Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το topic της Μουσικής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87
sihainas
Λοιπόν ας ξεφύγουμε λίγο από τα αθλητικά... για πείτε τι ακούτε...? Τι σας αρέσει? Πιο τραγούδι ακούσατε τελευταία...με ποιο τραγούδι κολλήσατε και το ακούτε συνέχεια?

Ξεκινάω εγώ και λέω ότι ακούω λίγο απ'όλα... παρ'όλα αυτά τον τελευταίο καιρό ακούω κυρίως rock και ιδιαίτερα τις τελευταίες μέρες έχω κολλήσει με τα εξής τραγούδια

Guns 'n Roses - November Rain
Savatage - Follow Me
Savatage - Believe.
και λιγότερο με το Led Zeppelin - Stairway to heaven.

Εσείς?
dizzy_fingers
Έχεις ακούσει το νέο των Audioslave?
Επιτέλους λίγη αληθινή ροκ...

Αγαπημένοι μου, όπως έχω ξαναπεί, οι Red Hot Chili Peppers, αλλά δεν ακούω μόνο ροκ...Από λίγη jazz μέχρι και...Frank Sinatra, αλλά σίγουρα όχι ελληνοψευτομπουζουκολαϊκά.

Ωραίο τόπικ, θα επανέλθω σύντομα με περισσότερα.
sihainas
όχι δεν το έχω ακούσει... αλλά μιας και το είπες... κάτι θα κάνω... tongue.gif
dizzy_fingers
Παράγγειλέ το από τον θείο στην Αμερική biggrin.gif.

Out of exile λέγεται.
kolossos
Kiriws rap
sihainas
Έφτασε το cd από Αμερική... κατευθείαν το έστειλε ο θείος... έχει μερικά πολύ ωραία (δεν έχω προλάβει να το ακούσω όλο ακόμα) Αύριο θα πω τις εντυπώσεις μου και ποιο τραγούδι μου άρεσε περισσότερο. biggrin.gif
thrylos7
Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω τρελαθεί με Richie Blackmore... Ήταν που ήταν ο αγαπημένος μου, είδα και 2 DVD με τους Deep Purple στα καλύτερά τους!... Κατά τ' άλλα αγαπημένα μου είναι:

Anya - Deep Purple
Pictured Within - Jon Lord(DP kayboards) και ασφαλώς:
Concerto for Group and Orchestra - Movement I (Jon Lord-Deep Purple)

Αυτά είναι τα τελείως κορυφή σε μένα. Στην "απλή" κορυφή υπάρχουν πολλές δεκάδες από πολλούς. Το λέω για να μην παρεξηγηθώ για τα παραπάνω τραγούδια ότι δηλαδή θεωρώ ότι αξίζουν μόνο αυτοί.
Air Kef
Αυτή την περίοδο ακούω μια Βανδή και μια Prodigy και ανησυχώ για την πνευματική μου ισσοροπία. blush.gif


SOS SOS SOS SOS SOS!!!

help.gif help.gif

Στην ταινία "Coach Carter" ακούγεται ένα φοβερό hip hop κομμάτι,με πιάνο και bitάκι αργό και ένα τύπο να λέει μία μία,λέξεις όπως creation,education και κάτι τέτοια, την στιγμή που ο coach μαθαίνει τις επιδόσεις των παικτών του στα μαθήματα και τον δείχνει απογοητευμένο στο γυμναστήριο μόνο του να σκέφτεται.

Ποιο είναι;;;

Από τα καλύτερα rap που έχω ακούσει ποτέ στην ζωή μου μιας και λατρεύω το πιάνο στο συγκεκριμένο έιδος μουσικής.
Αν και έχω κατεβάσει όλα-μα όλα!- τα τραγούδια μου εμφανίζονται με την λέξη "Coach Carter" στο e-mule,όλο το soundtrack και όλα τα τραγούδια που γράφονται στους τίτλους τέλους της ταινίας,δεν το βρίσκω!! shot.gif

Σας ικετεύω σε βοήθεια.

help.gif help.gif
sihainas
Λογικά θα λέει ποιο είναι στους τίτλους τέλους... αν την έχεις την ταινία κοίτα το...
Papaloukas 4 ever
Def Leppard και ξερό ψωμί!!!!!!!!!
Air Kef
QUOTE
Αν και έχω κατεβάσει όλα-μα όλα!- τα τραγούδια μου εμφανίζονται με την λέξη "Coach Carter" στο e-mule,όλο το soundtrack και όλα τα τραγούδια που γράφονται στους τίτλους τέλους της ταινίας,δεν το βρίσκω!!



