Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Pierce
κατι για ψιλοχαλαρωμα απο τον απιστευτα ατμοσφαιρικο joe satriani (στο δευτερο δεν επιτρεπει το embed οποτε πατηστε το για να σας πεταξει στο youtube να το δειτε..)

always with me always with you



driving at night

rchos
ψαχνοντας στο youtube διαφορα τραγουδακια επεσε το ματι μου και το αυτι μου σε ενα πολυ ωραιο τραγουδι απο ενα οχι γνωστο συγκροτημα.το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο και αξιζει να το ακουσετε.πραγματικα πολυ καλο!το συγκροτημα ονομαζεται The Wanderers.

Baghdad-The Wanderers


ακουστε το.το πιθανοτερο ειναι να κολλησετε.


Υ.Γ. ο αρχηγος της μπαντας αυτης και δημιουργος του τραγουδιου ειναι μελος του φορουμ και με τιμα με την φιλια του!
πολυ ωραιος γιαννη.περιμενουμε να ανεβασεις και τα υπολοιπα!(αλλα να γραψεις και καινουρια επιτελους)!
Air Kef
Πραγματικά πολύ καλό το τραγούδι,κριμα που τα παιδια δεν συνεχιζουν μαζι. sad.gif
rchos
QUOTE
Πραγματικά πολύ καλό το τραγούδι,κριμα που τα παιδια δεν συνεχιζουν μαζι.



πατηστε πανω στην εικονα να μπειτε στο λινκ και στο more videos from apkat123 θα δειτε και τα αλλα 3 τραγουδια που εχει ανεβασει ο απκατ στο youtube απο την ιδια μπαντα φυσικα.
apkat
Ευχαριστω παρα παρα πολυ τον Σταματη για το support που μου κανει και φυσικα και αυτον και τον Κεφ για τα καλα τους λογια.. biggrin.gif biggrin.gif
apkat
Και θα ποσταρω και γω ενα που ειναι το αγαπημενο μου απο εκειινη την παλια εποχη(κυριως επειδη το σολο της κιαθαρας στο φιναλε προσφεροταν για να καταχτυπιεμαι αλυπητα) tongue.gif tongue.gif ..Δυστυχως η εγγραφη σε ολα τα τραγουδια ειχε γινει ερασιτεχνικα και ετσι σε σημεια χανονται ηχοι αλλα ετσι ειναι αυτα(σε ολα τα τραγουδια).Παντως ενθουσιαστηκα που στα related videos Ειναι τραγουδι των Iron maiden.. tongue.gif tongue.gif tongue.gif

The Wanderers-Nothing is now true
Air Kef
Σειρα μου λοιπόν για αγνωστους καλλιτεχνες:

Εδω και ενα εξάμηνο,καθε Σαββατο που ειμαι Λαρισα απο τις 23.30 μεχρι τις 3.30+,πηγαιναμε με την παρέα μου σε ενα ροκ μπαρ για να ακουσουμε 2 πραγματικά καταπληκτικά παιδια απο το ημιερασιτεχνικο συγκροτημα "Ανευ Ορων".


Προχθες,ο ενας απο τους 2,ο Αστερης Κωνσταντινου μας εκανε την τιμη και ηρθε στην εκπομπή που κανουμε για τον ιντερνετικο ραδιοφωνικο σταθμό του ΤΕΙ της Λαρισας,μιλησε για το συγκροτημα που ανηκει και επαιξε 3 τραγουδια live,τα οποια τα ανεβασα χθες:


Πηνελόπη,του Μιλτου Πασχαλίδη:







Ανοιξε μου να κρυφτώ,του Βασιλη Παπακωνσταντινου







Καποτε θα 'ρθουν,του Παυλου Σιδηροπουλου.

spysta
John Mayer - Waiting on the world to change
Ωραιο κομματακι .. χαλαρο ευχαριστο .. γενικα εχει ομορφα τραγουδακια ο τυπακος

sihainas
Όσοι βλέπετε one tree hill θα το ξέρετε το παρακάτω τραγούδι...όσοι δεν βλέπετε... δεν είναι ποτέ αργά να αρχίσετε... tongue.gif


Gavin DeGraw - I don't want to be
Gravedigger
QUOTE(sihainas @ May 21 2008, 00:22 ) *
Gavin DeGraw - I don't want to be

