Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Dominique
Smashing Pumpkins,Manic Street Preachers,Kasabian,γιοκ!
Η πιο πολυαναμενομενη συναυλια του καλοκαιριου(μακραν απ τη δευτερη κατα τη γνωμη μου) απλως δε θα πραγματοποιηθει!Ο φοβος για πυρκαγια(που ζουμε;...)στην περιοχη της Μαλακασας εφτανε για να ληφθει η αποφαση ματαιωσης της.Δεν το πιστευω ρε γαμωτο,τους εφαγα με τη γλωσσα μου!!!

Ενα τραγουδι μου εμεινε απ τις καλοκαιρινες μου περιπλανησεις στο YOUTUBE:To Smells Like Teen Spirit απο την Patti Smith.Το απολυτο παραδειγμα για το πως ενα μεγαλο τραγουδι(το οποιο ουκ ολιγες φορες εχει κακοποιηθει) μπορει να διασκευαστει και να παραμεινει μεγαλο.

Οι Offspring υπηρξαν μεγαλο συγκροτημα την εποχη του Smash και οχι αδικα πιστευω.Καπου αναμεσα στον αποηχο της grunge,του δευτερου post punk κινηματος καθως και την εξαρση της pop,καταφεραν να πιασουν το παλμο της εποχης και να βγαλουν εναν punk δισκο με light περιτυλιγμα και πολυ rock υφος.Θρυλικα(για την εποχη) riffs,"φλωρικα" αλλα καιρια δευτερα φωνητικα,μπολικη ενταση και εμπορικα refrains συνεθεσαν την εικονα ενος απ τους αγαπημενους μου δισκους.Οταν μετα την κυκλοφορια του οι ιδιοι δηλωσαν πως επιασαν το peak τους,οι περισσοτεροι το εξελαβαν σαν μια κινηση προωθησης του.Φευ...Κατι παραπανω ηξεραν οι δημιουργοι.Κλασσικο παραδειγμα μπαντας που χανει τον προσανατολισμο της μετα την πρωτη επιτυχια.Καταληγω οτι προκειται για περιορισμενου ταλεντου group που καταφερε εστω και μια φορα(αλλοι δε φτανουν ουτε εκει)να ξεπερασει τα ορια του.
Καλουτσικο το Ixnay αν δεν ειχε προηγηθει το Smash,ορθη αλλα "ανεντιμη" η στροφη με το Americana,αδιαφορο το Conspiracy.Το ομωνυμο δεν το καλοθυμαμαι(θυμαμαι ομως οτι δεν μου εκανε εντυπωση),ενω δεν μπηκα στον κοπο να ακουσω το Splinter.Πιο αξιολογο ηταν το Ignition.Οξυς και σκοτεινος ο ηχος,καταλαβαινεις ομως οτι προκειται για Offspring.
Gravedigger
ΘΕΙΚΟ τραγούδι,καταπληκτικός στίχος....

P.O.D.-Going in blind

Keyser_Soze
Ρε Gravedigger πραγματικά με έχεις κουφάνει με τα μουσικά σου γούστα. Αν και ακούω κι εγώ πολύ ροκ και πολύ μέταλ, σχεδόν όλα τα τραγούδια που έχεις ποστάρει ανήκουν στην κατηγορία την οποία αντιπαθώ περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη. Αυτή του nu metal που προβάλλει και προωθεί διαρκώς το mtv. Τραγούδια χωρίς ίχνος μουσικής τεχνικής, χωρίς μελωδίες και με κακά, και χωρίς λόγο φαζαριόζικα τις περισσότερες φορές, φωνητικά. Το μόνο καλό που έχουν είναι η παραγωγή (και πως να μην ήταν) και η προώθηση που έχουν. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν τέτοια τραγούδια που δεν μου αρέσουν αλλά πραγματικά τα περισσότερα από αυτά είναι σχεδόν ενοχλητικά. Δεν ξέρω αν έχεις ακούσει καθόλου Deftones ή Korn, αλλά αν υπάρχουν κάποια nu metal συγκροτήματα που μπορώ να ακούσω, αυτά είναι μόνο τα προαναφερθέντα (χωρίς να μου αρέσουν και πάλι όλα τους τα τραγούδια). Απλά αυτοί (οι Deftones και οι Korn δηλαδή) έχουν κάποια στοιχειώδη μουσική παιδεία.
Άκουσε τα When Girls Telephone Boys, Needles And Pins, Old School, Passenger και Digital Bath από Deftones και τα Blind, Thoughtless, Did My Time, Twisted Transistor και Freak On A Leash από Korn, να σου φύγει το κλαπέτο.