Παρεπιπτόντως δείτε και την ταινία,η απόλυτη μπασκετικοκοινωνικη.

ΗΕLP!!
dizzy_fingers
Αυτή τη στιγμή ακούω έναν Eikichi Yazawa...
Σίγουρα δεν τον έχετε ακουστά.

Ούτε εγώ τον είχα μέχρι τον περασμένο Οκτώβρη.
Καθόμουν σε μία πλατεία στο κέντρο της Οσάκα και σαν τουρίστας (στη χώρα των τουρίστων laugh.gif ) μελετούσα το χάρτη της πόλης και κανόνιζα το τί θα έκανα, πού θα πήγαινα...
Ξαφνικά άκουσα πίσω μου μία ωραία ροκιά και γυρίζω...

...και βλέπω έναν 60άρη ιάπωνα ντυμένα στα κάτασπρα να ροκάρει, στη γιγαντοοθόνη δίπλα από τα mcdonalds, και εγώ να μένω με το στόμα ανοιχτό...

Αν κάποιος από εσάς άκουγε τη μουσική του, πιθανότατα θα θεωρούσε πως μία ενδεχόμενη διασκευή του knocking on heaven's door από τον Τσαλίκη να ήταν καλύτερη...αλλά αν σκεφτείτε πως επί 3 βδομάδες είχα πήξει μέσα στην αδερφοποπχιπχοπ από κάτι μπασμένα με τα μαλλιά βαμμένα, τα φρύδια ξυρισμένα και το ντύσιμο john bonjovi@80s, τότε ίσως καταλαβαίνατε γιατί και πόσο μου άρεσε η μουσική αυτού του γεροροκά.

Είναι μία από τις περιπτώσεις που οι καταστάσεις και οι συνθήκες μίας στιγμής, υπερνικούν την ποιότητα του τραγουδιού και μας αφήνουν μία αναπάντεχα ευχάριστη γεύση...ξέρετε, όπως με τα τραγούδια της Kylie Minogue ένα πράγμα, όταν βλέπετε τα video clip της biggrin.gif.
sihainas
χμ... εγώ επειδή δεν έχω πήξει από "αδερφοποπχιπχοπ" "παρήγγειλα" χθές το τελευταίο cd από Franz Ferdinand... εντάξει... ωραίο ήταν ειδικά ένα κομμάτι το Walk Away... αυτό πραγματικά μου άρεσε πολύ...

Επίσης σήμερα είπα να αλλάξω λίγο "genre" κι έτσι ξέθαψα το monkey business των black eyed peas... από το οποίω άκουσα κυρίως δύο κομμάτια το My style και το Don't lie

ps. Για το cd που μου πρότεινες... από το λίγο που το έχω ακούσει ξεχώρισα το Your time has come

ps2. Από τα πολλά που άκουσα σήμερα αυτό που άκουσα περισσότερο ήταν ένα παμπάλαιο των AC/DC το dirty deeds done dirt cheap
dizzy_fingers
QUOTE
χμ... εγώ επειδή δεν έχω πήξει από "αδερφοποπχιπχοπ" "παρήγγειλα" χθές το τελευταίο cd από Franz Ferdinand..


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif!!!!
Οι Franz Ferdinand κάθε άλλο παρά "αδερφοποπχιπχοπ" είναι!!!
Είναι επιτέλους ένα γκρουπ που φέρνει τον δικό του ήχο και δε μιμείται κανέναν...αν είχαν εμφανιστεί στα 60s τώρα δε θα γνωρίζαμε καν τους beatles...

Σε πάω κιόλας, γιατί από τους δύο δίσκους που ανέφερες, ξεχώρισες τα τραγούδια που μου αρέσουν κι εμένα (Your time has come - Walk away) 41.gif.
sihainas
Mάλλον δεν εκφράστηκα σωστά... εννοούσα ότι δεν έχω πήξει από "αδερφοποπχιπχοπ" και γι αυτό δεν ξέρω αυτόν τον Ιάπωνα... tongue.gif
dizzy_fingers
Mizundastood. biggrin.gif
sihainas
Μέρες που είναι ήταν και η έναρξη του καρναβαλιού χτες... σήμερα (για ένα περίεργο λόγο) το μόνο τραγούδι που έβαλα στην playlist του winamp ήταν το La Bamba από Richard Valenzuela (πιο γνωστός ως Ritchie Valens)...