Πολύ καλό το τραγουδάκι όπως και το OTH!
Xaroumenos loukoumas
Dan Wilson - Free Life

nikolas12
Παιδια φανατικοι του hip-hop(οχι εμενα του ειδους)ξερετε τι εγινε με τα ημισκουμπρια και εχουν να βγαλουν δισκο 2 χρονια;Γιατι σε λιγο πρωτους βλεπω αυτουςsad.gifθα χεστειτε στο γελιο προειδοποιω)



Και αλλο ενα:
Gravedigger
Κάψιμο!
Bring me the horizon-Pray for Plagues.
ROAAAARRRR

Και εδώ τι γίνεται στις συναυλίες (των BMTH η παρόμοιων)

ENTER THE MOSH PIT!
Μιλάμε για πολύ ξύλο.Έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση αλλά ευτυχώς πρόλαβα και την έκανα.Ο καθένας βαράει όπου νάναι.Την επόμενη ήμουν γεμάτος μελανιές.
sihainas

Live - Lighting Crashes

Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα αυτό το εκπληκτικό συγκρότημα... παραπάνω ένα από τα καλύτερα κομμάτια τους (τουλάχιστον από αυτά που έχω ακούσει μέχρι τώρα tongue.gif )
rchos
QUOTE
Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα αυτό το εκπληκτικό συγκρότημα... παραπάνω ένα από τα καλύτερα κομμάτια τους (τουλάχιστον από αυτά που έχω ακούσει μέχρι τώρα )



ειναι πολυ καλοι οι live.φυσικα νομιζω οτι πρωτο στη λιστα με τα κοματια τους πρεπει να μπει το The Dolphin's Cry.μαλλον θα το χεις ηδη ακουσει αλλα αν δεν το χεις ακου το και πορωσου.εγω ειχα κολλησει για απιστευτα μεγαλη διαρκεια με αυτο το κομματι.

Live - The Dolphin's Cry
Invalid Video Link
Gravedigger
QUOTE(sihainas @ May 21 2008, 00:22 ) *
Όσοι βλέπετε one tree hill θα το ξέρετε το παρακάτω τραγούδι...όσοι δεν βλέπετε... δεν είναι ποτέ αργά να αρχίσετε... tongue.gif

OFFTOPIC
Sihainas μέχρι που έχεις δει?Μόλις είδα το τελευταίο επισόδειο το οποίο ήταν πραγματικά άπαιχτο.Γράψε στο off topic μην το γεμίσουμε άκυρα!
ios


Μόλις τον ανακάλυψα, και το συγκεκριμένο ξεχωρίζει αρκετά.
pain of salvation
QUOTE(sihainas @ May 21 2008, 23:45 ) *

Live - Lighting Crashes

Μόλις πριν λίγες μέρες έμαθα αυτό το εκπληκτικό συγκρότημα... παραπάνω ένα από τα καλύτερα κομμάτια τους (τουλάχιστον από αυτά που έχω ακούσει μέχρι τώρα tongue.gif )



QUOTE(rchos7 @ May 22 2008, 00:06 ) *
ειναι πολυ καλοι οι live.φυσικα νομιζω οτι πρωτο στη λιστα με τα κοματια τους πρεπει να μπει το The Dolphin's Cry.μαλλον θα το χεις ηδη ακουσει αλλα αν δεν το χεις ακου το και πορωσου.εγω ειχα κολλησει για απιστευτα μεγαλη διαρκεια με αυτο το κομματι.

