Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Alexmei
QUOTE (apkat @ Mar 18 2010, 21:56 ) *
Φανταζομαι γιατι εννοει οτι το περιμενε απο εμενα..Παντως εγω τον εαυτο μου δογματικο δεν τον θεωρω και σκορπιονς ακουγα για παρα πολλα χρονια φανατικα και τους εχω δει και 3 φορες απο κοντα..Οτι δεν τους ακουω στον ιδιο ρυθμο πλεον δεν νομιζω οτι με χαρακτηριζει δογματικο..

Παρολαυτα και αυτος ο δισκος στα πεταχτα που τον ακουσα δεν μου ειπε κατι ιδιαιτερο η μαλλον δεν ακουσα κατι που δεν εχω ξανακουσει απο τους γερμανους..Δεν με χαλασε σε καμια περιπτωση αλλα θεωρω οτι οταν εχεις μια τοσο μεγαλη και σπουδαια πορεια και δεν εχεις πλεον και πολλες νεες ιδεες επαναλαμβανεσαι..

Πανω σε αυτο που λεει οπ Αλεξμει διαφωνω καθετα..Οκ μπορει να μοιαζει λιγο στην αρχη αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να μιλαμε για αντιγραφη..Ολα τα σολο σε αυτην την μουσικη γραφονται σε πολυ συγκεκριμενες κλιμακες και ειναι λογικο να εχουμε επαναληψεις και πραγματα που να μοιαζουν πολυ μεταξυ τους..Δεν μιλαμε ομως για αντιγραφη..Ποσα και ποσα ριφ και σολο συγκροτηματων μοιαζουν μεταξυ τους;;Στην συγκεκριμενη περιπτωση μαλιστα το σολο προχωρα και διαρκει 2 λεπτα..Ε ειναι αδικο για 10 νοτες που μπορει να ειναι και κοινες στην αρχη να μιλησουμε για αντιγραφη..



κάτσε μίλησα για αντιγραφή; ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΙΦ ΜΙΛΗΣΑ. και το ξέρω ότι είναι σε άλλη κλίμακα απλά με το που το άκουσα μου το θύμησε και όσο το ακούω επαληθεύεται. ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΛΗΣΑ. Μη τα διαστρευλώνεις όλα και διάβασε δύο φορές αυτά που γράφω.

Αν θες έχει και ένα λινκ με το manual ενός καλού ποστ στην υπογραφή μου. Η επαναληπτικότητα που λες δεν υφίσταται σε ένα τεράστιο πεδίο όπως η μουσική. Αν γίνει, θα γίνει διακριτικά, εδώ μιλάμε για 3-4 μέτρα που είναι ολόιδια.

Φιλικά με μία δόση αλήθειας.
apkat
QUOTE(Alexmei @ Mar 19 2010, 00:16 ) *


ohmy.gif blink.gif

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε βραδυατικα..

Δεν υποστηριξες λοιπον οτι αντεγραψαν το σολο;;Αν οχι το Epic fail σε τι αναφερεται;;

Τι ακριβως διαστρευλωσα;

Τελος τις υποδειξεις μπορεις να τις κρατησεις για τον εαυτο σου..
Alexmei
QUOTE (apkat @ Mar 19 2010, 00:40 ) *
ohmy.gif blink.gif

Ρε τι αλλο θα ακουσουμε βραδυατικα..

Δεν υποστηριξες λοιπον οτι αντεγραψαν το σολο;;Αν οχι το Epic fail σε τι αναφερεται;;

Τι ακριβως διαστρευλωσα;

Τελος τις υποδειξεις μπορεις να τις κρατησεις για τον εαυτο σου..



σοβαρέψου και μην θίγεσαι τόσο εύκολα. Ναι είναι epic fail να παίρνεις ένα τέτοιο σόλο, και να νομίζουν ότι το έγραψες εσύ.

Οι υποδείξεις είναι για αυτούς που δεν ξέρουν.