peace.gif
Gravedigger
QUOTE(Keyser_Soze @ Aug 29 2007, 15:41 ) *
Ρε Gravedigger πραγματικά με έχεις κουφάνει με τα μουσικά σου γούστα. Αν και ακούω κι εγώ πολύ ροκ και πολύ μέταλ, σχεδόν όλα τα τραγούδια που έχεις ποστάρει ανήκουν στην κατηγορία την οποία αντιπαθώ περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη. Αυτή του nu metal που προβάλλει και προωθεί διαρκώς το mtv. Τραγούδια χωρίς ίχνος μουσικής τεχνικής, χωρίς μελωδίες και με κακά, και χωρίς λόγο φαζαριόζικα τις περισσότερες φορές, φωνητικά. Το μόνο καλό που έχουν είναι η παραγωγή (και πως να μην ήταν) και η προώθηση που έχουν. Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν τέτοια τραγούδια που δεν μου αρέσουν αλλά πραγματικά τα περισσότερα από αυτά είναι σχεδόν ενοχλητικά. Δεν ξέρω αν έχεις ακούσει καθόλου Deftones ή Korn, αλλά αν υπάρχουν κάποια nu metal συγκροτήματα που μπορώ να ακούσω, αυτά είναι μόνο τα προαναφερθέντα (χωρίς να μου αρέσουν και πάλι όλα τους τα τραγούδια). Απλά αυτοί (οι Deftones και οι Korn δηλαδή) έχουν κάποια στοιχειώδη μουσική παιδεία.
Άκουσε τα When Girls Telephone Boys, Needles And Pins, Old School, Passenger και Digital Bath από Deftones και τα Blind, Thoughtless, Did My Time, Twisted Transistor και Freak On A Leash από Korn, να σου φύγει το κλαπέτο.

peace.gif
¨
Όλα όσα ανέφερες τα έχω ακούσει!Τους KoRn τους λατρεύω,οι Deftones μ'αρέσουν αλλά δεν τρελαίνομαι γιατί στα περισσότερα τραγούδια ψιθυρίζουν!Η Nu-metal παραδέχομαι ότι μ'αρέσει πολύ.Αλλά από αυτά που έχω ποστάρει κατά καιρούς δεν είναι όλα nu-metal.Soilwork,Slipknot,In flames,Static-X δεν μπορείς να πεις ότι είναι nu-metal.Τώρα στο συγκεκριμένο είδος ανήκουν και οι Mudvayne και οι Disturbed.Μην μου πεις ότι οι Disturbed δεν είναι αξιόλογο συγκρότημα!Όπως εγώ σιχαίνομαι το heavy metal και τα hairbands έτσι και κάποιος άλλος σιχαίνεται τα δικά μου ακούσματα!

ΥΓ.Το Freak On A Leash δεν παίζεται!
Keyser_Soze
Το ότι έχεις ποστάρει SlipKnot (κυρίως) και In Flames δεν το ήξερα. Και τις 2 μπάντες τις λατρεύω. Ειδικά τους SlipKnot. Βασικά εμένα με κούφανες με τον χαρακτηρισμό "θεϊκό" για αυτό το τραγούδι των POD. Ένα λεπτό άκουσα και το έκλεισα.
Οι Disturbed είναι ωραίο γκρουπάκι. Τους πάω αρκετά.
Gravedigger
QUOTE(Keyser_Soze @ Aug 29 2007, 17:27 ) *
Το ότι έχεις ποστάρει SlipKnot (κυρίως) και In Flames δεν το ήξερα. Και τις 2 μπάντες τις λατρεύω. Ειδικά τους SlipKnot. Βασικά εμένα με κούφανες με τον χαρακτηρισμό "θεϊκό" για αυτό το τραγούδι των POD. Ένα λεπτό άκουσα και το έκλεισα.
Οι Disturbed είναι ωραίο γκρουπάκι. Τους πάω αρκετά.

