Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
greeneyes13




μου φτιάχνει την διάθεση smiley.gif
berry


QUOTE(greeneyes13 @ Nov 30 2011, 21:14 ) *
μου φτιάχνει την διάθεση smiley.gif


οντως ! thumbsup.gif
SG3ptshooter
Tι βδομάδα κι αυτή, κάθε μέρα μου σπάει τα νεύρα κάποιος και θέλω να τον χτυπήσω.. Χρειάζομαι το πνεύμα των Χριστουγέννων icon_drunk.gif Μάλλον είμαι κακός άνθρωπος τελικά 19.gif

ή όπως το απέδωσε ο Αλ:


Ενώ σαν γνήσιος junkie, μιας και έπιασα τα τηλεοπτικά πάλι, σιγομουρμουράω σαν το Μέγιστο αυτό τον τελευταίο καιρό, έχω σκαλώσει:

τατα τα τα ταα τα ΤΑ τα τα ταα τα
Magnus92
Θα διατηρησω κι εγω τα βαθια μεταλ ακουσματα :



icon_joy.gif
SG3ptshooter
QUOTE(Magnus92 @ Dec 3 2011, 13:33 ) *
Θα διατηρησω κι εγω τα βαθια μεταλ ακουσματα :

icon_joy.gif

Ε όχι τόσο gore ρε παιδί μου, θα τρομάξεις κανέναν. Αλλά απαντώ κατάλληλα 56.gif

Σου πήρανε τα μάνεϊ, και πάνε για κριθάρι, το πιο ομοιοκατάληκτο και πολυποίκιλο ρεφρέν στην ιστορία των επωδών.

Αφιερωμένο ξέρουν ποιοι. icon_drunk.gif
Phil Laak
Χωρίς υπερβολή,στο top-10 των καλύτερων album των '00s...

Magnus92
H Θεσσαλονικη σας ευχεται καλο ξημέρωμα:

Magnus92
Συνεχιζω το κρεσεντο μου:
SG3ptshooter

προσέχτε μην πείτε τίποτα βαρύ, το λάτρεψα αυτό το βρώμικο δισκάκι.. στεγνή παλιάς κοπής doomίλα.
Magnus92
Πρωινο ξυπνημα για διαβασμα, ελεω εξετασης εργαστηριου wacko.gif




Καλημερα λοιπόν smile.gif
rchos
πρωινο ξυπνημα ελεω δουλειας τα τελευταια δυομιση χρονια smiley.gif

η διαφορα σημερα ειναι οτι κοιμηθηκα και ξυπνησα με αυτο το τραγουδι στο μυαλο...
μεγαλα θεματα...
Phil Laak
QUOTE(rchos @ Dec 6 2011, 09:35 ) *
πρωινο ξυπνημα ελεω δουλειας τα τελευταια δυομιση χρονια smiley.gif

η διαφορα σημερα ειναι οτι κοιμηθηκα και ξυπνησα με αυτο το τραγουδι στο μυαλο...
μεγαλα θεματα...


Πολύ κλάμα με το soundtrack...Άνετα το άκουσα 100 φορές αφού είδα την ταινία...
Ginobili
QUOTE(rchos @ Dec 6 2011, 07:35 ) *
πρωινο ξυπνημα ελεω δουλειας τα τελευταια δυομιση χρονια smiley.gif

η διαφορα σημερα ειναι οτι κοιμηθηκα και ξυπνησα με αυτο το τραγουδι στο μυαλο...
μεγαλα θεματα...

Άστα να πάνε...κομματάρα....ταινιάρα....ηθοποιάρα...
Magnus92
31 χρόνια χωρις αυτόν :


... και 7 χωρις αυτόν :


Και οι δυο σπουδαίοι, ο καθένας για διαφορετικούς λογους....
Magnus92
berry
φρεσκια ελληνικη γκαραζιά

berry
ωραια διασκεύα

rchos
Για τους ερωτευμενους του φορουμ...

Magnus92
Για τους "μουσικάρες" του φορουμ...


sacarame
QUOTE(rchos @ Dec 12 2011, 20:24 ) *
Για τους ερωτευμενους του φορουμ...



QUOTE(Magnus92 @ Dec 13 2011, 00:03 ) *
Για τους "μουσικάρες" του φορουμ...



