραγουδι που γουσταρω πραγματικα ειναι το One ) , θα ειναι μαλλον σπουδαια συναυλια . . . Αλλα δυστυχως ΚΑΙ αυτη στην Αθηνα . . . Κριμα . . .
a bullet for your head
QUOTE(Magnus92 @ Sep 25 2009, 00:52 ) *
Αν και δεν τους πολυσυμπαθω τους U2 ( το μονο τραγουδι που γουσταρω πραγματικα ειναι το One ) , θα ειναι μαλλον σπουδαια συναυλια . . . Αλλα δυστυχως ΚΑΙ αυτη στην Αθηνα . . . Κριμα . . .

Αυτο που γουσταρω περισσοτερο,ειναι αυτο





Ναι..Αθηνα.. 19.gif 19.gif 19.gif ............. biggrin.gif
sihainas
Εμένα πάλι οι U2 δεν θα πω ότι δεν μου αρέσουν...αλλά σίγουρα δεν με ενθουσιάζουν και τόσο... λίγα είναι τα τραγούδια τους που θεωρώ "αγαπημένα" ένα από αυτά είναι και το:


U2 - The Unforgettable Fire
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 25 2009, 01:28 ) *
Αυτο που γουσταρω περισσοτερο,ειναι αυτο





Ναι..Αθηνα.. 19.gif 19.gif 19.gif ............. biggrin.gif

Οπως και αυτο..ειδικα σε Gospel εκτελεση..



pinkTimeout
...καλημερα...


"...I'm always willing to learn
When you've got something to teach
And I'll make it all worthwhile
I'll make your heart smile..."
a bullet for your head
2 αγαπημενα soundtracks,απο 2 πολυ αγαπημενες μου ταινιες..



pinkTimeout
...παρεα με απογευματινο καφε..

pinkTimeout

..σε αρκετα παλιες διαδρομες...σε αλλο ..υφος.
pinkTimeout
λιγο πριν την βραδινη εξοδο..
Alexmei
QUOTE (pinkTimeout @ Sep 26 2009, 20:32 ) *
..σε αρκετα παλιες διαδρομες...σε αλλο ..υφος.


Φοβερό κομμάτι, άλλο στυλ, πολύ δυνατό.


Δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναποστάρει, νομίζω πως το έχω,

Μια συμπαθητική reggae έκδοση του Time

pinkTimeout

panagiotisTheDream
Το original κομμάτι που ακούγεται στο sample του "Αδιάφορου" των Active Member....



a bullet for your head
Omar Little
Ωραίο συγκροτηματάκι, ωραίες κιθάρες αλλά ψιλο-μέτριοι στο live:



Και η ενδιαφέρουσα πραγματική ιστορία στην οποία είναι βασισμένο το τραγούδι: http://en.wikipedia.org/wiki/Terra_Nova_Expedition
pinkTimeout


..ειχε κατι ιδιαιτερο οταν το πρωτοακουσα πριν 8 περιπου χρονια...ιδιαιτερος και ο τροπος που παθιαζεται προς το τελος του τραγουδιου η κοπελια....

The Warlus


Απίστευτο τραγούδι και με απίστευτο βίντεο κλιπ...
j-kidd13
Σαν σημερα( ή σωστοτερα σαν χθες μιας και περασε 12 τα μεσανυχτα) σκοτωθηκε ο Cliff Burton,ο εκπληκτικος αυτος μπασιστας των Metallica,σε ατυχημα που ειχε η μπαντα με το βανακι που τους μετεφερε μετα απο συναυλια στη Δανια...





R.I.P.
apkat
QUOTE(pinkTimeout @ Sep 27 2009, 17:21 ) *
..ειχε κατι ιδιαιτερο οταν το πρωτοακουσα πριν 8 περιπου χρονια...ιδιαιτερος και ο τροπος που παθιαζεται προς το τελος του τραγουδιου η κοπελια....



Eκπληκτικο τραγουδι πραγματικα..Και εγω πριν χρονια που το χα ακουσει ειχα κολλησει με την πρωτη..

Ενδιαφερον ειναι οτι στο βιντεο που εβαλες καποια στιγμη για ελαχιστο χρονο εμφανιζεται και μια φωτογραφια του Μανου Χατζιδακι.
a bullet for your head
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.