Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 11 2010, 23:17 ) *
Τι ωραίο όνειρο που θα ήταν αν τέσσερις μεγάλες μπάντες ανέβαιναν μαζί στην σκηνή και παίζαν ένα ορχηστρικό τραγούδι που κυκλοφόρησε το 1986...Τι ωραία θα ήταν rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif



Για τις μπαντες καπου παει το μυαλο μου... Τραγουδι ποιο εννοεις ;;;
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 11 2010, 23:35 ) *
Για τις μπαντες καπου παει το μυαλο μου... Τραγουδι ποιο εννοεις ;;;



...να παίζουν και οι τέσσερις κάτω από τον ίδιο αστερισμό που βρίσκεται στον νυχτερινό ουρανό...Τι ωραία θα ήταν... rolleyes.gif rolleyes.gif
j-kidd13
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 12 2010, 00:14 ) *
...να παίζουν και οι τέσσερις κάτω από τον ίδιο αστερισμό που βρίσκεται στον νυχτερινό ουρανό...Τι ωραία θα ήταν... rolleyes.gif rolleyes.gif

Οrion.......?
lightday
QUOTE(apkat @ Feb 8 2010, 21:49 ) *
Πλασιμπο βρισκεται στους Φλουντ στους Μπιτλς τους Ζεπελιν τους Στοουνς και απο 3-4 μπαντες ακομη.



Wrong , Bowie all the way για placebo, ουδεμία σχέση με floyd ζεππλιν. Επηρεάστηκαν από το glam rock tων 70 και κατ'επέκταση το post punk ,new wave,dark που ακολούθησε .

QUOTE(J-Kas34 @ Feb 9 2010, 14:33 ) *
DAVE MUSTAINE
ANNOUNCES RETURN OF FOUNDING BASSIST DAVID ELLEFSON
TO MEGADETH LINE-UP



Και πολλά είπα...Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...Άντε να ανακοινωθούν να γίνει...



Ωραίος ο Dave, αλλά το ερώτημά μου είναι . Παίζει ακόμα? Γιατί μετα το Youthanasia έπρεπε να το κλείσει το μαγαζί. Αυτός ο εγωισμός θα τον φάει. Μερικές φορές πρέπει να ξέρεις που να σταματάς ρε γαμώτο.
apkat
Ρε συ δεν αντιλεγω..

Εγω απλα το παω ακομα πιο πισω..

Οτι η βαση σχεδον για ολες τις ροκ μπαντες που ακολουθησαν υπηρξαν 7-8 συγκροτηματα..Μπιτλς Στοουνς Φλουντ Ζεπελιν Σαμπαθ Περπλ σεξ πιστολς Ντυλαν και καποιοι λιγοι ακομα..Οι υπολοιποι ακολουθησαν..Και οι βασεις του Μπαουι απο εκει μπηκαν..Και κατα επεκταση λων που ακολουθησαν..Αυτο ηθελα να γραψω..

Οτι δεν υπαρχει αμεση επιρροη των πλασιμπο απο τους Φλουντ και τους Ζεπελιν ειναι προφανες..Τεσπα ελπιζω να καταλαβες τι ηθελα να γραψω.
lightday
QUOTE(apkat @ Feb 12 2010, 20:19 ) *
Ρε συ δεν αντιλεγω..

Εγω απλα το παω ακομα πιο πισω..

Οτι η βαση σχεδον για ολες τις ροκ μπαντες που ακολουθησαν υπηρξαν 7-8 συγκροτηματα..Μπιτλς Στοουνς Φλουντ Ζεπελιν Σαμπαθ Περπλ σεξ πιστολς Ντυλαν και καποιοι λιγοι ακομα..Οι υπολοιποι ακολουθησαν..Και οι βασεις του Μπαουι απο εκει μπηκαν..Και κατα επεκταση λων που ακολουθησαν..Αυτο ηθελα να γραψω..

