Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
a bullet for your head
Σε δειπνο εχουν καλεσει ο Βασιλακοπουλος κ οι λοιποι της ομοσπονδιας τους διεθνεις για να τους ανακοινωσουν την προσληψη του νεου τεχνικου της Εθνικης.
Προσκληση ελαβε επισης...κ ο Κακιουζης,ο οποιος ηταν κατηγορηματικος οταν ειχε δηλωσει οτι δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να επιστρεψει με τον Γιαννακη προπονητη..
Ο Κολοκυθας μιλωντας μαζι του του ειπε,πως ανεξαρτητα αν ειχε κοπει στην τελευταια διοργανωση,πρεπει να δεχθει την προσκληση του δειπνου..
Το δικο φτωχο μυαλο ξερετε πως το αντιλαμβανεται ολο αυτο?Ολοι ειναι αναλωσιμοι...(αφου πρωτα ειναι συνεργασιμοι..)..ειτε παικτες,ειτε προπονητες..καποιοι αλλο υπεργηροι κυριοι,ειναι αμετακινητοι στις καρεκλες τους εδω κ δεκαετιες..
122001
Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο καινούργιος προπονητής, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η εθνική έχει ένα κεφάλαιο: ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΥΦΟΣ!!! Γύρω του πρέπει να χτιστεί η εθνική της επόμενης δεκαπενταετίας. Είναι παιχτάρα ο ανθρωπος...
Όποιος είναι ο νέος coach πρέπει να τον έχει από κοντά, να τον καλέσει άμεσα στην ομάδα και να του δώσει ενεργότατο ρόλο. Πρέπει από τώρα να τον κάνουμε να αγαπήσει την εθνική για να τον έχουμε πάντα σε όλες τις διοργανώσεις, όχι όπως κάτι Ρώσοι, Σλοβένοι κλπ. που ξεκουράζονται και σκέφτονται μόνο το συμβόλαιο...
a bullet for your head
QUOTE(122001 @ Jan 26 2009, 20:34 ) *
Δεν ξέρω ποιος θα είναι ο καινούργιος προπονητής, αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι η εθνική έχει ένα κεφάλαιο: ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΥΦΟΣ!!! Γύρω του πρέπει να χτιστεί η εθνική της επόμενης δεκαπενταετίας. Είναι παιχτάρα ο ανθρωπος...
Όποιος είναι ο νέος coach πρέπει να τον έχει από κοντά, να τον καλέσει άμεσα στην ομάδα και να του δώσει ενεργότατο ρόλο. Πρέπει από τώρα να τον κάνουμε να αγαπήσει την εθνική για να τον έχουμε πάντα σε όλες τις διοργανώσεις, όχι όπως κάτι Ρώσοι, Σλοβένοι κλπ. που ξεκουράζονται και σκέφτονται μόνο το συμβόλαιο...

Θα συμφωνησω μαζι σου κ θα προσθεσω κ τον Νικ Καλαθης,ο οποιος κανει κ φετος εξαιρετικη σεζον στο NCAA.
Ο κορμος παικτων υπαρχει,ωστε να ενταχθουν κ αυτοι οι 2 μεσα και να αναδειχθουν στην πορεια του χρονου.
Εκει που λες οτι ''πρεπει απο τωρα να τον κανουμε να αγαπησει την Εθνικη'',εχεις απολυτο δικιο..
Για αυτον ακριβως τον λογο,δεν θα επρεπε οι ''Φωστηρες'' να δωσουν την ομαδα νεων περσι στον Σιγαλα..
j-kidd13
Ολα δείχνουν πως οδεύουμε προς τον Καζλάουσκας,ο οποίος είπε οτι θα υπάρχουν ανακοινώσεις σε 1-2 μέρες...Απο τη στιγμή που δεν το διεύψεσε και ο Βασιλακόπουλος πριν λίγο στον σπορ φμ,μάλλον είναι πολύ κοντά.
benchwarmer
Δεν ξερω κατα ποσον ειναι εμπιστο, αλλα το gazzetta αναφερει οτι
1) το συμβολαιο του Καζλαουσκας θα ειναι διετες και παρτ-ταιμ (αληθεια, συμπεριλαμβανονται οι Ολυμπιακος και Παναθηναικος στις ομαδες που θα μπορει να δουλεψει ο Καζλαουσκας?)
2) ο Σφαιροπουλος προτιμηθηκε του Ζουρου για βοηθος
3 και καλυτερο) μανατζερ της ομαδας θα ειναι κατα πασα πιθανοτητα ο .... Ελληνιαδης!
a bullet for your head
Αφιχθη στην χωρα μας σημερα ο Γιονας Καζλαουσκας συνοδευομενος απ την συζυγο του.
Ηρθαν να τον υποδεχτουν ο γραμματεας της ΕΟΚ Τσαγκρωνης,ο Κωστας Μισσας κ ο Ελληνας ατζεντης του.
Εντωμεταξυ ειχε ερθει κ λιμουζινα απ την Λιθουανικη πρεσβεια για να τον παραλαβει,καθως διατηρει πολυετη κ στενη σχεση με τον Λιθουανο πρεσβη.
Εκανε καποιες τετριμενες δηλωσεις κ μαλλον αυριο θα εχει συναντηση με τον Βασιλακοπουλο.
Παντως ακομα,δεν εχει ανακοινωθει επισημα η εναρξη της συνεργασιας τους.
a bullet for your head
Ο Καζλαουσκας πηγε να παρακολουθησει το ματς Κολοσσος-ΑΕΛ,στην Ροδο και μετα δειπνησε με τον Σφαιροπουλο,συζητωντας λεπτομερειες της μελλοντικης τους συνεργασιας.
Εντωμεταξυ,η διοικηση του Κολοσσου θα συνεδριασει για να δωσει κ επισημα το ΟΚ,ωστε να μπορει ο Σφαιροπουλος να εργαζεται παραλληλα κ στην Εθνικη ομαδα.
a bullet for your head
Ο Καζλαουσκας σε συνεντευξη του ανεφερε μεταξυ αλλων,οτι ειχε τηλεφωνικη συνομιλια με τον Γιαννακη,ο οποιος τον διαβεβαιωσε οτι οποτε τον χρειαστει αυτος θα ειναι κοντα του..
Επισης δηλωσε φαν του Ελληνικου μπασκετ,οτι σκεφτεται να περασει καποια κανουργια στοιχεια στην αγωνιστικη φιλοσοφια της ομαδας κ οτι πρεπει να δουλεψει κ εναλλακτικες,για τις περιπτωσεις που κολλαει το pick n'roll game,στο οποιο θεωρει την Ελλαδα ως την καλυτερη ομαδα.
Επισης πληροφοριες αναφερουν οτι εχει γινει προταση στον Σκουρτοπουλο,ωστε να αναλαβει ως 2ος βοηθος του Καζλαουσκας πισω απ τον Σφαιροπουλο,μιας κ η ομοσπονδια εκτιμα τις ικανοτητες του.
a bullet for your head
Εκπληξη αποτελεσε η παρουσια του Φανη Χριστοδουλου,στην επισημη παρουσιαση του Γιονας Καζλαουσκας.
Πληροφοριες λενε οτι θα αναλαβει καποιο ποστο στην Εθνικη μας ομαδα.
Ο Βασιλακοπουλος σε σχετικη ερωτηση των δημοσιογραφων,ανεφερε πως δεν πρεπει να τους παραξενευει η παρουσια του Φανη,καθως ειναι παιδι του Ελληνικου μπασκετ κ της Εθνικης..
Λιγο αργα δεν το θυμηθηκε ο ''ισχυρος ανηρ''..??
Ταιμιγκ κ αυτο...ερχεται ο Φανης,τωρα που εφυγε ο Γιαννακης...
PanosIlio
Πάρα πολύ ωραίο άρθρο του Μαγουλά (και πάλι) για τον Καζλάουσκας http://contra.gr/Basketball/Hellas/230222.html

