Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
panagiotisTheDream
Dali's Dilemma


Αμερικάνικη prog metal μπάντα ιδρυθείσα το '94 στην Καλιφόρνια. Πολύ αδικημένη μπάντα, έβγαλαν έναν μόνο δίσκο (δισκάρα δηλαδή), το Manifesto for Futurism το '99. Είχε την ατυχία να συμπέσει (στο περίπου) με την κυκλοφορία του Scenes from a Memory των Dream Theater κι όπως ήταν επόμενο να μείνει εντελώς στην αφάνεια, σε μια εποχή που το Metropolis pt2 των DT έκανε πάταγο (όπως και η περιοδεία που ακολούθησε) και είχε σαφώς τα ηνία των πωλήσεων στο progressive κοινό της Αμερικής, και όχι μόνο. Το μοναδικό τους λοιπόν άλμπουμ, κυκλοφόρησε τον Μάιο του '99 από τη Magna Carta, που προωθούσε αρκετές μπάντες του είδους. Φαίνονται βέβαια οι επιρροές της μπάντας από τους Dream Theater και λοιπά prog μεγαθήρια....



Παραθέτω κάποια κομμάτια τους που έχουν "ανέβει" στο youtube...
Within a Stare

Miracles in Yesteryear

Andromeda Sunrise

This Time Around
spysta
QUOTE(dizzy_fingers @ Mar 31 2009, 19:43 ) *
Μην αποκαλείς punk τους subways, σε παρακαλώ, τρίζουν τα κόκκαλα του Sid tongue.gif.

Από Γκάι Ρίτσι, το 2 καπνισμένες κάνες ως πιο "βρεττανική ταινία" μου άρεσε περισσότερο. Απλά δε χορταίνεις τις φράσεις που χρησιμοποιούν για το πιο απλό πράγμα στην καθομιλουμένη.

Στο σχόλιό μου για την ομοιότητα Ρίτσι-Ταραντίνο, εννοούσα το στυλ της ταινίας με τους απατεώνες, που παρόλη τη μηδενική (προφανώς) μόρφωσή τους ανταλλάσσουν υπερψαγμένες ατάκες με ρυθμό πολυβόλου λες και είναι κριτικοί ταινιών στο Mad, και τη μεγάλη βάση που δίνουν στο ost της ταινίας.


Σωστος!Οντως σ αυτο μοιαζουν πολυ ο Κουεντιν και ο Γκαι!!

btw .. Vinnie Jones rulllzzzzzzzz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_headbang.gif icon_headbang.gif
Aκομα θυμαμαι και γελαω με την σκηνη απο το snatch οπου ο κινεζος υστερικος μαφιοζος.. πυροβολει τον Bullet Tooth Tony 6 φορες και ακολουθει ο διαλογος ..
Κινεζος - You r gonna die Tony !!!!ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ !! I shoot you .. you go down!!!ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ ΜΠΑΜ !!Why don't you fucking die ???ΜΠΑΜ !!!!!
ΒΤΤ - Υou 're in trouble now .... (και βγαζει την χατζαρα)

icon_headbang.gif icon_headbang.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif


** To συγκεκριμενο κομματακι θυμιζει λιγο punk παντως !!Γενικα βεβαια οι Subways ειναι σαφεστατα alternative rock !!
Pierce
Ξεκινησα να το ακουω κατα τη μια χτες το βραδυ. Ειχε φτασει 5:30 και δεν ηθελα να κοιμηθω για να μην σταματησω να το ακουω.Σημερα καταλαβαινετε ποια ηταν η πρωτη μου κινηση rolleyes.gif
Να ναι καλα το τεστακι στο facebook που με ξαναπορωσε με το συγκεκριμενο...

Metallica-Fade to Black



56.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Apr 11 2009, 11:13 ) *
Ξεκινησα να το ακουω κατα τη μια χτες το βραδυ. Ειχε φτασει 5:30 και δεν ηθελα να κοιμηθω για να μην σταματησω να το ακουω.Σημερα καταλαβαινετε ποια ηταν η πρωτη μου κινηση rolleyes.gif
Να ναι καλα το τεστακι στο facebook που με ξαναπορωσε με το συγκεκριμενο...