Eντάξει ίσως υπερέβαλλα λίγο με τον χαρακτηρισμό αλλά είναι 1 πολύ καλό κομμάτι.Οι Slipknot είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες και το θετικό είναι ότι δεν χαλάνε με τον χρόνο όπως πολλά άλλα group.Από In Flames έχω ποστάρει το Come Clarity που είναι από τα καλύτερα τραγούδια που έχω ακούσει χωρίς να υπερβάλλω αυτήν την φορά!
Pierce
παρτε ενα απιστευτο δεκαλεπτο με τον Joe Satriani (ξεκιναει με το always with me /always with you δωστε βαση στο σολο στο 7:50). απο τις κριτικες που διαβασα η συναυλια του ηταν το λιγοτερο απιστευτη. κριμα που δεν βρηκα κανεναν να παω. Satriani for president. Φερτε το G3 στην αθηνα(οχι το οπλο cool.gif )




παρτε και το απιστευτο Crushing Day (Live) οπου εχει ενα εκπληκτικα δυσκολο σολο . (βασικα ολο το τραγουδι ειναι απιστευτα δυσκολο ohmy.gif )


Pierce
ακολουθει σε δυο μερη ενα επικο ποστ με τα 14(!!) μερη απο την anime ταινια-βιντεο κλιπ των daft punk Interstella 5555 (must see)

Daft Punk_One more time




Daft punk_aerodynamic



Daft Punk_Digital love




Daft Punk - Harder Better Faster Stronger




daft punk - crescendolls



DAFT PUNK-NIGHTVISION & SUPERHEROES(2in1)

Pierce
DAFT PUNK-HIGH LIFE



Daft punk - something about us



Daft punk - voyager



Daft punk - Veridis Quo



daft punk - Short Circuit




daft punk - face to face



daft punk Too long

Air Kef
Από daft punk έχεις τιποτα; tongue.gif
Alexmei
Έχει ακούσει κανείς μια έκδοση του Child In Time από DP που κρατάει γύρω στα 9 με 10 λετπά νομίζω. Θρύλε7 λογικά την ξέρεις. Το κλασσικό (από όσα ξέρω εγώ) τελειώνει με το σόλο με ένα fade-out. Ε, άκουσα τυχαία αυτή την έκδοση που κρατάει 9-10 λετά (και λέει και ένα bonus tracks στον τίτλο) και μετά που συνεχίζει το σόλο, έχει σόλο και πλήκτρα, και μετά το πάνε πάλι από την αρχή (τους στοίχους και την μουσική) και μετά τελειώνουν με έναν πολύ διαφορετικό τρόπο από τον πρώτο.

Αυτή είναι η original έκδοση ή η πιο μικρή της έκδοση είναι η original?
apkat
Η κανονικη εκδοση του τραγουδιου ειναι η μεγαλη..Γυρω στα 10 λεπτα..Τωρα η πιο συντομη εκδοση προφανως βγηκε για να μπει σε συλλογες οπως γινεται συνηθως.Για μενα αυτο το οποιο γινεται συχνα με τραγουδια μεγαλου μηκους ειναι εγκληματικο αφου χανεις το μισο και πλεον τραγουδι σε πολλες περιπτωσεις..
thrylos7
Πήρες απάντηση... Αφορμή έψαχνα όμως!

Θα κάνω κανένα αφιερωματάκι σ' αυτό το απίστευτο τραγούδι (που δεν είναι και δικό τους, το βασικό θέμα δηλαδή)...
Alexmei
QUOTE(thrylos7 @ Aug 31 2007, 18:43 ) *
Πήρες απάντηση... Αφορμή έψαχνα όμως!