Ακόμα αυτό το τραγούδι ακούω...πραγματικά έχω πορωθεί σήμερα... rolleyes.gif wacko.gif hammer.gif
αεκτζού
Ν΄ακούσεις οπωσδήποτε oneida,θυμίζουν πολύ Ιαπωνία!Εγώ έχω φάει παράλογο κόλλημα με τους violent femmes και ειδικότερα το add it up.Τέλειο επίσης είναι και των ramones το somebody put something in my drink!
dizzy_fingers
Violent Femmes μου έδωσε μία φίλη μου πρόσφατα. Θα σου δώσω το CD όταν βγούμε για καφέ.

Τί είναι αυτοί οι oneida?
sihainas
Επαναφέρω το τόπικ μετά από περίπου ένα μήνα... για το Dream Theater - Falling Into Infinity... χωρίς πολλά λόγια... από τα αγαπημένα μου cds... κυρίως φυσικά τα εξής κομμάτια: Peruvian Skies, Take away my pain, hollow years...αλλά γενικά όλο το cd είναι καταπληκτικό κατά την ταπεινή μου άποψη... ακούστε το!
thrylos7
Πρώτη σου επαφή με Theater ή έχεις ακούσει κι άλλα;

Είναι φοβεροί!
Alexmei
λοιπόν εγώ ακούω μόνο ροκ και reggea. έχω τα εξής:

Def Leppard
Led Zeppelin
Queen
Alice Cooper
AC/DC
Jimi Hendrix
Bad Company
Guns N' Roses
Saxon
Metallica
Steppenwolf
Judas Priest icon_headbang.gif
Scorpions
Pink Floyd
Joe Satriani
Rolling Stones
Lynyrd Skynyrd
Uriah Heep
Deep Purple
Nirvana
Aerosmith
Jethro Tull
Black Sabbath
The Doors
Santana
The Eagles
The Who
Nickelback
Motley Crue
The Clash
The Animals
White Lion
Pantera
Bob Marley
Bob Dylan
SRV(Steve Ray Voghan)
Kansas.

αυτά μέχρι στιγμής! laugh.gif
sihainas
Τα έχεις βάλει με σειρά προτίμησης ή με σειρά άσχετη?
Alexmei
ασχετη.......
αεκτζού
Όλα τα άλλα καλά που γράφεις,αλλά και motley crue?Σπυρέττο οι oneida είναι αμερικάνοι.Είναι κυρίως ρόκ,αλλά με πολλές ιαπωνικές επιρροές.Το τελευταίο τους άλμπουμ,"the wedding",είναι ένα τέτοιο δείγμα.Εγώ είμαι πολύ σταθερή στις μουσικές μου προτιμήσεις και τελευταία ακούω:
the doves
the coral
arctic monkeys
flaming lips
blur
the decemberists
stone roses
shout out louds
rakes
the strokes
interpol
national
go-betweens
και πολλά άλλα!Για απορίες περιμένω απάντηση,καθώς περιμένω σε καμιά εβδομάδα το νέο άλμπουμ του morissey!
suspect
quantic - mishaps happening
tosca - jac
ltj bukem - innerguidance
kevin yost - small town underground
kid loco - a grand love story

ειναι αυτον τον καιρο τα αγαπημενα μου
airambado
RNB και παλι rnb!kai gia tous filous tou shaquille...akouste kanena tragoudaki tou einai arketa oraia!
morfi
Ηip Hop Rules!
2Pac my nigga!
Wu-Tang, Wu-Tang, Wu -Tang
Και λιγα για τον Eminem.
nikoleta21
επιδη ειμαι ΑΕΚ ακουω και εχω κoλησει το ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΘΕΑ μεχρι που στο σχολειο με φοναζουν αντι για nicol η νικολετα ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΘΕΑ!!! 69.gif rolleyes.gif 69.gif
morfi
QUOTE(nikoleta21 @ Apr 18 2006, 08:54 PM)
επιδη ειμαι ΑΕΚ ακουω και εχω κoλησει το ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΘΕΑ μεχρι που στο σχολειο με φοναζουν αντι για nicol η νικολετα ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΘΕΑ!!! 69.gif  rolleyes.gif  69.gif
*