Οτι δεν υπαρχει αμεση επιρροη των πλασιμπο απο τους Φλουντ και τους Ζεπελιν ειναι προφανες..Τεσπα ελπιζω να καταλαβες τι ηθελα να γραψω.

εντάξει πολύ ασφαλές είναι όμως. Αν το πάμε γενικότερα Ελβις και μαύρα blues . Τεσπά από αλλού ξεκίνησε το παιδί αλλού φτάσαμε . rolleyes.gif
Υγ Επειδή είχα τύχη να γνωρίσω και να μιλήσω με αρκετούς μουσικούς από ανεξάρτητα / indie γκρουπς από νησί μεριά οι επηρροές δεν είναι και τόσο γενικές όσο γράφονται .Συνήθως είναι τα hot ονόματα της εκάστοτε ηλικίας .
Πχ το 90 % της brit ποπ περιόδου του νησιού προσκυνούσε τους stone roses και δεν αναφέραν κάν Beatles (ΤΟ οξύμορο).
Yγ2 ο bowie είναι επηροή μέσα στους παραπάνω .
apkat
Δεν επαιξαν τελικα μαζι Ντυλαν και Μπαεζ..οριστε τα βιντεο απο την συναυλια

Ντυλαν-times are a-changing


Baez- We shall overcome


QUOTE(lightday @ Feb 12 2010, 21:51 ) *
εντάξει πολύ ασφαλές είναι όμως. Αν το πάμε γενικότερα Ελβις και μαύρα blues . Τεσπά από αλλού ξεκίνησε το παιδί αλλού φτάσαμε . rolleyes.gif
Υγ Επειδή είχα τύχη να γνωρίσω και να μιλήσω με αρκετούς μουσικούς από ανεξάρτητα / indie γκρουπς από νησί μεριά οι επηρροές δεν είναι και τόσο γενικές όσο γράφονται .Συνήθως είναι τα hot ονόματα της εκάστοτε ηλικίας .
Πχ το 90 % της brit ποπ περιόδου του νησιού προσκυνούσε τους stone roses και δεν αναφέραν κάν Beatles (ΤΟ οξύμορο).
Yγ2 ο bowie είναι επηροή μέσα στους παραπάνω .


Για τον Bowie να σου πω την αληθεια δεν πολυσυμφωνω αλλα οκ δεν τρεχει και τιποτα..

Aν το γενικευσουμε ακομα παραπανω ναι εχεις δικιο θα παμε πολυ πισω και ειναι και πολυ ασφαλες οντως..Ομως αυτο ηθελα να πω εξ'αρχης..Οτι δεν ειναι παραξενο καποιος που ακουει κλασσικο ροκ να ακουει και μπλουζ και ροκ ν ρολ η κατι απο πιο νεο ροκ..Ειναι συγγενικοι χωροι με εκατερωθεν επιρροες οποτε εχει λογικη..
Air Kef
QUOTE
Wrong , Bowie all the way για placebo, ουδεμία σχέση με floyd ζεππλιν. Επηρεάστηκαν από το glam rock tων 70 και κατ'επέκταση το post punk ,new wave,dark που ακολούθησε .


Of course.
All the way indeed.

Pink Floyd - Let There Be More Light



If that doesn't ring you any bells, there goes a truly great song named Taste in Men from some guys who call themselves Placebo, i have them on my top 5 not-in-live groups:







Aν άκουγα και ζέπελιν μπορεί να ειχα κατι και γιαυτούς. tongue.gif
lightday
QUOTE(apkat @ Feb 12 2010, 21:59 ) *
Δεν επαιξαν τελικα μαζι Ντυλαν και Μπαεζ..οριστε τα βιντεο απο την συναυλια

Aν το γενικευσουμε ακομα παραπανω ναι εχεις δικιο θα παμε πολυ πισω και ειναι και πολυ ασφαλες οντως..Ομως αυτο ηθελα να πω εξ'αρχης..Οτι δεν ειναι παραξενο καποιος που ακουει κλασσικο ροκ να ακουει και μπλουζ και ροκ ν ρολ η κατι απο πιο νεο ροκ..Ειναι συγγενικοι χωροι με εκατερωθεν επιρροες οποτε εχει λογικη..