Live - The Dolphin's Cry
Invalid Video Link


Καλησπέρα παιδιά...
1η φορά γράφω στο συγκεκριμένο topic...
αν δεν έχετε,τσιμπήστε οπωσδήποτε τους 2 πρώτους δίσκους: Mental Jewelry και το Throwing Copper...
kotzito
Πως σας φανηκε η Καλομοιρα και γενικα η Γιουροβιζιον οσοι την ειδατε;
Keyser_Soze
Η Γιουροβύζον για άλλη μια χρονιά ήταν τουλάχιστον άθλια. Νίκησε για άλλη μια φορά η χώρα και όχι το τραγούδι το οποίο ήταν τουλάχιστον τραγικό και απαίσιο. Όχι ότι της Καλομοίρας ήταν πολύ καλύτερο, αλλά το συγκεκριμένο ήταν χειρότερο και από καβαλίνες (περιττώματα γαιδάρου).
Από αυτά που είδα χθες το μόνο στην ουσία που μου άρεσε ήταν της Σερβίας το οποίο ήταν απίστευτα μελωδικό και αν και δεν κατάλαβα χριστό από ότι έλεγε, είπαν ότι περιέχει πολιτικό μήνυμα.
Γενικότερα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζουμε να συμμετέχουμε σε αυτό το τσίρκο. Αλλά μάλλον τελικά η νοημοσύνη μας κι εμάς είναι μέχρι εκεί. Στο ίδιο επίπεδο με όλα τα υπόλοιπα ζώα.
Jabar

Θα πάει κανείς? 5 Ιουνίου.
kotzito
Εμενα μου αρεσε πολυ και το τραγουδι του Ισραηλ ως μελωδια και τραγουδι γενικοτερα,αλλα πιστευω οτι με αυτον τον τραγουδιστη δεν αξιζε καλυτερης τυχης.Αν το τραγουδουσε αλλος καλλιτεχνης,γιατι αυτος το κατεστρεψε,θα αξιζε ανετα θεση στη 5αδα.
Pierce
eurovision δεν ειδα, απο τα ρεπορταζ του εγκριτου δελτιου , ενα τραγουδι μου τράβηξε την προσοχη αλλα απο οτι ειδα πατωσε. κριμα...

δοξα και τιμη στον γαλλο μουσατο-χαιτεουλα με το ωραιο τραγουδακι smile.gif
dizzy_fingers
+1000 Άρη.

Το τραγούδι στο οποίο ο Big Lebowski συνάντησε τους Air αδικήθηκε από τη συμμετοχή σε αυτό το πανηγύρι που ειλικρινά δε διαφέρει καθόλου από τα "Παρατράγουδα".

Xaroumenos loukoumas
Το ήξερα ότι αυτό το παιδι (pierce) βαδίζει στο σωστό δρόμο!!
Το γαλλικό τραγούδι είναι το μόνο που κατεβασα και ακουω μανιωδώς σήμερα!!
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ απλά!

Και δεν κάνω πλάκα.
PanosIlio
Το γαλλικό τραγούδι είναι ο Woods της Eurovision.

Γεμάτο ταλέντο αλλά όχι για εκεί.

Και είναι και το μοναδικό τραγούδι που θα μπορούσα να ακούσω σπίτι μου.
kotzito
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ May 26 2008, 00:37 ) *
Το ήξερα ότι αυτό το παιδι (pierce) βαδίζει στο σωστό δρόμο!!
Το γαλλικό τραγούδι είναι το μόνο που κατεβασα και ακουω μανιωδώς σήμερα!!
ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ απλά!

Και δεν κάνω πλάκα.

Ναι.Πολυ ωραιο.Εδωσε μια ρετρο νοτα στην φετινη Γιουροβιζιον που το ενα τραγουδι ηταν χειροτερο απο το αλλο.Κορυφη ο Γαλλος με τα γυαλια και τα μουσια.
Keyser_Soze
Εκτός από την τρελή κομματάρα του Γάλλου, πολύ ωραίο ήταν και αυτό της Σερβίας. Ήταν μελωδικότατο, με πολιτικό στίχο (έτσι είπαν οι Μαγγίρες) και η τραγουδίστρια ήταν κούκλα χωρίς να έχει το ξεκωλέ στυλ της Ουκρανίδας.
rchos
το καλυτερο τραγουδι ηταν το ισπανικο παιδια.ασε που μιλαγε και για τον πειραια!
dizzy_fingers
Στα αστεία, συμφωνώ μαζί σου.

Στα σοβαρά, αυτό θα παίξει τρελό hit μιξαρισμένο στα κλαμπάκια το καλοκαίρι (να το ακούσουν και να χαρούν όσοι πάνε, εδώ δεν πατάω tongue.gif).

Στα πιο σοβαρά, είμαι κι εγώ σε αυτούς που πιστεύουν ότι το τραγούδι της Γαλλίας, απλά δεν ταίριαζε σε αυτόν το διαγωνισμό. Είναι ανώτερο.
rchos
QUOTE
Στα πιο σοβαρά, είμαι κι εγώ σε αυτούς που πιστεύουν ότι το τραγούδι της Γαλλίας, απλά δεν ταίριαζε σε αυτόν το διαγωνισμό. Είναι ανώτερο.