Ολοι κανουμε λαθη στην ζωη μας.Καλο ομως ειναι να τα αντιλαμβανομαστε γρηγορα και οσο ειμαστε μικροι και να τα διορθωνουμε.Μην χαραμιζεις την ζωη σου... Γινε ολυμπιακος!Μαθε απο τα λαθη του dizzy!
morfi
Για τους φιλους της Hip-Hop:
Σας εχω ασχημα νεα αδελφια μου.O Proof των D-12 πεθανε απο πυροβολισμους που ξεκινησε ο ιδιος σε ενα κλαμπ.Ο Proof ητανε ο κουμπαρος και ο καλυτερος φιλος του Eminem.
Κριμα...
Ειρωνια... Πριν απο ενα χρονο ο Eminem ειχε γυρισει ενα βιντεο κλιπ που εδειχνε τον Proof να σκοτωνεται απο πυροβολισμους.


R.I.P. Proof 1973 - 2006
Καλο ταξιδι
nikoleta21
δεν πληρωνουμε διετητες εμεις!μορφι!
eftychia
QUOTE(Alexmei @ Mar 18 2006, 01:24 PM)
λοιπόν εγώ ακούω μόνο ροκ και reggea. έχω τα εξής:

Def Leppard
Led Zeppelin
Queen
Alice Cooper
AC/DC
Jimi Hendrix
Bad Company
Guns N' Roses
Saxon
Metallica
Steppenwolf
Judas Priest icon_headbang.gif
Scorpions
Pink Floyd
Joe Satriani
Rolling Stones
Lynyrd Skynyrd
Uriah Heep
Deep Purple
Nirvana
Aerosmith
Jethro Tull
Black Sabbath
The Doors
Santana
The Eagles
The Who
Nickelback
Motley Crue
The Clash
The Animals
White Lion
Pantera
Bob Marley
Bob Dylan
SRV(Steve Ray Voghan)
Kansas.

αυτά μέχρι στιγμής! laugh.gif
*



ΓΙΑΤΙ????? γιατι όχι White Stripes?Γιατι το κανεις αυτο στον εαυτό σου??? Θα γινω και λιγο κακια.... Οι Nickelback που ειναι ψιλο-φλωρια πως κολλανε???
Alexmei
QUOTE(eftychia @ May 9 2006, 10:03 AM)
ΓΙΑΤΙ????? γιατι όχι White Stripes?Γιατι το κανεις αυτο στον εαυτό σου??? Θα γινω και λιγο κακια.... Οι Nickelback που ειναι ψιλο-φλωρια πως κολλανε???
*



οι white stripes δεν μου αρέσουν.... torture.gif


οι Nickelback μου αρέσουν γιατί μπορεί να είναι ψιλο-φλωριά όπως λες αλλά έχουν πολύ ωραίους στοίχους και ωραία λόγια...... γνώμη μου μην με βρίσεις........ Α επίσης οι Nickelback δεν ξέρω ακριβώς το γιατί αλλά τους πάω ........
Alexmei
παιδιά αφού αναφέρεται το topic στην μουσική δεν είναι μόνο για συγκροτήματα κτλ κτλ.... όποιος παίζει κάπιο μουσικό όργανο ας το πει και να το ανεβάσει να δούμε.......


αρχιζω εγώ. Η ΚΙΘΑΡΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!



για όσους ξέρουν από κιθάρες και όσους θέλουν να μάθουν:

μοντέλο επανέκδοσης του 1965
τρεις μονοί μαγνήτες texas special
Σώμα rosewood
Τρέμολο
Handmade in USA Corona California
sihainas
Εγώ κάποτε έπαιζα κιθάρα... εδώ και κανά 5άρι χρόνια την έχω παρατήσει... και δυστυχώς με έχει παρατήσει κι αυτή... κάποια στιγμή ίσως ξαναρχίσω...
Keyser_Soze
Αυτά είναι μερικά από τ' αγαπημένα μου συγκροτήματα:

Prodigy
SlipKnot
Killing Joke
Ministry
System Of A Down
Queens Of The Stone Age
Coldplay
Kyuss
Tool
In Flames
Adema
Deftones
Pearl Jam
Rage Against The Machine

Και αυτά είναι μερικά μόνο από τ' αγαπημένα μου τραγούδια που τα θεωρώ ΥΜΝΟΥΣ:

Their Law - Prodigy
Wait and Bleed - SlipKnot
The Death and Resurrection Show - Killing Joke
New World Order (N.W.O.) - Ministry
Lost In Hollywood - System Of A Down
No one knows - Queens Of The Stone Age
Fix You - Coldplay
Gardenia - Kyuss
Stinkfist - Tool
Trigger - In Flames
The Way You Like It - Adema
Digital Bath - Deftones
Rearview Mirror - Pearl Jam
Bulls On Parade - Rage Against The Machine
Suicide - Bobby Gaylor
The Badge - Pantera
Sweet Leaf - Green Carnation
Bigmouth Strikes Again - Smiths
Getting Away With It (All Messed Up) - James
Dream On - Aerosmith
Would? - Alice In Chains
Stairway To Heaven - Led Zeppelin
Wish You Were Here - Pink Floyd
More Than A Feeling - Boston
Bat Out Of Hell - Meatloaf
Kryptonite - 3 Doors Down
Rock Superstar - Cypress Hill
Lose Yourself - Eminem
Blower's Flower - Damien Rice
Child In Time - Deep Purple
Enjoy The Silence - Depeche Mode
Aqualung - Jethro Tull
Angel - Massive Attack

και πάρα ΠΟΛΛΑ άλλα.
thrylos7
Child in time... ίσως το καλύτερο τραγούδι(αν μπορείς να πεις τραγούδι αυτό το έπος) της ροκ.
airambado
BEST OF: G-unit
snoop dogg
x-zibit
2pac!
ciara
pussycat dolls
cassidy
busta rhymes
wav.gif
Alexmei
επίσης άρχισα και iron maiden τώρα....... καλοί είναι. έβγαλα και το fear of the dark στην κιθάρα. καλά το βόδι ο drummer τους σε ένα Live του fear of the dark, συνέχεια όταν κάνει breaks, αλλάζει και πάει πιο γρήγορα ή πιο αργά και οι κιθαρίστες πρέπει συνέχει να τον ακούνε μην μείνουν απ' έξω....καταντάει εκνευριστηκό! angry_red.gif έκανα πάνω από 20 λεπτά για να το βγάλω! ΕΛΕΟΣ. εγώ έβγαλα το "Pour some sugar on me" των def leppard σε 15 λεπτά και οι maiden μου τα χάλασαν.......... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
thrylos7
QUOTE
καλά το βόδι ο drummer τους σε ένα Live του fear of the dark, συνέχεια όταν κάνει breaks, αλλάζει και πάει πιο γρήγορα ή πιο αργά και οι κιθαρίστες πρέπει συνέχει να τον ακούνε μην μείνουν απ' έξω

Έτσι πρέπει... Όχι, σοβαρά το λέω. Ο καλός drummer πρέπει να έχει απόλυτη αίσθηση του ρυθμού... Να μπορεί να παίζει δηλαδή με τα 4 άκρα, το 1 ανεξάρτητα από το άλλο... Πως είναι όταν κάνουμε την άσκηση που ντριμπλάρουμε τις 2 μπάλες; Καμιά σχέση!
Εξάλλου, δεν έχουν κανένα πρόβλημα οι εν λόγω κιθαρίστες... ίσα ίσα που τους πωρώνει.
Alexmei
δν λέω αυτό λέω πως συνέχεια αλλάζει τον ρυθμό! μία το πάει πιο αργά και μία πιο γρήγορα όποτε θέλει. οι κιθαρίστες δν προλαβαίνουν να πορωθούν και πρέπει να έχουν το νου τους αν αλλάξει ρυθμό να μη μείνουν απ' έξω......... είναι εκνευριστικό αντί πορωτικό....... εκεί που παίζει με πχ. 80 tempo το αλλάζει μετά από break και το κάνει 90 tempo. αυτό έχει ως αποτέλεσμα να τρέχει το τραγούδι, οι κιθαρίστες να εκνευρίζονται γιατί δν μπορει να κρατήσει έναν ρυθμό να παίξει και μπορεί και να μπερδευτούνε.
thrylos7
QUOTE
οι κιθαρίστες δν προλαβαίνουν να πορωθούν και πρέπει να έχουν το νου τους αν αλλάξει ρυθμό να μη μείνουν απ' έξω