Μωρέ περί ορέξεως κολοκυθόπιτα . Οσο μεγαλώνεις νέα ακούσματα ή παλιά που δεν σου λέγαν τίποτα , σου φαίνονται διαφορετικά στα αυτιά σου.
Στα 16 μου είχα τους maiden για θεούς και δεν θα πίστευα οτι τώρα θα αναζητούσα τα state of trance του αρμιν ή θα τρελαινόμουν για skinny puppy .Αβησσος rolleyes.gif


από τους του molko πάντως θα σου πρότεινα από το παρακάτω αλμπουμ (placebo 1996)
apkat
Ευχαριστω για την προταση αλλα οι Πλασιμπο δεν ηταν ποτε του γουστου μου..και στο mood που ειμαι οτιδηποτε εκτος απο τα αγωνιστικα της Τζοαν μου ακουγεται ηχορυπανση..

tongue.gif tongue.gif
Air Kef
Άκου My sweet prince τότε, I know και Protege moi, γιατί το χτύπημα ήταν βαρύ.


Fuck, και Twenty years, πως το ξέχασα. tongue.gif
lightday
αντε τότε ενα αριστούργημα smiley.gif

The Warlus
Προσωπικά στην φάση που είμαι σιχαίνομαι Placebo...Ίσως το σιχαίνομαι να είναι λίγο βαρύ αλλά σίγουρα δεν είναι από τις μπάντες που θα βάλω να ακούσω όταν είμαι μόνος μου...

Από κάπου πληροφορήθηκα πως ο Neil Young δεν θα εμφανιστεί στην Ελλάδα...
Alexmei
QUOTE (J-Kas34 @ Feb 13 2010, 00:18 ) *
Προσωπικά στην φάση που είμαι σιχαίνομαι Placebo...Ίσως το σιχαίνομαι να είναι λίγο βαρύ αλλά σίγουρα δεν είναι από τις μπάντες που θα βάλω να ακούσω όταν είμαι μόνος μου...

Από κάπου πληροφορήθηκα πως ο Neil Young δεν θα εμφανιστεί στην Ελλάδα...



εγώ πάντως στη ζωή που είμαι σιχαίνομαι τους placebo :Ρ


FF.C - Δεν με νοιάζει πια



ακούστε το σόλο του μπάσσου που έχει στο τέλος, είναι πάρα πολύ καλό.
Magnus92


sorry αν το εχει ποσταρει καποιος (βαριεμαι να ψαξω... huh.gif ) .
Πολυ ομορφο τραγουδι . . .
panagiotisTheDream
QUOTE(Alexmei @ Feb 13 2010, 15:14 ) *
FF.C - Δεν με νοιάζει πια



ακούστε το σόλο του μπάσσου που έχει στο τέλος, είναι πάρα πολύ καλό.


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

απλά...
apkat
Απιστευτη ερμηνεια σε τραγουδι κατα της υπαρξης φυλακων μεσα σε μια φυλακη..

Joan Baez-Prison Trilogy(Billy Rose)

lightday
QUOTE(Air Kef @ Feb 12 2010, 22:06 ) *
....

Aν άκουγα και ζέπελιν μπορεί να ειχα κατι και γιαυτούς. tongue.gif



Οχι ακριβώς Zeps αλλά οτι κοντινότερο υπήρξε σε αυτούς


Alexmei
Mόλις το ανέβασα, χτες εμφανίστηκαν στην Αθήνα και τα έδωσαν όλα. Όποιος δεν τους ξέρει ας ψάξει στο myspace.

