Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
whoever81
Η ομάδα θέλει πολλή δουλειά ακόμα. Ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά με το πρόσωπο που δείχνει τώρα η εθνική, θα πρόκειται για μεγάλη επιτυχία αν φτάσουμε στους 8 στη Λιθουανία. Στα πολύ θετικά, υπάρχει πολλη ενέργεια και όρεξη μέσα στο γήπεδο. Στα αρνητικά, η περιφέρεια ,κυρίως επιθετικά, παραπέει. Μεγάλη αστοχία στις βολές. Ο Κουφός δείχνει να ωριμάζει επιθετικά και να δένει καλύτερα με τους υπόλοιπους. Η απόδοση του στη Λιθουανία πιστεύω θα είναι βαρόμετρο για την Ελλάδα. Η προσθήκη του Νικ Καλάθη φαίνεται απαραίτητη.
joi
Θέλουμε δουλειά. Πολύ δουλειά. Αν και έχουμε θετικά στοιχεία είναι καινούρια η ομάδα και λείπει πάρα πολύ μία ποιοτική μονάδα από τις θέσεις 1/2 . Τα είπε ο whoever από πάνω. Στην άμυνα δυστυχώς είμαστε αργοί όταν παίζουν δύο βαριά κορμιά μαζί και μας κάνει πλάκα από το 3ποντο ο Μπαρνιάνης.
george69
QUOTE (joi @ Aug 14 2011, 23:18 ) *
Θέλουμε δουλειά. Πολύ δουλειά. Αν και έχουμε θετικά στοιχεία είναι καινούρια η ομάδα και λείπει πάρα πολύ μία ποιοτική μονάδα από τις θέσεις 1/2 . Τα είπε ο whoever από πάνω. Στην άμυνα δυστυχώς είμαστε αργοί όταν παίζουν δύο βαριά κορμιά μαζί και μας κάνει πλάκα από το 3ποντο ο Μπαρνιάνης.


με τα τριποντα του BRAMOS και τον VERY SOFT Βουγιουκα
δεν παμε πουθενα !!!! χαλια η εμφανιση με την
ΙΤΑΛΙΑ
whoever81
QUOTE(george69 @ Aug 14 2011, 20:38 ) *
με τα τριποντα του BRAMOS και τον VERY SOFT Βουγιουκα
δεν παμε πουθενα !!!! χαλια η εμφανιση με την
ΙΤΑΛΙΑ


Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ακόμα γιατί ο Ζούρος δεν αφήνει στο γήπεδο περισσότερο χρόνο τον Μαυροκεφαλίδη.
CrossoverOnE
QUOTE(whoever81 @ Aug 14 2011, 23:42 ) *
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ακόμα γιατί ο Ζούρος δεν αφήνει στο γήπεδο περισσότερο χρόνο τον Μαυροκεφαλίδη.

blink.gif
A.CAB
QUOTE(whoever81 @ Aug 14 2011, 23:42 ) *
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ακόμα γιατί ο Ζούρος δεν αφήνει στο γήπεδο περισσότερο χρόνο τον Μαυροκεφαλίδη.


Προτιμάει το Σχορσιανίτη! smiley.gif

Φαντάζομαι εννοείς τον Μαυροειδή. Δεν έχεις άδικο, ο Βουγιούκας δείχνει νωθρός ακόμα και για τα δεδομένα του.


Στο σύνολο των 6 φιλικών που έχουμε δώσει πάντως τα προβλήματά μας είναι εμφανή. Κυρίως η έλλειψη ποιότητας. Γι' αυτό δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι. Οπότε πάμε με δυνατή άμυνα να καλύψουμε ότι μπορούμε. Όταν δεν τα καταφέρνουμε και εκεί τότε το αποτέλεσμα είναι σαν το σημερινό.
Βέβαια και σήμερα η νίκη ήρθε από την ευστοχία των Ιταλών και από τις 4 (!) τεχνικές ποινές που φάγαμε. Πολλά νεύρα παιδιά. Και χωρίς λόγο.