βρε συ διζζυ τι σημαινει ανωτερο?στα πολυ σοβαρα ομως!
dizzy_fingers
Δεν ήταν για τα πανηγύρια της Eurovision.

Είναι ένα τραγούδι που θα το άκουγα στο άσχετο, θα μου άρεσε πολύ και δε θα μου περνούσε καν από το μυαλό ότι είχε πάρει ποτέ μέρος σε αυτόν το διαγωνισμό.
rchos
QUOTE
Δεν ήταν για τα πανηγύρια της Eurovision.

Είναι ένα τραγούδι που θα το άκουγα στο άσχετο, θα μου άρεσε πολύ και δε θα μου περνούσε καν από το μυαλό ότι είχε πάρει ποτέ μέρος σε αυτόν το διαγωνισμό.


και αυτο γιατι το κανει ανωτερο?
να διευκρινησω οτι και εγω αυτο θα ακουγα οπως κι εσυ.
dizzy_fingers
Παππούλη, πας να μου σπάσεις τα νεύρα, αρρωστιάρα μέρα, και κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις? tongue.gif

Αφού κι εσύ, είμαι σίγουρος, θα θεωρείς πως η eurovision, παρά τα τόσα εκατομύρια χρημάτων την περιτριγυρίζουν αλλά και τα τόσα εκατομύρια θεατών που την παρακολουθούν, βρίσκεται στο ναδίρ της εικαστικής κλίμακας βάσει της οποίας εγώ, εσύ, ο Μύστης και αρκετοί εδώ μέσα υποθέτω, κρίνουμε τα μουσικά ακούσματά μας.

Οτιδήποτε είναι πάνω από αυτό το σημείο, λοιπόν, είναι "ανώτερο".




Θα γράψω λεξικό εννοιών μου φαίνεται. cool.gif
rchos
σεβομαι οτι εισαι αρρωστος και το στανατω εδω με την πολυ απλη επισημανση πως τα ανωτερα και τα κατωτερα στην τεχνη δεν μου λενε τιποτα.προσωπικα γουστα υπαρχουν.
dizzy_fingers
Σταμάτη, νομίζω πως είχαμε ξανακάνει δημόσια αυτή τη συζήτηση και σου είχα ξεκαθαρίσει πως το προσωπικό μέτρο είναι αυτονόητο στις κρίσεις που κάνω.

Και μπορεί η διευκρίνιση να ήταν απαραίτητη εκείνην τη φορά, αλλά σήμερα ξεκαθάρισα το αυτό και στο παραπάνω ποστ μου:
QUOTE(me 15 minutes ago)
βρίσκεται στο ναδίρ της εικαστικής κλίμακας βάσει της οποίας εγώ, εσύ, ο Μύστης και αρκετοί εδώ μέσα υποθέτω, κρίνουμε τα μουσικά ακούσματά μας.

Επομένως, δεν υπήρξε κανένας λόγος για αυτήν την ανούσια συζήτηση την οποία ξεκίνησες 6 ποστ πριν (συμπεριλαμβανομένου του τελευταίου δικού μου) - εκτός κι αν είχες ξεχάσει την προηγούμενη διευκρίνισή μου ή αν δεν πρόσεξες την προαναφερθείσα.

Όπως και να έχει, συμφωνώ με την κατάληξη του σκεπτικού σου.













[/flash]
ios
Πολύ ωραίο το γαλλικό και πολύ σουρεάλ ο τυπάς.