Radio Moscow - Frustrating sound

The Warlus
http://gr.sonispherefestivals.com/



Επιτέλους και επίσημα
lightday
καλά αυτό το "the big 4 "μόνο γέλιο (ή κλάμα ) προξενεί . Κυρία didi το έτος είναι 2010 και όχι 1985. Οι anthrax και οι megadeth κάποτε ήταν γκρουπ.
Πάντως γουστάρω να παίζουν οι μεταλλικά και από πίσω ο kerry να τους θάβει ατελείωτα (αδερφές ξεπουλήμενους κουλους κτλ κτλ )
The Warlus
QUOTE(lightday @ Feb 18 2010, 17:42 ) *
καλά αυτό το "the big 4 "μόνο γέλιο (ή κλάμα ) προξενεί . Κυρία didi το έτος είναι 2010 και όχι 1985. Οι anthrax και οι megadeth κάποτε ήταν γκρουπ.
Πάντως γουστάρω να παίζουν οι μεταλλικά και από πίσω ο kerry να τους θάβει ατελείωτα (αδερφές ξεπουλήμενους κουλους κτλ κτλ )


Αμάν...
Καταρχήν δεν φταίει η κυρία didi για την ονομασία "Big 4" (φταίει για άλλα όχι και για αυτό!),τα παράπονά σου θα πρέπει να τα κάνεις στην διοργανώτρια αρχή του Sonisphere...
Kαλά εντάξει το άλλο με το ποια μπάντα είναι thrash ή όχι...Οι Metallica δηλαδή παίζουν thrash σήμερα ε;


Και για να βοηθήσω δεν βάζουμε τα καλύτερα συγκροτήματα της thrash ΣΗΜΕΡΑ,αλλά όπως αυτά προέκυψαν στα 80s σχεδόν την ίδια χρονική περίοδο και έκαναν πιο γνωστό το ιδίωμα γενικότερα...
Κατά τα άλλα συμφωνώ με όσα λες... rolleyes.gif rolleyes.gif
Magnus92
Sonisphere χωρις Maiden ε ;;; Χμμμ . . . Δεεεεεεεεν . . . . .

Να κανω λιγο το μοιρολατρη και παραδοπιστο ;;; Ποσο θα το βαρεσουν το εισητηριο οι Ελληναραδες ;;; Δεν θελω ουτε να το φανταζομαι . . . Να πω και την κακια μου ;;;; Καλα να παθουν , αφου θελουν να βλεπουν μονο αυτοι εκει κατω τις συναυλιες , να τις πληρωνουν κιολας αδρα. . . tongue.gif tongue.gif tongue.gif

ΥΓ. Ασχετο , αλλα μηπως ξερει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου που στο ρεφρεν λεει : "why i'm gonna live for , why i'm gonna die for" ;;; Sorry αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα και θα σκασω....
Germany96
QUOTE(Magnus92 @ Feb 18 2010, 21:38 ) *
ΥΓ. Ασχετο , αλλα μηπως ξερει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου που στο ρεφρεν λεει : "why i'm gonna live for , why i'm gonna die for" ;;; Sorry αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα και θα σκασω....

Bryn Christopher - The Quest
Magnus92
QUOTE(Germany96 @ Feb 18 2010, 21:44 ) *
Bryn Christopher - The Quest



Να 'σαι καλα ρε αδεφε . . . Σε ευχαριστω πολυ !!!
Germany96
No prob, ειχε γινει πασιγνωστο λογω του Grey's Anatomy.
Magnus92
QUOTE(Germany96 @ Feb 18 2010, 21:50 ) *
No prob, ειχε γινει πασιγνωστο λογω του Grey's Anatomy.



Δεν βλεπω αμερικανιες ... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
The Warlus
QUOTE(Magnus92 @ Feb 18 2010, 21:38 ) *
Sonisphere χωρις Maiden ε ;;; Χμμμ . . . Δεεεεεεεεν . . . . .