Ειδικά η τελευταία παράγραφος, μέσα σε 2-3 λέξεις, απαντάει ακριβώς, (μακάρι να μπορούσα κι εγώ να σκεφτώ αυτή τη φράση) στην ερώτηση που είχε γίνει σε άλλο topic γιατί πολύ από εμάς δεν συμπαθούμε τον Βασιλακόπουλο.

pivot
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 10 2009, 01:58 ) *
Ταιμιγκ κ αυτο...ερχεται ο Φανης,τωρα που εφυγε ο Γιαννακης...



Εχει πολλές... αναγνώσεις αυτή η κίνηση!

Το βέβαιο είναι ότι ο Βασιλακόπουλος δεν μπορεί χωρίς να έχει κάποιο "δικό του παιδί" στην εθνική. rolleyes.gif
a bullet for your head
QUOTE(pivot @ Feb 10 2009, 19:30 ) *
Εχει πολλές... αναγνώσεις αυτή η κίνηση!

Το βέβαιο είναι ότι ο Βασιλακόπουλος δεν μπορεί χωρίς να έχει κάποιο "δικό του παιδί" στην εθνική. rolleyes.gif

Το να μην μπορει χωρις να εχει καποιο ''δικο του παιδι'' στην Εθνικη,δεν ειναι απαραιτητα κακο.
Απλα εμενα με παραξενεψε το ταιμινγκ... 39.gif
Τοσα χρονια στην ''απ'εξω'' ηταν ο Φανης...και ξαφνικα,με το που αποχωρει ο ''δρακος'',επανερχεται στο προσκηνιο...
Δηλαδη,τοσα χρονια,δεν θα μπορουσε να εχει καποιο ποστο στην Εθνικη,οσο ηταν κ ο Γιαννακης..??
Δεν ειναι ο Φανης δηλαδη,''ιερο τερας'' και αυτος..??
Η δικη μου αναγνωση,βγαζει ορισμενα συμπερασματα,που αυτη την στιγμη,θα ηθελα να τα κρατησω για τον εαυτο μου.. rolleyes.gif
benchwarmer
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 10 2009, 20:59 ) *
Το να μην μπορει χωρις να εχει καποιο ''δικο του παιδι'' στην Εθνικη,δεν ειναι απαραιτητα κακο.
Απλα εμενα με παραξενεψε το ταιμινγκ... 39.gif
Τοσα χρονια στην ''απ'εξω'' ηταν ο Φανης...και ξαφνικα,με το που αποχωρει ο ''δρακος'',επανερχεται στο προσκηνιο...
Δηλαδη,τοσα χρονια,δεν θα μπορουσε να εχει καποιο ποστο στην Εθνικη,οσο ηταν κ ο Γιαννακης..??
Δεν ειναι ο Φανης δηλαδη,''ιερο τερας'' και αυτος..??
Η δικη μου αναγνωση,βγαζει ορισμενα συμπερασματα,που αυτη την στιγμη,θα ηθελα να τα κρατησω για τον εαυτο μου.. rolleyes.gif


Ειχα διαβασει μια συνεντευξη του Φανη πριν κατι χρονια, και ελεγε για "ανθρωπους του παρασκηνιου που κλεβουν το μελι" και κατι τετοια.. Τωρα τι τον επιασε?
Επι Γιαννακη, υπηρχε ο Φιλιππου ως τιμ μανατζερ. Ε δεν θα γινοταν και "ιδρυμα αποκαταστασης της Εθνικης του 87" η ομαδα...
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Feb 10 2009, 21:04 ) *
Ειχα διαβασει μια συνεντευξη του Φανη πριν κατι χρονια, και ελεγε για "ανθρωπους του παρασκηνιου που κλεβουν το μελι" και κατι τετοια.. Τωρα τι τον επιασε?
Επι Γιαννακη, υπηρχε ο Φιλιππου ως τιμ μανατζερ. Ε δεν θα γινοταν και "ιδρυμα αποκαταστασης της Εθνικης του 87" η ομαδα...

Ανεξαρτητα τουτου,ακομα και αν υπηρχε ο Φιλιππου ως τιμ-μανατζερ,δεν θα μπορουσε να υπαρξει κ καποιο ποστο για τον Φανη..??
Φανης ηταν αυτος...και σιγουρα δεν μπορουμε να μιλαμε για ιδρυμα αποκαταστασης,οσον αφορα τον Χριστοδουλου,οταν τοσοι κ τοσοι απ τον χωρο ειχαν η' εχουν ''απορροφηθει'' καπου...
benchwarmer
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 10 2009, 21:09 ) *
Ανεξαρτητα τουτου,ακομα και αν υπηρχε ο Φιλιππου ως τιμ-μανατζερ,δεν θα μπορουσε να υπαρξει κ καποιο ποστο για τον Φανη..??
Φανης ηταν αυτος...και σιγουρα δεν μπορουμε να μιλαμε για ιδρυμα αποκαταστασης,οσον αφορα τον Χριστοδουλου,οταν τοσοι κ τοσοι απ τον χωρο ειχαν η' εχουν ''απορροφηθει'' καπου...