Metallica-Fade to Black



56.gif


ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ με το συγκεκριμενο βιντεο...Ενα απο τα μελωδικοτερα κομματια των metallica(και απο τα αγαπημενα μου)..Ειδικα η απιστευτη εισαγωγη του ειναι ολα τα λεφτα... 77.gif
Pierce
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 11 2009, 11:15 ) *
ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΣ

οχι εγω, τα παλικαρια icon_drunk.gif

btw ακομα το ακουω 24.gif
j-kidd13
Μιας και ο pierce ποσταρε το fade to black,θα βαλω κι εγω ενα τραγουδι απο τους metallica,με το οποιο ειμαι την ιδια κατασταση οπως και ο pierce εδω και κατι εβδομαδες...(Δεν θυμαμαι αν το εχω ξαναποσταρει-σε ενα συντομο περασμα στις προηγουμενες σελιδες δεν ειδα κατι....)


To live is to die

Συγκεκριμενα εκει που ανατριχιαζω ειναι μετα το 4'59''...,οπου πρεπει να ειναι μια απο τις πιο θλιμμενες μελωδιες που εχω ακουσει ποτε.
sihainas
Εγώ πάλι εδώ και 2-3 μήνες δεν μπορώ να ξεκολλήσω από τους pink floyd...κάτι έχω πάθει και ότι άλλο ακούω μου φαίνεται θόρυβος tongue.gif Άσε που μου χαλάνε και τα στατιστικά στο last.fm...εκεί που περιφανευόμουν ότι ήταν αρκετά ομοιόμορφα... έρχονται οι Pink Floyd και περνάνε πρώτοι με τεράστια διαφορά ( http://www.last.fm/user/sihainas )

Anyway...enjoy


Pink Floyd - Welcome to the Machine
stefan



Ενα απο τα λιγα τραγουδια που μου αρεσουν,απο αυτο το ειδος μουσικης.

Linkin Park - In The End
a.n.r00u *n-e*
ακουει κανέις "the rasmus"?
Alexmei
Genesis - Tonight, Tonight , Tonight




Μεγάλο τραγούδι, από ιστορική μπάντα.&-
Xaroumenos loukoumas
Το άκουσα εχθές πρώτη φορά και μου άρεσε πάρα πολύ
KURT NILSEN - Push Push
j-kidd13
Παρ οτι μοιαζει ολιγον φλωρικο smiley.gif ,εχω κολλισει απιστευτα με αυτο τις τελευταιες μερες....





Breathless - Dan Wilson

panagiotisTheDream
Μία εκ των αγαπημένων μου διασκευών είναι αυτή των Coroner στο απίστευτο κομμάτι των Beatles, I want you (She 's so heavy) απ' το Abbey Road.

το αυθεντικό κομμάτι:



...και η διασκευή των Coroner (η οποία βρίσκεται στο Mental Vortex):




stefan


Πολυ ωραιο τραγουδακι.
Μου εχει κολλησει τις τελευταιες μερες και το ακουω συνεχεια.
sihainas

FF.C - Η Δικιά μου Ιθάκη

77.gif 77.gif 77.gif
Bikerboy
Δεν θα πω πολλα...
http://www.youtube.com/watch?v=7Ez1kTTKSpg



Κανενας πονος απο Razastarr

http://www.youtube.com/watch?v=rzl1yTGXaiM

Ρε παιδια πως γινεται να βαλω κανονικα το βιντεο απο youtube???
Bikerboy
Εχει κανεις το Διαμαντενια Ακτη απο d.o.d???
j-kidd13
Aναβληθηκε και η συναυλια των depeche mode εχθες λογω ασθενειας του τραγουδιστη...
The Warlus
QUOTE(j-kidd13 @ May 13 2009, 15:56 ) *
Aναβληθηκε και η συναυλια των depeche mode εχθες λογω ασθενειας του τραγουδιστη...