Η περιφέρειά μας είναι σε πολύ χαμηλό επίπεδο. Δεν λέω ταλεντάρα ο Σλούκας, προσηλωμένος και σοβαρός ο Μάντζαρης, μαχητής ο Ξανθόπουλος αλλά δεν πολυτραβάει το πράγμα έτσι. Ο Ζήσης μοιάζει σαν όλους τους υπόλοιπους μόνο που είναι πιο έμπειρος. Την διαφορά δεν την κάνει με τίποτα. Ο Βασιλειάδης χρειάζεται αλλά δεν έχει δείξει να κάνει κάτι το φοβερό μέχρι στιγμής.
Ο Παπανικολάου δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση και έλειψε σήμερα. Ο Μπράμος έχει βρωμόχερο και δείχνει πολύ καλά στοιχεία.
Ενώ οι Χαραλαμπίσης και Πατ δεν δείχνουν να υπολογίζονται. Ειδικά για τον δεύτερο είναι κρίμα να μην τον χρησιμοποιεί έστω και τώρα που έλειπε ο Παπ. Μπορεί και να έχει κάτι να δώσει.
Ο Φώτσης είναι βαρόμετρο και με διαφορά ο καλύτερος παίχτης της ομάδας. Όταν δεν πιάνει υψηλή απόδοση όπως σήμερα, τα πράγματα είναι δύσκολα. Σε καλή κατάσταση (εκτός από την αρχή του σημερινού ματς βέβαια) δείχνει και ο Καιμακόγλου που δείχνει ότι πάει για πρωταγωνιστικό ρόλο.
Ο Μπουρούσης είναι επίσης κολώνα μετά τον Φώτση με τα καλά και τα κακά του (πρέπει να είναι πρώτος σε λάθη!). Αλλά πέρα από χρήσιμος. Ενώ ο Κουφός δείχνει πολύ καλά στοιχεία επιθετικά και θυμίζει το ταλέντο που είχαμε γνωρίσει αν και στην άμυνα συνήθως πελαγοδρομεί. Για Ίαν τα είπαμε. Χάλια. Ενώ ο Μαυροειδής παρά την κακή κατάσταση του Βουγιούκα δεν δείχνει να υπολογίζεται αρκετά.

Γρήγορα να επιστρέψει ο Καλάθης μπας και σώσουμε ότι μπορούμε. Γενικά πάντως τα παιδιά δείχνουν όρεξη απλά δυστυχώς δείχνουν να έχουν και ταβάνι. Χρειάζονται να ξεπηδήσουν κάμποσοι και να υπερβάλουν εαυτό για να καταφερουμε κάτι σπουδαίο.
sthnapexw
QUOTE(whoever81 @ Aug 14 2011, 23:42 ) *
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω ακόμα γιατί ο Ζούρος δεν αφήνει στο γήπεδο περισσότερο χρόνο τον Μαυροκεφαλίδη.



Toν τιμωρεί η ομοσπονδία για αυτό..χαχα..Μαυροειδή θέλεις να πεις..ε δεν νομίζω να τον υπολογίζει και λογικά θα κοπεί..

Δύσκολο πολύ με αυτή την ομάδα να κοντράρουμε κάποιο μεγαθήριο με τις απουσίες μας..η μεγαλύτερη δύναμη μας είναι οι ψηλοί..Μπουρούσης,Φώτσης και ο Ζήσης που ποτέ δεν ήταν το πρώτο βιολί..πρέπει να βρει φόρμουλα ο Ζούρος με το rotation στους ψηλούς..ο Κουφός αρκετά βελτιωμένος επιθετικά αλλά αμυντικά δεν μπορεί..ο Καιμακόγλου στο 4 νομίζω πρέπει να είναι ο ρόλος του και όχι στο 3..δεν έπαιζε βέβαια ο Παπανικολάου σήμερα.

Στον άσο πάλι αν δεν έρθει ο Νικ του 4ου αγώνα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ θα χουμε πρόβλημα(καλό ότι στην πρώτη φάση έχει αρκετά εύκολα παιχνίδια και θα πάρει χρόνο να βρει τον ρυθμό του)..ο Ξανθόπουλος κάνει 9 τρίπλες να κατεβάσει την μπάλα μέχρι το κέντρο και στην επίθεση τόσο αυτός όσο και ο Μάντζαρης απλά δεν απειλούν καθόλου..ο Σλούκας δεν είναι ακόμη στο επίπεδο να κρατήσει την ομάδα σε τόσο υψηλό επίπεδο..