Εγω παλι ειχα την εντυπωση οτι μονος του ειχε διαλεξει μια "αναρχοαυτονομη" πορεια.. Σαν τον Γκαλη περιπου.
Τελος παντων, δεν νομιζω να εχει και τοση σημασια πια.. Και δεν μπορω να σκεφτω καποια θεση που να μπορουσε να παρει στην ομαδα, οντας 10 χρονια εξω απο τον χωρο του μπασκετ...
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Feb 10 2009, 21:21 ) *
Εγω παλι ειχα την εντυπωση οτι μονος του ειχε διαλεξει μια "αναρχοαυτονομη" πορεια.. Σαν τον Γκαλη περιπου.
Τελος παντων, δεν νομιζω να εχει και τοση σημασια πια.. Και δεν μπορω να σκεφτω καποια θεση που να μπορουσε να παρει στην ομαδα, οντας 10 χρονια εξω απο τον χωρο του μπασκετ...

Εγω πιστευω οτι ισως να μην ηταν κ τοσο αρεστος κ ισως να ειχε ερθει σε κοντρα με καποιον-καποιους.
Ανεξαρτητα το αν ειναι τοσα χρονια εξω απ τον χωρο,δεν σημαινει οτι δεν ειναι ανθρωπος του χωρου η' οτι εχει χασει τελειως την επαφη με το αθλημα.Εχει τεραστια εμπειρια,εχει ειδικο βαρος κ πιστευω πως μπορει κ αυτος να συνεισφερει σε καποιο ποστο.
Ο Φιλιππου δηλαδη,με τι κριτηριο επιλεχτηκε?Λογω υψηλων επαγγελματικων ικανοτητων?
Εμενα μου αρεσε αυτη η επιστροφη του Φανη..ο οποιος ειναι ιδιαιτερα αγαπητος απ την πλεοψηφια του μπασκετοκοσμου..
Mamuwalde
και ο γιαννάκης ήτανε αρεστός ...
zaf88
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 10 2009, 21:30 ) *
Εγω πιστευω οτι ισως να μην ηταν κ τοσο αρεστος κ ισως να ειχε ερθει σε κοντρα με καποιον-καποιους.
Ανεξαρτητα το αν ειναι τοσα χρονια εξω απ τον χωρο,δεν σημαινει οτι δεν ειναι ανθρωπος του χωρου η' οτι εχει χασει τελειως την επαφη με το αθλημα.Εχει τεραστια εμπειρια,εχει ειδικο βαρος κ πιστευω πως μπορει κ αυτος να συνεισφερει σε καποιο ποστο.
Ο Φιλιππου δηλαδη,με τι κριτηριο επιλεχτηκε?Λογω υψηλων επαγγελματικων ικανοτητων?
Εμενα μου αρεσε αυτη η επιστροφη του Φανη..ο οποιος ειναι ιδιαιτερα αγαπητος απ την πλεοψηφια του μπασκετοκοσμου..


Η εθνικη παντα ειχε πολυ "δυνατα" ονοματα στον παγκο της.. Ο καζλαουσκας ειναι καλος αλλα οχι ελληνας.. ισως ο φανης χριστοδουλου να ειναι ενα προσωπο με οχι τοσες μπασκετικες αρμοδιοτητες αλλα να χρησιμοποιεται ως ενα αντισταθμισμα στην παρουσια ενος ξενου προπονητη.. πιστευω παντως πως η αποχη του απο το χωρο του μπασκετ ηταν καθαρα οπως ο ιδιος εχει πει, θεμα προσωπικοτητας με την εννοια πως δεν ηθελε να με την παρουσια της γενιας του 87 να επισκιαζονται οι προσπαθειες των νεων μελων....
Σωστη επιλογη να γυρισει στο μπασκετ ενας ανθρωπος με τεραστιο ταλεντο και με μπασκετικη παιδεια
sarounas
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 10 2009, 20:59 ) *
Το να μην μπορει χωρις να εχει καποιο ''δικο του παιδι'' στην Εθνικη,δεν ειναι απαραιτητα κακο.
Απλα εμενα με παραξενεψε το ταιμινγκ... 39.gif
Τοσα χρονια στην ''απ'εξω'' ηταν ο Φανης...και ξαφνικα,με το που αποχωρει ο ''δρακος'',επανερχεται στο προσκηνιο...
Δηλαδη,τοσα χρονια,δεν θα μπορουσε να εχει καποιο ποστο στην Εθνικη,οσο ηταν κ ο Γιαννακης..??
Δεν ειναι ο Φανης δηλαδη,''ιερο τερας'' και αυτος..??
Η δικη μου αναγνωση,βγαζει ορισμενα συμπερασματα,που αυτη την στιγμη,θα ηθελα να τα κρατησω για τον εαυτο μου.. rolleyes.gif

ίσως ο Γιαννάκης να μην τον συμπαθεί καθόλου, να μην μπορούσε να συνεργαστεί μαζί του, να μην εκτιμούσε τις ικανότητές του ή οτιδήποτε άλλο, μπορεί ακόμη και να έθεσε όρο (εγώ ή αυτός) να μην είναι στα πόδια του ο Φάνης όσο ήταν αυτός πρώτος προπονητής… που είναι το παράξενο;
ή
απολύτως τίποτε από όλα αυτά και απλά ο Φάνης να αποφάσισε να επιστρέψει στην εθνική αυτή την στιγμή
δεν μπορώ να καταλάβω σε τι αποσκοπεί όλη αυτή η κουβέντα blink.gif

πάντως σαν φυσιογνωμία μου είναι πάρα πολύ συμπαθητικός και σίγουρα ισοσταθμίζει κάπως τα πράγματα μετά και την πρόσληψη του αχώνευτου –για μένα- Ελληνιάδη
Marciulionis
Εγώ πάλι αδυνατώ να καταλάβω γιατί πρέπει όλα τα "ιερά τέρατα" όταν σταματάνε την καριέρα τους να αποκαθίστανται στην ΕΟΚ ή οπουδήποτε αλλού και γιατί θεωρούμε δεδομένο ότι μπορούν να προσφέρουν...
PanosIlio
Όλα αυτά τα ιερά τέρατα όχι μόνο πρέπει αλλά και επιβάλλεται να επιλέγονται σε θέσεις κλειδιά από μια ομοσπονδία ή έναν σύλλογο. Εφόσον το επιθυμούν και οι ίδιοι φυσικά.