Τελος τα λεγόμενα γιατί δεν γουστάρω foul με μέσον.
apkat
Αφου ειναι λοιπον επικ fail "να παίρνεις ένα τέτοιο σόλο, και να νομίζουν ότι το έγραψες εσύ." οπως γραφεις ισχυριζεσαι οτι το αντεγραψαν..Εξ αρχης λοιπον εγραψα οτι διαφωνω με αυτο που γραφεις και εξηγησα γιατι..Εγω μεχρι εκει εφτασα την κουβεντα..Ο υπολοιπος παραλογισμος δεν οφειλεται σε εμενα..

Ξαναγραφω τις υποδειξεις κρατα τς για τον εαυτο σου..

Alexmei
QUOTE (apkat @ Mar 19 2010, 01:07 ) *
Αφου ειναι λοιπον επικ fail "να παίρνεις ένα τέτοιο σόλο, και να νομίζουν ότι το έγραψες εσύ." οπως γραφεις ισχυριζεσαι οτι το αντεγραψαν..Εξ αρχης λοιπον εγραψα οτι διαφωνω με αυτο που γραφεις και εξηγησα γιατι..Εγω μεχρι εκει εφτασα την κουβεντα..Ο υπολοιπος παραλογισμος δεν οφειλεται σε εμενα..

Ξαναγραφω τις υποδειξεις κρατα τς για τον εαυτο σου..



μάλιστα καπετάνιε.

ειλικρινά δεν απαντώ σε ποστ σου. Έχω βαρεθεί της τάχα επιστημονικές απαντήσεις που πηγάζουν από μία πρόταση. Λυπάμαι που ψηφίζεις.

Sorry στους mods και σε όλα τα σοβαρά μέλη για το off topic.

panagiotisTheDream
Ποιοι θα είμαστε το Σάββατο πρώτα ο Θεός, στο Ποδηλατοδρόμιο του ΟΑΚΑ για Κατσιμιχαίους;; cool.gif
thrylos7
Να πάτε οπωσδήποτε, η βραδιά στη Θεσ/νίκη ήταν μαγική (ειδικά αν μετά χτυπούσαμε και ΛΕΠΑ, αλλά τελικά δεν έκατσε icon_drunk.gif ).


Alex έχεις foul.
Magnus92
Σημερα ακουγα το "Load" των Metallica και συνειδητοποιησα ποσο τεραστιο cd ειναι . . . Εχει μεσα πραγματικους υμνους . . .

+1
The Warlus
Bob Dylan 29 Μαϊου,Terra Vibe


........
The Warlus
Μιας και πήρε κάπου το μάτι μου για τους Κατσιμιχαίους παραθέτω ένα άρθρο από το Dog Day Afternoon