Η διατησία σήμερα ήταν για τα πανηγύρια..πολλά φάουλ..οι Ιταλοί θα το παλεύουν..τους έλειπε και ο Μπελινέλι σήμερα..στο Ακρόπολις ελπίζω να παίξουν πλήρης να δούμε καλό παιχνίδι ...αν βρουν διαιτησίες σαν την σημερινή θα χουν τύχη..έχουν 3 παίκτες που κάνουν διαφορά ατομικά...τον Μπαρνιάνι γιατί τον κοιτάζαμε πως τα βάζει άραγε?

Το τουρνουά στην Γερμανία ελπίζω να το δείξει κάποιο κανάλι..ξένο κατα προτίμηση να μην καταλαβαίνουμε τα όσα λένε οι Ετ1δες!!
sthnapexw
QUOTE(sthnapexw @ Aug 14 2011, 23:58 ) *
Toν τιμωρεί η ομοσπονδία για αυτό..χαχα..Μαυροειδή θέλεις να πεις..ε δεν νομίζω να τον υπολογίζει και λογικά θα κοπεί..

Δύσκολο πολύ με αυτή την ομάδα να κοντράρουμε κάποιο μεγαθήριο με τις απουσίες μας..η μεγαλύτερη δύναμη μας είναι οι ψηλοί..Μπουρούσης,Φώτσης και ο Ζήσης που ποτέ δεν ήταν το πρώτο βιολί..πρέπει να βρει φόρμουλα ο Ζούρος με το rotation στους ψηλούς..ο Κουφός αρκετά βελτιωμένος επιθετικά αλλά αμυντικά δεν μπορεί..ο Καιμακόγλου στο 4 νομίζω πρέπει να είναι ο ρόλος του και όχι στο 3..δεν έπαιζε βέβαια ο Παπανικολάου σήμερα.

Στον άσο πάλι αν δεν έρθει ο Νικ του 4ου αγώνα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ θα χουμε πρόβλημα(καλό ότι στην πρώτη φάση έχει αρκετά εύκολα παιχνίδια και θα πάρει χρόνο να βρει τον ρυθμό του)..ο Ξανθόπουλος κάνει 9 τρίπλες να κατεβάσει την μπάλα μέχρι το κέντρο και στην επίθεση τόσο αυτός όσο και ο Μάντζαρης απλά δεν απειλούν καθόλου..ο Σλούκας δεν είναι ακόμη στο επίπεδο να κρατήσει την ομάδα σε τόσο υψηλό επίπεδο..

Η διατησία σήμερα ήταν για τα πανηγύρια..πολλά φάουλ..οι Ιταλοί θα το παλεύουν..τους έλειπε και ο Μπελινέλι σήμερα..στο Ακρόπολις ελπίζω να παίξουν πλήρης να δούμε καλό παιχνίδι ...αν βρουν διαιτησίες σαν την σημερινή θα χουν τύχη..έχουν 3 παίκτες που κάνουν διαφορά ατομικά...τον Μπαρνιάνι γιατί τον κοιτάζαμε πως τα βάζει άραγε?

Eπίσης,θέλω να καταγγείλω τους Ιταλούς που στο τέλος της 3ης περιόδου κατάφεραν μετά την άστοχη βολή του Σλούκα να βάλουν αυτοκαλάθι και να μου χαλάσουν το στοίχημα να ρθει η 3η περίοδος ισόπαλη...(5ευρώ ποντάρισμα με 8.5 απόδοση)..αυτό που είπε ο Όσιμ ισχύει και για την σπυριάρα!!!! icon_drunk.gif :blove:

Το τουρνουά στην Γερμανία ελπίζω να το δείξει κάποιο κανάλι..ξένο κατα προτίμηση να μην καταλαβαίνουμε τα όσα λένε οι Ετ1δες!!
whoever81
Πράγματι εννοούσα Μαυροειδή smile.gif
KORLEONE
QUOTE(KORLEONE @ Aug 4 2011, 11:33 ) *
Είδα τα παιχνίδια του Ευρωπαϊκού u16 και η γνώμη μου είναι η εξης