Να κανω λιγο το μοιρολατρη και παραδοπιστο ;;; Ποσο θα το βαρεσουν το εισητηριο οι Ελληναραδες ;;; Δεν θελω ουτε να το φανταζομαι . . . Να πω και την κακια μου ;;;; Καλα να παθουν , αφου θελουν να βλεπουν μονο αυτοι εκει κατω τις συναυλιες , να τις πληρωνουν κιολας αδρα. . . tongue.gif tongue.gif tongue.gif

ΥΓ. Ασχετο , αλλα μηπως ξερει κανεις τον τιτλο ενος τραγουδιου που στο ρεφρεν λεει : "why i'm gonna live for , why i'm gonna die for" ;;; Sorry αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα και θα σκασω....



Η αρχική τιμή των εισιτηρίων γενικής εισόδου είναι 85€
Μετά την εξάντλησή τους η τιμή των εισιτηρίων γενικής εισόδου θα διαμορφωθεί στα 95€
Η τιμή των εισιτηρίων της διακεκριμένης θέσης είναι 150€



Kαλά όσο με την "κακία" χαλάρωσε λίγο...Σε μία πόλη κάθε χώρας γίνεται το συγκεκριμένο φεστιβάλ,που να το κάνουν;
Οι τιμές δεδομένου την ισχύ του φεστιβάλ και των ονομάτων,εντάξει δεν είναι και φθηνά,αλλά πιστεύω πως όλοι πάνω κάτω τέτοια τιμή περιμέναμε,οπότε λογικό...Όσο για τους Maiden ήταν γνωστό σε ποιες πόλεις θα παίξουν αυτοί και σε ποιες οι Metallica,καλύτερα κιόλας που ήρθε όλο το πακέτο να τους δούμε όλους.Maiden θα δούμε μόνους τους το καλοκαίρι πολύ πιθανόν...Άσε που έχουν ξεμπερδέψει και με το καινούριο άλμπουμ,όσον αναφορά τις ηχογραφήσεις
lightday
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 18 2010, 19:36 ) *
Αμάν...
Καταρχήν δεν φταίει η κυρία didi για την ονομασία "Big 4" (φταίει για άλλα όχι και για αυτό!),τα παράπονά σου θα πρέπει να τα κάνεις στην διοργανώτρια αρχή του Sonisphere...
Kαλά εντάξει το άλλο με το ποια μπάντα είναι thrash ή όχι...Οι Metallica δηλαδή παίζουν thrash σήμερα ε;


Και για να βοηθήσω δεν βάζουμε τα καλύτερα συγκροτήματα της thrash ΣΗΜΕΡΑ,αλλά όπως αυτά προέκυψαν στα 80s σχεδόν την ίδια χρονική περίοδο και έκαναν πιο γνωστό το ιδίωμα γενικότερα...
Κατά τα άλλα συμφωνώ με όσα λες... rolleyes.gif rolleyes.gif


ναι μωρέ, big 4 αναφέρεται στο 1983 1984 περίοδο που λέγανε να βγούν σε περιοδία. Τότε ήταν στα ξεπετάγματα το thrash και εφηβικός τσαμπουκάς και γενικά τεστοστερόνη σπυράκια και οαου . Τώρα μετά τόσα χρόνια μόνο γέλιο προκαλεί το big 4 χαρακτηρισμός . Πέστο καλύτερα περασμένα thrash μεγαλεία.

Χαλαρά αν και έχω να δω slayer από το 1996 στην Δραπετσώνα , όλους τους παραπάνω τους τρώνε για πρωινό .
The Warlus
QUOTE(lightday @ Feb 18 2010, 21:54 ) *
ναι μωρέ, big 4 αναφέρεται στο 1983 1984 περίοδο που λέγανε να βγούν σε περιοδία. Τότε ήταν στα ξεπετάγματα το thrash και εφηβικός τσαμπουκάς και γενικά τεστοστερόνη σπυράκια και οαου . Τώρα μετά τόσα χρόνια μόνο γέλιο προκαλεί το big 4 χαρακτηρισμός . Πέστο καλύτερα περασμένα thrash μεγαλεία.

