Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
SteveNashidis
http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/to...ti.4850010.html

Bγάλτε τα συμπερασματα σας. Δε ξερω τι αληθεύει αλλα η μισή αλήθεια γράφτηκε. Και φυσικά στο τέλος του άρθρου ούτε μια αναφορά για τους πραγματικά υπαίτιους...

Όσο για τον Παπά ασχολίαστα όλα (ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ, ΤΟΝΙΖΩ).
rahxephon13
QUOTE (Voyager @ Sep 17 2017, 16:33 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/Eurobasket/to...ti.4850010.html

Bγάλτε τα συμπερασματα σας. Δε ξερω τι αληθεύει αλλα η μισή αλήθεια γράφτηκε. Και φυσικά στο τέλος του άρθρου ούτε μια αναφορά για τους πραγματικά υπαίτιους...

Όσο για τον Παπά ασχολίαστα όλα (ΑΝ ΑΛΗΘΕΥΟΥΝ, ΤΟΝΙΖΩ).

Και πολύ αργήσανε να βγάλουν άρθρο οι τσαρτεριστες... περιμένω και άλλα στο προσεχή διάστημα κάπως πρέπει να δικαιολογήσουν τον μισθό τους κι αυτοί ειδικά σε τέτοιες εποχές τους καταλαβαίνω.

Φίλε Voyager με όλη την καλή διάθεση που διαθέτω νομίζω ότι μόνο με αυτό
QUOTE
Αν ήμουν στη θέση του Βασιλακόπουλου θα γέλαγα με όλα αυτά που έχουν βγει προς τα έξω, τον τελευταίο καιρό. Όμως τώρα πρέπει να βάλει έναν κανονικό σύγχρονο προπονητή και να τον αφήσει να φτιάξει την εθνική...
καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται όλο αυτό το λιβελογράφημα για να μας πει ότι για την 8 θέση φταίνε τα παλιόπαιδα οι παίχτες το κακό nba και ο μυρωδιάς προπονητής... όλοι αυτοί προδώσανε των πρόεδρο (που μόνο ελάττωμα του είναι η μεγάλη του αγάπη για την ομάδα) και το έθνος άλλα ας μην ανησυχούμε για τα προκριματικά καθώς με τον βασιλακο στο τιμόνι όλα θα φτιάξουν και πάμε για μια νέα λαμπρή αρχή... ugly_tocktock.gif
SteveNashidis
QUOTE(rahxephon13 @ Sep 17 2017, 17:06 ) *
Και πολύ αργήσανε να βγάλουν άρθρο οι τσαρτεριστες... περιμένω και άλλα στο προσεχή διάστημα κάπως πρέπει να δικαιολογήσουν τον μισθό τους κι αυτοί ειδικά σε τέτοιες εποχές τους καταλαβαίνω.

Φίλε Voyager με όλη την καλή διάθεση που διαθέτω νομίζω ότι μόνο με αυτό καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται όλο αυτό το λιβελογράφημα για να μας πει ότι για την 8 θέση φταίνε τα παλιόπαιδα οι παίχτες το κακό nba και ο μυρωδιάς προπονητής... όλοι αυτοί προδώσανε των πρόεδρο (που μόνο ελάττωμα του είναι η μεγάλη του αγάπη για την ομάδα) και το έθνος άλλα ας μην ανησυχούμε για τα προκριματικά καθώς με τον βασιλακο στο τιμόνι όλα θα φτιάξουν και πάμε για μια νέα λαμπρή αρχή... ugly_tocktock.gif


Aκριβώς ότι σκεφτόμουν. Ωραίος. Και για όσους θέλουν να μάθουν τι παίχτηκε με Αντεντοκούμπο, να διαβάσουν στο all star basket , νόμιζω το πραγματικό ρεπορτάζ. Το ξαναθυμίζω επειδή διαστρεβλώνεται!
rahxephon13
QUOTE (Voyager @ Sep 17 2017, 17:12 ) *
Aκριβώς ότι σκεφτόμουν. Ωραίος. Και για όσους θέλουν να μάθουν τι παίχτηκε με Αντεντοκούμπο, να διαβάσουν στο all star basket , νόμιζω το πραγματικό ρεπορτάζ. Το ξαναθυμίζω επειδή διαστρεβλώνεται!

Ε μα βγάζει μάτι (έμενα μου βγήκε να διαβάσω όλο αυτό) και το ακόμη πιο περίεργο είναι ότι το έχουν ψιλό θάψει στο σαιτ για να το βρεις πρέπει να σκρολαρεις αρκετά κάτω για να το πετύχεις ενώ τα άρθρα συνήθως τα έχουν μπροστά μπροστά και αυτό με μερικές ώρες το χουν θάψει.

Το all star basket από παλιά ήταν το καλύτερο μπασκετικό περιοδικό με σοβαρά άρθρα και ρεπορτάζ, δυστυχώς εδώ που μένω (σητεια, κρητης) δεν φέρνουν πολλά τεμάχια και συχνά το χάνω όποτε δεν το χω δει το θέμα sad.gif
Dreamerpanos
http://www.sdna.gr/mpasket/article/376820/...sa-stin-ethniki

Με τις υγείες μας.
gerorge
QUOTE (Dreamerpanos @ Sep 18 2017, 19:41 ) *



Αρα δεν θα αλλαξει τιποτα απο οσα ειδαμε απο το τωρινο κοουτσαρισμα.Γιατι ο Σκουρτοπουλος παρολο που κρυβοταν πισω απο τον ρολο του βοηθου ειχε τεραστιο μεριδιο στις αποφασεις εντος αγωνα
pan24
Ο γνωστος αγραμματος γκριζος λυκος κολλητος της εοκ λεει οτι η εθνικη συνεχιζει με ιδιο σχημα στον παγκο αρα επιβεβαιωνεται οτι μισσας-σκουρτοπουλος μενουν

Οποτε μενει να φανει αν θα συνεχισουμε στα ιδια με μισσα πρωτο και σκουρτοπουλο δευτερο η θεωρουν οτι ο μισσας καηκε σαν πρωτος και βαλουν πρωτο τον σκουρτοπουλο(εξαλλου πρακτικα πρωτος αυτος ηταν) με μισσα σε δευτερο ρολο απο πισω πχ τεχνικος διευθυντης
ggrilik
QUOTE (Dreamerpanos @ Sep 18 2017, 19:41 ) *

Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς.
pan24
Τελικα ο παπαθεοδωρου αποδειχθηκε αρκετα εξυπνος
Οποιος αναλαμβανε προπονητης τωρα,ο σκουρτοπουλος τελικα,εχει ελαχιστες πιθανοτητες να ειναι αυτος πρωτος προπονητης αν προκριθουμε στο παγκοσμιο το 2019 αλλα αυτος θα φορτωθει ολη την ευθυνη αν γινει η στραβη και αποκλειστουμε
boumtze-boumtze
Δεν σηκωνουμε κεφαλι,ουτε σε 20 χρονια αδερφια....
TakeshyKurosawa
Φόρεσε το βρακί της ανάποδα η ομοσπονδία! χαχα
thanath
Τελικά εκεί στην ΕΟΚ δεν ενδιαφέρονται για το καλό της ομάδας παρά μου θέλουν μόνο αυλοκόλακες για να ευλογάνε τα γένια τους... Κρίμα.
Το κακό είναι βέβαια ότι αν καταφέρουμε και αποκλειστούμε από την Εσθονία από την πρώτη φάση, θα τους φταίει το ΝΒΑ, ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ...
rahxephon13
QUOTE (Dreamerpanos @ Sep 18 2017, 19:41 ) *

Για τον σκουρτοπουλο λογικό μου φαίνεται εδώ όταν είχαν μήνες ολόκληρους πήγαν στην επιλογή μισσα ενώ έχουν φάει ήδη ένα σωρό άκυρα όποτε η δεξαμενή υποψηφίων είναι ήδη περιορισμένη για την επιλογή μισσα διαφωνώ άλλα και πάλι τους καταλαβαίνω, δεν θέλουν κάποιο γνωστό όνομα καθώς δεν έχουν φράγκο για πληρωμές ενώ το ποιο σημαντικό για αυτούς είναι ο προπονητής που κάθεται στην εθνική να παίρνει χαρτάκι από πάνω χωρίς διαμαρτυρία ο μισσας τα χει όλα αυτά και των ξέρουν άσε που πιστεύω ότι θεωρούν την 8 θέση επιτυχία όποτε λογικά αν των πείσουν να επανέλθει (γιατί είχε αφήσει υπονοούμενα με δηλώσεις του ότι σταματάει) είναι το πρώτο φαβορί για των πάγκο.

Άντε και κάλο αποκλεισμό smiley.gif
SteveNashidis
Δεν μπορεί να είναι αλήθεια;;; Ο Βαγγέλας με τον Χατζη τι θα λένε στις μεταδόσεις τους μετά το "κρέμασμα" που τους έριξαν;; Πως θα το γυρίσουν το κλίμα;; laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Dreamerpanos
Σε άλλα νέα η Εθνική Κύπρου κυνηγάει συμφωνία με τον Αγγέλου....
KingCrimson
αμαν.. δεν μπορουσαν να στήσουνε μια ομάδα να βλέπετε με Πριντεζη, Σλουκα κλπ... φαντάσου τι εχουμε να δούμε με Καββαδά και Αθηναίου
gratipa1929
Χαχαχα αναμένω καυστικό σχόλιο από τους φίλους του Απόλλων Πάτρας, το τι κρέμασμα έφαγαν από τον Σκουρτόπουλο δεν λέγεται!!!

Πωπω η ΕΟΚ πλέον ξεδιάντροπα μας διασύρει διεθνώς. Λες και το κάνουν επίτηδες για να εξοργίζουν τον κόσμο και να χάσουν ακόμα και τους τελευταίους που δεν τους έχουν κράξει ακόμη.
rahxephon13
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...io-toy-novitski

Βγήκε και ο ιωαννιδης να μιλήσει για την εθνική... μακάρι να μην έρθει να ξαναπαίξει στην εθνική ο γιαννης...τουλάχιστον μεχρι να ξεβρομίσουμε με τους τύπους που διοικούν.
ssoulliss
Παρόλο που συμφωνώ με το πλήθος των σχολίων σχετικά με την πιθανή επιλογή Σκουρτόπουλου, τα δεδομένα αν μου επιτρέπεται είναι άλλα.

1ον: Η Ομοσπονδία δεν καταλαβαίνει τίποτα. Συνεχίζει να πράττει όπως γουστάρει.
2ον: Δεν υπάρχει κάποια επίσημη αντίρρηση/πρόταση για αλλαγή σε αυτή την ΕΟΚ.
3ον: Η εθνική όποιον προπονητη και να έχει δεν θα προκριθεί στο Μουντομπασκετ όσο τουλάχιστον οι παίκτες της Ευρωλίγκας δεν αγωνίζονται.

Ακόμη και ο Ιτούδης να ήταν προπονητής, με το μετριότατο ρόστερ που θα κατεβάσουμε, θαύματα δεν γίνονται.

Ίσως αν τελικά αποκλειστούμε, ειδικά αν συμβεί αυτό στην πρώτη φάση, αυτό αποτελέσει και το κύκνειο άσμα αυτής της ΕΟΚ. Όμως και πάλι επανέρχομαι στο δεύτερο ερώτημα: Υπάρχει κάποιος επίσημα που να θέλει να ασχοληθεί;
rahxephon13
QUOTE (ssoulliss @ Sep 18 2017, 23:06 ) *
Παρόλο που συμφωνώ με το πλήθος των σχολίων σχετικά με την πιθανή επιλογή Σκουρτόπουλου, τα δεδομένα αν μου επιτρέπεται είναι άλλα.

1ον: Η Ομοσπονδία δεν καταλαβαίνει τίποτα. Συνεχίζει να πράττει όπως γουστάρει.
2ον: Δεν υπάρχει κάποια επίσημη αντίρρηση/πρόταση για αλλαγή σε αυτή την ΕΟΚ.
3ον: Η εθνική όποιον προπονητη και να έχει δεν θα προκριθεί στο Μουντομπασκετ όσο τουλάχιστον οι παίκτες της Ευρωλίγκας δεν αγωνίζονται.

Ακόμη και ο Ιτούδης να ήταν προπονητής, με το μετριότατο ρόστερ που θα κατεβάσουμε, θαύματα δεν γίνονται.