1) Το επίπεδο είναι πολύ υψηλό
2) Μεγάλα ταλέντα υπάρχουν και πολύ καλες ομάδες
3) Για την Ελλάδα , Διαμαντάκος και Παπαδιονυσίου μπορούν και παραπάνω ( θέλει δουλειά και τύχη )
Ο Λιάπης ο καλύτερος της Εθνικής , νομίζω δεν θα μπορέσει παραπάνω .
Μεγάλα ταλέντα οι δυο μικροί , ο Σταμάτης τρίτος σκόρερ της ομάδας βοηθάει στην άμυνα και στα ριμπάουντ , και ο Χαραλαμπόπουλος πρώτος ριμπάουντερ και δεύτερος στα κοψίματα ..
Για τους υπόλοιπους δεν θα πω τίποτε ( με λίγες καλές και πολλές κακές στιγμές ) ...

Καλύτερη και ποιο πλήρης ομάδα η Ισπανία ..
Απογοήτευση η Σερβία
Καλύτερη πεντάδα

1) Κουρίλ (Τσέχος)
2) Χεζόνια (Κροάτης )
3) Βεζένκοφ (Βούλγαρος )
4) Ρίστιτς (Σέρβος )
5) Ντιοπ ( Ισπανός , Σενεγαλέζος )

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο Α.Μαρτίν ο Ισπανός ( ένας τόσο μικροκαμωμένος παίκτης κάνει πραγματικά τόσο μεγάλα πράγματα - σίγουρα ο MVP του τουρνουά ).

Επείσης αναφέρω οτι η Σερβία των Ρίστιτς , Ρέμπιτς , Καπλάνοβιτς έμεινε εκτός οκτάδας και η Λιθουανία ( που κέρδισε και την Γαλλία ) παλεύει για την παραμονή της , καθως και οτι η Πολωνία κυρίως και η Βουλγαρία και το Μαυροβούνιο έχουν πολύ καλές ομάδες και κάποιες απο αυτές θα πέσουν κατηγορία ..

Στο ερώτημα αν η εθνική με άλλη σύνθεση θα μπορούσε να πάει καλύτερα , η γνώμη μου είναι πως ΟΧΙ... Έχω ενστάσεις για κάποιες επιλογές αλλά γενικά η σύνθεση ήταν η καλύτερη δυνατή . Η γεννιά των 96-97 είναι σαφώς καλύτερη και ελπίζουμε σε διάκριση του Χρόνου ...

Και μια προτροπή στην ομοσπονδία , αν διαβάζουν το forum ..
Ονομάζετε Γιώργος Τυρεκίδης , παίζει στην Άλμπα Βερολίνου , έχει Ελληνική υπηκοότητα είναι γεννημένος τον Νοέμβριο του 1996 και είναι 2.05 με πολύ καλές συστάσεις ( πολύ καλός ριμπάουντερ ) . Επειδή η γεννιά των 96άριδων είναι κοντή γεννιά θα μπορούσε να βοηθήσει πολύ .
Εχει ήδη κληθεί στην εθνική Γερμανίας αλλά νομίζω δεν έχει αγωνιστεί σε επίσημο παιχνίδι ..
KORLEONE
[
ComingUpRoses
QUOTE(KORLEONE @ Aug 15 2011, 14:19 ) *
Και μια προτροπή στην ομοσπονδία , αν διαβάζουν το forum ..
Ονομάζετε Γιώργος Τυρεκίδης , παίζει στην Άλμπα Βερολίνου , έχει Ελληνική υπηκοότητα είναι γεννημένος τον Νοέμβριο του 1996 και είναι 2.05 με πολύ καλές συστάσεις ( πολύ καλός ριμπάουντερ ) . Επειδή η γεννιά των 96άριδων είναι κοντή γεννιά θα μπορούσε να βοηθήσει πολύ .
Εχει ήδη κληθεί στην εθνική Γερμανίας αλλά νομίζω δεν έχει αγωνιστεί σε επίσημο παιχνίδι ..