Χαλαρά αν και έχω να δω slayer από το 1996 στην Δραπετσώνα , όλλους τους παραπάνω τους τρώνε για πρωινό .



Α μπράβο!!!Εντάξει μην κολλάς στην ταμπέλα...Κουλτούρα και έτσι!
Germany96
QUOTE(Magnus92 @ Feb 18 2010, 21:52 ) *
Δεν βλεπω αμερικανιες ... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Χαχαχα την συγκεκριμενη σειρα ουτε εγω την εγω δει ποτε για να εχω αποψη για το περιεχομενο της, αλλα το τραγουδι απο εκει εγινε γνωστο παγκοσμιως. Μαλλον θα στο χαλασω ακομα περισσοτερο αν σου πω οτι ειναι γραμμενο για εναν Βρετανο στρατιωτη που συμμετειχε στις επιχειρησεις στο Ιρακ (βασικα τον αδερφο του τραγουδιστη).
lightday
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 18 2010, 21:56 ) *
......Κουλτούρα και έτσι!

κάτι σαν αυτό

τυπική 80's εμφάνιση thrash οπαδού
Razorblade Fish
QUOTE(Germany96 @ Feb 18 2010, 22:03 ) *
Χαχαχα την συγκεκριμενη σειρα ουτε εγω την εγω δει ποτε για να εχω αποψη για το περιεχομενο της, αλλα το τραγουδι απο εκει εγινε γνωστο παγκοσμιως. Μαλλον θα στο χαλασω ακομα περισσοτερο αν σου πω οτι ειναι γραμμενο για εναν Βρετανο στρατιωτη που συμμετειχε στις επιχειρησεις στο Ιρακ (βασικα τον αδερφο του τραγουδιστη).

Μεχρι τωρα πιστευα οτι το τραγουδαει γυναικα.Και δεν νομιζω να ημουν ο μονος...Αναλογο σοκ ειχα παθει με το Strange World του Κe...
Magnus92
QUOTE(J-Kas34 @ Feb 18 2010, 21:53 ) *
Η αρχική τιμή των εισιτηρίων γενικής εισόδου είναι 85€
Μετά την εξάντλησή τους η τιμή των εισιτηρίων γενικής εισόδου θα διαμορφωθεί στα 95€
Η τιμή των εισιτηρίων της διακεκριμένης θέσης είναι 150€



Kαλά όσο με την "κακία" χαλάρωσε λίγο...Σε μία πόλη κάθε χώρας γίνεται το συγκεκριμένο φεστιβάλ,που να το κάνουν;
Οι τιμές δεδομένου την ισχύ του φεστιβάλ και των ονομάτων,εντάξει δεν είναι και φθηνά,αλλά πιστεύω πως όλοι πάνω κάτω τέτοια τιμή περιμέναμε,οπότε λογικό...Όσο για τους Maiden ήταν γνωστό σε ποιες πόλεις θα παίξουν αυτοί και σε ποιες οι Metallica,καλύτερα κιόλας που ήρθε όλο το πακέτο να τους δούμε όλους.Maiden θα δούμε μόνους τους το καλοκαίρι πολύ πιθανόν...Άσε που έχουν ξεμπερδέψει και με το καινούριο άλμπουμ,όσον αναφορά τις ηχογραφήσεις


Δηλαδη πιστευεις πως αν γινοταν σε καταλληλο χωρο στην Θεσσαλονικη π.χ. δεν θα μαζευε τον ιδιο κοσμο ;;;

Αυτο δεν καταλαβαινω ρε παιδια... Αληθεια δεν μπορω να καταλαβω αυτην την νοοτροπια .... Γιατι ειναι τοσο αυτονοητο οτι ολα τα μεγαλα event θα γινουν στην Αθηνα ;;; Ειμαι πολυ ακραιος ρε γαμωτο ;;; Δεν ξερω . . .
apkat
Nαι ειναι αυτονοητο..