Τι καλύτερο από έναν άνθρωπο του μπάσκετ, με αποδεδειγμένη την αξία του στο παρκέ, αλλά και εκτός αυτού, να είναι manager ή διευθυντής σε μια ομάδα? Ποιος μπορεί καλύτερα να διαχειριστεί τις καθημερινές καταστάσεις και τα απρόοπτα ενός τμήματος μπάσκετ αν όχι ένας άνθρωπος ο οποίος τα έχει ζήσει και ξέρει πως να τα φέρει εις πέρας.

Και ακόμα πιο ειδικά, είναι ευλογία για μικρά παιδιά, και στα αναπτυξιακά της ΕΟΚ αλλά και σε συλλόγους, να έχουν επαφή με τέτοιους παίκτες, έστω και σε διοικητικά πόστα.
Marciulionis
Επειδή κάποιος έχει υπάρξει μεγάλος αθλητής δε σημαίνει ότι θα είναι το ίδιο καλός δοιηκητικά, οργανωτικά ή προπονητικά. Συνήθως το αντίθετο γίνεται.

Καλώς να προσπαθείται να αξιοποιηθούν από ομοσπονδίες και ομάδες,και καλώς προσπαθούν και οι ίδιοι να εξαργυρώσουν το όνομά τους, άλλα η απαίτηση από το κόσμο να γίνει κάτι τέτοιο είναι κατά τη γνώμη μου ανόητη...

Οι υπεύθυνοι πρέπει να κρίνουν... υπεύθυνα αν και πόσο μπορεί να βοηθήσει κάποιος κι όχι να προσλαμβάνουν άτομα με μόνο κριτήριο τους την εντός παρκέ προσφορά τους καθώς αυτή δε δίνει τα εχέγγυα για μια επιτυχημένη εκτός παρκέ πορεία, άλλα μόνο μια καλή αφετηρία. Και υπάρχουν κι άλλες καμπούρες εκτός από της εθνικής για να μάθει μια νέα δουλεια ο κάθε "μύθος".

Έχουν υπάρξει (μεγάλοι) αθλητές που έχουν οι ίδιοι δηλώσει ότι δεν αγαπούσαν και τόσο το μπάσκετ και απλά έτυχε να είναι (πολύ) καλοί σ'αυτό.
a bullet for your head
QUOTE(Marciulionis @ Feb 11 2009, 17:00 ) *
Επειδή κάποιος έχει υπάρξει μεγάλος αθλητής δε σημαίνει ότι θα είναι το ίδιο καλός δοιηκητικά, οργανωτικά ή προπονητικά. Συνήθως το αντίθετο γίνεται.

Καλώς να προσπαθείται να αξιοποιηθούν από ομοσπονδίες και ομάδες,και καλώς προσπαθούν και οι ίδιοι να εξαργυρώσουν το όνομά τους, άλλα η απαίτηση από το κόσμο να γίνει κάτι τέτοιο είναι κατά τη γνώμη μου ανόητη...

Οι υπεύθυνοι πρέπει να κρίνουν... υπεύθυνα αν και πόσο μπορεί να βοηθήσει κάποιος κι όχι να προσλαμβάνουν άτομα με μόνο κριτήριο τους την εντός παρκέ προσφορά τους καθώς αυτή δε δίνει τα εχέγγυα για μια επιτυχημένη εκτός παρκέ πορεία, άλλα μόνο μια καλή αφετηρία. Και υπάρχουν κι άλλες καμπούρες εκτός από της εθνικής για να μάθει μια νέα δουλεια ο κάθε "μύθος".

Έχουν υπάρξει (μεγάλοι) αθλητές που έχουν οι ίδιοι δηλώσει ότι δεν αγαπούσαν και τόσο το μπάσκετ και απλά έτυχε να είναι (πολύ) καλοί σ'αυτό.

Σε διοικητικα ποστα η' με χρεη τιμ-μανατζερ,θεωρω οτι καλο ειναι να αξιοποιουνται τετοια προσωπα,που εχουν αποκτησει ενα κυρος κ διαθετουν εμπειριες κ προσλαμβανουσες παραστασεις του χωρου.
Σαν προπονητες παντως,σιγουρα δεν μπορουν ολοι να προχωρησουν η' να ανταπεξελθουν..αργα η' γρηγορα φαινεται αυτο..

Οριστικοποιηθηκε η συνθεση του προπονητικου επιτελειου,καθως διπλα στον Καζλαουσκας θα βρισκονται οι Σφαιροπουλος,Ελευθεριαδης,Πριφτης κ γυμναστης παραμενει ο Γιαννης Παπαγεωργιου.
Επισης βγηκε κ το πλανο των αγωνων προετοιμασιας.
Marciulionis
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 11 2009, 17:13 ) *
Σε διοικητικα ποστα η' με χρεη τιμ-μανατζερ,θεωρω οτι καλο ειναι να αξιοποιουνται τετοια προσωπα,που εχουν αποκτησει ενα κυρος κ διαθετουν εμπειριες κ προσλαμβανουσες παραστασεις του χωρου.
Σαν προπονητες παντως,σιγουρα δεν μπορουν ολοι να προχωρησουν η' να ανταπεξελθουν..αργα η' γρηγορα φαινεται αυτο..


Μπα το ακριβώς αντίθετο θα έλεγα εγώ... Σε διοικητικά πόστα και ως τιμ-μάνατζερς είναι που αποτυγχάνουν καθώς το κύρος και η εμπειρίες είναι συνήθως τα μόνα προσόντα που έχουν για τις συγκεκριμένες θέσεις και δε φτάνουν... Αν και στη πραγματικότητα ούτε κύρος ούτε εμπειρία έχουν στη νέα θέση...

Δεν είναι τυχαίο που πολλοί πετυχημένοι προπονητές είναι πρώην παίκτες. Ακόμα και η αντιπάθεια σου ο Γιαννάκης είναι επιτυχημένος προπονητής έως τώρα και ακόμα κι αν φύγει από τον ΟΣΦΠ δε νομίζω να μείνει για πολύ άνεργος.