Ίσως αν τελικά αποκλειστούμε, ειδικά αν συμβεί αυτό στην πρώτη φάση, αυτό αποτελέσει και το κύκνειο άσμα αυτής της ΕΟΚ. Όμως και πάλι επανέρχομαι στο δεύτερο ερώτημα: Υπάρχει κάποιος επίσημα που να θέλει να ασχοληθεί;

Προφανώς με 94 που πήρε στις προηγούμενες εκλογές όχι βεβαία άλλα ακόμα και να υπάρχει πως θα βγει μπροστά όταν υπάρχει ολόκληρο σύστημα από πίσω που θα των κατασπαράξει, άσε που το θέμα δεν είναι να βγει ένας άλλα πολλοί (ίσως μια σύμπραξη παλαιμάχων παικτών και προπονητών) ώστε να έχουν μια κάποια ελπίδα επιτυχίας ίσα ίσα που αν έβγαινε έτσι κάποιος χωρίς σχέδιο και στήριξη το μόνο σίγουρο είναι ότι θα φάει τα μούτρα του, όποτε μόνο να περιμένουμε και να ελπίζουμε μπορούμε ότι με τις συνεχείς αστοχίες τις σημερινής ομοσπονδίας κάποια στιγμή (αποκλεισμός στα προκριματικά?) θα φτάσει ο κόμπος στο χτένι και θα αναγκαστούν να βγουν μπροστά κάποιοι άλλη λύση με τις υπάρχουσες συνθήκες δεν υπάρχει.
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (rahxephon13 @ Sep 18 2017, 21:09 ) *
Για τον σκουρτοπουλο λογικό μου φαίνεται εδώ όταν είχαν μήνες ολόκληρους πήγαν στην επιλογή μισσα ενώ έχουν φάει ήδη ένα σωρό άκυρα όποτε η δεξαμενή υποψηφίων είναι ήδη περιορισμένη για την επιλογή μισσα διαφωνώ άλλα και πάλι τους καταλαβαίνω, δεν θέλουν κάποιο γνωστό όνομα καθώς δεν έχουν φράγκο για πληρωμές ενώ το ποιο σημαντικό για αυτούς είναι ο προπονητής που κάθεται στην εθνική να παίρνει χαρτάκι από πάνω χωρίς διαμαρτυρία ο μισσας τα χει όλα αυτά και των ξέρουν άσε που πιστεύω ότι θεωρούν την 8 θέση επιτυχία όποτε λογικά αν των πείσουν να επανέλθει (γιατί είχε αφήσει υπονοούμενα με δηλώσεις του ότι σταματάει) είναι το πρώτο φαβορί για των πάγκο.

Άντε και κάλο αποκλεισμό smiley.gif

Γιατι δεν εχουν λεφτά, δεν καταλαβα, για τις μαχλακιες λεφτα υπάρχουν, αλλα ετσι ειναι, λεφτα για να ψωνιζει στο Λονδινο με τζαγκουαρ ο Πανος Καημένος υπαρχουν, για κατι καλο που κρατάει το ενδιαφέρον του κόσμου δεν υπαρχουν, γιναμε μια κ@λοχωρα
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Kακα τα ψεμματα, δεν υπάρχει περιθώριο και για αλλο στραπατσο "εκτος μουντομπασκετ δλδ" με την ελπίδα να αλλάξουν οι της ΕΟΚ, με αυτην την λογικη θα εξαφανιστουμε απο τον χαρτη του μπασκετ.... αν δεν εχει γινει ειδη. Οχι δεν θυσιαζουμε μια διοργανωση για τους καρεκλοκενταυρους, να φυγουν χθες, ετσι και αλλιως απετυχαν και φέτος.
Ο Γιαννης Αντεκοτουμπο καλα θα κανει να κατσει στην Αμερικη, γιατι εμαθα οτι στα Μουντομπασκετ χτυπουν πολυ δυνατα στα μαρκαρισματα, δεν ειμαστε για τετοια, να χαλασουν αυτον τον υπεροχο παικτη.
Ο Μισας θα επρεπε να πει μετα το τελικο το εξης, "στο ποδοσφαιρο παιζουν 90', επειδη εγω τους εβαλα να παιξουν 37 λεπτα κουραστηκαν? τι να πουν οι ποδοσφαιριστες? 24.gif
Ο Βασιλακοπουλος μπορούσε να παρει τον Σαντος προπονητή οταν εφυγε απ την Εθνικη ποδοσφαίρου, καλύτερος θα ηταν απο Σκουρτοπουλο biggrin.gif
Λέτε για τον Μπουρουση άλλα τον Παπαγιαννη δεν τον κόβω για αντικαταστατη του, αν δεν φτιαξει λιγο την σοματοδομή του και την αντοχη του, και φυσικα την ταχύτητα του, τι κανουν εκει στο Αμερικα, δεν τον βελτιωνουν καθόλου?
Γιναμε Ιταλία στο μπασκετ, οι γνωστοι κομπαρσοι των 8 και των 16.
Ας βλεπουμε Στεφανιδη για καμια 5-6 χρονια ακόμη, οσο αντεχει η κοπελα να πηδάει επι κοντο, γιατι αυτο θα μας μεινει, και Πετρουνια sory ξέχασα, γιατι ενω οι αλλοι στρωνουν υπερομαδες σιγα σιγα με μικρους παικτες των 20 ετων εμεις γκρεμιζουμε οτι εχουμε. Αρα δεν μας μας μεινει τιποτα άλλο εκτος απο επι κοντο και κρικους για να χαιρομαστε
ggrilik
QUOTE (ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 18 2017, 23:57 ) *
Ο Γιαννης Αντεκοτουμπο καλα θα κανει να κατσει στην Αμερικη, γιατι εμαθα οτι στα Μουντομπασκετ χτυπουν πολυ δυνατα στα μαρκαρισματα, δεν ειμαστε για τετοια, να χαλασουν αυτον τον υπεροχο παικτη.

Φίλε, μου χεις ζαλίσει τα @@ με τα καρφιά για τον Αντετοκούμπο... Βαρετός έχεις γίνει.