Πρώτα ήταν ο ενας αδελφός, που τάβαλε με το Χατζηγιάννη, εμφανώς πράσινος από τη ζήλια που αυτός πουλάει δίσκους κι ο κατσιμίχας ροδάκινα στη λαική. Τώρα που το φάντασμα της κακής, ψεύτικης "εντεχνης" μουσικής ξαναβγήκε να μαζέψει κανένα φράγκο, ο άλλος αδελφός θέωρησε σωστό να κάνει δηλώσεις, στην εφημερίδα "Athens Voice". Είπε, λοιπόν ο κατσιμίχας: «Με τους Πυξ Λαξ συνεργάστηκα για επαγγελματικούς λόγους, δεν τους παντρεύτηκα κιόλας. Ο Πλιάτσικας ποιος είναι; Ο ψηλός; Με τον Στόκα πίναμε κανένα καφέ στη Νέα Σμύρνη, όταν έμενε και αυτός ένα φεγγάρι εκεί. Μετά χαθήκαμε. Τώρα πια, που -ουσιαστικά- δεν είμαι μέσα στο χώρο, έχω την πολυτέλεια να λέω και εγώ τη γνώμη μου, όπως όλοι οι άνθρωποι, με διευθύνσεις και ονόματα, χωρίς το φόβο ότι θα μου αποδοθεί επαγγελματικός φθόνος, ανταγωνισμός κ.λπ. Τι σχέση έχουν τα δικά μας τραγούδια με τις άχρωμες, άγευστες και άοσμες θεματολογίες του Ξυδάκη, με τους μικροαστικούς νταλκάδες του Πορτοκάλογλου, με το ρηχό λυρισμό του Αλκίνοου Ιωαννίδη και τις μπουρδολογίες, π.χ., του Φάμελλου»;
Οχι, μεγάλε, τα δικά σου αριστουργήματα δεν έχουν καμμιά σχέση με τις αηδίες των άλλων. Εσύ είσαι τεράστιος. Μια ένσταση όμως. Από που κι ως που "ουσιαστικά δεν είσαι μέσα στο χώρο"; Ποιός κάνει προβεβλημένες συναυλίες-αρπαχτές επανασύνδεσης αυτόν τον καιρό κι ετοιμάζει μάλιστα και περιοδεία ("στην επαρχία", σύμφωνα με τον ίδιον); Αλλος είναι αυτός; Σε ποιόν χώρο ακριβώς δεν είσαι μέσα, κατσιμίχα;
Addendum :
Η πιο εμετική ατάκα του νέου συνοδοιπόρου του Καρατζαφέρη είναι η "Ο Πλιάτσικας ποιός είναι; Ο ψηλός;" Σκεφτείτε την λίγο και να τον χαίρεστε όσοι τον ακούτε...
Επίσης, ο φίλος μου ο Σταύρος πολύ εύστοχα σημειώνει ότι "Η κύρια πηγή έμπνευσης πίσω από το ποπ τραγούδι είναι ο έρωτας, πίσω από το λαϊκό ο χωρισμός και πίσω από το έντεχνο η χυλόπιτα!"
thrylos7
Τραγικό όσο δεν πάει. Πέρα απ' όλα τ' άλλα, μόνο που βλέπεις το χαρακτηρισμό "συνοδοιπόρος του Καρατζαφέρη", τη στιγμή που ο άνθρωπος έτυχε να συμφωνεί σε μια άποψη μαζί του, καταλαβαίνεις την εμπάθεια, ίσως και τους λόγους αυτού του άρθρου.
The Warlus
Παρόλα αυτά οι ατάκες που ειπώθηκαν συνεχίζουν να είναι εμετικές όπως λέει και ο Παναγιωτόπουλος στο άρθρο του...
Και στο συγκεκριμένο άρθρο συμφωνώ απολύτως.
Magnus92
Το κολλημα μου τις τελευταιες 2 μερες . . .



Τελικα τι ειναι αυτο το τραγουδι ;;; (Ακου ερωτηση τωρα ο ηλιθιος...)
thrylos7
QUOTE
Παρόλα αυτά οι ατάκες που ειπώθηκαν συνεχίζουν να είναι εμετικές όπως λέει και ο Παναγιωτόπουλος στο άρθρο του...
Και στο συγκεκριμένο άρθρο συμφωνώ απολύτως.


Του "Σκύλου" είναι αυτό; Απογοητεύομαι...

Αλλά τι περιμένεις από άνθρωπο που είναι απόλυτα τρελαμένος με τους Deep Purple... icon_drunk.gif
The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Mar 25 2010, 22:25 ) *
Του "Σκύλου" είναι αυτό; Απογοητεύομαι...

Αλλά τι περιμένεις από άνθρωπο που είναι απόλυτα τρελαμένος με τους Deep Purple... icon_drunk.gif



Κοίτα για μένα ένα ψιλοδίκιο το έχει ο Σκύλος.
"Με τους Πυξ Λαξ συνεργάστηκα για επαγγελματικούς λόγους, δεν τους παντρεύτηκα κιόλας. Ο Πλιάτσικας ποιος είναι; Ο ψηλός;"
"Τι σχέση έχουν τα δικά μας τραγούδια με τις άχρωμες, άγευστες και άοσμες θεματολογίες του Ξυδάκη, με τους μικροαστικούς νταλκάδες του Πορτοκάλογλου, με το ρηχό λυρισμό του Αλκίνοου Ιωαννίδη και τις μπουρδολογίες, π.χ., του Φάμελλου»; "

Δηλαδή εντάξει έλεος...Ο άνθρωπος είναι απίστευτος με αυτά που λέει.Μόνο πλάκα μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο.
Όσο για το "δεν είμαι μέσα στον χώρο"...