Πάντως υπάρχουν και οι εξαιρέσεις σε όλους τους κανόνες...

Εμένα με ενοχλεί άμα λέμε γιατί δεν αξιοποιεί τον ταδε ή τον δείνα σε κάποιο πόστο... χωρίς να μας απασχολεί αν είναι ικανός για κάποιο πόστο.... Απλά επειδή ήταν κάποτε παικτάρα πρέπει σώνει και καλά να πέρνει και ένα εξτρα μισθό...


Όσο για τα μικρά παιδιά που αναφέρθηκε πολύ αμφιβάλλω αν κάποιο θα έχει έστω ακουστά το Φάνη... Ακόμα και το Γιαννάκη που είναι πραγματικός "μύθος", αν δεν ήταν προπονητής μάλλον λίγα θα τον ήξεραν...
kotzito
Πολυ δυνατο φαινεται οτι θα ειναι φετος το τουρνουα Ακροπολις.Ελλαδα,Σερβια,Λιθουανια και Ρωσια.Σιγουρα μια σειρα πολυ δυνατων παιχνιδιων για την Εθνικη.Μου κακοφαινεται ομως το γεγονος οτι ο Καζλαουσκας θα πρεπει σε ενα διαστημα περιπου 1 μηνα να εχει γνωρισει την ομαδα και να την εχει ετοιμη για το Ευρωμπασκετ.
basket4
11/2/2009
Εθνική Ανδρών: Το τεχνικό επιτελείο και τα τουρνουά
Oριστικοποιήθηκε η σύνθεση του τεχνικού επιτελείου της Εθνικής Ανδρών. Δίπλα στον ομοσπονδιακό προπονητή Γιόνας Καζλάουσκας θα βρίσκονται οι Γιάννης Σφαιρόπουλος, Γιάννης Ελευθεριάδης και Δημήτρης Πρίφτης, ενώ γυμναστής της ομάδας παραμένει ο Γιάννης Παπαγεωργίου.
Επίσης οριστικοποιήθηκαν τα τρία τουρνουά στα οποία θα πάρει μέρος η Εθνική Ανδρών στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για το Ευρωμπάσκετ 2009 που θα φιλοξενηθεί στην Πολωνία.
19-21/8: Τουρνουά στο ΟΑΚΑ με τη συμμετοχή των Εθνικών Ομάδων της Ελλάδας, της Σερβίας, της Λετονίας και της Βουλγαρίας
24-26/8: Τουρνουά «Ακρόπολις – Eurobank» στο ΟΑΚΑ με τη συμμετοχή των Εθνικών Ομάδων της Ελλάδας, της Σερβίας, της Λιθουανίας και της Ρωσίας
28-30/8: Τουρνουά στο Μάριμπορ της Σλοβενίας με τη συμμετοχή της Ελλάδας, της Σλοβενίας, της Βουλγαρίας και ομάδας που θα ανακοινωθεί τις επόμενες μέρες.

basket.gr
hellenic
Παιδια ημουν στο ματς (ενας απο τους 20 ημουν εγω) του Πανελληνιου με την Κιμκι την Τριτη και πηγαινοντας μετα το τελος του αγωνα προς την εξοδο αντικρησα καπιον γνωστο...
Ηταν ο φιλος μας ο Γιονας ο Καζλαυσκας...
πηγε αραγε να δει τους Καλαιτζη,Παπαμακαριο,Στεργιου; icon_drunk.gif smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(hellenic @ Feb 13 2009, 02:18 ) *
Παιδια ημουν στο ματς (ενας απο τους 20 ημουν εγω) του Πανελληνιου με την Κιμκι την Τριτη και πηγαινοντας μετα το τελος του αγωνα προς την εξοδο αντικρησα καπιον γνωστο...
Ηταν ο φιλος μας ο Γιονας ο Καζλαυσκας...
πηγε αραγε να δει τους Καλαιτζη,Παπαμακαριο,Στεργιου; icon_drunk.gif smiley.gif


Καλα κανει ο ανθρωπος και μπραβο του...
Νομιζω την Κυριακη ηταν στο Κολοσσος-ΑΕΛ (για τον Σφαιροπουλο βεβαια ειχε παει εκει κυριως) και σημερα ηταν στο ΟΑΚΑ.

Κατι αλλο που δεν ειδα να σχολιαστει ακομα
http://www.gazzetta.gr/content/view/24847/6/



a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Feb 13 2009, 02:41 ) *
Κατι αλλο που δεν ειδα να σχολιαστει ακομα
http://www.gazzetta.gr/content/view/24847/6/

Εχω σχολιασει αλλα στο τοπικ του κολεγιακου πρωταθληματος.. cool.gif
Ο Καζλαουσκας καλα κανει κ γυρναει τα γηπεδα..Ο ΠΓΣ μπορει να μην εχει καποιον παικτη που να τον ενδιαφερει,ομως ο Ζουρος εχει καλα play's απ τις επαναφορες την τελικης γραμμης..
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 13 2009, 02:57 ) *
Εχω σχολιασει αλλα στο τοπικ του κολεγιακου πρωταθληματος.. cool.gif
Ο Καζλαουσκας καλα κανει κ γυρναει τα γηπεδα..Ο ΠΓΣ μπορει να μην εχει καποιον παικτη που να τον ενδιαφερει,ομως ο Ζουρος εχει καλα play's απ τις επαναφορες την τελικης γραμμης..

Διορθωση:Απ τις επαναφορες της βασικης γραμμης,οπως πολυ σωστα ενας φιλος μου επισημανε.

