Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
Razorblade Fish
Φοβερη αμυνα του Παπανικολαου,απιστευτο σπριντ και ωραια ταπα...
casius
Μα γιατί ο Μαυροειδής μου θυμίζει τον Τσέκο του Ηρακλή πριν απο πολλάααα χρόνια?
sakissab
Καλά ο Μπουρούσης θα μάς τρελάνει; τα βάνει και απ' τον πάγκο;! smiley.gif
joi
QUOTE(sir-elric @ Aug 20 2011, 18:35 ) *
και τα συστηματα του ειναι εξυπνα


Μαζί σου.

Πάντως θα απογοητευτώ πολύ αν στα επίσημα ο Ζούρος κάνει στροφή και αρχίσουμε να βλέπουμε τον Ζήση να παίζει 35λεπτα.
Κάτι τέτοιο δεν είχε γίνει με τον Καζλάουσκας? Αλλά δεν νομίζω...
sir-elric
την καναμε την μανουρα μας παλι
casius
Ευτυχώς που ο Γιαγκλα δεν είναι ο Κρικιτσς να μαζεψει καμια καρέκλα
Manu7
Ρε Μίλος πάλι που**** τα έκανες πάλι...tongue.gif

YΓ:Θέλω έκτακτο ανακοινωθέν από Κωσταντίνο Τσαρτσαρήbiggrin.gif
Weekendman
Είπαμε ξύλο ,αλλά όχι κυριολεκτικά!

ευτυχώς το αποφύγαμε...
joi
QUOTE(casius @ Aug 20 2011, 18:52 ) *
Ευτυχώς που ο Γιαγκλα δεν είναι ο Κρικιτσς να μαζεψει καμια καρέκλα


Από την άλλη δεν έχεις Big Sofo να κάνει τον κυματοθραύστη.
a.car




o Aντώνης τσαντίστηκε γιατί δεν έβαλε το πρώτο του λειαπ εδώ και 5 χρόνια.
casius
QUOTE(joi @ Aug 20 2011, 19:53 ) *
Από την άλλη δεν έχεις Big Sofo να κάνει τον κυματοθραύστη.


Σωστός...

Αλήθεια θα ταίριαζε σε αυτό το στυλ παιχνιδιού που βλέπουμε?
Η αμφιβολία μου ειναι στο οτι δεν εχει καλή πασα.
sir-elric
μηπως ο γιαννης ντιρκ μπουρουσης την εχει δει καπως? γιατι εχω μετρησει 2-3 φασεις που δεν την δινει με τπτ!
ο σλουκας μεγαλη τρυπα στην αμυνα! εχει μεγαλο θεμα στα σκριν


επειδη θα διαβασουμε τα απιστευτα! οι γερμανοι ειναι λιγοι και ο ντιρκ βαριεται!!
xristos_metal
Πω ρε αυτος ο Ντιρκ τρελο παλτο χαχα smiley.gif
petrovic
μου κανει εντυπωση που ο Φωτσης μανουριαζει 2 σερι καλοκαιρια τωρα , γιατι ειναι πολύ ηρεμο ατομο.περιεργα πραγματα...
topscorer
εχουμε link για το σημερινο ματς????
μια απορια
εβαλε τριποντο εχθες ο κουφος????
saleasss
Καλησπέρα,
Μήπως έχετε κανένα λινκ για να δούμε τον αγώνα με το Βέλγιο?