Ναι...Μεγάλη ξενέρα πάντως για τον κόσμο που βρέθηκε εκεί...Τι μπορεί να έπαθε ο Gahan που ήταν τόσο ξαφνικό και λίγο πριν την συναυλία πήγε στο νοσοκομείο...Άμα δεν είναι από overdose,περαστικά να πούμε στον άνθρωπο...Πάντως η συναυλία οριστικά ακυρώθηκε...Να δούμε αν θα παίξουν στην Τουρκία τώρα.
j-kidd13
QUOTE(J-Kas34 @ May 13 2009, 16:25 ) *
Ναι...Μεγάλη ξενέρα πάντως για τον κόσμο που βρέθηκε εκεί...Τι μπορεί να έπαθε ο Gahan που ήταν τόσο ξαφνικό και λίγο πριν την συναυλία πήγε στο νοσοκομείο...Άμα δεν είναι από overdose,περαστικά να πούμε στον άνθρωπο...Πάντως η συναυλία οριστικά ακυρώθηκε...Να δούμε αν θα παίξουν στην Τουρκία τώρα.

Πολυ πιθανο.... smiley.gif

Περιμεναν μεχρι σημερα μηπως και ειναι καλυτερα και γινει η συναυλια,αλλα δεν...
Νομιζω βγηκε ανακοινωση που αναφερει οτι το κοινο πρεπει να κρατησει τα αποκομματα απο τα εισητηρια ωστε αν η συναυλια διεξαχθει σε αλλη ημερομηνια,να μπορουν να την παρακολουθησουν,ή αν ακυρωθει οριστικα να εξαργυρωσουν τα εισητηρια τους.
The Warlus
QUOTE(j-kidd13 @ May 13 2009, 16:36 ) *
Πολυ πιθανο.... smiley.gif

Περιμεναν μεχρι σημερα μηπως και ειναι καλυτερα και γινει η συναυλια,αλλα δεν...
Νομιζω βγηκε ανακοινωση που αναφερει οτι το κοινο πρεπει να κρατησει τα αποκομματα απο τα εισητηρια ωστε αν η συναυλια διεξαχθει σε αλλη ημερομηνια,να μπορουν να την παρακολουθησουν,ή αν ακυρωθει οριστικα να εξαργυρωσουν τα εισητηρια τους.


Ναι ανακοίνωσε η Didi αυτό που αναφέρεις(φυσικά καθυστερημένα)...Για τον Gahan ακούγονται διάφορα περί της υγείας του αλλά το πιο πιθανό είναι να πήρε το κατιτίς του,καθώς σε μία φωτογραφία που είδα στο meet'n'greet που τραβήχτηκε γύρω στις 8:00 ήταν οκ...











Η δεύτερη φώτο είναι και η πιθανή αιτία της ακύρωσης του live
kotzito
Για οσους γουσταρουν και την techno μουσικη να πω οτι στις 4 Ιουλιου ο Tiesto θα βρισκεται στην Αθηνα.Προσωπικα παλιοτερα μου αρεσε,αλλα πλεον τον εχω πιο χαμηλα στις προτιμησεις μου.Δεν θα ειχα προβλημα παντως να παω να τον δω.
Alexmei
QUOTE (kojito @ May 21 2009, 17:33 ) *
Για οσους γουσταρουν και την techno μουσικη να πω οτι στις 4 Ιουλιου ο Tiesto θα βρισκεται στην Αθηνα.Προσωπικα παλιοτερα μου αρεσε,αλλα πλεον τον εχω πιο χαμηλα στις προτιμησεις μου.Δεν θα ειχα προβλημα παντως να παω να τον δω.


lol είχα ακούσει ότι ο Τιεστο είχε πεθάνει.
giannis23
Το κάλυτερο τραγούδι ever για μένα....


Coldplay - Clocks
http://www.youtube.com/watch?v=XbI1FpLd4Vk
kseplenhs
για τους φαν της hip-hop,gansta rap έχω 2 προτάσεις για lp's κανονικές μπόμπες....

1)compton's most wanted-music to drive by
2)geto boys-resurrection

καλή ακρόαση και μην ξεχάσετε να με ευχαριστήσετε μετά... smiley.gif
Alexmei
παιδιά τι έγινε με την συναυλία dm? ακυρώθηκε τελικα;
kseplenhs
QUOTE(kseplenhs @ May 21 2009, 19:52 ) *
για τους φαν της hip-hop,gansta rap έχω 2 προτάσεις για lp's κανονικές μπόμπες....

1)compton's most wanted-music to drive by
2)geto boys-resurrection

καλή ακρόαση και μην ξεχάσετε να με ευχαριστήσετε μετά... smiley.gif



τα τσέκαρε κανείς να γουστάρει ή μόνο αυτά που λέει ο κοκκαΛΥΚΟΣ σας ενδιαφέρουν σε αυτό το φόρουμ...?!