Δεν ξέρω αν το έχεις δει αυτό..
nikefalin
QUOTE(pan24 @ Sep 18 2017, 19:49 ) *
Ο γνωστος αγραμματος γκριζος λυκος κολλητος της εοκ λεει οτι η εθνικη συνεχιζει με ιδιο σχημα στον παγκο αρα επιβεβαιωνεται οτι μισσας-σκουρτοπουλος μενουν

Οποτε μενει να φανει αν θα συνεχισουμε στα ιδια με μισσα πρωτο και σκουρτοπουλο δευτερο η θεωρουν οτι ο μισσας καηκε σαν πρωτος και βαλουν πρωτο τον σκουρτοπουλο(εξαλλου πρακτικα πρωτος αυτος ηταν) με μισσα σε δευτερο ρολο απο πισω πχ τεχνικος διευθυντης


ο αγράμματος έχει ονοματεπώνυμο. Στη διάθεση οποιουδήποτε. για να γλιτώσει το πειθαρχικό των αθλητικογράφων έβαλε τον πρωήν συμπαίκτη του στα παιδικοεφηβικά της ΑΕΚ και πρόεδρος της ΑΕΚ που την έριξε κατηγορία, Μπάμπη Καραμανλή ( έτσι κατετέθηκε στο πειθαρχικό που εξέτασε καταγγελία) να δηλώσει πως και καλά το blog αυτό είναι του ιδίου και δεν αφορούσε τον ανυπόγραφο δημοσιογράφο Α.Α.

Μιλάμε για την πιο αισχρή περίπτωση δημιοσιοκάφρου που στηρίζει το σύστημα Βασιλακόπουλου που τον σιτίζει.

ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (ggrilik @ Sep 19 2017, 00:03 ) *
Φίλε, μου χεις ζαλίσει τα @@ με τα καρφιά για τον Αντετοκούμπο... Βαρετός έχεις γίνει.

Δεν ξέρω αν το έχεις δει αυτό..

τι να δω, αδερφος σου ειναι ο Αντεκοτουμπο? ξυδι τοπ
ggrilik
QUOTE (ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 19 2017, 00:08 ) *
τι να δω, αδερφος σου ειναι ο Αντεκοτουμπο? ξυδι τοπ

ούτε αδελφός μου ούτε τον ξέρω προσωπικά, οπότε όπως έχει πει κι ο Γκάλης ούτε γίνεται τον πολυσυμπαθώ ούτε τον πολυαντιπαθώ.

Αλλά αδελφέ, μπαίνω να διαβάσω κανα μπασκετοσχόλιο κι όλο πέφτω πάνω στα μονότονα κουτσομπολιά-καρφιά σου.
Βάλε τουλάχιστον κανα WARNING: BS-CAFE .. γιατί δυστυχώς δεν έχει κάποια ignore λειτουργία το φόρουμ.

Υ.Γ. Νόμος του Γκρέσαμ για τα φόρουμ: Οι κακοί αναγνώστες διώχνουν τους καλούς αναγνώστες.
blove.gif
SteveNashidis
QUOTE(ggrilik @ Sep 19 2017, 00:27 ) *
Υ.Γ. Νόμος του Γκρέσαμ για τα φόρουμ: Οι κακοί αναγνώστες διώχνουν τους καλούς αναγνώστες.
blove.gif


Νομίζω κάνεις λάθος. Τα παιδιά κάνουν εξαιρετική δουλεια στο Moderate*.

*σλουπ σλουπ ... smiley.gif
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (ggrilik @ Sep 19 2017, 00:27 ) *
ούτε αδελφός μου ούτε τον ξέρω προσωπικά, οπότε όπως έχει πει κι ο Γκάλης ούτε γίνεται τον πολυσυμπαθώ ούτε τον πολυαντιπαθώ.

Αλλά αδελφέ, μπαίνω να διαβάσω κανα μπασκετοσχόλιο κι όλο πέφτω πάνω στα μονότονα κουτσομπολιά-καρφιά σου.
Βάλε τουλάχιστον κανα WARNING: BS-CAFE .. γιατί δυστυχώς δεν έχει κάποια ignore λειτουργία το φόρουμ.

Υ.Γ. Νόμος του Γκρέσαμ για τα φόρουμ: Οι κακοί αναγνώστες διώχνουν τους καλούς αναγνώστες.
blove.gif

Οποτε βλέπεις το avatar μου αριστερα προχωρας χωρις να διαβάζεις στον επόμενο. Υπαρχει καποιος συντονιστης να σχολιασει το post σου?, γιατι εγω θα ειμαι βαρετος αν το σχολιασω.

Υ.Γ: Να μου πεις την αλλη φορα τι σου αρεσει να το γραψω icon_drunk.gif , τωρα σοβαρα σου αρεσει να εκτίθεσαι?
To περι ελευθερης εκφρασης στην Δημοκρατία σου λεει κατι?
pan24
Και τελικα για το κακο κλιμα και τον αποκλεισμο ο γιαννης φταιει που δεν ηρθε. Αν ερχοταν παλι αυτος θα εφταιγε για το κακο κλιμα επειδη οι συμπαικτες υποτιθεται θα ειχαν νευρα λογω μειωμενου ρολου και για οποια αγωνιστικη αποτυχια επειδη ταχα μου δεν μπορει να παιξει στο ευρωπαικο μπασκετ
Κουρασε το παραμυθι

Καλα που δεν ηρθε φετος γιατι δεν μπορουσε κανενας να κρυφτει πισω του. Ουτε η αστεια ομοσπονδια ουτε καποιοι ρολιστες που απο το χαιδεμα νομιζουν οτι ειναι παικταραδες και μενουν αιωνια ταλεντα

Για οσους απαιτουν οι παικτες να ρισκαρουν την υγεια τους, ακομα και αν εχουν την πιο ασημαντη ενοχληση, για να τους βλεπουμε απο τον καναπε και ακομα χειροτερο να νιωθουν καποιοι εθνικα υπερηφανοι(!!) επειδη πηραμε μεταλλιο(για ενα παιχνιδι μιλαμε δεν κερδισαμε κανα πολεμο) απλα λυπαμαι

Ως δικηγορος του διαβολου-εοκ, ποιος καλυτερος απο τον σκουρτοπουλο θα ερχοταν χωρις λεφτα και χωρθς εξασφαλιση οτι θα κοουτσαρει και στο μουντομπασκετ αν περασουμε?
Λεφτα η ομοσπονδια δεν εχει γιατι στο πολυ προσφατο παρελθον δοθηκαν 800 χιλιαδες(ολη η χορηγια της eurobank) για να αγορασουμε wild card...
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
QUOTE (pan24 @ Sep 19 2017, 00:42 ) *
Και τελικα για το κακο κλιμα και τον αποκλεισμο ο γιαννης φταιει που δεν ηρθε. Αν ερχοταν παλι αυτος θα εφταιγε για το κακο κλιμα επειδη οι συμπαικτες υποτιθεται θα ειχαν νευρα λογω μειωμενου ρολου και για οποια αγωνιστικη αποτυχια επειδη ταχα μου δεν μπορει να παιξει στο ευρωπαικο μπασκετ
Κουρασε το παραμυθι