Υ.Γ. Αμάν αυτή η ποδοσφαιροκρατούμενη και αντιμπασκετική ΕΡΤ.. Αν έπαιζε φιλικό η εθνική ποδοσφαίρου με την γουαδελούπη θα το μετέδιδε ζωντανά και θα είχε και 5 σχολιαστές...
joi
Ενα link δεν θα με χαλούσε....
Teo 13
http://www.basknet.info/?p=580
Gidovoskos
15:30 Belgium vs Greece

18:30 Germany vs Turkey
joi
http://www.sportlemon.tv/v-2/8/134/v-293469.html

Αλλα κόβεται. Αν βρείτε τίποτα άλλο....
saleasss
Μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα αυτο

http://www.webcaston.com/fgfhbgfhnghnhnh
joi
Ως τώρα είναι λίγο πανηγύρι το παιχνίδι. Δεν βοηθάει ούτε η ώρα ούτε ο αντίπαλος.
petrovic
ρε παιδια σορι και για το λιγο καθυστερημενο, αλλά και τα τρια ματς του μπα΄μπεργκ τα δείχνει το conn-x tv. βρείτε ενα καφενείο στη γειτονια σας και όλα κομπλέ.
joi
QUOTE(petrovic @ Aug 21 2011, 14:39 ) *
ρε παιδια σορι και για το λιγο καθυστερημενο, αλλά και τα τρια ματς του μπα΄μπεργκ τα δείχνει το conn-x tv. βρείτε ενα καφενείο στη γειτονια σας και όλα κομπλέ.


Δεν έχει καφενεία στην Σουηδία ρε γαμώτο...
saleasss
@petrovic
Το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει τα παιχνιδια της εθνικης ομαδας να τα δειχνουν ιδιωτικα συνδρομιτικα καναλια.
Εδω μιλαμε για την εθνικη ομαδα δεν μιλαμε για την ομαδα της αρεσκειας μας οπως ο παο η ο οσφπ..
Καθε λιγους μηνες πληρωνουμε την νταβατζιδικα την ΕΡΤ μεσω του λογαριασμου της ΔΕΗ...
Ginobili
Να στε καλά παιδιά για τα λινκς...αλλά δυστυχώς απ'ότι φαίνεται..ψιλοκολλάνε
Και ούτε όλα τα καφενεία-καφετέριες μπορούν να έχουν conn-x tv,κι από αυτούς που το έχουν κολλάει σε μερικούς.To conn-x tv απαιτεί 7 mbps στην γραμμή πάνω...δεν είναι δορυφορικό.
A.CAB
Και το Connex δείχνει Γερμανία-Βέλγιο....
Razorblade Fish
Μπηκε μεσα ο Ξανθοπουλος και γυρισε το παιχνιδακι...
Ginobili
http://www.basknet.info/?p=580

Τι είναι αυτή η βλακεία?
petrovic
QUOTE(saleasss @ Aug 21 2011, 13:45 ) *
@petrovic
Το θεμα ειναι οτι δεν πρεπει τα παιχνιδια της εθνικης ομαδας να τα δειχνουν ιδιωτικα συνδρομιτικα καναλια.
Εδω μιλαμε για την εθνικη ομαδα δεν μιλαμε για την ομαδα της αρεσκειας μας οπως ο παο η ο οσφπ..
Καθε λιγους μηνες πληρωνουμε την νταβατζιδικα την ΕΡΤ μεσω του λογαριασμου της ΔΕΗ...



σωστός 100%
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Aug 21 2011, 15:59 ) *
http://www.basknet.info/?p=580

Τι είναι αυτή η βλακεία?

Ενα αναξιοπιστο σαιτ ειναι,μη δινεις σημασια.
Ginobili
QUOTE(baskethood @ Aug 21 2011, 13:06 ) *
Ενα αναξιοπιστο σαιτ ειναι,μη δινεις σημασια.

Γαμώ τα αάιτς είναι... laugh.gif Έχει ολοκληρο το φιλικό της Λιθουανίας με την Ισπανία σε β'ιντεο,που το χασει.Εντάξει..την κάναμε ταράτσα αφού δεν μπορούμε να δούμε Βέλγιο... tongue.gif
baskethood
QUOTE (Ginobili @ Aug 21 2011, 16:19 ) *
Γαμώ τα αάιτς είναι... laugh.gif Έχει ολοκληρο το φιλικό της Λιθουανίας με την Ισπανία σε β'ιντεο,που το χασει.Εντάξει..την κάναμε ταράτσα αφού δεν μπορούμε να δούμε Βέλγιο... tongue.gif