Πολύ αφιέρωση έπεσε ρε παιδιά...Ας βάλω κι εγώ για τα καϊδια του φόρουμ... smiley.gif

Tobias Funke
SG3ptshooter
Έλεγα να μην πιάσω και γω αυτά τα posts για μουσικούς που μας έχουν αφήσει, αλλά δεν σας έχω εμπιστοσύνη ότι θα γράψετε πως σήμερα είμαστε πλέον 10 χρόνια χωρίς τον πραγματικό Chuck:

QUOTE(Magnus92 @ Dec 8 2011, 17:44 ) *
7 χωρις αυτόν :

νταξ, πόσο respect..
χτες έμαθα μια πολύ ωραία ιστορία, είχα ρωτήσει μπόμπιρας αν θα μας μαθαίνουν κομμάτια σαν το Cemetery Gates στο μάθημα της Μουσικής στο δημοτικό. icon_drunk.gif


-------------------------------------------------------------------------------------------
QUOTE(sacarame @ Dec 13 2011, 00:36 ) *

και ξαφνικά (ηχητικό εφέ κεραυνός).. ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ laugh.gif
greeneyes13


sad.gif sad.gif sad.gif
Phil Laak
QUOTE(Tobias Funke @ Dec 13 2011, 11:40 ) *


Ο Tobias Funke έχει μπει πολύ "σωστά" στο forum...

Ας ποστάρω και εγώ τι ακούω αυτόν τον καιρό στο iPod:



Η πλέον αδικοχαμένη μπάντα...
spysta
NΙΩΣΕ λιγο απο τον ΘΕΟ ποιητη Gil ..

only promise me a battle ..a battle for your soul and mind



και διαβασε λιγο στιχους --> http://www.lyricsreg.com/lyrics/gil+scott-...+AND+THE+DEVIL/
Magnus92
Κι ομως, το ειπε πριν απο τους Animals :

rchos
πειτε με τρελο αλλα ξερω οτι σε καποιες συναυλιες στην ευρωπη τους εκαναν support οι foals (αγγλικο συγκροτημα με ελληνα frontman)

εχει κανεις ιδεα αν θα ερθουν και εδω?


θα ταν ωραια ευκαρια να τους δω και αυτους μαζι με τους πεπερς...
j-kidd13
nikolas12
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 13 2011, 13:49 ) *
νταξ, πόσο respect..
χτες έμαθα μια πολύ ωραία ιστορία, είχα ρωτήσει μπόμπιρας αν θα μας μαθαίνουν κομμάτια σαν το Cemetery Gates στο μάθημα της Μουσικής στο δημοτικό. icon_drunk.gif


Πόσο θεός ο Dimebag. Από τους πιο χαρισματικούς κιθαρίστες ever. Η 8η Δεκεμβρίου ήταν μαύρη μέρα. Και John Lennon και Dimebag Darell.

Με τη σειρά μου να πω πως μετά το Lulu την αηδία βγήκαν 4 νομίζω ανέκδοτα τραγούδια των Metallica από την εποχή του Death Magnetic. Σε άλλους άρεσαν, σε άλλους όχι. Προσωπικά πάντως πιστεύω πως αφού έβαλαν μόλις 10 τραγούδια στο Magnetic, τουλάχιστον τα 2 από τα ανέκδοτα, αν όχι όλα μπορούσαν να μπουν. Θα έβαζα το Hate Train, αλλά για κάποιο λόγο δε μπαίνει.

Ααααααα και Red hot chili peppers live in Greece! Θα πάω, αλλά αν ερχόντουσαν με Frusciante θα κοιμόμουν από τώρα έξω από το εκδοτήριο.
priest
SG3ptshooter
Ομολογώ ότι παρά το έντονο ρίξιμο στην καφρίλα του δεύτερου Steel Panther για να ξεχαστώ, ύπουλες και μοχθηρές συνθέσεις ξεκλέβουν τα clicks μου ανά διαστήματα και αντιπροσωπεύουν το πόσο σπασμένος είμαι ξανά από χτες. Άντε να έρθει το μπρέικ γιατί έχω βαρεθεί..
1.(random Opeth song που έχω ξαναβάλει στο τόπικ 1)
2. κομματάρα της χρονιάς όλης:

Τonight a demon came into my head, aaah, and tried to choke me in my sleep.. 77.gif
3.(random Opeth song που έχω ξαναβάλει στο τόπικ 2)
κλπ