Ο Σφαιροπουλος δηλωσε πως δεν θα αλλαξουν πολλα πραγματα στην Εθνικη με την ελευση Καζλαουσκας.
Ουτε οσον αφορα τα προσωπα,ουτε οσον αφορα τον τροπο παιχνιδιου.
Στην αμυνα υπαρχει ενας κοινος τοπος κ βαση,με αυτα που αφησε ο Γιαννακης,ενω στην επιθεση θα γινει προσπαθεια να γινει οσο το δυνατον πιο εκμεταλευσιμο το pick n'roll game,καθως η ομαδα διαθετει πολλα καλα ποιντ-γκαρντ.
Ο Καζλαουσκας ωστοσο,σκεφτεται να προσδωσει λιγο περισσοτερη ταχυτητα στο παιχνιδι καθως κ να εξευρει κ να δουλεψει εναλλακτικες στην επιθεση,οταν το pick n'roll δεν θα αποδιδει.
Πονταρει πολλα στον Σοφο κ ευχεται να ειναι στην καλυτερη δυνατη κατασταση το καλοκαιρι,ενω τους Καλαθης κ Κουφος,ο Καζλαουσκας θα τους παρακολουθησει-μελετησει σε πολλα DVD,καθως τον ενδιαφερει πολυ η περιπτωση τους κ θελει να ξερει σε τι κατασταση βρισκονται.
hellenic
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 13 2009, 20:14 ) *
.
Πονταρει πολλα στον Σοφο κ ευχεται να ειναι στην καλυτερη δυνατη κατασταση το καλοκαιρι,ενω τους Καλαθης κ Κουφος,ο Καζλαουσκας θα τους παρακολουθησει-μελετησει σε πολλα DVD,καθως τον ενδιαφερει πολυ η περιπτωση τους κ θελει να ξερει σε τι κατασταση βρισκονται.


Αν πονταρει στον Σοφο καλα κρασια. ugly8.gif To παιδι ειναι μονιμα εκτος φορμας και ουτε διακρινω τα δηθεν πολλα κιλα που εχει χασει.αυτος στα καλα του δεν αντεχε πανο απο 25λεπτα θα αντεξει τωρα;;
Για να σοβαρευτουμε...Και αν ειναι να πονταρει στον Σοφο για πιο λογο τον φεραμε; Διοτι παιζοντας πολυ με τον Σοφο το παιχνιδι θα γινει πιο αργο και απο το αργο πετρελαιο.
Βασικα πιους καινουργιους παιχτες λετε να καλεσει αν καλεσει;
Weekendman
QUOTE(hellenic @ Feb 13 2009, 23:55 ) *
Αν πονταρει στον Σοφο καλα κρασια. ugly8.gif To παιδι ειναι μονιμα εκτος φορμας και ουτε διακρινω τα δηθεν πολλα κιλα που εχει χασει.αυτος στα καλα του δεν αντεχε πανο απο 25λεπτα θα αντεξει τωρα;;
Για να σοβαρευτουμε...Και αν ειναι να πονταρει στον Σοφο για πιο λογο τον φεραμε; Διοτι παιζοντας πολυ με τον Σοφο το παιχνιδι θα γινει πιο αργο και απο το αργο πετρελαιο.
Βασικα πιους καινουργιους παιχτες λετε να καλεσει αν καλεσει;

Με Μπουρούση,Κουφό και γιατί όχι Γλυνιαδάκη μην θεωρήσουμε τόσο αυτονόητη την παρουσία του Σχοτσιαρνίτη στο Ευρωμπάσκετ...
Βέβαια και πέρσι τέτοιο καιρό θεωρούσαμε οτι είχαμε πολλές επιλογές αλλά στο τέλος έμειναν εκτός οι περισσότερες εκτός(Παππαδόπουλος,Κουφός) και ουσιαστικά και Σχοτσιαρνίτης μαζί, για διαφόρους και γνώστους λόγους
a bullet for your head
QUOTE(hellenic @ Feb 13 2009, 23:55 ) *
Αν πονταρει στον Σοφο καλα κρασια. ugly8.gif To παιδι ειναι μονιμα εκτος φορμας και ουτε διακρινω τα δηθεν πολλα κιλα που εχει χασει.αυτος στα καλα του δεν αντεχε πανο απο 25λεπτα θα αντεξει τωρα;;
Για να σοβαρευτουμε...Και αν ειναι να πονταρει στον Σοφο για πιο λογο τον φεραμε; Διοτι παιζοντας πολυ με τον Σοφο το παιχνιδι θα γινει πιο αργο και απο το αργο πετρελαιο.
Βασικα πιους καινουργιους παιχτες λετε να καλεσει αν καλεσει;

Ο Καζλαουσκας τον ειχε διαχειριστει πολυ καλα οταν ηταν στον ΟΣΦΠ.
Ο Σοφο τοτε ειχε κανει καλη σεζον.
Οταν αναφερεται οτι θα επιδιωχθουν να δουλευτουν κ επιπλεον λυσεις,για τις περιπτωσεις που ''κολλαει'' το pick n'roll game,ισως να πονταρει στο παιχνιδι με τους ψηλους και ο Σοφο ειναι καλος επιθετικος παικτης..
Απ'οτι επιπλεον εχω διαβασει,ο Καζλαουσκας θελει και εναν καθαροαιμο σουτερ.Οποτε τα ονοματα των Βασιλειαδη,Τσαλδαρη,Περπερογλου θα ακουστουν..
Τελος θα εχει στο μικροσκοπιο του και τους Καλαθης,Κουφο.
a bullet for your head
Ο Γιαο Μινγκ,σε συνεντευξη του, εκθειασε τις προπονητικες ικανοτητες του Καζλαουσκας.
Ανεφερε πως προκειται για εναν πολυ σκληρο κ απαιτητικο προπονητη που παντα ζηταει το 100% των παικτων και πως βοηθησε ιδιαιτερα τους νεαρους παικτες στο να βελτιωσουν τις ατομικες τους αρετες στο παιχνιδι,καθως κ οτι τους αλλαξε την νοοτροπια τους.
a bullet for your head
Αν και ειναι νωρις και ισως λιγο ''αυθαιρετο'',θα κανω μια προβλεψη για την 12αδα στο ερχομενο Ευρωμπασκετ.

1.Διαμαντιδης
2.Παπαλουκας
3.Ζησης
4.Σπανουλης
5.Ν.Καλαθης
6.Βασιλειαδης
7.Βασιλοπουλος
8.Πριντεζης
9.Φωτσης
10.Μπουρουσης
11.Σοφο
12.Κουφος

Βλεπω δηλαδη εκτος τους Πελεκανο,Τσαρτσαρη,Γλυνιαδακη και εντος τους Ν.Καλαθης,Βασιλειαδη,Κουφο.
hellenic
Δεν νομιζω να συμμετεχουν Καλαθης και Κουφος.
Το πολυ ενας απο τους δυο.
επισης δεν νομιζω να μεινει απο εξω ο Περπερογλου.
a bullet for your head
QUOTE(hellenic @ Feb 16 2009, 19:30 ) *
Δεν νομιζω να συμμετεχουν Καλαθης και Κουφος.
Το πολυ ενας απο τους δυο.
επισης δεν νομιζω να μεινει απο εξω ο Περπερογλου.