Αν πας στο youtube θα βρεις και το χθεσινο φιλικο της Ισπανιας με τη Σλοβενια. smile.gif
priest
στο greek hoopz εχει live τον αγωνα...
Weber

Καλά τα πήγαμε και σήμερα..Μακάρι να είμαστε τόσο συγκεντρωμένοι και εύστοχοι όταν έρθει η ώρα των επίσημων παιχνιδιών!
whoever81
Η πολύ καλή δουλειά του Ζούρου αρχίζει να φαίνεται αισθητά πλέον στην απόδοση της ομάδας. Θεμελιακό για μένα είναι το γεγονός ότι δεν θύμαμαι πότε ξαναείδα τους παίχτες της Εθνικής να αγωνίζονται σε παιχνίδια προετοιμασίας με τόση ενέργεια, διάθεση και πάθος σε άμυνα και επίθεση. Οι παίχτες έχουν αποκτήσει επιθετικούς αυτοματισμούς και "βγάζουν" επιθετικές συνεργασίες που με εντυπωσίασαν στα τελευταία φιλικά στη Γερμανία. Οι μικρότεροι παίζουν με όλο και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση παίρνοντας πιο αβίαστα και φυσικά προσπάθειες (εμπιστοσύνη του Ζούρου πολλή σημαντική, όχι ότι έχει και άλλη επιλογή δηλαδή...). Επίσης μου δημιουργείται μία υποψία ότι Κουφός, Παπανικολάου και Νικ Κ. ενδέχεται να αποδειχθούν μεγάλες εκλήξεις στο Ευρωμπάσκετ και να αποτελέσουν βαρόμετρο για τη συνολική απόδοση της ομάδας. Γίνομαι όλο και πιο αισιόδοξος για το επερχόμενο ευρωμπάσκετ...
AZ1980
QUOTE(il postino @ Aug 20 2011, 08:21 ) *
στην ευρωπη 5 ομαδες εχουν βαρια φανελα και αυτες ειναι η ισπανια, η ρωσια,η σερβια, η λιθουανια και η ελλαδα πλεον!!! η τουρκια δεν ειναι μεσα σ αυτες και κακως υπερεκτιμαται ακομα και αν κατεβαινει στο ευρωμπασκετ ως δευτεραθλητρια κοσμου!!


Ποιά "δευτεραθλήτρια", με τις περσινές ντροπές και τα απίστευτα αίσχη που έγιναν?

Συμφωνώ με την ανάλυσή σου, σε καμία περίπτωση δεν είναι οι Τούρκοι ομάδα πρώτης κλάσης, και ούτε και πέρσι ήταν. Μόνο με διαιτητικές σφαγές σα τις περσινές και σε τουρκικό έδαφος θα μπορούσε να γίνει αυτό που έγινε. Και το οποίο ήταν πραγματική δυσφήμιση του αθλήματος.


bball.gif
zorba
QUOTE(whoever81 @ Aug 22 2011, 00:21 ) *
Η πολύ καλή δουλειά του Ζούρου αρχίζει να φαίνεται αισθητά πλέον στην απόδοση της ομάδας. Θεμελιακό για μένα είναι το γεγονός ότι δεν θύμαμαι πότε ξαναείδα τους παίχτες της Εθνικής να αγωνίζονται σε παιχνίδια προετοιμασίας με τόση ενέργεια, διάθεση και πάθος σε άμυνα και επίθεση. Οι παίχτες έχουν αποκτήσει επιθετικούς αυτοματισμούς και "βγάζουν" επιθετικές συνεργασίες που με εντυπωσίασαν στα τελευταία φιλικά στη Γερμανία. Οι μικρότεροι παίζουν με όλο και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση παίρνοντας πιο αβίαστα και φυσικά προσπάθειες (εμπιστοσύνη του Ζούρου πολλή σημαντική, όχι ότι έχει και άλλη επιλογή δηλαδή...). Επίσης μου δημιουργείται μία υποψία ότι Κουφός, Παπανικολάου και Νικ Κ. ενδέχεται να αποδειχθούν μεγάλες εκλήξεις στο Ευρωμπάσκετ και να αποτελέσουν βαρόμετρο για τη συνολική απόδοση της ομάδας. Γίνομαι όλο και πιο αισιόδοξος για το επερχόμενο ευρωμπάσκετ...