Καλα που δεν ηρθε φετος γιατι δεν μπορουσε κανενας να κρυφτει πισω του. Ουτε η αστεια ομοσπονδια ουτε καποιοι ρολιστες που απο το χαιδεμα νομιζουν οτι ειναι παικταραδες και μενουν αιωνια ταλεντα

Για οσους απαιτουν οι παικτες να ρισκαρουν την υγεια τους, ακομα και αν εχουν την πιο ασημαντη ενοχληση, για να τους βλεπουμε απο τον καναπε και ακομα χειροτερο να νιωθουν καποιοι εθνικα υπερηφανοι(!!) επειδη πηραμε μεταλλιο(για ενα παιχνιδι μιλαμε δεν κερδισαμε κανα πολεμο) απλα λυπαμαι

Tοτε μπορουμε να πουμε οτι επειδη ηρθε ο Γκασολ στην Ισπανια πηρε την θεση καποιου Ισπανου 25χρονου ψηλου, ο οποιος θα ηταν καλυτερος αγωνιστικά και η Ισπανια θα πήγαινε τελικο. Ρολιστες τους παικτες βασικης πεντδας μας δεν τους λες, οι οποιοι πηγαν να ριξουν 20αρα στην Ρωσια άλλα τους κοπηκαν τα ποδια απ την κουραση.
Τσινομπιλι πριν 8 χρονια επαιξε με σπασμενο δαχτυλο, καπου το ειχα διαβασει, λες να το εκανε για τους καναπεδατους Αργεντινους ή για την Πατριδα του?
Οι παροντες γραφουν ιστορια
polykos
QUOTE(ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 19 2017, 00:51 ) *
Οι παροντες γραφουν ιστορια

και για τους απόντες υπάρχουν αυτοί που βλέπουν πιο μακρια κι απο κοντά για να γράφουν ιστορίες.
pan24
QUOTE (ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 19 2017, 00:51 ) *
Tοτε μπορουμε να πουμε οτι επειδη ηρθε ο Γκασολ στην Ισπανια πηρε την θεση καποιου Ισπανου 25χρονου ψηλου, ο οποιος θα ηταν καλυτερος αγωνιστικά και η Ισπανια θα πήγαινε τελικο. Ρολιστες τους παικτες βασικης πεντδας μας δεν τους λες, οι οποιοι πηγαν να ριξουν 20αρα στην Ρωσια άλλα τους κοπηκαν τα ποδια απ την κουραση.
Τσινομπιλι πριν 8 χρονια επαιξε με σπασμενο δαχτυλο, καπου το ειχα διαβασει, λες να το εκανε για τους καναπεδατους Αργεντινους ή για την Πατριδα του?
Οι παροντες γραφουν ιστορια

Ρολιστες οι παικτες της βασικης 5αδας δεν ειναι ολοι(το 5αρι, μαλλον και ο παπ ειναι) αλλα οι υπολοιποι της 12αδας πολυ δυσκολα θα εβρισκαν να παιξουν σε ομαδα ευρωλιγκας αν δεν υπηρχαν ελληνικες ομαδες στην ευρωλιγκα

Οι παροντες γραφουν ιστορια δεν διαφωνω
Ομως δεν μπορουμε να απαιτουμε να κατεβει να παιξει καποιος με προβλημα, ακομα και αν το προβλημα ειναι ενα σπασμενο νυχι, για να χαρουμε εμεις και να τους κραζουμε οταν δεν το κανουν

Και ειναι αστειο να λεμε οτι θα αισθανθουμε εθνικα υπερηφανοι για μια επιτυχια σε οποιοδηποτε αθλημα.Ουτε πολεμος ειναι ουτε καποια επιστημονικη ανακαλυψη
polykos
μετά το brain drain, πρέπει να υποστείτε και το corps drain
και όσοι αντέχουν....... smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Redoctor
QUOTE (ggrilik @ Sep 19 2017, 00:27 ) *
γιατί δυστυχώς δεν έχει κάποια ignore λειτουργία το φόρουμ.

Υ.Γ. Νόμος του Γκρέσαμ για τα φόρουμ: Οι κακοί αναγνώστες διώχνουν τους καλούς αναγνώστες.
blove.gif


Υπάρχει επιλογη ignore. Μπαίνεις στο προφίλ του Χ ομιλητή και σου χει Μετά κάπου Επιλογές να μην βλέπεις τα σχόλια του ή να μπλοκάρεις τα μηνύματα του
Hip
QUOTE (pan24 @ Sep 19 2017, 01:18 ) *
Και ειναι αστειο να λεμε οτι θα αισθανθουμε εθνικα υπερηφανοι για μια επιτυχια σε οποιοδηποτε αθλημα.Ουτε πολεμος ειναι ουτε καποια επιστημονικη ανακαλυψη

Πατριδα μου ειναι εκει που μισησα και με μισησαν περισσοτερο απ οπουδηποτε αλλου. smile.gif

QUOTE (Redoctor @ Sep 19 2017, 01:45 ) *
Υπάρχει επιλογη ignore. Μπαίνεις στο προφίλ του Χ ομιλητή και σου χει Μετά κάπου Επιλογές να μην βλέπεις τα σχόλια του ή να μπλοκάρεις τα μηνύματα του

Θενκς, μια πραματικα χρηστικη πληροφορια γι αυτους που εχουν πρεσβυωπια και μονο αυτη smiley.gif
ggrilik
QUOTE (Redoctor @ Sep 19 2017, 01:45 ) *
Υπάρχει επιλογη ignore. Μπαίνεις στο προφίλ του Χ ομιλητή και σου χει Μετά κάπου Επιλογές να μην βλέπεις τα σχόλια του ή να μπλοκάρεις τα μηνύματα του