οι μαθητευόμενοι κιθαρίστες, όχι αυτοί που ακούς.
Είτε 80, είτε 90, είναι αρκετά αργό... πόσο μάλλον για iron maiden.
OK, παράδειγμα ήταν, αλλά αυτή η διαφορά δεν είναι και τόσο μεγάλη.
Alexmei
ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!! θες να μου σπάσεις τα νεύρα;;;;;;;;;; πόσες φορές σου είπα ότι για να μην μείνει απ'έξω πρέπει να ακολουθείς τον drummer και αυτός αλλάζει συνέχεια ρυθμό;;;;;;;;; ενώ στον ηχογραφημένο δίσκο έχει ένα κανονικό ρυθμό! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!! angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Άσε που το 80 +90 το έβαλα σαν παράδειγμα!!!!!!!!!!!!!
thrylos7
QUOTE
ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!! θες να μου σπάσεις τα νεύρα;;;;;;;;;; πόσες φορές σου είπα ότι για να μην μείνει απ'έξω πρέπει να ακολουθείς τον drummer και αυτός αλλάζει συνέχεια ρυθμό;;;;;;;;;

Σου απάντησα:
QUOTE
οι μαθητευόμενοι κιθαρίστες, όχι αυτοί που ακούς.

Αυτοί που ακούς είναι επαγγελματίες και κάτι τέτοια τα έχουν για πλάκα.
"Τό' χουν"!
Κάτι τέτοια πρέπει να μάθεις... Το να ξέρεις να παίζεις απλώς ένα κομμάτι δε λέει τίποτα.

Ώρες ώρες πραγματικά με θαυμάζω... έχω ψυχικά προτερήματα που καμαρώνω πολύ γι' αυτά... Επιστημονικώς μάλιστα, έχει αποδειχθεί ότι η μεγαλύτερη αρετή μου είναι η υπομονή.
Ωστόσο, αυτή ελέγχεται από μένα.. Είναι θέμα επιλογής. Την επόμενη φορά δεν ξέρω τι θα επιλέξω...
Alexmei
καλά ακόμα να το καταλάβεις εσύ........... οποιοσδήποτε κιθαρίστας, που παίζει ένα κομμάτι στο studio με έναν ρυθμο, βγαίνει στην σκηνή να παίξει με τον ίδιο ρυθμο, εκτός αν το έχουν αλλάξει όλοι μαζί.
Το να παίζει ο drummer την μιά πιο γρήγορα, και μια πιο αργά, και ο jimi hendrix πρέπει να έχει το νου του να μην μείνει απ'έξω. Αυτό που λέω είναι ότι δν μπορεί να μην ακούει τον drummer επειδή τα έχει για πλάκα......... σίγουρα θα μείνει έξω αν όλοι παίζουν με 150tempo και ξαφνικά γίνει 160 από τον drummer, ο κιθαρίστας αν δν έχει το νου του θα παίζει πιο αργά ενώ το τραγούδι θα βρίσκετε πιο μπροστά............κατάλαβες;
thrylos7
2 ηρεμιστικά πήρα πριν απαντήσω...


Αυτά που λές... δεν είναι προφανώς μαγκιά του drummer... είναι εξαρχής κανονισμένο... ξέρεις, υπάρχουν και οι πρόβες...
Επίσης, αν κάποιος είναι που θα ξεφύγει στο τέμπο, αυτός δε θα είναι ο drummer... αλλά αυτός που κάνει το σόλο, δηλαδή ο κιθαρίστας(τις περισσότερες φορές). Επειδή έτσι του... ας το πω ευγενικά, άρεσε εκείνη τη στιγμή και είπε να το παίξει με αυτόν τον τρόπο... Ή πολύ απλά επειδή έχει πωρωθεί και παίζει όπως θέλει. Ο drummer ακολουθεί αυτό το ρυθμό.

Πρόσεξε τι θα απαντήσεις γιατί τελειώνει το κουτάκι με τα ηρεμιστικά...
Alexmei
άκου το record του στο live in rio............. αν έχεις καλό αυτί θα το καταλάβεις............ wink.gif
thrylos7
To έχω ακούσει εδώ και 2+ χρόνια... Δε χρειάζεται να ακούσω κάτι συγκεκριμένο για να καταλάβω τι εννοείς... έχω ακούσει και "χειρότερα"(δηλαδή καλύτερα) πίστεψέ με!
Alexmei
whatever............δν νομίζω ότι θα καταλίξουμε πουθενά έτσι....................................................................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.