ρε διαμάντια σας δίνω στο πιάτο λέμε....δεν τα λέτε,δεν τα γράφετε και αναγκάζομαι να τα λέω εγώ.... icon_drunk.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(kojito @ May 21 2009, 17:33 ) *
Για οσους γουσταρουν και την techno μουσικη να πω οτι στις 4 Ιουλιου ο Tiesto θα βρισκεται στην Αθηνα.Προσωπικα παλιοτερα μου αρεσε,αλλα πλεον τον εχω πιο χαμηλα στις προτιμησεις μου.Δεν θα ειχα προβλημα παντως να παω να τον δω.


Ε Τιεστο τωρα.. rolleyes.gif
kotzito
QUOTE(Alexmei @ May 21 2009, 23:16 ) *
παιδιά τι έγινε με την συναυλία dm? ακυρώθηκε τελικα;

Ναι.Η διοργανωτρια εταιρεια παντως ανακοινωσε οτι θα διεξαχθει καποια αλλη φορα,αγνωστο ομως το ποτε.
gallistis
QUOTE(Alexmei @ May 21 2009, 23:16 ) *
παιδιά τι έγινε με την συναυλία dm? ακυρώθηκε τελικα;



λενε οτι μαλλον τους επεσε βαρια η λουκουμοσκονη
Pierce
Τεκνο(τέκνο ρε, οχι τεκνό ρεμαλια, αμεσως tongue.gif ) ο Τιεστο; Θα πεσει φωτια να μας καψει tongue.gif
Aς κανει τα ρεμιξ του στους Maroon 5 και ας μας αφησει ησυχους ο κυριος για να παψει να ξεφτυλιζεται...
sihainas

The Answer - Demon Eyes

Ομολογώ ότι δεν τους ήξερα...φαίνονται αρκετά καλοί...ανοίγουν μεθαύριο για τους AC/DC
dizzy_fingers
Ωραίοι!
panagiotisTheDream
Fragile Vastness - Somewhere



Έλληνες progsters.... το κομμάτι είναι απ' το A Tribute to life, άλμπουμ του 2005.
Alexmei
Παιδιά θέλω από όποιον πήγε βίντεο από ACDC να ανεβαστεί εδώ. θα το εκτιμούσα πολύ. Μέχρι τότε ας απολάυσουμε κάτι epic.




και...

QUOTE
Ο τραγουδιστής των Depeche Mode Ντέιβιντ Γκάχαν υπεβλήθη σε επιτυχή επέμβαση αφαίρεσης κακοήθους όγκου από την ουροδόχο κύστη, αποκάλυψε σήμερα το βρετανικό συγκρότημα, ανακοινώνοντας παράλληλα επανάληψη της παγκόσμιας περιοδείας του στις αρχές Ιουνίου.

Οι Depeche Mode αναγκάστηκαν να ακυρώσουν μία σειρά από προγραμματισμένες συναυλίες τους, μεταξύ των οποίων και στην Ελλάδα, μετά την έκτακτη εισαγωγή του τραγουδιστή τους στο νοσοκομείο στις 12 Μαΐου.

Το συγκρότημα ανακοίνωσε τότε ότι η εισαγωγή του οφειλόταν σε "επιπλοκές" που παρουσίασε λόγω γαστρεντερίτιδας.

"Νέες ιατρικές εξετάσεις που έγιναν κατά τη νοσηλεία του αποκάλυψαν την παρουσία κακοήθους όγκου στην ουροδόχο κύστη, ο οποίος αφαιρέθηκε με επιτυχία", αναφέρει το συγκρότημα στην επίσημη ιστοσελίδα του.

"Βάσει των οδηγιών των γιατρών, ο Ντέιβ πρέπει να αναπαυθεί ως τις 8 Ιουνίου, για να είναι εγγυημένη η πλήρης ανάρρωσή του", προσθέτει το συγκρότημα, το οποίο εκφράζει επίσης τη βαθιά του λύπη για την ακύρωση συναυλιών του και ευχαριστεί τους θαυμαστές του για την υποστήριξή τους.