Συμφωνώ και τολμώ να πω πως γενικότερα δεν έχω ξαναδεί στην εθνική τέτοια κινητικότητα χωρίς τη μπάλα και τέτοιες συνεργασίες, κυρίως στην άμυνα, αλλά στα τελευταία παιχνίδια και στην επίθεση, κάτι που πιστώνεται σίγουρα στον Ζούρο και το επιτελείο του. Μακάρι να ανεβεί κι άλλο η απόδοση της ομάδας και αν ο Ζούρος επιμείνει στο ροτέισον όπως στην προετοιμασία, και πάνω απ' όλα αν παίξουμε με τέτοια ενέργεια, πάθος και συνοχή, μπορεί να τρίβουμε τα μάτια μας στη Λιθουανία, ενώ εγώ προσωπικά θα είμαι υπερικανοποιημένος και... να το χέσω και το μετάλλιο... (όχι ότι θα με χαλάσει)
joi
QUOTE(zorba @ Aug 22 2011, 07:21 ) *
Συμφωνώ και τολμώ να πω πως γενικότερα δεν έχω ξαναδεί στην εθνική τέτοια κινητικότητα χωρίς τη μπάλα και τέτοιες συνεργασίες, κυρίως στην άμυνα, αλλά στα τελευταία παιχνίδια και στην επίθεση, κάτι που πιστώνεται σίγουρα στον Ζούρο και το επιτελείο του. Μακάρι να ανεβεί κι άλλο η απόδοση της ομάδας και αν ο Ζούρος επιμείνει στο ροτέισον όπως στην προετοιμασία, και πάνω απ' όλα αν παίξουμε με τέτοια ενέργεια, πάθος και συνοχή, μπορεί να τρίβουμε τα μάτια μας στη Λιθουανία, ενώ εγώ προσωπικά θα είμαι υπερικανοποιημένος και... να το χέσω και το μετάλλιο... (όχι ότι θα με χαλάσει)


Συμφωνώ και εγώ αδερφέ, αλλά δεν γίνεται να λέμε ότι στην άμυνα είναι η καλύτερη εθνική που έχουμε δει.
Έχω την εντύπωση πως η αμυντική λειτουργία του 2005-2006 πολύ δύσκολα ξεπερνιέται. Κατά τα άλλα 1000 φορές μαζί σας. Την ευχαριστιέμαι την ομάδα πολύ. Όπως έγραψα προχθές, έχω την απορία να δω το rotation και στα επίσημα. Αν ο Ζούρος καταφέρει και χρησιμοποιεί 9-11 παίκτες ανά παιχνίδι όπως κάνει τώρα θα εντυπωσιαστώ πολύ.
zorba
QUOTE(joi @ Aug 22 2011, 05:43 ) *
Συμφωνώ και εγώ αδερφέ, αλλά δεν γίνεται να λέμε ότι στην άμυνα είναι η καλύτερη εθνική που έχουμε δει.
Έχω την εντύπωση πως η αμυντική λειτουργία του 2005-2006 πολύ δύσκολα ξεπερνιέται. Κατά τα άλλα 1000 φορές μαζί σας. Την ευχαριστιέμαι την ομάδα πολύ. Όπως έγραψα προχθές, έχω την απορία να δω το rotation και στα επίσημα. Αν ο Ζούρος καταφέρει και χρησιμοποιεί 9-11 παίκτες ανά παιχνίδι όπως κάνει τώρα θα εντυπωσιαστώ πολύ.