Θα κάνω κανένα αφιερωματάκι σ' αυτό το απίστευτο τραγούδι (που δεν είναι και δικό τους, το βασικό θέμα δηλαδή)...



τι εννοείς; σαν διασκευή;
Keyser_Soze
QUOTE(thrylos7 @ Aug 31 2007, 15:43 ) *
Πήρες απάντηση... Αφορμή έψαχνα όμως!

Θα κάνω κανένα αφιερωματάκι σ' αυτό το απίστευτο τραγούδι (που δεν είναι και δικό τους, το βασικό θέμα δηλαδή)...
Το βασικό riff του τραγουδιού είναι εμπνευσμένο από το βασικό riff ενός τραγουδιού που λέγεται Bombay Calling από κάποιους που δεν θυμάμαι το όνομα τους και το οποίο riff παίζεται με βιολιά.

Ελπίζω Θρύλε7 να μη σου τη χάλασα... biggrin.gif
thrylos7
Ακριβώς! Το συγκρότημα είναι το "It's A Beautiful Day"... Οι Purple πήραν αυτό, το άλλο συγκρότημα πήρε το Wring That Neck σε μια μορφή... ανταλλαγής.

"Bombay Calling" τιτλοφορείται η συναυλία του συγκροτήματος το 1995 στην Ινδιά(!!)...
thrylos7
Πρόκειται για τα δύο καλύτερα βίντεο που υπάρχουν στο youtube. Υπάρχουν αρκετά ακόμα, αλλά δεν έχουν την ίδια ποιότητα (1985, 1987, 1993(2), 2002) και προφανώς υπάρχουν πολλά που δεν υπάρχουν καν στο site, όπως η ηχογράφηση του Made In Japan (ούτως ή άλλως δεν υπάρχει σε βίντεο) και η κλασική (δεν την έχω βρει ακόμη), που είναι μακράν η καλύτερη από άποψη ήχου, είναι μαγεία. Γενικά, δε μπορώ ν' αποφασίσω ποια είναι καλύτερη, μιας και το jam σπέρνει...

1970


1972
Invalid Video Link

Bρήκα την ηχογράφηση του studio (η εικόνα που φαίνεται δεν έχει καμιά απολύτως σχέση):
sihainas
Αν και είναι φοβερό αυτό το τραγούδι...για κάποιο λόγο δεν μου κάνει αίσθηση να το ακούσω...δεν ξέρω γιατί...

Τέλος πάντων τώρα τελευταία που λέτε έχω σχεδόν καταργήσει τα mp3... τελείως όμως... είναι κανείς άλλος εδώ που να χρησιμοποιεί το last.fm; Μιλάμε για φοβερή υπηρεσία βάζεις ότι genre θες και παίζει τραγούδια από αυτό το genre...για παράδειγμα τώρα ακούω από acoustic rock..δεν ξέρω κανένα απολύτως από αυτά που παίζει αλλά μερικά είναι φοβερά... επίσης μπορείς να βάλεις κάποιον τραγουδιστή και να παίξει μουσική παρόμοια με αυτή του συγκεκριμένου τραγουδιστή.... έχει και Ελληνικά αλλα μην περιμένετε και πολλά γιατί κάποιος μπιπ έφτιαξε ένα tag που το λένε greek και έτσι μπορεί να σου βγάλει similar artist τον Αλκίνοο και την Γαρμπή χαχα tongue.gif

Φοβερό είναι άμα το ψάξεις λίγο έχει πολλά... Επίσης "διαβάζει" τα mp3 που ακούς και σου βγάζει κάποια προτεινόμενα τραγούδια που μπορεί να σου αρέσουν με βάσει αυτά που έχεις ήδη ακούσει... είναι πολύ καλό...
dizzy_fingers
Nice....και τα είχα πάρει όταν έκλεισε το pandora.com (για τους μη κατοικούντες στις ΗΠΑ).