Λόγω του προβλήματος υγείας που παρουσίασε ο Γκάχαν ματαιώθηκαν επίσης συναυλίες του συγκροτήματος στην Τουρκία, τη Ρουμανία, τη Βουλγαρία, τη Σερβία και την Κροατία.

Η περιοδεία τους που ξεκίνησε στις 10 Μαΐου με συναυλία στο Ισραήλ, θα συνεχιστεί από τις 8 Ιουνίου με συναυλία τους στη Λειψία της Γερμανίας, καταλήγει το συγκρότημα.


news247.gr
rchos
θα παει κανεις στο eject στις 18 ιουνιου?ενδιαφερομαι πολυ να παω μιας και θα ειμαι επιτελους αθηνα τοτες.
εχει pixies, starsailor, editors kai white lies.
dizzy_fingers
Α, έψαχνα κι εγώ άτομο να πάω.
Είναι μέσα και ο αδερφός του Κάιζερ, οπότε κανονίζουμε.
papaki_PAO
QUOTE(rchos @ May 29 2009, 18:36 ) *
θα παει κανεις στο eject στις 18 ιουνιου?
εχει pixies, starsailor, editors kai white lies.


Έρχονται οι Starsailor? Δεν το ήξερα...Πού ακριβώς γίνεται η συναυλία? Από πού μπορεί να πάρει κάποιος εισητήρια?
thrylos7
Όποιος δεν πήγε στη συναυλία των ACDC έχασε... Όποιος πήγε, καταλαβαίνει τι εννοώ...




sihainas
Και επειδή προχθες δεν παίξανε μόνο οι AC/DC πρέπει να πούμε ότι και οι "The Answer" τα σπάσανε...είχαν κάποια προβληματάκια αλλά η φωνή του τραγουδιστή μας αποζημίωσε παρόλο που οι περισσότεροι δεν τα ξέραμε τα τραγούδια...Έτσι με την όρεξή μας ανοιχτή από τους The Answer... και μετά από περίπου 4.30 ώρες αναμονής (5.00 είμασταν στο OAKA 9.30 βρήκαν) οι AC/DC ήρθαν και όχι απλά μας χόρτασαν... μας κεραυνοβόλησαν στην κυριολεξία... το πως πέρασαν 2 ώρες πραγματικά δεν το κατάλαβα...ο Angus απλά έδωσε ρέστα...περισσότερα δεν θα πω καθώς ούτως ή αλλως δεν γίνεται να περιγράψω τι είδαμε την Πέμπτη το βράδυ..όποιος ήταν εκεί τα ξέρει όποιος δεν ήταν....ας βολευτεί με τα βιντεάκια του θρύλου... και ας κλάψει...γιατί στην Ελλάδα λογικά δεν θα τους ξαναδούμε...

ps.γαμάτο και το animation στην αρχή..όποιος το έχει ας το ανεβάσει...

edit... άκυρο το βρήκα



Και αμέσως μετά ξεπροβάλει στη σκηνή το "Rock n' Roll Train" smile.gif Εντυπωσιακό... 77.gif 77.gif 56.gif 56.gif icon_headbang.gif icon_headbang.gif
thrylos7



The Warlus
AC/DC και τα μυαλά στα ρεύματα!!!Πρέπει να ήταν φοβερή η συναυλία από ότι κατάλαβα.Εγώ δυστυχώς λόγω του ότι μένω 2 ώρες μακριά από Αθήνα και έχω και εξετάσεις στο σχολείο δεν μπόρεσα να έρθω.Κάποια στιγμή βέβαια μου πέρασε από το μυαλό να μπω σε ένα λεωφορείο και να πάω αλλά...Τώρα παραθέτω μία ανακοίνωση σχετικά με την συναυλία των Franz Ferdinand στην Αθήνα:
"Με μεγάλη λύπη, οι Franz Ferdinand ανακοινώνουν στους φανς τους στην Ελλάδα ότι το προγραμματισμένο σόου τους στην Αθήνα, στις 3 Ιουνίου στο Terra Vibe Park, δε μπορεί να πραγματοποιηθεί. Απρόβλεπτοι παράγοντες καθιστούν αδύνατη τη μεταφορά του εξοπλισμού του συγκροτήματος, από το Pinkpop της Ολλανδίας στην Ελλάδα.