Για το πρώτο εννοείται τηρουμένων των αναλογιών... Για τα υπόλοιπα συμφωνώ απόλυτα: η δύναμη, το πάθος, η συνοχή και το ροτέισον είναι τα αδιαμφισβήτητα όπλα μας. Είναι αυτά που περίμενα εναγωνίως να δω από την εθνική του Καζλάουσκας που με πρόδωσε (και να χέσω το μετάλλιο αν και δε με χάλασε...)
topscorer
εμενα αυτο που μου αρεσει στην φετινη εθνικη περα απο το παθος,την κινηση χωρις μπαλα,τις παγιδες και την ασφυκτικη αμυνα ειναι οτι το επιθετικο παιχνιδι ξεκιναει απο μεσα προς τα εξω με το μπουρουση στα καλα του και με τον δαιμονισμενο κουφο shot.gif
εχουμε πολυ ισορροπιμενο παιχνιδι
πρωτη επιλογη των περιφερειακων ειναι να παει η μπαλα μεσα και στη συνεχεια οι ψηλοι ειτε τελειωνουν τη φαση η κανουν πασα εξω με αποτελεσμα να εχουμε ελευθερα σουτ και κατα συνεπεια μεγαλα ποσοστα ευστοχιας

οσο για την τελικη επιλογη
λογικα θα κοπει ο μαντζαρης εχθες πηρε χρονο αλλα δεν δικαιωσε το ζουρο ειναι ακομα ψαρομενος
αν περασει παντως μια χρονια με το ζελικο θα ειναι πολυ καλυτερος smiley.gif
επιμενω επισης να κοπει ο βουγιουκας
ViC
Παίδες, το πιο σημαντικό κατά την άποψή μου είναι να μοιραστούν σωστά οι ρόλοι στους παίκτες της ομάδας, κάτι που δεν έγινε σε καμία περίπτωση πέρσυ στο μουντομπάσκετ, που με εξαίρεση τα βαριά χαρτιά της ομάδας, οι υπόλοιποι έμπαιναν μέσα χωρίς κάποιο συγκεκριμένο ρόλο, απλώς για να ξεκουράζονται οι άλλοι. Αν ο Ζούρος καταφέρει να το κάνει αυτό και στα επίσημα παιχνίδια και αν δούμε και λίγο καλύτερο μπάσκετ από όλες τις προηγούμενες φορές, εγώ θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Αν πάρουμε δε και μια θέση στην πρώτη εξάδα, θα το θεωρήσω επιτυχία.
Έχει αρχίσει να με ψήνει η εθνική και περιμένω πως και πως παίκτες που δεν είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο σε προηγούμενες διοργανώσεις (ή δεν ήταν καν στην ομάδα) όπως ο Ν.Καλάθης, ο Κουφός, ο Παπ, ο Βασιλειάδης, ο Μπράμος, ο Σλούκας να πάρουν όσο μπορεί ο καθένας την ομάδα στις πλάτες τους. Αυτό θα είναι ένα μεγάλο κέρδος και για το μέλλον!

ο Βουγιούκας δύσκολα θα κοπεί, όχι λόγω απόδοσης, αλλά λόγω αδυναμίας που του έχει ο Ζούρος
Νομίζω, τέλος, ότι η επιλογή Ξανθόπουλου (επίσης αδυναμία του Ζούρου) είναι σχεδόν μονόδρομος. Αλλά δε νομίζω ότι και στις δύο περιπτώσεις, όποια και να είναι η επιλογή του κόουτς, θα αλλάξει σημαντικά πράγματα στο παιχνίδι της ομάδας. Άντε να παίξει πέντε λεπτά ο ένας και άλλα τόσα ο άλλος... Εντάξει δε θα έχει και τόση διαφορά όποιοι και να τα παίξουν
petrovic
στο σημερινό άρθρο του στο gazzetta.gr ο Παπαδογιαννης τα χωνει στην Ομοσπονδία για τα χάλια του Ακρόπολις.
sir-elric
QUOTE(ViC @ Aug 22 2011, 14:57 ) *
ο Βουγιούκας δύσκολα θα κοπεί, όχι λόγω απόδοσης, αλλά λόγω αδυναμίας που του έχει ο Ζούρος
Νομίζω, τέλος, ότι η επιλογή Ξανθόπουλου (επίσης αδυναμία του Ζούρου) είναι σχεδόν μονόδρομος. Αλλά δε νομίζω ότι και στις δύο περιπτώσεις, όποια και να είναι η επιλογή του κόουτς, θα αλλάξει σημαντικά πράγματα στο παιχνίδι της ομάδας. Άντε να παίξει πέντε λεπτά ο ένας και άλλα τόσα ο άλλος... Εντάξει δε θα έχει και τόση διαφορά όποιοι και να τα παίξουν