Σαν δεν ντρεπόμαστε λιγάκι λέω εγώ...


ΥΓ.Deep Purple;;;Ποιοι είναι αυτοί;Ο Lord ποιος είναι ο ψηλός με το μουστάκι;Με τον Blackmore πίναμε κανά τσάι όταν τα κάστρα μας ήταν δίπλα-δίπλα...
Magnus92



Βρηκα, λοιπον, αποψε ενα τραγουδι που εκφραζει κατα 150% τις αποψεις μου , και ειμαι πολυ χαρουμενος γι' αυτο . . .

Οποιος εχει αντιθετη αποψη με αυτα που λεει το κομματι ας την εκφρασει please . . . Μου αρεσει πολυ η διαφωνια ( φυσικα σε κοσμια πλαισια peace.gif ) , και ο διαλογος που ακολουθει . . . happy.gif happy.gif happy.gif happy.gif happy.gif
apkat
Πως γινεται παντως να ειναι ρηχος ο λυρισμος του Αλκινοου και να μην ειναι τραγουδια του στυλ Ριτα Ριτακι μια βραδυα στο λουκι και αλλα..

Τα οποια λογικα θα αποκαλουνται και protest songs αλλα Ντυλαν και Μπαεζ συμφωνα με τον κατσημιχα..ναι το πε και αυτο στην συνεντευξη του..Εκανε protest songs λεει..Και αντε να δεχτω οτι ο Φανης ειναι προτεστ σονγκ και μαλιστα πολυ καλο..Τα αλλα;;Που ειναι κρυμενα τα υπολοιπα;;
Air Kef
Your hand in mine, η ελληνική έκδοση του Τιρσέν, από Θεσσαλονίκη, καταπληκτικοί..

http://www.myspace.com/theyourhandinmine
The Warlus
Kαλά αυτό με τα protest songs...Γελάει το σύμπαν...
"Προτιμώ χίλιες φορές τα μουγκρητά του Αγγελάκα, γιατί αυτός ο άνθρωπος… τρώγεται με τα ρούχα του. Ή… ο χοντρός των Active Member"

Προτιμά και τον "χοντρό" από τους Active Member...
Στα σημεία αυτά της συνέντευξής του ξεπερνά τα όρια της γελοιότητας.
Και λίγα είπε ο Σκύλος
apkat
Καλα στο συγκεκριμενο σημειο δεν με χαλασε σε κατι..Και γω τον Αγγελακα και τον bd foxmoore(η αλλιως απλα χοντρος) tους προτιμω απο τους υπολοιπους που αναφερει..Ο τροπος που εγινε η συγκριση με ενοχλησε
pain of salvation
Sorry για το off topic...

The Warlus ή The Walrus?
thrylos7
Όσο δίκιο κι αν έχει ο Σκύλος, γίνεται κι αυτός ψιλοαπαράδεκτος με τον τρόπο που γράφει. Καλά για τη συνέντευξη ασφαλώς και δε διαφωνώ.
The Warlus
QUOTE(pain of salvation @ Mar 26 2010, 16:39 ) *
Sorry για το off topic...

The Warlus ή The Walrus?



Αν μιλάς για το ψευδώνυμο του Λένον και το τραγούδι,από τα οποία εμπνεύστηκα και το Nickname,είναι The Walrus
Εγώ το παραφράζω επίτηδες για κάποιους ανόητους λόγους που ούτε και εγώ έχω καταλάβει 100%!!

Τώρα για Κατσιμίχα...
Εντάξει σιγά τι λέει ο Σκύλος.Για μένα καλά κάνει και τα χώνει έτσι.Τουλάχιστον είναι στο προσωπικό του μπλογκ στο οποίο επωνύμως εκθέτει τις απόψεις του.
Για τις δηλώσεις του μεγάλου,αντιστασιακού,επαναστατικού και ποιοτικού καλλιτέχνη δεν νομίζω ότι χρειάζεται και μεγάλη ανάλυση.Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.