Όλο και καλύτερα το πας Νικόλα μέγιστε. Καλά αν ερχόταν ο Φρουσιάντες θα έτρωγα ξύλο από 2435436346 θνητούς μέχρι να πάω να του πω ότι είναι ο θεός, κάτι σαν τη Ρουβομάνια του Κατακουζηνού έξω το λασπωτήρα του τυπά που έπαιζε το σεκιουριτά. Αν και μάλλον δε θα τολμούσα να πλησιάσω tbh, όποιος έχει ακούσει το σόλο άλμπουμ της περιόδου που σερνόταν στο πάτωμα ξέρει..

φρίκη για τη ματαιότητα σε σημείο που μου σηκώνεται η τρίχα είναι αυτό το κομμάτι.. Aπαράδεκτα χάλι, τόσο αληθινό όμως.
Magnus92

Phil Laak


Όσοι έχουν κολλήματα με λίστες με τα top albums της χρονιάς...Προλαβαίνετε οριακά να ακούσετε αυτό το album και να το βάλετε -ευκολότατα- στο Νο.1...
Tobias Funke
Χαρακτηριστικό παράδειγμα σωστής διασκευής. Άντε να βγει κι η ταινία.

pain of salvation
Λοιπόν,για ηρεμείστε λίγο...τι τραγουδάκια είναι αυτά?
Να σοβαρευτούμε...








Magnus92
Οσοι απο εσας δεν το εχετε κανει ηδη , δειτε το νοημα που κρυβει το πολυ γνωστο ( και ΠΟΛΥ ωραιο ) κομματι του ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥ Robbie Williams...

Μια αυτοβιογραφια του:
SG3ptshooter
QUOTE(pain of salvation @ Dec 20 2011, 00:06 ) *
Λοιπόν,για ηρεμείστε λίγο...τι τραγουδάκια είναι αυτά?
Να σοβαρευτούμε...



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τζίνο είδες που ηχογραφεί ο Duplantier να drummάρει μεταλλικές πόρτες; cool.gif
Οι προσδοκίες για Γκοτζιρομεσούγκες είναι στο Θεό φέτος.
bballbill
trans. G.Kimoulis / L.Yfanti

pain of salvation



άντε και για τον SG3ptshooter που είναι σοβαρός(...και για τον rchos που δεν θέλει ηχορύπανση στο forum του) tongue.gif :



SG3ptshooter
QUOTE(pain of salvation @ Dec 21 2011, 01:27 ) *
[άντε και για τον SG3ptshooter που είναι σοβαρός(...και για τον rchos που δεν θέλει ηχορύπανση στο forum του) tongue.gif :

νταξ δεν έχω θέμα με το τι θα γράψει ο χ σε ένα φόρουμ για την, αντικειμενικώς θορυβώδη, μουσική που ακούω, ίσα ίσα η συνήθης γκρίνια του Beirutα admin έδωσε αφορμή για πλάκα απόψε. Απλά είναι κάτι που προσπαθώ να μην κάνω, το να σχολιάζω εδώ αρνητικά κομμάτια που δε μου αρέσουν στα πλαίσια της αδιαφορίας προς το όλο genre από το οποίο προέρχονται, οπότε φαντάζομαι δεν πρέπει να υφιστάμεθα το αντίστοιχο.. Γι' αυτό και χαμογέλασε άκομψα η Shelley.. Btw, είμαι πιο κοντά στο prog απ' ότι δείχνει η Duplantier-μανία μου, έχω βάλει Beardfish λίγο πιο πριν, τσέκαρέ τους, αν δεν τους ξέρεις ήδη, άνοιγαν για τους αγαπημένους σου Pain of Salvation στο περασμένο τους tour.