Έχω φάει μεγάλο κόλλημα με τον Jori λέμε smile.gif.
Rondo
nirvana - smells like teen spirit

Pierce
το καινουριο cd του van buuren ειναι εκτακτο! ( ελπιζω να παω τελη ιουλη να τον ακουσω στο cavo paradiso cool.gif )
παρτε ενα δειγμα (προσδοκω τουλαχιστον οι ios και spysta να εκτιμησουν το ποστ μου, απο τους υπολοιπους δεν το βλεπω tongue.gif, αντε ισως και το τζαπονι )

Armin van Buuren feat. Sharon den Adel - In And Out Of Love

sihainas
Respect στον van Buuren...είναι μάλλον ο μοναδικός αυτού του είδους μουσικής που μπορώ να ακούω με τις ώρες... 77.gif w00t.gif
Keyser_Soze
Μόνο μια παρατήρηση θα κάνω σχετικά με το από πάνω κομμάτι (το οποίο παραδόξως αν και δεν είμαι φαν αυτής της μουσικής, μου άρεσε αρκετά). Η τραγουδίστρια, Σάρον Ντεν Αντέλ, που τραγουδάει στο συγκεκριμένο κομμάτι, είναι μια από τις κορυφαίες φωνές στην μελωδική ροκ/μέταλ σκηνή και ιδιαίτερα γνωστή με τους Within Temptation. Εντάξει καλός ο Άρμιν αλλά όταν έχεις μια τέτοια τραγουδήστρια τα πράγματα είναι και πιο εύκολα και πολύ πιο όμορφα.
rchos
ενα τραγουδι απο την σειρα του mega singles.τραγουδαει ο πανος μουζουρακης.πολυ καλο και σαν μουσικη και σαν στιχος.ελπιζω να το κυκλοφορησουν πουθενα.δωσε σημασια νομιζω ο τιτλος.


Invalid Video Link
rchos
δεν προλαβα τον χρονο του εντιτ.οποτε κανω μπακ του μπακ ποστ για να ποσταρω ενα ακομη τραγουδι του μουζουρακη.

Panos Mouzourakis - To Salami
apkat
Πολυ ωραια φωνη το παληκαρι..Καπου ειχα διαβασει οτι εμφανιζεται και ψηνομουν να παω.. biggrin.gif
ios
@ Pierce, κοίτε δεν τρελαίνομαι για trance, οπότε ψιλοέπεσες έξω - δεν θα πάω να κατεβάσω τα άπαντα του Armin [ ο οποίος είναι δικηγόρος (!) ]από το what.cd δηλαδή.

Kαι για να έχει και κάποιο νόημα και υπόσταση το παρών ποστ πιάστε :
Eίναι ποπ (ok tongue.gif), είναι προπέρσινο (αν δεν κάνω λάθος), είναι και λίγο εκτός κλίματος (πρωινιάτικα τώρα με το χανγκόβερ δεν πολυλέει), αλλά είναι αρκετά καλός και επίσης εμφανίζεται το Σάββατο στο underworld (θα πάει κανείς; ). ΙΑΜΧ :




EDIT : ωραίο clip πάντως ε;
sihainas
Δεν συνηθίζω να βάζω τέτοιου είδους τραγούδια αλλά έχω ψιλοκολλήσει τις τελευταίες 2-3 μέρες με το συγκεκριμένο...


Overseer - Slayed
(Το βίντεο όπως λογικά θα καταλάβατε είναι άσχετο με το τραγούδι)


Πάμε τώρα και σε κάτι ποιο πολύ του γούστου μου; Κλασσικό κομμάτι...


The Verve - Lucky Man

enjoy.
PanosIlio
Επειδή όσο μεγαλώνω βρίσκω να μου αρέσουν και άλλα πράγματα, μουσικά, όταν ακούω κάτι σαν κι αυτό:



Apparat - Arcadia

Τι ακριβώς ακούω? biggrin.gif
Keyser_Soze
Απίστευτη κομματάρα από τις κορυφαίες σύγχρονες μουσικές ιδιοφυίες, τους Porcupine Tree.


Normal

Edit: Για τις ανάγκες του βίντεο, το κομμάτι το πετσόκοψαν λιγάκι. Βρείτε το και ακούστε το ολόκληρο. Κανονικά είναι πάνω από 7 λεπτά τραγούδι.
ios
^^^ Απίστευτο το παραπάνω, απίστευτος όλος ο δίσκος που βγάλανε..





To άκουσα πριν από λίγο στο ραδιόφωνο, οπότε και έπεσε άμεσος γκουγκλισμός :Ρ.

Είναι κανείς εδώ μέσα στο last.fm ??
sihainas
There you go... last.fm/user/sihainas

Ωραία υπηρεσία το last.fm έχω διευρύνει αρκετά τους "μουσικούς μου ορίζοντες" tongue.gif w00t.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.