Α γειά σου rolleyes.gif

Spoiler: Κοινωνικοπολιτική ανάλυση του καφενέ:
Προσωπικά θα ένιωθα υπερήφανος αν πέρναμε εμείς το χρυσό, αλλά ξέρω πως σε δυο τρείς μέρες η υπερηφάνια θα ξέφτιζε. Γιατί τελικά πραγματικά υπερήφανο σε κάνουν τα πολλά μικρά. Πχ μια ομοσπονδία που να δουλεύει ρολόϊ όλο ον χρόνο. Ομάδες με καλό κλίμα. Να ακτινοβολάνε χαρά. Κόσμος που να υποστηρίζει απ την ψυχή του. Κι ας ερχόμαστε 8οι. 10οι. Αυτά όμως θέλουν δουλειά απ τους υπεύθυνους. Κόπο. Και ποιός απο δαύτους έχει όρεξη για κόπο.
Οπότε αν ο επεκτείνω κι εκτός μπάσκετ, επειδή δεν έχουν πρόθεση να κοπιάσουν, τα ΜΜΕ τους (και οι απο "δώ" με το συνεχές αυτομαστίγωμα και οι απο "κεί" με τους Ελ και τους Νεφελίμ) μας έχουν κάνει σκύλους Παβλόφ, χαμηλής συλλογικής αυτοεκτίμησης. Για να μην δαγκώσουμε λοιπόν θέλουμε την συλλογική πρέζα μας, την "νίκη Γκομέλσκι". Παίρνουμε την πρέζα και σιγά σιγά ξαναφορτώνουμε μέχρι την επόμενη νίκη Γκομέλσκι. Ή μέχρι να μας θέλουν να δαγκώσουμε..

Τέλος πάντων. το πρόβλημά μου με τον φίλο ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ δεν είναι αυτό, ας πιστεύει ό,τι θέλει. Απλά την υπόθεση Αντετοκούνμπο την έχουμε υπεραναλύσει, και στην τελική υπάρχει ξέχωρο νήμα. Αλλά ο ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ μου θύμισε το ανέκδοτο με τον Τοτό και το σκουλήκι. Οπότε τα πήρα λίγο rolleyes.gif
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Για καποιο άστοχο σχόλιο που εγινε ποιο πάνω για τα ποσταρισματα μου και για κατι για ανέκδοτα, τωρα ειμαι ποια σιγουρος οτι μας ψεκάζουν, δεν μπορει να συγκρινουμε πορτοκαλια με καρπούζια, οτι του φανει του Λωλοστεφανή... δεν μπορεί κατι δεν παει καλα, αυτη ειναι και η τελευταια τοποθέτηση μου επι του θέματος αυτου.
aegeansheed
Από μία προειδοποίηση σε ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ και ggrilik (ελπίζω να το έγραψα σωστά, δεν ξανακοιτάω) για την μεταξύ τους αντιπαράθεση που παραήταν προσωπική... Ο κυαλιοφόρος έχει +10 μέρες για τις σωρευμένες προειδοποιήσεις που μάζεψε σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Κύριοι να συνεχίσουμε όσο πιο πολιτισμένα παρακαλώ.
ssoulliss
Έχει γραφτεί και σε άλλο thread από κάποιο φίλο, όμως είπα να ανεβάσω και εδώ την προεπιλογή της εθνικής μας από την ομοσπονδία για τα δύο πρώτα ματς τον προσεχή Νοέμβριο.

Η προεπιλογή
QUOTE
Γιάννης Μπουρούσης 17.11.1983 2.15 Zhejiang Guangsha Lions

Γιώργος Πρίντεζης 22.02.1985 2.05 Ολυμπιακός

Νικ Καλάθης 07.02.1989 1.98 Παναθηναϊκός

Κώστας Παπανικολάου 31.07.1990 2.04 Ολυμπιακός

Κώστας Σλούκας 15.01.1990 1.90 Φενέρμπαχτσε

Βαγγέλης Μάντζαρης 16.04.1990 1.94 Ολυμπιακός

Παναγιώτης Βασιλόπουλος 08.02.1984 2.05 Άρης

Μάικ Μπράμος 27.05.1987 1.98 Βενέτσια

Δημήτρης Μαυροειδής 04.07.1985 2.12 ΑΕΚ

Ιωάννης Παπαπέτρου 30.03.1994 2.07 Ολυμπιακός

Θανάσης Αντετοκούνμπο 17.07.1992 2.01 Παναθηναϊκός

Γιάννης Αθηναίου 27.05.1988 1.94 Άρης

Χάρης Γιαννόπουλος 13.07.1989 2.00 Ρέθυμνο

Δημήτρης Κατσίβελης 01.10.1991 1.94 ΠΑΟΚ

Κωνσταντίνος Μήτογλου 11.06.1996 2.08 Παναθηναϊκός

Γιαννούλης Λαρεντζάκης 22.09.1993 1.96 ΑΕΚ

Αντώνης Κόνιαρης 30.09.1997 1.91.ΠΑΟΚ

Νίκος Γκίκας 22.11.1990 1.86 Προμηθέας Π.

Βασίλης Μουράτος 24.11.1997 1.92 ΓΛ Φάρος

Βασίλης Χρηστίδης 10.07.1998 2.05 Άρης

Χρήστος Σαλούστρος 29.03.1990 2.02 Προμηθέας Π.

Γιώργος Τσαλμπούρης 22.06.1996 2.18 ΑΕΚ

Ντούσαν Σάκοτα 22.04.1986 2.10 ΑΕΚ

Ζακ Όγκαστ 08.07.1993 2.08 Παναθηναϊκός


Από τους 15 εκτός Ευρωλίγκας ξεχωρίζουν η μεγάλη επιστροφή του Βασιλόπουλου. Παίκτης ανατροπών(Σλοβενία 2007, Κίνα 2006) ,ειδικών αποστολών(προολυμπιακό 2008) και μεγάλων αγώνων(Ισπανία 2007, Αργεντινή 2008) πριν χτυπήσει. Επίσης άξια αναφοράς είναι η κλήση του Μπράμου μετά από 4 χρόνια. Ο οποίος είναι ένα ακόμη παράδειγμα παίκτη που έδινε αυτό που μπορούσε και όχι μόνο.

Υπάρχουν επίσης 2 πρωταθλητές Ευρώπης από το καλοκαίρι με την U20(Κόνιαρης και Μουράτος), ο Γκίκας που έχει συζητηθεί με πολύ καλά λόγια και από παιδιά στο φόρουμ, ο Σάκοτα που ίσως να άξιζε ευκαιρίων νωρίτερα, αλλά και οι έμπειροι Αθηναίου με Μπουρούση(καλά αυτός δε σταμάτησε; ).