Εν ανάγκει παιδιά ας μοιραστούμε σε τόπικ, αν ενοχλώ κάποιους, όχι να παινευτώ την καψιματιά μου αλλά είμαι ικανός να ποστάρω σε όλα, BB King, Στανίση, Primordial, Graveyard και Strauss, άμα θέλετε εδώ είμαστε.. icon_drunk.gif

άσχετο αλλά το συνάντησα πριν λίγο ξανά:
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Dec 21 2011, 02:15 ) *
Εν ανάγκει παιδιά ας μοιραστούμε σε τόπικ, αν ενοχλώ κάποιους, όχι να παινευτώ την καψιματιά μου αλλά είμαι ικανός να ποστάρω σε όλα, BB King, Στανίση, Primordial, Graveyard και Strauss, άμα θέλετε εδώ είμαστε.. icon_drunk.gif


Θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα ωραιότατο:

Το topic της Μουσικής - The Metal Version

Έτσι θα καιγόμαστε όσο θέλουμε. Βέβαια, δεδομένου πως μέσα στην metal υπάρχει μπόλικη punk (Crust, Crossover), shoegaze (Alcest), ambient (Ambient Black Metal στυλ Vinterriket), industrial (Industrial Metal, Crematory την εποχή του Klagebilder) και γενικά διασταυρώνεται με ένα σωρό είδη, μάλλον θα έπρεπε να το ονομάσουμε The Extreme Corner tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(Nuntius @ Dec 21 2011, 03:11 ) *
Θα μπορούσαμε να κάνουμε ένα ωραιότατο:

Το topic της Μουσικής - The Metal Version

Έτσι θα καιγόμαστε όσο θέλουμε. Βέβαια, δεδομένου πως μέσα στην metal υπάρχει μπόλικη punk (Crust, Crossover), shoegaze (Alcest), ambient (Ambient Black Metal στυλ Vinterriket), industrial (Industrial Metal, Crematory την εποχή του Klagebilder) και γενικά διασταυρώνεται με ένα σωρό είδη, μάλλον θα έπρεπε να το ονομάσουμε The Extreme Corner tongue.gif

Να φυγετε,να πατε αλλου...

http://www.youtube.com/watch?v=-IDKY0p_KEQ

smiley.gif
rchos
καποιοι δεν μπορειτε την πλακα μου φαινεται... tongue.gif

οτι θελει ποσταρει ο καθενας βρε παιδια και αν κανουμε πλακα δεν σημαινει τιποτα.δεν μπορουμε να κανουμε πλακα στα τοπικ των ομαδων για τον φοβο παρεξηγησεων.εδω τουλαχιστον ας το αφησουμε να γινετε...


και επειδη συνεχιζω να θεωρω την μουσικη που ποσταρεται τον τελευταιο καιρο ηχορυπανση και η greeneyes δεν ποσταρε τελικα τον σακη θα το κανω εγω... smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Dec 21 2011, 09:47 ) *
καποιοι δεν μπορειτε την πλακα μου φαινεται... tongue.gif

αν όντως κάνεις πλάκα, που λόγω του ότι δεν είναι πρώτη φορά που κάνεις τέτοιες αναφορές αμφιβάλλω, τότε αποτυγχάνεις δραματικά. biggrin.gif

Αν εγώ γράψω ότι ο Μητροπάνος (που είναι Θεός) ακούγεται σα μπιλμπίκια για μπουζουκοτραγιά ή οι Peppers (που είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα διαχρονικά) είναι ντριγκιτρίγκι της λούτσας για φλωροτρόμπες, δε θα γίνει πόλεμος εδώ μέσα; Ε, γιατί πρέπει εσύ να λες ότι είναι ΟΥΑΑΑΑΡΓΚ ηχορύπανση αυτά που βάζω εγώ, δεν το καταλαβαίνω. Προφανώς το joke είναι on me και είμαι ο τελευταίος άνθρωπος εδώ μέσα που δικαιούμαι απυρόβλητο πραγματικά, αλλά δε βλέπω που είναι το αστείο.. Δε με έχει ενοχλήσει ποτέ "διαφορετικό από τα δικά μου" post εδώ, ίσα ίσα που έχω επαινέσει μερικά.

Τελοσπάντων, εγώ θεωρώ ήττα του πολιτισμού το να χωριστούμε σε τόπικ, κάνε εσύ quote το spysta κι εγώ το Nuntius..