Αλήθεια ο Πλιάτσικας ποιός είναι;Ο ψηλός;


dizzy_fingers
GOOGOOGACHU!!!!!!!!!!!!!!
thrylos7
Ακριβώς σ' αυτή την ειρωνία αναφέρομαι. Οι δηλώσεις του Κατσιμίχα δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν την πορεία του (πόσο μάλλον αυτή των άλλων), ενώ μ' αυτό το χώσιμο πέφτει κι αυτός κατά κάποιον τρόπο στον ίδιο λάκκο.

Κατά τ' άλλα, η άποψή μου για τον Παναγιωτόπουλο νομίζω μπορεί να είναι προφανής..
The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Mar 26 2010, 22:43 ) *
Ακριβώς σ' αυτή την ειρωνία αναφέρομαι. Οι δηλώσεις του Κατσιμίχα δεν μπορούν να χαρακτηρίσουν την πορεία του (πόσο μάλλον αυτή των άλλων), ενώ μ' αυτό το χώσιμο πέφτει κι αυτός κατά κάποιον τρόπο στον ίδιο λάκκο.

Κατά τ' άλλα, η άποψή μου για τον Παναγιωτόπουλο νομίζω μπορεί να είναι προφανής..



Φυσικά.Δεν χαρακτηρίζουμε πορείες βέβαια.Συμφωνώ.
Για τον Παναγιωτόπουλο τι εννοείς;
thrylos7
Respect και μεγάλη συμπάθεια. Νομίζει βέβαια ότι είναι ο μεγαλύτερος θαυμαστής των DP, αλλά ο καθένας έχει τα ελαττώματά του... 69.gif
The Warlus
QUOTE(thrylos7 @ Mar 26 2010, 23:00 ) *
Respect και μεγάλη συμπάθεια. Νομίζει βέβαια ότι είναι ο μεγαλύτερος θαυμαστής των DP, αλλά ο καθένας έχει τα ελαττώματά του... 69.gif



Xαχαχαχαχαχαχαχαχα!
Μία από τα ίδια και εγώ!!
morrison
QUOTE(Magnus92 @ Mar 21 2010, 23:07 ) *
Σημερα ακουγα το "Load" των Metallica και συνειδητοποιησα ποσο τεραστιο cd ειναι . . . Εχει μεσα πραγματικους υμνους . . .

+1

Ποσο δικιο εχεις...
Ενα αλμπουμ που οταν βγηκε κατηγορηθηκε αρκετα για χιλιους δυο ασχετους λογους.Πολλοι μαλιστα ακομα δεν εχουν καταλαβει ποσο ΜΕΓΑΛΟ αλμπουμ ειναι...
Magnus92
QUOTE(john morisson @ Mar 27 2010, 02:51 ) *
Ποσο δικιο εχεις...
Ενα αλμπουμ που οταν βγηκε κατηγορηθηκε αρκετα για χιλιους δυο ασχετους λογους.Πολλοι μαλιστα ακομα δεν εχουν καταλαβει ποσο ΜΕΓΑΛΟ αλμπουμ ειναι...



Δυστυχως οι wanna-be-δισκοκριτικοι-χωρις-να-ξερουν-το-παραμικρο-απο-μουσικη ειναι παρα πολλοι . . .
Αν ειναι ποτε δυνατον να μην γουσταρουν το αλμπουμ επειδη οι Μεταλικα...κουρευτηκαν . Κι ομως...