Θα το δοκιμάσω.
Alexmei
Να και το Bombay Calling των Βeautifull Day

Xaroumenos loukoumas
Καλά έπαθα σοκ πριν από λίγο. Πήγα στη ιστοσελίδα των Seether (ίσως το αγαπημένο μου συγκρότημα) και μόλις μπήκα άρχισε να παίζει ένα τραγούδι από το νέο τους album που θα βγει τον Οκτώβριο. Το τραγούδι λέγεται Fake it. Πάτε στη σελίδα τους (http://www.seether.com) και ακούστε το. Απίστευτο κομμάτι.

(Για όποιον δεν τους ξέρει, είναι ροκ συγκρότημα, κάπως έτσι λίγο πιο σκληρό όμως. Το συγκεκριμένο τραγούδι βέβαια δεν είναι σκληρό.)
Pierce
ανατριχιαστε ελευθερα. james brown & Pavarotti στο this is a man's world. τα λογια ειναι περιττα μπροστα στο μεγεθος της ερμηνειας τους. δυστυχως για εμας ο θεος ηθελε να τους απολαυσει απο κοντα...
Alexmei
Όντως πίρσι πολύ ωραίο.


Aυτό είναι Dream Theater να παίζουν διασκευή το Cemetery Gates των Pantera με Special Guests. Κορυφή η στιγμή που βγαίνει ο DAVE MUSTAINE σκάει ένα σόλο και μετά εξαφανίζεται.
Invalid Video Link
sihainas
ανατριχιαστικό indeed φίλτατε πιρς... 77.gif


Πάρτε κάτι λίγο διαφορετικό τώρα...


Roxy Music - In Every Dream Home a Heartache!
Pierce
πολυ ''δυνατο'' sihaina 41.gif
ο the boss εβγαλε καινουριο video clip. το τραγουδι ειναι καταπληκτικο κατα την αποψη μου. δεν θα βγαινει απο το ipod cool.gif

Bruce Springsteen - Radio Nowhere
dizzy_fingers
Κομματάρα!

Βέβαια, για μια στιγμή στην αρχή νόμιζα ότι θα ήταν κανάς Ζουκέρο ή παρόμοιος ιταλός γεροροκάς... biggrin.gif
rchos
pierce21 εισαι φοβερος!εγραψες με το τεελευταιο!το ακουω τοσες μερες στον red και εχω πορωθει και δεν ηξερα ποιο ηταν!βασικα επρεπε να το χα σκεφτει οτι εσυ μπορει να βοηθουσες!

εισαι κορυφη.σημερα προσκηνω pierce21! 77.gif 77.gif 77.gif

ε ρε καψιμο που θα φαω τωρα!ολο το σουκου με αυτο το κομματι θα φυγει και ειναι ακομη η αρχη! icon_drunk.gif
Pierce
δεν θελω υπερβολες! laugh.gif
(πες και αλλα πες και αλλα) tongue.gif

the boss rulez
kemp
συγχρονa ιταλικα hits THE BEST


luca dirisio - calma e sangue freddo


sihainas
Nick Cave time...

There she goes, my beautiful world!


Red Right Hand



Και ίσως το πιο γνωστό του...

Where the wild roses grow



enjoy 77.gif
Gravedigger
Kiss me-New Found Glory
Πολύ γνωστό τραγουδάκι,σε διασκευή.(Punk cover)
Το ακούω συνέχεια τον τελευταίο καιρό...Ίσως φταίει η κατάσταση μου...! wacko.gif wacko.gif wub.gif
Keyser_Soze
Πραγματικά υπέροχος ο νέος Bruce Springsteen. Το κομμάτι τα σπάει ανελέητα!!

Εγώ με αφορμή τη βιογραφία του Bob Dylan, I'm Not There του Todd Haynes, που βγαίνει σε λίγο καιρό στο σινεμά (1η πανελλήνια προβολή στις Νύχτες Πρεμιέρας στις 30/9. Εννοείται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσω) έχω πωρωθεί άσχημα με του κλασσικό αριστούργημά του, Like A Rolling Stone, το οποίο παίζει και στο τρέιλερ της ταινίας.