Οι Franz Ferdinand δε θα ήθελαν να υποπέσουν σε συμβιβασμό και να προσφέρουν στο κοινό τους στην Ελλάδα οτιδήποτε λιγότερο από το 100% του πλήρους ηχητικού και σκηνικού σόου που παρουσιάζουν το καλοκαίρι του 2009.

Το γκρουπ και το management αναζητούν μία νέα ημερομηνία για την πραγματοποίηση της συναυλίας.

Οι κάτοχοι εισιτηρίων μπορούν να εξαργυρώσουν τα εισιτήρια τους από τη Δευτέρα 1η Ιουνίου έως και το Σάββατο 20 Ιουνίου, στα Ticket House Αθήνας (Πανεπιστημίου 42 - εντός της στοάς) και Θεσσαλονίκης (Μητροπόλεως 102).

Μέρες και ωράρια λειτουργίας:
Αθήνα:
Δευτέρα & Τετάρτη 10:30-18:30
Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή 10:30-21:00
Σάββατο: 10:30-16:00

Θεσσαλονίκη:
Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 11:00 έως 14:30 και 17:30 έως 20:30
Σάββατο, από τις 11:00 έως τις 15:00
"

Πηγή:Rocking.gr
papaki_PAO
QUOTE(J-Kas34 @ May 31 2009, 23:56 ) *
Τώρα παραθέτω μία ανακοίνωση σχετικά με την συναυλία των Franz Ferdinand στην Αθήνα:
"Με μεγάλη λύπη, οι Franz Ferdinand ανακοινώνουν στους φανς τους στην Ελλάδα ότι το προγραμματισμένο σόου τους στην Αθήνα, στις 3 Ιουνίου στο Terra Vibe Park, δε μπορεί να πραγματοποιηθεί. Απρόβλεπτοι παράγοντες καθιστούν αδύνατη τη μεταφορά του εξοπλισμού του συγκροτήματος, από το Pinkpop της Ολλανδίας στην Ελλάδα.

Οι Franz Ferdinand δε θα ήθελαν να υποπέσουν σε συμβιβασμό και να προσφέρουν στο κοινό τους στην Ελλάδα οτιδήποτε λιγότερο από το 100% του πλήρους ηχητικού και σκηνικού σόου που παρουσιάζουν το καλοκαίρι του 2009.

Το γκρουπ και το management αναζητούν μία νέα ημερομηνία για την πραγματοποίηση της συναυλίας.

Οι κάτοχοι εισιτηρίων μπορούν να εξαργυρώσουν τα εισιτήρια τους από τη Δευτέρα 1η Ιουνίου έως και το Σάββατο 20 Ιουνίου, στα Ticket House Αθήνας (Πανεπιστημίου 42 - εντός της στοάς) και Θεσσαλονίκης (Μητροπόλεως 102).

Μέρες και ωράρια λειτουργίας:
Αθήνα:
Δευτέρα & Τετάρτη 10:30-18:30
Τρίτη - Πέμπτη - Παρασκευή 10:30-21:00
Σάββατο: 10:30-16:00

Θεσσαλονίκη:
Δευτέρα έως Παρασκευή, από τις 11:00 έως 14:30 και 17:30 έως 20:30
Σάββατο, από τις 11:00 έως τις 15:00
"

Πηγή:Rocking.gr



Wtf????Πώς γίνεται να ακυρώθηκε και να ψάχνουν νέα ημερομηνία?Είναι οριστικό ή απλά αναβλήθηκε?
Δλδ να πάω να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

spysta
QUOTE(papaki_PAO @ May 31 2009, 22:10 ) *
Wtf????Πώς γίνεται να ακυρώθηκε και να ψάχνουν νέα ημερομηνία?Είναι οριστικό ή απλά αναβλήθηκε?
Δλδ να πάω να πάρω τα λεφτά μου πίσω?

να πας να τα παρεις .. το πιο πιθανο ειναι να αργησουν βα βγαλουν νεα ημερομηνια οποτε καλυτερα να εξασφαλισεις τα λεφτα σου .
The Warlus
QUOTE(spysta @ Jun 1 2009, 01:15 ) *
να πας να τα παρεις .. το πιο πιθανο ειναι να αργησουν βα βγαλουν νεα ημερομηνια οποτε καλυτερα να εξασφαλισεις τα λεφτα σου .