ΥΓ Ξερει κανεις πως λεγεται το κομματι;;; http://www.youtube.com/watch?v=EsxzsoCnb9A#t=06m20s
pain of salvation
Χθες,οι Fates Warning με το line-up εποχής Parallels, έπαιξαν όλο το album...
Alder σε καλύτερη φόρμα από την τελευταία φορά...
Τι να πω για αυτην γκρουπάρα...
77.gif
Magnus92


Οι φιλοι του Thrash Metal ισως να γνωριζουν την Γερμανικη (νομιζω) μπαντα . . .
pinkTimeout

..αφιερωμενο στον καλο μου φιλο!
panagiotisTheDream
QUOTE(pain of salvation @ Mar 28 2010, 10:31 ) *
Χθες,οι Fates Warning με το line-up εποχής Parallels, έπαιξαν όλο το album...
Alder σε καλύτερη φόρμα από την τελευταία φορά...
Τι να πω για αυτην γκρουπάρα...
77.gif


ωπ τώρα το είδα αυτό..........
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

απλά ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ!!!
respect
pinkTimeout

smile.gif
The Warlus
Την Δευτέρα οι ημερομηνίες για την περιοδεία THE WALL
The Warlus
Πέθανε,χθες, σε ηλικία 65 ετών από σπάνια μορφή καρκίνου ο μάνατζερ του συγκροτήματος Sex Pistols,Μαλκολμ ΜακΛάρεν...
Ήταν ο άνθρωπος που δημιούργησε τους Sex Pistols και φέρει την ευθύνη για την δημιουργία και την δημοσιότητα του punk κινήματος όπως το γνωρίσαμε στην Αγγλία από τα μέσα της δεκαετίας του 1970...
Punk's Dead
Magnus92
QUOTE(The Warlus @ Apr 9 2010, 14:35 ) *
Πέθανε,χθες, σε ηλικία 65 ετών από σπάνια μορφή καρκίνου ο μάνατζερ του συγκροτήματος Sex Pistols,Μαλκολμ ΜακΛάρεν...
Ήταν ο άνθρωπος που δημιούργησε τους Sex Pistols και φέρει την ευθύνη για την δημιουργία και την δημοσιότητα του punk κινήματος όπως το γνωρίσαμε στην Αγγλία από τα μέσα της δεκαετίας του 1970...
Punk's Dead


R.Ι.P. Μαλκομν . . . Σιγουρα θα εχουν να πουν πολλα με τον Sid Vicious εκει πανω . . .
pinkTimeout
The Warlus
Η ανακοίνωση της,τελευταίας μάλλον,περιοδείας του Roger Waters έγινε χθες...
Εντάξει δεν θέλω να γράψω πολλά αλλά ο τύπος έχει βάλει σκοπό της ζωής του να κάνει τον κόσμο καλύτερο.
Και ζούμε μεγάλες στιγμές...
Περισσότερα στο site του http://www.roger-waters.com/

Αντιγράφω ένα τμήμα από τον λόγο του όπου επεξηγεί γιατί κάνει αυτήν την περιοδεία...


I believe we have at least a chance to aspire to something better than the dog eat dog ritual slaughter that is our current response to our institutionalized fear of each other.

I feel it is my responsibility as an artist to express my, albeit guarded, optimism, and encourage others to do the same. To quote the great man, ” You may say that I’m a dreamer, but I’m not the only one.”

- Roger Waters, 2010


j-kidd13
O Mανος Ξυδους εφυγε απο τη ζωη...
http://www.sport-fm.gr/article/225329
The Warlus
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 14 2010, 02:36 ) *
O Mανος Ξυδους εφυγε απο τη ζωη...
http://www.sport-fm.gr/article/225329


Απώλεια σημαντική.Μπορεί να μην ήμουν μεγάλος θαυμαστής της μουσικής του αλλά ήταν μεγάλος καλλιτέχνης,προσγειωμένος και πάνω από όλα καλός άνθρωπος
The Warlus
Είναι γεγονός ή μήπως είναι η ιδέα μου ότι οι Metallica περνάνε μία από τις καλύτερες συναυλιακά φάσεις τους;Τους έβλεπα στο Μεξικό στο dvd που κυκλοφόρησε και ήταν άλλο πράγμα.Δυνατοί,γρήγοροι και φονικοί.Ο Lars Ulrich επιτέλους έκλεισε το hi-hat και φαράει απίστευτες δικασιές!!!
Μάλλον θέλουν όλοι να αποδείξουν ποια είναι η καλύτεροι thrash μπάντα λόγω Sonisphere.Θα γίνει της μάμαλης το καλοκαίρι...