Στην μια περιπτωση απευθυνεσαι σε 5 εκ πληθυσμου και στην αλλη ουτε σε 1 εκ..
lightday
QUOTE(Magnus92 @ Feb 19 2010, 00:52 ) *
.... Γιατι ειναι τοσο αυτονοητο οτι ολα τα μεγαλα event θα γινουν στην Αθηνα ;...

Δεν είναι όμως ακριβώς αθήνα . Είναι στου διόλου την μάνα και σε χώρο με πάρα πολλά μειονεκτήματα . Αν και έχω να πάω από depeche πριν από 3,4 χρόνια δεν πιστεύω να εχει αλλάξει τίποτα από θέμα παρκιν ,ευκολίες πρόσβασης και οργανωτικά.
Οσο ήμουν μικρότερος δεν το σκεφτόμουν καν, τώρα το σκέφτομαι 2 και 3 φορές να παω.
Bonzo
Οργανωτικά δεν είναι κακά και το θέμα πάρκινγκ έχει βελτιωθεί από τότε που πήγες τελευταία φορά.
Βέβαια metal συναυλία θα πας να δεις. Δε θα πας στο Μέγαρο...
lightday
QUOTE(Bonzo @ Feb 19 2010, 03:18 ) *
Οργανωτικά δεν είναι κακά και το θέμα πάρκινγκ έχει βελτιωθεί από τότε που πήγες τελευταία φορά.
Βέβαια metal συναυλία θα πας να δεις. Δε θα πας στο Μέγαρο...

Και όμως όλο το θέμα που σκέφτομαι είναι το μετά . Κάθεσαι όρθιος 5 ώρες πορώνεσαι κτλ κτλ στο τέλος όσο να είναι έχεις μια α κούραση και να πρέπει να επιστρέψεις αθήνα (min 2 ώρες με την κίνηση από τον κόσμο). rolleyes.gif
Gravedigger
Στο Sonisphere θα πήγαινα για τα μικρότερα ονόματα (Bullet for my Valentine.Stone Sour).Αλλά ακριβώς επειδή δεν θα είναι headliners και θα αναγκαστώ να υπομένω και κάποιους από τους και καλά μεγάλους (σε ηλικία,ναι) δεν θα πάρω το ρίσκο.
rchos
συμφωνω με τον ντιγγερ.δεν παιρνω τετοια ρισκα στη ζωη μου.θελω την ψυχικη μου ηρεμια οποτε δεν με βλεπω να πηγαινω.
πες τα ρε κυριακο.μας εκφραζεις απολυτα! 41.gif
matt walsh
Οπως βλεπω πολλοι εδω μεσα ακουτε μεταλ(εστω και "νοθευμενο") και χαιρομαι ιδιαιτερα γι αυτο..
The Warlus
QUOTE(Gravedigger @ Feb 19 2010, 11:25 ) *
Στο Sonisphere θα πήγαινα για τα μικρότερα ονόματα (Bullet for my Valentine.Stone Sour).Αλλά ακριβώς επειδή δεν θα είναι headliners και θα αναγκαστώ να υπομένω και κάποιους από τους και καλά μεγάλους (σε ηλικία,ναι) δεν θα πάρω το ρίσκο.



Απολύτως σεβαστή η άποψή σου αλλά εντάξει οι Metallica δεν είναι "και καλά" μεγάλοι...Είναι τεράστιο κεφάλαιο στην μουσική είτε μας αρέσει είτε όχι.