Ο όμιλος μας είναι περίεργος και οι πιθανότητες μας δεν είναι πολλές να πάμε σαν πρώτοι στην επόμενη φάση. Οι αγώνες είναι 24 και 27 Νοεμβρίου με Μεγάλη Βρετανία εκτός και Ισραήλ εντός.
pan24
QUOTE
Αποσπάσματα από τα όσα είπε ο τεχνικός της Εθνικής ομάδας στην εφημερίδα «Documento»

Για το κλίμα που υπήρξε στην Εθνική κατά την περίοδο του Ευρωμπάσκετ: «Σε κανέναν δεν άρεσε αυτή η εικόνα. Στο εξής το κρητίρο επιλογής παικτών δεν θα είναι μόνο αγωνιστικό, αλλά και λειτοπυργκικό. Ίσως έπρεπε να προφυλάξουμε την ομάδα από κάποια φαινόμενα. Επειτα από συζήτηση με την ομοσπονδία και τους παίκτες αποφασίσαμε να προχωρήσουμε όπως ήμασταν».

Για το αν τέθηκε θέμα να εκδιωχθούν κάποιοι παίκτες: «Υστερα από ένα δύο πολύ σοβαρά περιστατικά αναρωτηθήκαμε αν κάποια παιδιά έπρεπε να συνεχίσουν ή όχι. Ίσως έπρεπε να λάβουμε διαφορετική απόφαση. Το θέμα είναι να γίνει η φετινή χρονιά παράδειγμα προς αποφυγή και οδηγός για καλύτερο αύριο. Να μην τα ξαναζήσουμε αυτά».

Για το αν "φωτογράφισε" τους Παππά και Αγραβάνη με την μη κλήση τους στα προκριματικά του Μουντομπάσκετ: «Όχι, δεν στοχοποίησα κάποιους. Θέλησα να στείλω ένα μήνυμα. Αυτά τα δύο παιδιά θα πρέπει να κάνουν και την αυτοκριτική τους. Το προσκλητήριο είναι μόνο για συγκεκριμένα ματς και έτσι πρέπει να αναληθεί από τους ίδιους και από το περιβάλλον τους».

Για το ενδεχόμενο να κληθούν στο άμεσο μέλλον Παππάς και Αγραβάνης: «Εγώ δεν είμαι αρνητικός άνθρωπος. Ολα είναι πιθανά. Και οι δύο είναι καλοί παίκτες και σε νεαρή ηλικία. Θα πρέπει να θέλουν και οι ίδιοι να παίξουν στην Εθνική».

Για το θέμα του Γιάννη Αντετοκούνμπο και αν θα κληθεί για τους αγώνες του Ιουνίου και του Ιουλίου: «Ήταν ευδιάθετος, συνεπέστατος, ο γνωστός Γιάννης. Η τεράστια πίεση που αντιμετώπισε από τους Μπακς ξεχείλισε και ακούμπησε ολόκληρη την ομάδα. Αν είχε πρόβλημα θα το έλεγε εξαρχής και θα ζητούσε, ευγενικά, εξαίρεση. Οι Μπακς είχαν προαποφασίσει ότι δεν θα τον άφηναν να παίξει. Ο τρόπος που έδρασαν δεν ήταν πρέπων.

Ναι, θα κληθεί και μάλιστα ίσως πάω στο Μιλγουόκι για προσωπική επαφή με τον ίδιο και τους Μπακς. Αν τον είχαμε στο Ευρωμπάσκετ θα κάναμε σίγουρα ένα βήμα παραπάνω και θα αγγίζαμε τα μετάλλια. Η Σλοβενία απέδειξε ότι ένας ηγέτης κάνει τη διαφορά».
rahxephon13
Ολόκληρη η συνέντευξη σκουρτοπουλου
http://www.gazzetta.gr/prokrimatika-pagkos...y-den-klithikan

και το άρθρο παπαοδογιαννη για την εθνική http://www.gazzetta.gr/basketball/ethinkes...relia-kai-loysa
πολύ ενδιαφέροντα και τα δυο ρίχνουν φως στο τι συνέβη το σεμπτεμβριο στο ευρωμπασκετ και δείχνουν την κατεύθυνση που θα ακολουθήσουμε στα παράθυρα, και επειδή έχουν βγει από χθες κάποια άρθρα που δίνουν μια εικόνα αισιοδοξίας για την συμμετοχή παιχτών τις ευρωλιγκας εδώ βλέπουμε ότι οι άμεσα υπεύθυνοι λειτουργούν ήδη με βάση ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αγωνιστούν ούτε καν αυτοί που παίζουν 5λεπτα στις ομάδες τους λογικά κάτι περισσότερο ξέρουν.
rahxephon13
http://www.gazzetta.gr/prokrimatika-pagkos...-toy-olympiakoy

Οι παίχτες του ολυμπιακου με ανακοίνωση τους δήλωσαν ότι δεν θα κατεβούν στα προκριματικά του παγκοσμίου κυπέλλου, μετά από αυτό νομίζω ότι το ίδιο θα πράξουν και οι παίχτες του παναθηναικου, δυστυχώς αναμενόμενη η εξέλιξη αυτή και να δούμε ποιοι θα παίξουν τελικά αφού έχουμε κι άλλα θέματα.

Βάζω μια μικρή πιθανότητα να μην συμβεί αυτό και να πάνε όλοι που έχουν κληθεί να παίξουν λόγω τις τρέλας του γιαννακο ικανό των έχω να στείλει τους παίχτες μόνο και μόνο για την "πει" στους αγγελοπουλους.
polykos
Είχα μια σχετική ανησυχία σχετικά με τη στελέχωση του προπονητικού τημ υπο τον Σκουρτόπουλο, αλλά διάλεξαν "διάνα" και μου έφυγε η ανησυχία. Ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!!
http://ebasket.gr/2017/11/to-neo-techniko-...ethnikis-andron

ΥΓ τώρα στα γεράματα κατανοώ πως στήνει κάποιος καριέρα
pan24
Για καλαμποκη συμφωνω χρειαζοταν καποιος σε τετοιο ρολο
Επισης για ελευθεριαδη εχω ακουσει πολυ καλα λογια, αναμενομενο οτι βρισκεται στο επιτελειο αφου με εισηγηση μισσα ειχε προσληφθει στον προμηθεα
Τον μολυβδα δεν τον ξερω