Air Kef
Έστω και καθυστερημένα, μεγάλη απώλεια ο Ξυδούς από την ελληνική μουσική σκηνή.

Τρομερά ιδιαίτερη φωνή, πάντα με ενέργεια και τον τρόπο του να κερδίζει το κοινό, μακρυά από κακοτοπιές.

Θα λείψει.



Α.

Joy Division ftw!
Magnus92
Για τους λατρες της καλης ελληνικης μουσικης ... Αγγελακας ειναι αυτος ....


http://www.youtube.com/watch?v=2KHkxUsqej8
The Warlus
Επιτέλους βρήκα την ηχογράφηση όπου οι Pink Floyd παίζουν το Dark Side Of The Moon στο Rainbow το 1972,κάτω από τον τίτλο" A Piece For Assorted Lunatics".
Οι Pink Floyd είχαν κλείσει το Rainbow για 3 εμφανίσεις όπου θα παρουσιάζαν το έργο τους στον τύπο κυρίως,πριν την επίσημη κυκλοφορία του δίσκου.Λόγω της μεγάλης ανταπόκρισης όμως κανονίστηκε και 4η εμφάνιση,αυτή της 20ης Φεβρουαρίου 1972 όπου οι Pink Floyd στις 8 το απόγευμα παρουσίασαν και πάλι το έργο τους,αυτήν την φορά με μία μικρή διαφορά.Ο τίτλος πλέον ήταν "The Dark Side Of The Moon - A Piece For Assorted Lunatics"
H εμφάνιση αυτή ηχογραφήθηκε και κυκλοφόρησε σε βινύλιο,παράνομα προφανώς και πούλησε πάνω από 100.000 αντίτυπα!!!Πάρα πολλοί νόμισαν ότι πρόκειται περί αυθεντικής κυκλοφορίας.Ακόμα μία γενιά μουσικόφιλων νόμισε πως η ηχογράφηση έγινε στις 17 Φεβρουαρίου και όχι στις 20.Όπως ήταν φυσικό οι Pink Floyd τρομοκρατήθηκαν όταν έμαθαν πως μία εμφάνισή τους κυκλοφορεί σε επαγγελματική συσκευασία και κάνει πάταγο.
Έκτοτε πολλά Bootlegs κυκλοφόρησαν αλλά όλα με προβλήματα στον ήχο και κομμένα τραγούδια.
Δόξα τω θεώ κάποιος δούλεψε πάνω σε αυτήν την ηχογράφηση και έτσι την ακούω ολόκληρη σήμερα!!!
Πραγματικά ότι καλύτερο έχω ακούσει.Οι David Gilmour,Richard Wright,Nick Mason και Roger Waters στο μεγαλείο τους...
Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ακούγεται.Σε μία στιγμή σκέφτηκα ότι καλύτερο και από το studio album...Δεν ξέρω
Όποιος θέλει το βρει ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω Pm.Αξίζει.
Alexmei
QUOTE (The Warlus @ Apr 25 2010, 04:09 ) *
Επιτέλους βρήκα την ηχογράφηση όπου οι Pink Floyd παίζουν το Dark Side Of The Moon στο Rainbow το 1972,κάτω από τον τίτλο" A Piece For Assorted Lunatics".
Οι Pink Floyd είχαν κλείσει το Rainbow για 3 εμφανίσεις όπου θα παρουσιάζαν το έργο τους στον τύπο κυρίως,πριν την επίσημη κυκλοφορία του δίσκου.Λόγω της μεγάλης ανταπόκρισης όμως κανονίστηκε και 4η εμφάνιση,αυτή της 20ης Φεβρουαρίου 1972 όπου οι Pink Floyd στις 8 το απόγευμα παρουσίασαν και πάλι το έργο τους,αυτήν την φορά με μία μικρή διαφορά.Ο τίτλος πλέον ήταν "The Dark Side Of The Moon - A Piece For Assorted Lunatics"
H εμφάνιση αυτή ηχογραφήθηκε και κυκλοφόρησε σε βινύλιο,παράνομα προφανώς και πούλησε πάνω από 100.000 αντίτυπα!!!Πάρα πολλοί νόμισαν ότι πρόκειται περί αυθεντικής κυκλοφορίας.Ακόμα μία γενιά μουσικόφιλων νόμισε πως η ηχογράφηση έγινε στις 17 Φεβρουαρίου και όχι στις 20.Όπως ήταν φυσικό οι Pink Floyd τρομοκρατήθηκαν όταν έμαθαν πως μία εμφάνισή τους κυκλοφορεί σε επαγγελματική συσκευασία και κάνει πάταγο.
Έκτοτε πολλά Bootlegs κυκλοφόρησαν αλλά όλα με προβλήματα στον ήχο και κομμένα τραγούδια.
Δόξα τω θεώ κάποιος δούλεψε πάνω σε αυτήν την ηχογράφηση και έτσι την ακούω ολόκληρη σήμερα!!!
Πραγματικά ότι καλύτερο έχω ακούσει.Οι David Gilmour,Richard Wright,Nick Mason και Roger Waters στο μεγαλείο τους...
Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ακούγεται.Σε μία στιγμή σκέφτηκα ότι καλύτερο και από το studio album...Δεν ξέρω
Όποιος θέλει το βρει ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω Pm.Αξίζει.