Όχι ακριβώς smiley.gif ... Παιδί απο την Γερμανία να παίξει σε U16 ? Από που και ως που ? Που θα βρεί το μέσον!? tongue.gif
baskethood
Ο Κωστας Χαραλαμπιδης ειναι ο πρωτος που κοπηκε απο τον Ζουρο,αναμενομενο μπορω να πω.
http://www.sport-fm.gr/article/494206
lebanon
Εγώ νομίζω πως η Εθνική θα φτάσει αγκομαχώντας στους οκτώ και μετά ο Θεός και η ψυχή μας. Και το χέρι του Βασιλειάδη... αν τον πάρει ο Ζούρος. Καλά έκανε και έκοψε τον Χαραλαμπίδη γιατί στη φάση που είναι η ομάδα και με τις τόσες απουσίες, χρειαζόμαστε δώδεκα Ταλιμπάν. Εκτός της Ισπανίας όλες οι άλλες ομάδες τουλάχιστον κοντράρονται. Πάντως αν πέσουν στα προημιτελικά με καμιά Σλοβενία θα έχουν πρόβλημα γιατί η ομάδα πάει με αυτόματο πιλότο και ο Μάλκοβιτς είναι μεγάλη π...α.
topscorer
QUOTE (lebanon @ Aug 15 2011, 20:03 ) *
Εγώ νομίζω πως η Εθνική θα φτάσει αγκομαχώντας στους οκτώ και μετά ο Θεός και η ψυχή μας. Και το χέρι του Βασιλειάδη... αν τον πάρει ο Ζούρος. Καλά έκανε και έκοψε τον Χαραλαμπίδη γιατί στη φάση που είναι η ομάδα και με τις τόσες απουσίες, χρειαζόμαστε δώδεκα Ταλιμπάν. Εκτός της Ισπανίας όλες οι άλλες ομάδες τουλάχιστον κοντράρονται. Πάντως αν πέσουν στα προημιτελικά με καμιά Σλοβενία θα έχουν πρόβλημα γιατί η ομάδα πάει με αυτόματο πιλότο και ο Μάλκοβιτς είναι μεγάλη π...α.


πειτε με τρελο
αλλα εγω πιστευω οτι η εθνικη θα παει πολυ καλα στο ευρωμπασκετ ειμαστε πιο δεμενοι απο ποτε
και οσο περναει ο καιρος βρισκω ολο και περισσοτερα κοινα με την χρυση ομαδα του 2005
οσο για τους αντιπαλους μας εγω φοβαμαι ισπανια και γαλλια
ολους τους αλλους μπορουμε να τους παιξουμε στα ισια
george69
QUOTE (baskethood @ Aug 15 2011, 19:30 ) *
Ο Κωστας Χαραλαμπιδης ειναι ο πρωτος που κοπηκε απο τον Ζουρο,αναμενομενο μπορω να πω.
http://www.sport-fm.gr/article/494206



O επομενος ποιος θα ειναι ? Ο ΠΑΤ ??
Weekendman
QUOTE(joi @ Aug 14 2011, 23:18 ) *
Θέλουμε δουλειά. Πολύ δουλειά. Αν και έχουμε θετικά στοιχεία είναι καινούρια η ομάδα και λείπει πάρα πολύ μία ποιοτική μονάδα από τις θέσεις 1/2 . Τα είπε ο whoever από πάνω. Στην άμυνα δυστυχώς είμαστε αργοί όταν παίζουν δύο βαριά κορμιά μαζί και μας κάνει πλάκα από το 3ποντο ο Μπαρνιάνης.

Τα τρίποντα του Μπαρνιάνι στη συγκεγκριμένη περίπτωση ,ήταν αποτέλεσμα της ζώνης μας και όχι τόσο των βαριων κορμιών των ψηλών μας(Μπουρούσης,Κουφός) ,με το είδος της ζώνης που παιξαμε 2 μπροστά στην περιφέρεια, 3 στην ρακέτα ,για να έφταιγαν οι ψηλοί θα έπρεπε να τα έβαζε από τις γωνίες ο Μπαρνιάνι, ο Ιταλός όμως τα έβαζε από την κορυφή στην ίδια περίπου θέση, εκεί όπου οι δικοί μας περιφερειακοί καλύπταν όπως όφειλαν τον χώρο στην ζώνη.