Ομως παλαιοτερα οταν ειχε βγει οτι συνεχιζουμε με σκουρτοπουλο δεν ειχε ειπωθει οτι θα ειναι και ο καμπεριδης του αρη?
ubic
Έλληνες παίκτες με διψήφιο μ.ο. πόντων σε NBA, Euroleague, Eurocup και FIBA Champions League, μέχρι στιγμής:
1 Αντετοκούμπο 30,6
2 Μαυροκεφαλίδης 18,0
3 Καλάθης 14,5
4 Σάκοτα 14,2
5 Πρίντεζης 12,6
6 Σλούκας 11,6
7 Μαυροειδής 11,3
8 Αθηναίου 10,8
9 Παππάς 10,3
10 Λαρεντζάκης 10,2
11 Βασιλόπουλος 10,0
pan24
Ο μπραμος φαινεται οτι κληθηκε χωρις να εχει απολυτως καμια διαθεση να παιξει παρα το οτι δεν εχει υποχρεωσεις
Μαζι και ο ογκαστ,που μαλλον εκανε τα γλυκα ματια στην εοκ για να βγαλει διαβατηριο αλλα δεν εχει σκοπο να παιξει στην εθνικη αφου απο το καλοκαιρι δεν εχει στειλει το χαρτι στην φιμπα οτι επιλεγει να αγωνιστει με την ελληνικη και οχι την αμερικανικη εθνικη

Ετσι αν και δεν ανακοινωσαμε ακομα 12αδα για τα παιχνιδια ανακοινωσαμε δυο απλαγες στην 24αδα με μαργαριτη,βουγιουκα να αντικαθιστουν ογκαστ,μπραμο


Στο μεταξυ η ανακοινωση της ομοσπονδιας λεει οτι η προετοιμασια ξεκιναει 20/11 και media day 21/11
Μεχρι τοτε θα πρεπει να εχουν ανακοινωθει οι 12 η οσοι τελος παντων θα ταξιδεψουν αγγλια για το πρωτο παιχνιδι
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Nov 17 2017, 21:21 ) *
Ο μπραμος φαινεται οτι κληθηκε χωρις να εχει απολυτως καμια διαθεση να παιξει παρα το οτι δεν εχει υποχρεωσεις
Μαζι και ο ογκαστ,που μαλλον εκανε τα γλυκα ματια στην εοκ για να βγαλει διαβατηριο αλλα δεν εχει σκοπο να παιξει στην εθνικη αφου απο το καλοκαιρι δεν εχει στειλει το χαρτι στην φιμπα οτι επιλεγει να αγωνιστει με την ελληνικη και οχι την αμερικανικη εθνικη

Ετσι αν και δεν ανακοινωσαμε ακομα 12αδα για τα παιχνιδια ανακοινωσαμε δυο απλαγες στην 24αδα με μαργαριτη,βουγιουκα να αντικαθιστουν ογκαστ,μπραμο


Στο μεταξυ η ανακοινωση της ομοσπονδιας λεει οτι η προετοιμασια ξεκιναει 20/11 και media day 21/11
Μεχρι τοτε θα πρεπει να εχουν ανακοινωθει οι 12 η οσοι τελος παντων θα ταξιδεψουν αγγλια για το πρωτο παιχνιδι


για Ογκαστ δεν μου προκαλει εντυπωση καμια..! γενικα ο τυπος μου μοιαζει καπως.. γ αυτο μαλιστα γραφω κ για παο οτι φοβαμαι μν να αρχισει να στραβωνει με τα dnp που μαζευονται..!
οσο για Μπραμο μιλαμε για τραγελαφο ! ο μοναδικος εκτος ελλαδος&euroleague και εριξε χυλοπιττα ,την ιδια ωρα που υπαρχουν αλλοι που θα μπορουσαν να βοηθησουν κ προφανως δν εγινε καν διερευνητικη επαφη ..!
btw πηρε το ματι μου χθες δηλωση Μαυροκεφαλιδη, που λεει οτι δν θελει να εχει καμια σχεση με τους ανθρωπους της εοκ...
rahxephon13
QUOTE (stefkorner @ Nov 17 2017, 16:36 ) *
για Ογκαστ δεν μου προκαλει εντυπωση καμια..! γενικα ο τυπος μου μοιαζει καπως.. γ αυτο μαλιστα γραφω κ για παο οτι φοβαμαι μν να αρχισει να στραβωνει με τα dnp που μαζευονται..!
οσο για Μπραμο μιλαμε για τραγελαφο ! ο μοναδικος εκτος ελλαδος&euroleague και εριξε χυλοπιττα ,την ιδια ωρα που υπαρχουν αλλοι που θα μπορουσαν να βοηθησουν κ προφανως δν εγινε καν διερευνητικη επαφη ..!
btw πηρε το ματι μου χθες δηλωση Μαυροκεφαλιδη, που λεει οτι δν θελει να εχει καμια σχεση με τους ανθρωπους της εοκ...

Για αυτή λες http://www.sport24.gr/Basket/EuropeBasket/...ok.4939841.html

QUOTE
Η σχέση μου με την ομοσπονδία είναι μπερδεμένη. Για την ακρίβεια, δεν θέλω να έχω καμία σχέση με αυτούς τους ανθρώπους. Πίστεψέ με, αυτή την άποψη δεν την έχω μόνο εγώ στην Ελλάδα.


Πάντως η αλλαγή ογκαστ με βουγιουκα είναι για γέλια, σιγά μην στείλουμε των βουγιου τώρα που έχει ανεβεί και παίζουμε και με ρεαλ, αντίθετα ο ογκαστ που τρώει ετσι κι αλλιώς dnp είχε κάποιες πιθανότητες να πάει, εκτός και υπάρχει άλλος λόγος όπως ανέφερε ο pan.
pan24
Σχετικα με τον ογκαστ
http://www.contra.gr/Columns/contra-epithe...os.4939129.html
stefkorner
QUOTE (pan24 @ Nov 18 2017, 00:19 ) *


ανεφερες πριν για ηπα ! υπαρχει καποια συγκεκριμενη αναφορα ; ξερω οτι εχει ριζες απο Αιτη ,θα μπορουσε να γινει κ μελος αυτης της εθνικης ,οπως πχ ο Νερλενς Νοελ ! για ηπα ο στοχος ποιος να ειναι ; να παιξει ξερω γω σε ενα παναμερικανικο ; blink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.