Πάντως το θέμα της Μαλακάσας είναι όντως ένα μείον,οργανωτικά τουλάχιστον.
Το 2008 που είχα δει Iron Maiden εκτός του ότι υπήρχε η γνωστή καθυστέρηση στο άνοιγμα των πορτών,στο parking,στην έξοδο κτλ οι θεοί της Didi δεν είχαν σκεφτεί καν να βάλουν έναν τάπητα κάτω προκειμένου να μην εισπνεύσει χώμα ο κόσμος.Πράγμα το οποίο δεν έγινε.Μάγκες μιλάμε για επικές στιγμές όπου νόμιζες ότι θα πεθάνεις τραγουδώντας το Powerslave rolleyes.gif rolleyes.gif
Σίγουρα τότε δεν με ένοιαζε λόγω της αγάπης μου για τους Μεϊντεν,ούτε τώρα το πολυσκέφτομαι αν και πιστεύω πως επειδή είναι τεράστιο φεστιβάλ,από τα κορυφαία παγκοσμίως,θα έχουν φροντίσει για αυτά τα θέματα.Ελπίζω δηλαδή.
Gravedigger
QUOTE (rchos @ Feb 19 2010, 11:41 ) *
συμφωνω με τον ντιγγερ.δεν παιρνω τετοια ρισκα στη ζωη μου.θελω την ψυχικη μου ηρεμια οποτε δεν με βλεπω να πηγαινω.
πες τα ρε κυριακο.μας εκφραζεις απολυτα! 41.gif

Είρωνας.Ban!

QUOTE (J-Kas34 @ Feb 19 2010, 14:40 ) *
Απολύτως σεβαστή η άποψή σου αλλά εντάξει οι Metallica δεν είναι "και καλά" μεγάλοι...Είναι τεράστιο κεφάλαιο στην μουσική είτε μας αρέσει είτε όχι.

Ε,ναι φυσικά,προσωπική άποψη!Θεωρούνται μεγάλο συγκρότημα και για την συγκεκριμένη συναυλία και γενικά.Απλά εμένα δεν μ'αρέσουν smile.gif
Magnus92
QUOTE(apkat @ Feb 19 2010, 01:19 ) *
Nαι ειναι αυτονοητο..

Στην μια περιπτωση απευθυνεσαι σε 5 εκ πληθυσμου και στην αλλη ουτε σε 1 εκ..



ΟΚ δεν γινεται αντιληπτο αυτο που θελω να πω . . . Δεν πειραζει . . .
Magnus92
Νεο τραγουδακι που ανεβασα . . . Τσεκαρετε και βαλτε και κανα καλο σχολιο ρε μαγκες !!! blush.gif

http://www.youtube.com/watch?v=DwR_uad21rA
morrison
Καιρο εχω να ποσταρω κανα τραγουδακι... rolleyes.gif
Λοιπον,οι Probot ειναι το project του ex-Nirvana ντραμερ και τραγουδιστη των Foo Fighters David Grohl.To αλμπουμ που εβγαλε το 2004 ειναι τιγκα στις ενδιαφερουσες συνεργασιες...


Alexmei
o Lee των Motorhead είναι standard? Όταν βλέπω τον David Grohl με πιάνουν τα γέλια που τον θυμάμαι να παίζει τον διάβολο στο Tenacius D: the pick of Destiny
The Warlus
Κυρίες και κύριοι με τιμή σας παραθέτω το ένα από τα πιο αγαπημένα τραγούδια του πρώην Υπουργού Γιώργου Αλογοσκούφη,όπως ο ίδιος έχει δηλώσει σε σχετική του συνέντευξη...


WORKING CLASS HERO-JOHN LENNON




...
sihainas
Καιρό είχα να βάλω κάτι εδώ οπότε...ας βάλω κάτι καλό...

Joy Division - Atmosphere
Alexmei
QUOTE (sihainas @ Feb 22 2010, 15:34 ) *
Καιρό είχα να βάλω κάτι εδώ οπότε...ας βάλω κάτι καλό...

Joy Division - Atmosphere



φοβερό κομμάτι και το avatar σου 77.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.