στην γερμανια αν δεν κανω λαθος δεν τον πολυεβαλε! ελπιζω οτι θα το γλυτωσουμε τον υπνο!!
joi
QUOTE(ViC @ Aug 22 2011, 13:57 ) *
ο Βουγιούκας δύσκολα θα κοπεί, όχι λόγω απόδοσης, αλλά λόγω αδυναμίας που του έχει ο Ζούρος
Νομίζω, τέλος, ότι η επιλογή Ξανθόπουλου (επίσης αδυναμία του Ζούρου) είναι σχεδόν μονόδρομος. Αλλά δε νομίζω ότι και στις δύο περιπτώσεις, όποια και να είναι η επιλογή του κόουτς, θα αλλάξει σημαντικά πράγματα στο παιχνίδι της ομάδας. Άντε να παίξει πέντε λεπτά ο ένας και άλλα τόσα ο άλλος... Εντάξει δε θα έχει και τόση διαφορά όποιοι και να τα παίξουν


H παρουσία του Βουγιούκα/Μαυροειδή πραγματικά δεν κάνει πολύ διαφορά, καθώς είναι για κανά πεντάλεπτο max.

Αλλά ο Ξανθόπουλος πιστεύεις ότι θα παίξει 5 μόνο λεπτά? Από τα φιλικά και με την απόδοση του εγώ θα έλεγα ότι έχει ένα 10λεπτο σίγουρα και καλά κάνει κιόλας. Αν και πρέπει να παραδεχτώ πριν την εθνική δεν τον είχα δει να παίζει ποτέ ολόκληρο παιχνίδι (δεν μπορώ να πω ότι βλέπω φανατικά Πανελλήνιο, χεχε), μου φαίνεται μια χαρά παίκτης. Όχι το σούπερ αστέρι, αλλά σίγουρα ξέρει μπάσκετ, δεν φαίνεται να τον πιάνει τρικυμία στο κατέβασμα (λιγότερη σιγουριά νοιώθω με τον Σλούκα), δεν το γυρνάει στο ντάπα ντούπα με την τρίπλα, έχει σίγουρα καλή πάσα και παίζει πάρα πολύ καλή (πιεστική) άμυνα. Και φαίνεται να μπορεί να δώσει ρυθμό στην ομάδα.
Παίκτης του προπονητή με τα 1000 και μάλιστα παίκτης με χαρακτηριστικά που ταιριάζουν πολύ με την υπάρχουσα σύνθεση της εθνικής. Δεν πρόκειται ποτέ να σου πάρει παιχνίδι, αλλά αν φτάσεις να περιμένεις να πάρεις παιχνίδι από τον 2ρο/τρίτο pointgaurd μάλλον έχεις ήδη χάσει.