Πιστευω πως Περπερογλου,Βασιλειαδης θα παλαιψουν για μια θεση...
Για Καλαθης,Κουφο θα δουμε..αν κ πιστευω η' θελω να πιστευω οτι θα συμπεριληφθουν και οι 2..
Τον Τσαρτσαρη πως το κοβεις..??Δεν κανει καλη χρονια παντως φετος..
hellenic
Ο Τσαρτσαρης πραγματι φετος δεν κανει καλη χρονια και ισως να μη μπει στην δωδεκαδα.
ο βασιλειαδης ειναι για μενα πολυ μονοπλευρος.και για την ηλικια του εχει χασει αρκετη αθλητικοτητα λες και τα εχει απαρατησει
a bullet for your head
QUOTE(hellenic @ Feb 16 2009, 19:44 ) *
Ο Τσαρτσαρης πραγματι φετος δεν κανει καλη χρονια και ισως να μη μπει στην δωδεκαδα.
ο βασιλειαδης ειναι για μενα πολυ μονοπλευρος.και για την ηλικια του εχει χασει αρκετη αθλητικοτητα λες και τα εχει απαρατησει

Για τον Περπερογλου θα ηταν ''φυσιολογικο'' να καθιερωθει απο φετος στο ροστερ,ομως ουτε αυτος κανει καλη σεζον και δεν πειθει..
Ισως τελικα παιξει ρολο,το ποιος θα βρισκεται στην καλυτερη αγωνιστικη κατασταση εκεινη την περιοδο των τελικων επιλογων..
Εναν σουτερ παντως θα τον εχει αυτη η ομαδα..
hellenic
ο περπερογλου νομιζω οτι κανει καλη χρονια..
τωρα για σουτερ ισως ο τσαλδαρης
a bullet for your head
QUOTE(hellenic @ Feb 16 2009, 19:50 ) *
ο περπερογλου νομιζω οτι κανει καλη χρονια..
τωρα για σουτερ ισως ο τσαλδαρης

Νομιζω οτι ο Περπερογλου δεν δειχνει αυτα τα οποια θα προσδοκουσαν πολλοι,ενω ειναι και ασταθης..
Ο Τσαλδαρης ειναι ενα δυνατο αουτσαιντερ..
gikos
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 16 2009, 19:12 ) *
Αν και ειναι νωρις και ισως λιγο ''αυθαιρετο'',θα κανω μια προβλεψη για την 12αδα στο ερχομενο Ευρωμπασκετ.

1.Διαμαντιδης
2.Παπαλουκας
3.Ζησης
4.Σπανουλης
5.Ν.Καλαθης
6.Βασιλειαδης
7.Βασιλοπουλος
8.Πριντεζης
9.Φωτσης
10.Μπουρουσης
11.Σοφο
12.Κουφος

Βλεπω δηλαδη εκτος τους Πελεκανο,Τσαρτσαρη,Γλυνιαδακη και εντος τους Ν.Καλαθης,Βασιλειαδη,Κουφο.


Χωρίς φυσικά να ξέρω κάτι παραπάνω έχω την εντύπωση ότι ο Παπαλουκάς ίσως να ζητήσει να μην κατέβει φέτος στο eurobasket.
enypnio
κάτσε να έρθει ο κουφός, να τον αφήσουνε και όλα τα συναφή, αν δεν έρθει θα έχουμε πρόβλημα στους ψηλούς

ο καλάθης μάλλον δεν θα δηλώσει συμμετοχή στα ντραφτ οπότε θα έρθει άνετα οπότε ας έρθει με το καλό προετοιμασία να πάρει ευκαιρίες στα φιλικά ... και βλέπουμε αν μπορεί να βοηθήσει ... δεν τον έχουμε δει σε τέτοιο επίπεδο ... ο αδερφός ας πούμε δεν κάνει ούτε για την μαρουσάρα

ο βασιλειάδης μπορεί να είναι χρήσιμος σε μια ομάδα τύπου καζλαούσκας για στατικό σουτ απέναντι σε καμια ζώνη, αν και αφού δεν θα κατέβει και τσαρτσαρής πιο χρήσιμος είναι ο περπέρογλου που έχει και το ντράιβ
a bullet for your head
QUOTE(enypnio @ Feb 17 2009, 04:58 ) *
κάτσε να έρθει ο κουφός, να τον αφήσουνε και όλα τα συναφή, αν δεν έρθει θα έχουμε πρόβλημα στους ψηλούς

ο καλάθης μάλλον δεν θα δηλώσει συμμετοχή στα ντραφτ οπότε θα έρθει άνετα οπότε ας έρθει με το καλό προετοιμασία να πάρει ευκαιρίες στα φιλικά ... και βλέπουμε αν μπορεί να βοηθήσει ... δεν τον έχουμε δει σε τέτοιο επίπεδο ... ο αδερφός ας πούμε δεν κάνει ούτε για την μαρουσάρα

ο βασιλειάδης μπορεί να είναι χρήσιμος σε μια ομάδα τύπου καζλαούσκας για στατικό σουτ απέναντι σε καμια ζώνη, αν και αφού δεν θα κατέβει και τσαρτσαρής πιο χρήσιμος είναι ο περπέρογλου που έχει και το ντράιβ