Ακριβώς αυτό.Η συναυλία ακυρώθηκε,αν και υποστηρίζουν ότι θα ψάξουν για νέα ημερομηνία(καλά Χριστούγεννα δηλαδή) και επειδή εδώ είναι Ελλάδα και γενικά άμα το συγκρότημα δεν είναι πάνω από 60 χρονών δεν το φέρνουν να παίξει,καλό θα ήταν να πάρεις τα λεφτά σου πίσω γιατί με αυτούς που έχουμε μπλέξει για τις συναυλίες δεν μας βλέπω καλά...
j-kidd13
Πηρα σημερα το εισητηριακι μου και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ banana.gif θα δωσω το παρων σε συναυλια του Αγγελακα...Την αλλη Παρασκευη στο θεατρο Πετρας στην Πετρουπολη.
Gravedigger
Ας κάνουμε και λίγο ζέσταμα για αύριο βράδυ!

The Warlus
Κάτι που ήδη γνωρίζαμε:
" Ένα μήνα μετά τo "φιάσκο" στο Terra Vibe της Μαλακάσας, όπου αναβλήθηκε η συναυλία των Depeche Mode λόγω ξαφνικής ασθένειας του frontman Ντέιβιντ Γκάχαν, το συγκρότημα ανακοίνωσε ότι δεν είναι εφικτός ο επαναπρογραμματισμός της εμφάνισής τους στην Αθήνα σε νέα ημερομηνία. Το επίσημο δελτίο τύπου αναφέρει:

"Οι Depeche Mode ξεκίνησαν και πάλι την 'Tour of the Universe', τη Δευτέρα, 8 Ιουνίου στη Λειψία της Γερμανίας, μετά από διακοπή λόγω την πρόσφατης ασθένειας του τραγουδιστή Dave Gahan.

Την επιστροφή τους σηματοδότησε ένα θεαματικό sold out σόου στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου στις 10 Ιουνίου, μπροστά σε 65.000 κοινό. Η καλοκαιρινή Ευρωπαϊκή περιοδεία τους θα συνεχιστεί όπως ήταν προγραμματισμένη.

Δυστυχώς, οι Depeche Mode αδυνατούν να προγραμματίσουν σε νέες ημερομηνίες 8 από τα ακυρωμένα shows λόγω δυσκολιών στο σχεδιασμό του προγράμματος τους. Παρ' όλες τις προσπάθειες να βρεθεί ένα κενό στο οποίο θα μπορούσαν να προγραμματιστούν οι συναυλίες αυτές, κάτι τέτοιο αποδείχτηκε ανέφικτο.

Τα οκτώ shows που ακυρώνονται είναι τα ακόλουθα:

May 12th - Αθήνα, Terra Vibe Park
May 14th - Istanbul Santral Istanbul
May 16th - Bucharest Parc Izvor
May 18th - Sofia Vasil Levski Stadium
May 20th - Belgrade USCE Park
May 23rd - Warsaw Gwardia Stadium
May 25th - Riga Skonto Stadium
May 27th - Vilnius Zalgirio Stadionas

Οι Depeche Mode θα ήθελαν να ζητήσουν συγγνώμη από τους θαυμαστές τους για οποιαδήποτε αναστάτωση που ενδεχομένως προκλήθηκε και ακόμα θα ήθελαν να τους ευχαριστήσουν για την στήριξη και την υπομονή που έδειξαν αυτή την περίοδο."


Πηγή:msn.gr
panagiotisTheDream
QUOTE(Gravedigger @ Jun 13 2009, 18:36 ) *
Ας κάνουμε και λίγο ζέσταμα για αύριο βράδυ!

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/JBHNiebX2Mo&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/JBHNiebX2Mo&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


πω ρε φίλε....βαράνε καλά οι τύποι........ cool.gif
Gravedigger
QUOTE (panagiotisTheDream @ Jun 16 2009, 01:33 ) *
πω ρε φίλε....βαράνε καλά οι τύποι........ cool.gif

Οι τύποι ήταν απίστευτοι και σαν απόδοση και σαν άτομα.Ήταν μαζί μας κάτω και παρακολουθούσαν τα support κάποια στιγμή και έκαναν πλάκα με όλους. smile.gif Μακράν η καλύτερη συναυλία που έχω παέι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.