Καλό είναι να δοκιμαστούν και αυτά τα σχήματα εφόσον σε περίπτωση που η περιφέρεια δεν τραβάει θα πρέπει να τροφοδοτούμε τους ψηλούς μας ,οπότε ας έχουμε για κάποιο χρονικό διάστημα ένα μις-ματς υπέρ μας με Μπουρούση τεσσάρι εναντίον ενός κατώτερου σωματικά και υψομετρικά αντιπάλου,εφόσον παράλληλα παίζουμε αμυντικά ζώνη(γιατί σε μαν του μαν να μαρκάρει ο Μπουρούσης π.χ τον Νοβίτσκι η τον Τελέτοβιτς θα φτιάξει το κέφι αλλά των αντιπάλων μας...) ,ώστε να βρούμε λίγο περισσότερους πόντους που δεν μας περισσέυουν ,και εφόσον ενδεχωμένως υπάρχει μις ματς εις βάρος μας στο τριαρι ,όπως είπε ο Ζούρος, να έχουμε περισσότερες πιθανότητες για εξασφάλιση αμυντικού ριμπάουντ...

Μόνο μην πάρει καμιά ιδέα από αυτά που είδε ο Μπουρούσης στην εμφάνιση του Μπαρνιανι και...παρεκτραπεί ,αν είχαμε τριάρι σαν τον Κιριλένκο η τον Κριάπα θα μπορούσε ο Μπουρού να έκανε και κανένα τρίποντο παραπάνω και να ελπίζει βάσιμα σε συλλογή ριμπάουντ από τους συμπαίκτες του ,αλλά δεν υπάρχει κάτι τέτοιο σε Έλληνα φόργουορντ…

QUOTE(george69 @ Aug 15 2011, 21:36 ) *
O επομενος ποιος θα ειναι ? Ο ΠΑΤ ??

Θα είναι έκπληξη να μην γίνει αυτο...

QUOTE(topscorer @ Aug 15 2011, 20:41 ) *
πειτε με τρελο
αλλα εγω πιστευω οτι η εθνικη θα παει πολυ καλα στο ευρωμπασκετ ειμαστε πιο δεμενοι απο ποτε
και οσο περναει ο καιρος βρισκω ολο και περισσοτερα κοινα με την χρυση ομαδα του 2005
οσο για τους αντιπαλους μας εγω φοβαμαι ισπανια και γαλλια
ολους τους αλλους μπορουμε να τους παιξουμε στα ισια


Υπεραισιόδοξος ,προς το παρόν η απόπειρα παγιδών στους αντιπάλους είναι το μόνο κοινό ,η τότε ομάδα ήταν σαφώς ισχυρότερη περιφερειακά,σε φόργουορντ και μόνο οτους σέντερ είμαστε σε καλύτερη μοίρα(4 επιλογές τώρα ,τότε ο ακμαίος Λάζαρος και 2ος σέντερ ο Ντικούδης)


το μοντέλο που ψάχνουμε για την ακρίβεια είναι Λιθουανία 2010(πολλές απουσίες και αυτοί,γκάρντ δεν φαινόταν επαρκή) μόνο που ψάχνουμε και δεν βρίσκουμε τον αντίστοιχο Κλέιζα...
benchwarmer
Είναι εντυπωσιακό πάντως πώς κάθε χρόνο προσαρμόζονται οι ομάδες του Ακρόπολις με την δυναμικότητα της Εθνικής μας..

Φέτος λοιπόν θα συμμετάσχουν η Ιταλία, η ....Βουλγαρία, και...... το Πανεπιστήμιο Brigham Young(!!!!!!) smiley.gif
baskethood
QUOTE (benchwarmer @ Aug 16 2011, 15:25 ) *
Είναι εντυπωσιακό πάντως πώς κάθε χρόνο προσαρμόζονται οι ομάδες του Ακρόπολις με την δυναμικότητα της Εθνικής μας..

Φέτος λοιπόν θα συμμετάσχουν η Ιταλία, η ....Βουλγαρία, και...... το Πανεπιστήμιο Brigham Young(!!!!!!) smiley.gif

Ειναι τραγικο,προβα τζενεραλε απεναντι σε κολλεγιοπαιδα. laugh.gif

ΥΓ.Κανονικα η Ιταλια πρεπει να παραιτηθει και να αποχωρησει.
sacarame
QUOTE(benchwarmer @ Aug 16 2011, 15:25 ) *
Είναι εντυπωσιακό πάντως πώς κάθε χρόνο προσαρμόζονται οι ομάδες του Ακρόπολις με την δυναμικότητα της Εθνικής μας..