Εδώ το βίντεο του τραγουδιού από ένα αξέχαστο live του το 1966.
Gravedigger
Ill Nino-What Comes Around
Έχουν πολύ καλά τραγούδια και ξεχωριστό στυλάκι(Latin στοιχεία)


Στο συγκεκριμένο τραγούδι βέβαια δεν φαίνεται και τόσο! icon_drunk.gif
thrylos7
Σαν πολύ καιρό έχω να βάλω Deep Purple... biggrin.gif

Cascades: I'm not your lover (live - όργια Morse - 1997)

sihainas
Ίσως να έχετε παρατηρήσει γενικά ότι ακούω μουσική κάπως πιο ηπίων τόνων... Αυτό μέχρι χτες όπου κυρίως λόγω του τόπικ "Η ώρα της αλήθειας" ξέθαψα κάτι mp3 των System of a Down και έχω μπει σε head banging mode tongue.gif

Άντε πάρτε κανα βιντεάκι

Aerials 77.gif


Tentative (άσχετο βιντεάκι αλλά ωραίο)
Gravedigger
QUOTE(sihainas @ Sep 20 2007, 15:28 ) *
ξέθαψα κάτι mp3 των System of a Down και έχω μπει σε head banging mode tongue.gif
Aerials

Head banging με το Aerials???Από τα πιο ήρεμα των S.O.A.D....Για καλύτερο head banging σου συστήνω το Prison Song.(Λογικά θα το ξέρεις ήδη αλλά anyway...! tongue.gif )
sihainas
οχι με το Aerials αφεντικό... γενικά με τους System of a Down tongue.gif Απλά έβαλα το Aerials γιατί είναι φοβερό...

Όσο για το prison song...το έχω τιμήσει ιδιαιτέρως tongue.gif
Gravedigger
ΟΚ τότε!Ορίστε πάρε και άλλο 1! tongue.gif

System of a Down-Sugar
Keyser_Soze
Εντάξει, όλοι ξέρουμε ότι οι Τρύπες έχουν δεκάδες θεϊκά τραγούδια, αλλά δεν πιστεύω ότι κανένα από αυτά μπορεί να συγκριθεί σε στοίχους με αυτόν εδώ τον ύμνο.

Ακούω Την Αγάπη
apkat
Φοβερο τραγουδι σιγουρα ομως σε βρισκω λιγο υπερβολικο..Οι στιχοι ηταν ετσι κι αλλιως ενα απο τα πολυ δυνατα σημεια του συγκροτηματος και σχεδον ολα εχουν φοβερους στιχους..Μερικα που πιστευω ας πουμε οτι ειναι στο ιδιο επιπεδο ισως και ψηλοτερο ειναι:

Η δικια σου κοντινη Αμερικη, Εδω, Κρατα το σοου μαιμου, Πατριδα μου ειναι εκει που μισησα, Καινουργια ζαλη, Θ'ανατελλω, Μεσα στη νυχτα των αλλων, Διψαω σαν ψαρι στο βυθο

Βιντεο κλιπ απο αυτα δυστυχως εχει μονο το Εδω
sihainas
Εγώ πάντως έχω ψιλοκολλήσει με το Πάρτυ στο 13ο όροφο κυρίως αλλα και με την Γιορτή... Γενικά πάντως έχουν πολλά φοβερά τραγούδια... 77.gif

thrylos7
Δεν ήρθε η ώρα να πρωτοτυπήσω ακόμα... εντόπισα κάτι που δεν είχα δει (μόνο αυτά βάζω εξάλλου από DP και σχετικά biggrin.gif ) κι είπα να το βάλω..

Live solo του Lord στο Highway Star

apkat
Πηγα το σαββατο το βραδυ μεχρι το Λυκαββητο να δω την μεγαλη Πατι Σμιθ και πραγματικα με δικαιωσε 1000%..Η φωνη της σε εκπληκτικα δεδομενα για την ηλικια της,συχνες διακοπες με παρα πολυ ενδιαφεροντα πολιτικα μηνυματα απο την Πατι, πολυ καλη σκηνικη παριουσια και αλληλεπιδραση με τον κοσμο και γενικα μια παρα πολυ ζεστη βραδια παρα το κρυο που εκανε στον λοφο..