Εγώ τουλάχιστον τον ευχαριστιέμαι πολύ. Πολλά χρόνια τώρα ήθελα να δω ένα προπονητή που να ξέρει να διαλέγει παίκτες-εργαλεία γύρω από τα αστέρια μας και να τους δώσει χρόνο όταν και όπου χρειάζεται. Ο Γιαννάκης κάτι έκανε, αλλά ακόμα περιμένουμε να πάρει τον Βασιλειάδη (και μην μου πει κανένας ότι δεν έβρισκε θέση αυτός ο παίκτης στις ομάδες του Γιαννάκη όταν δεν μπορούσαμε να βάλουμε πάνω από 50 πόντους. Και επίσης τώρα μπορούν να δουν όλοι αν παίζει άμυνα ή όχι). Ο Καζλάουσκας ήταν από άλλο ανέκδοτο. Του είπανε ποιους να βάζει, και τους έβαζε 35 λεπτά τον καθένα. Χάλια μπάσκετ στον βωμό του μεταλλείου και ένας νεκρός ήρωας-Σπανούλης στο τέλος του τουρνουά.

Αυτά τα λίγα, τα είπα και ησύχασα (τέλειωσε κι ο καφές και φεύγω για δουλειά, χεχε)


ViC
QUOTE(joi @ Aug 23 2011, 08:36 ) *
ο Ξανθόπουλος πιστεύεις ότι θα παίξει 5 μόνο λεπτά? Από τα φιλικά και με την απόδοση του εγώ θα έλεγα ότι έχει ένα 10λεπτο σίγουρα και καλά κάνει κιόλας.

Δεν πρόκειται ποτέ να σου πάρει παιχνίδι, αλλά αν φτάσεις να περιμένεις να πάρεις παιχνίδι από τον 2ρο/τρίτο pointgaurd μάλλον έχεις ήδη χάσει.

έχω δει πολύ λίγο τα φιλικά μέχρι τώρα για να έχω ολοκληρωμένη άποψη. (το ακρόπολις τουλάχιστον το δείχνει η ΕΡΤ btw;;) ό,τι λέω για τον Ξανθόπουλο το λέω από τα χρόνια που τον έχω δει στο ελληνικό πρωτάθλημα. Δε με γεμίζει σαν παίκτης, μακάρι να κάνω λάθος και να είναι πιο χρήσιμος από το Σλούκα.

προφανώς αν περιμένεις σου πάρει το παιχνίδι το 2ρο/τρίτο pointgaurd έχεις χάσει. Απλώς περιμένεις όταν θα μπει να μην κάνει την ομάδα μπουρδέλο (σορυ για το γαλλικό) και να σου κάνει σωστά δύο ή τρία πραγματάκια (που ίσως ακόμα και να μην τα κάνει το πρώτο play maker ας πούμε). πχ. δεν μπορείς να βασιστείς στο περιφερειακό σουτ ούτε του Καλάθη (για ευνόητους λόγους) ούτε του Ζήση (γιατί συνήθως φοβάται). Μπορείς από την άλλη να στηριχτείς στο σουτ του Ξανθόπουλου;;;;;
anyway, θα τα δούμε όλα στην πράξη πολύ σύντομα...
kakos76lukos
QUOTE(petrovic @ Aug 22 2011, 16:11 ) *
στο σημερινό άρθρο του στο gazzetta.gr ο Παπαδογιαννης τα χωνει στην Ομοσπονδία για τα χάλια του Ακρόπολις.



Και λίγα γραφει!

Τhς πλακας το τουρνουά.


Πάντως αν ο Ζούρος δεν σηκώσει κούπα με νίκες επί Ισπανία και Serbia στην Λιθουανία η τουλάχιστον το χάσει με σφαγή από την Ισπανία τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα για αυτόν εδώ στο basketforum.gr

smiley.gif
pmam
QUOTE(lukos @ Aug 23 2011, 15:14 ) *
Πάντως αν ο Ζούρος δεν σηκώσει κούπα με νίκες επί Ισπανία και Serbia στην Λιθουανία η τουλάχιστον το χάσει με σφαγή από την Ισπανία τα πράγματα θα είναι πολύ δύσκολα για αυτόν εδώ στο basketforum.gr

smiley.gif

Λες να σταματήσει να μπαίνει κιόλας?
petrovic
QUOTE(pmam @ Aug 23 2011, 13:09 ) *
Λες να σταματήσει να μπαίνει κιόλας?



δεν το έπιασα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.