Για Καλαθης και Κουφο θα συμφωνησω μαζι σου..
Αν παντως ο Παπαλουκας δηλωσει πως δεν ειναι διαθεσιμος(οπως ειπε ενας φιλος παραπανω),τοτε πιστευω πως του Καλαθης θα επισπευτει η διαδικασια.
Και σε αυτην την περιπτωση και αν δεν κληθει κ ο Τσαρτσαρης,τοτε πολυ πιθανο να δουμε κ τον Βασιλειαδη κ τον Περπερογλου στην 12αδα.
Για τον Πατ Καλαθης θα διαφωνησω.Ειναι μια χρονια προσαρμογης του σε νεα δεδομενα,συν το γεγονος οτι το Μαρουσι δεν ξεκινησε καθολου καλα,οποτε ο Μαρκοπουλος στηριχτηκε στους εμπειροτερους.
Ειναι πολυ καλος παικτης κ η θεση του ειναι σμολ-φοργουορντ,μιας κ εχει περιφερειακα χαρακτηριστικα παικτη με αδυνατο κορμι.
Χρονο με τον χρονο,που θα εξοικειωθει πληρως,θα δειξει καλα πραγματα πιστευω κ θα καθιερωθει.
a bullet for your head
Ο Καζλαουσκας μιλωντας για τον Νικ Καλαθης ανεφερε:
''Ειναι μεγαλο ταλεντο.Δεν ξερω αν θα μπορει να ανταγωνιστει το παιχνιδι στην Ευρωπη,γιατι εχει πολλες επαφες.
Μου εκανε εντυπωση που ο σχολιαστης μιλουσε ολη την ωρα για εκεινον.
Επαιξε πολυ καλα και κ ντριμπλ-νταμπλ.Ειναι πολυ ενδιαφερων παικτης.''.
Μου φαινεται οτι ο Καζλαουσκας εχει μπει στο ''τρυπακι''...
hellenic
Ο Νικ Καλαθης παιδια δεν μου γεμισε το ματι οταν ηρθε να παιξει με τους νεους.σιγουρα ηταν πρωτη φορα που επαιζε στην ευρωπη ομως περιμενα κατι παραπανο.Ο Πατ απο την πλευρα του νομιζω πως μπορει να προσφερει στο Μαρουσι,αλλα ειναι εμφανες οτι εχει ακομα ενα αλλο στυλ παιχνιδιου μεσα του.
Andrew19
Προσωπικά πιστεύω ό,τι θα δούμε τον Τσαλδάρη μέσα στην ομάδα (αν γίνει όπως ήταν πέρισυ).
Ο Σόφο αν δεν παίζει πολύ στον Ολυμπιακό δύσκολα θα πάει Εθνική, επειδή ο Κουφός δύσκολα θα έρθει από Αμερική επίσης μάλλον πως αντί για τον ένα από τους 2 θα έρθει ο Γλυνιαδάκης που μπορεί να μην είναι τεράστιο επίπεδο αλλά τη δουλειά του μέσα στο γήπεδο την κάνει.

Αν δεν έρθει ο Παπαλουκάς πάντως το πιθανότερο είναι να φέρει όποιον πλει μεικερ βρει και να αποφασίσει στην πορεία... Εκπληξη πάντως θα είναι να καλέσει κάποιον άλλον από το Μαρούσι (Καιμακόγλου) ή τον Κόμματο μια και θα θέλει κάποιον παίκτη που να μπαίνει και να έχει επιθετική νοοτροπία.
hellenic
QUOTE(Andrew19 @ Feb 18 2009, 04:18 ) *
Προσωπικά πιστεύω ό,τι θα δούμε τον Τσαλδάρη μέσα στην ομάδα (αν γίνει όπως ήταν πέρισυ).
Ο Σόφο αν δεν παίζει πολύ στον Ολυμπιακό δύσκολα θα πάει Εθνική, επειδή ο Κουφός δύσκολα θα έρθει από Αμερική επίσης μάλλον πως αντί για τον ένα από τους 2 θα έρθει ο Γλυνιαδάκης που μπορεί να μην είναι τεράστιο επίπεδο αλλά τη δουλειά του μέσα στο γήπεδο την κάνει.

Αν δεν έρθει ο Παπαλουκάς πάντως το πιθανότερο είναι να φέρει όποιον πλει μεικερ βρει και να αποφασίσει στην πορεία... Εκπληξη πάντως θα είναι να καλέσει κάποιον άλλον από το Μαρούσι (Καιμακόγλου) ή τον Κόμματο μια και θα θέλει κάποιον παίκτη που να μπαίνει και να έχει επιθετική νοοτροπία.


Για Τσαλδαρη συμφωνω.
Ο Κομματος ομως δεν επαιξε οταν ηταν στιν Maccabi θα παιξει τωρα;σιγα..
τοτε θα καλεσει και τον Λιαδελη.
Για point guard αντι του Παπαλουκα μπορει να φερει Ξανθοπουλο,,Χαραλαμπιδη η και Βεργινη αν και δεν εχει παιχνιδια φετος.
Mamuwalde
πάντως απ'όσο θυμάμαι στις πρώτες δηλώσεις του, ο Καζλάουσκας είχε πει ότι δε θα κάνει πολλές αλλαγές και ότι θα ψάξει για κάποιον που έχει το εύκολο σουτ .

ο τσαλδάρης μοιάζει με την κοντινότερη περίπτωση [γιατί παίζει και άμυνα] . ίσως και ο βασιλειάδης αλλά θα πρέπει να παίξει και λίγο πιο σταθερά σε σοβαρό επίπεδο . άλλον πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ [διαμαντόπουλος ??]

αμφιβάλλω πάντως αν ο παπαλουκάς πει όχι στην εθνική για κάποιο λόγο . λογικά ή θα σταματήσει τελείως , ή θα δεχτεί .
Andrew19
QUOTE(hellenic @ Feb 18 2009, 03:41 ) *
Για Τσαλδαρη συμφωνω.
Ο Κομματος ομως δεν επαιξε οταν ηταν στιν Maccabi θα παιξει τωρα;σιγα..
τοτε θα καλεσει και τον Λιαδελη.
Για point guard αντι του Παπαλουκα μπορει να φερει Ξανθοπουλο,,Χαραλαμπιδη η και Βεργινη αν και δεν εχει παιχνιδια φετος.


Ο Λιαδέλης αν ήταν 6-7 χρόνια μικρότερος θα ήταν σίγουρα στην ομάδα αλλά πλέον έχει πατήσει και αυτός τα 34...
Ο Χαραλαμπίδης είναι και αυτός μεγάλος... ο Βεργίνης δεν έχει παιχνίδια οπότε θα φέρει όποιον βρει οπως είπα...
Το ότι δεν έπαιξε ο Κόμματος όταν ήταν στην Maccabi δεν λέει τίποτα πάντως. Οπως είπα για 3η έκπληξη είναι σαν 11ος-12ος παίκτης. Αυτό που θέλω να πω είναι ό,τι αντί ο 11ος-12ος να είναι ρολίστας θα υπάρχει η λογική αυτός ο παίκτης να είναι μπόμπερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.