Tσέκαρε το inbox σου =D


όσο για τα άλλα, μια πολύ υπσχόμενη μπάντα:

Siena Root - Waiting for the sun

The Warlus
QUOTE(Alexmei @ Apr 25 2010, 13:51 ) *
Tσέκαρε το inbox σου =D


όσο για τα άλλα, μια πολύ υπσχόμενη μπάντα:

Siena Root - Waiting for the sun




Έχεις pm cool.gif
Alexmei
Παράσταση Μπαλέτου με μουσική το One of these days των Floyd.

J-kas (μ'αρέσει πιο πολύ αυτό) αφιερωμένο

balomazoxtra
Οι James στην Αθήνα! 1 Μαΐου, Κλειστό Φαλήρου - Γήπεδο TaeKwonDo





James

Αν κάποτε δοθεί ένα βραβείο για το πλέον αγαπημένο συγκρότημα του ελληνικού κοινού, οι James θα είναι σίγουρα στους διεκδικητές του.

Πέρυσι κατάφεραν να γεμίσουν για 3 συνεχόμενες ημέρες το Θέατρο Γης στην Θεσσαλονίκη, κάτι που δεν έχει ξαναγίνει ποτέ στο παρελθόν! Αν προστεούν και οι 2 εμφανίσεις τους στην Αθήνα (το 2007 στο Fly Beeond Festival και το 2008 στο EJEKT Festival), το συγκρότημα έχει κατορθώσει να κόψει περίπου 50.000 εισιτήρια μέσα σε 3 χρόνια στις εμφανίσεις του στην Ελλάδα.

Σε συνδυασμό με τις δεκάδες χιλιάδες δίσκους που έχουν πουλήσει διαχρονικά στην χώρα μας, αλλά και την λατρεία που έχουν μαζί τους οι ραδιοφωνικοί σταθμοί μας, η σχέση του ελληνικού κοινού με τους James είναι ένα πραγματικό φαινόμενο: άλλωστε, ο τελευταίος δίσκος τους “Ηey Ma” κυκλοφόρησε στην Ελλάδα μια εβδομάδα νωρίτερα από τον υπόλοιπο κόσμο!

Την 1η Μαϊου οι James επιστρέφουν μετά από 2 χρόνια στην Αθήνα για μια και μοναδική εμφάνιση στο Κλειστό Φαλήρου – Γήπεδο TaeKwonDo. Στην συναυλία οι James θα ερμηνεύσουν όλες τις μεγάλες επιτυχίες τους, καθώς και κομμάτια από το νέο mini album τους “The Night Before”, το οποίο θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.