Υ.Γ:Αν μαλιστα συνυπολιγισει κανεις οτι αγορασαμε μολις ενα εισιτηριο και καταφεραμε να μπουμε 3 ατομα καταλαβαινει οτι αυτη η συναυλια ηταν τελεια..

H Εκπληκτικη της διασκευη στο smells like teen spirit των Nirvana.Enjoy..
sihainas
Αλκίνοος 77.gif

Καθρεύτης σε φοβερή live εκτέλεση
77.gif


Θα 'μαι κοντά σου όταν με θες επίσης σε φοβερή live εκτέλεση 77.gif



Και πάλι: 77.gif 77.gif
Air Kef
Tρομερος καλλιτεχνης.

Φοβερο τραγουδι επισης και ο Προσκυνιτης, ενω ξεχωριζω και τα "Ο δρομος,ο χρονος και ο πονος","Ζηνωνος","Κεμαλ","Αγορα του Αλ Χαλιλι","Βοσπορος" ενω μου αρεσει και ενα πολυ χαρουμενο ντουετο με τον Τζιμη Πανουση,το "Εγω και συ μαζι" που ακουγοταν στον Αλαντιν. smile.gif
sihainas
Θυμάμαι πριν καμιά 10αριά χρόνια όντας 9-10 χρονών όταν ακόμα τα μουσικά μου ακούσματα περιορίζονταν στις τάσεις της εποχής και όταν το Τραύμα είσαι ανοιχτό μου έπαιζε όλη μέρα στο ράδιο 68.gif άκουσα σε μια κασέτα την Αγορά του Αλ Χαλίλι και αν και τότε δεν το είχα εκτιμήσει στην πορεία έμελε να γίνει ένα από τα αγαπημένα μου τραγούδια... 77.gif
eftychia
Τον λατρευω!Την Τεταρτη εμφανιζεται στη Νικαια μαζι με τον ΜΑλαμα!
Εμενα αγαπημενα μου τραγουδια απο τον Αλκινοο ειναι ο Βυθος(πολυ μαλαγχολικο) και το "Ονειρο ητανε".Απο την τελευταια του δουλεια ειχα λατρεψει το "Ο κοσμος που αλλαζει"!
Οταν ημουν πιο μικρη θυμαμαι που τραγουδαγα συνεχεια το "Δεν μπορω" και ιδιαιτερα λατρευα τον στιχο"Εισαι το αγγιγμα του ανεμου που μου ξαφνιαζει το κορμι". Γενικα τον θεωρω παραπολυ ποιητικο. Ολοι οι στιχοι του εχουν τρομερες εικονες
giannhs_09
παιδια ναι!!!!
αυριο συναυλια στο κατρακειο στη νικαια 8α ναι γαματα....
εισητηρια εχει στο μετροπολις...λογικα 8α υπαρχουν....
ωραιος ειναι ο αλκινοος αλλα λιγο μονοτονος...
δεν ειναι για πολυ...και πολυ κλαψα ρε παιδι μου...αλλα για λιγα τραγουδακια ειναι πολυ καλος!
Πολυ ωραιο του τραγουδι ειναι ο κα8ρεφτης κτλ οσα προειπατε αλλα και αυτο που λεει με τον πανουση "εγω και συ μαζι"!!!ειναι πολυ ωραιο...:Ρ
τωρα απο μαλαμα τι να πω...το παληκαρι δεν παιζετε...περισσοτερο 3εχωριζω τα τραγουδια που λεει με τον 8αναση παπακωνσταντινου(εννοω που τα γραφει ο 8ανασης και τα τραγουδαει αυτος..)χαρακτιριστικο ειναι η Πριγκιπεσσα...
οσες φορες και να το ακουσω παντα 8α ειναι η πρωτη φορα....
Xaroumenos loukoumas
Immortality - Seether

sihainas
Επιμένοντας ελληνικά για άλλη μια φορά...



77.gif 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.