Το χρωστάω κι από χτες:
rchos
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 21 2011, 12:31 ) *
αν όντως κάνεις πλάκα, που λόγω του ότι δεν είναι πρώτη φορά που κάνεις τέτοιες αναφορές αμφιβάλλω, τότε αποτυγχάνεις δραματικά. biggrin.gif

Αν εγώ γράψω ότι ο Μητροπάνος (που είναι Θεός) ακούγεται σα μπιλμπίκια για μπουζουκοτραγιά ή οι Peppers (που είναι το αγαπημένο μου συγκρότημα διαχρονικά) είναι ντριγκιτρίγκι της λούτσας για φλωροτρόμπες, δε θα γίνει πόλεμος εδώ μέσα; Ε, γιατί πρέπει εσύ να λες ότι είναι ΟΥΑΑΑΑΡΓΚ ηχορύπανση αυτά που βάζω εγώ, δεν το καταλαβαίνω. Προφανώς το joke είναι on me και είμαι ο τελευταίος άνθρωπος εδώ μέσα που δικαιούμαι απυρόβλητο πραγματικά, αλλά δε βλέπω που είναι το αστείο.. Δε με έχει ενοχλήσει ποτέ "διαφορετικό από τα δικά μου" post εδώ, ίσα ίσα που έχω επαινέσει μερικά.

Τελοσπάντων, εγώ θεωρώ ήττα του πολιτισμού το να χωριστούμε σε τόπικ, κάνε εσύ quote το spysta κι εγώ το Nuntius..


ειναι σαφες οτι εχουμε διαφορετικη θεωρηση των πραγματων.
strictly bussiness και σε αυτο το τοπικ λοιπον...

αν παντως τσακωθω ποτε για τους μπειρουτ (που ξερεις ποσο κολλημενος ειμαι) αμεσως μετα θα αυτοκτονησω... smiley.gif
SG3ptshooter
QUOTE(rchos @ Dec 21 2011, 13:37 ) *
ειναι σαφες οτι εχουμε διαφορετικη θεωρηση των πραγματων.
strictly bussiness και σε αυτο το τοπικ λοιπον...

αν παντως τσακωθω ποτε για τους μπειρουτ (που ξερεις ποσο κολλημενος ειμαι) αμεσως μετα θα αυτοκτονησω... smiley.gif

θα με ενδιέφερε να την αναπτύξεις για να μπορέσω να καταλάβω τη δική σου θεώρηση, να δω που έχω άδικο βρε αδερφέ.

dammit, εγώ δεν είμαι ο κατάλληλος, δεν τους θεωρώ απαραίτητα κακούς, αλλά ένας άνθρωπος να τους σιχαίνεται εδώ γύρω δε θα βρεθεί; tongue.gif

Γενικά πάντως επειδή ένα βασικό στοιχείο που μου αρέσει στα ακούσματά μου είναι το storytelling, λάβε μια doomίλα με αναφορά στο Game of Thrones.. cool.gif
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Dec 21 2011, 12:31 ) *
Τελοσπάντων, εγώ θεωρώ ήττα του πολιτισμού το να χωριστούμε σε τόπικ


Δεν θεωρώ πως κάτι τέτοιο θα ήταν ήττα του πολιτισμού. Θα είναι ακριβώς το ίδιο όπως έχουμε ξέχωρα τόπικ για ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Άρη, Περιστέρι κλπ.

Για παράδειγμα, για αρκετό καιρό ήμουν regular στο forum της Encyclopaedia Metallum. Όπως είναι φυσικό υπήρχαν και γενικά topic και ειδικές "γωνίες". Όπως γίνεται και εδώ δηλαδή με τα αθλητικά.

Βέβαια, η αλήθεια είναι πως ένας τέτοιος διαχωρισμός θα ήταν σχετικά περιττός αφού η φύση του forum είναι μπασκετική και όχι μουσική.

Τέσπα, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να συνεχίσω να σας καίω και εδώ πέρα smiley.gif

ΥΓ:

pain of salvation
πωπω...πήρε σοβαρές διαστάσεις το θέμα... tongue.gif
@SG3ptshooter...thanks θα τους τσεκάρω,
τσέκαρε εσύ,αν δεν το έχεις κάνει ήδη,τους While Heaven Wept
SG3ptshooter
QUOTE(pain of salvation @ Dec 22 2011, 00:43 ) *
πωπω...πήρε σοβαρές διαστάσεις το θέμα... tongue.gif
@SG3ptshooter...thanks θα τους τσεκάρω,
τσέκαρε εσύ,αν δεν το έχεις κάνει ήδη,τους While Heaven Wept

τον ηγέτη μας δεν εμπιστεύτηκα, σιγά τις διαστάσεις..

Fear of infinity wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.