Φέτος λοιπόν θα συμμετάσχουν η Ιταλία, η ....Βουλγαρία, και...... το Πανεπιστήμιο Brigham Young(!!!!!!) smiley.gif


Πόσο τραγικοί έχουμε γίνει πια..Δηλαδή δεν μπορούν να βρουν μια τρίτη εθνική να παιχτεί ένα σοβαρό παιχνίδι...

Και μετά θα έρθει ο Βασιλακόπουλος και θα βάλει και 15 ευρώ το εισιτήριο... shot.gif shot.gif
GK_23
QUOTE(benchwarmer @ Aug 16 2011, 15:25 ) *
Είναι εντυπωσιακό πάντως πώς κάθε χρόνο προσαρμόζονται οι ομάδες του Ακρόπολις με την δυναμικότητα της Εθνικής μας..

Φέτος λοιπόν θα συμμετάσχουν η Ιταλία, η ....Βουλγαρία, και...... το Πανεπιστήμιο Brigham Young(!!!!!!) smiley.gif

Θα γεμίσουμε Μορμόνους δηλαδή... smiley.gif
Καλά δε γινόταν να τους καλέσουμε πέρυσι να δούμε και τον Φριντέτ από κοντά;;; 68.gif

Κανονικά ήταν να συμμετάσχει το Μαυροβούνιο στο τουρνουά αλλά πριν λίγες μέρες απέσυρε τη συμμετοχή του...
PanosIlio
Χωρίς να θέλω να κάνω το δικηγόρο κανενός, και ειδικότερα της ΕΟΚ, μήπως οι λόγοι είναι και οικονομικοί? Ειδικά φέτος.

Που λεφτά για καλές ομάδες, θα θέλουν εγγυήσεις, ξενοδοχεία, μεταφορά κτλ κτλ.

Αν τα βάλετε κάτω είναι δυνατόν ποτέ η ΕΟΚ και να πλήρωνε κάτι παραπάνω και να ρίσκαρε άσχημες εμφανίσεις?

Ε δεν πάει tongue.gif

Από την άλλη δίνουμε την ευκαιρία σε μερικούς φοιτητές να θαυμάσουν την Ακρόπολη, να φάνε κανένα Greek Mousaka στο Μοναστηράκι κτλ κτλ, να κάνουν διακοπές δλδ. και να παίξουν και λίγο μπασκετάκι ενδιάμεσα...

baskethood
QUOTE (PanosIlio @ Aug 16 2011, 15:37 ) *
Από την άλλη δίνουμε την ευκαιρία σε μερικούς φοιτητές να θαυμάσουν την Ακρόπολη, να φάνε κανένα Greek Mousaka στο Μοναστηράκι κτλ κτλ, να κάνουν διακοπές δλδ. και να παίξουν και λίγο μπασκετάκι ενδιάμεσα...

Οι οποιοι φοιτητες θα πανε να φανε μουσακα και στην Πλατανια smile.gif

http://espn.go.com/mens-college-basketball...-five-game-tour
Τουλαχιστον αυτο ειχα διαβασει πριν τρεις μερες.
topscorer
το μονο ενδιαφερον στο φετινο ακροπολις θα ειναι το αν θα κερδισουμε την ιταλια
παντως δεν μπορεις να αντιμετωπιζεις την ιταλια των μπαρνιανι,μπελινελι,γκαλιναρι και να παιζεις ζωνη
τον αγωνα δεν τον ειδα αλλα μπορω να φανταστω τι εγινε
ποσο μαλλον με 2 σεντερ
ειδα στα highlights σε μια φαση τον βουγιουκα να τρεχει με τη μεγιστη του ταχυτητα (0.5 km/h) για να κοψει τον μπαρνιανι
που εριχνε τριποντο
απλα αστειο icon_drunk.gif
PanosIlio
WTF!!! Στην Πλατανιά τι ομάδες θα αντιμετωπίσουν???? huh.gif

QUOTE
The team will depart Monday for a 10-day trip that includes sightseeing. The NCAA allows teams to make a foreign tour once every four years.


Βρε για τουρισμό έρχονται τα καμάρια, τι μπάσκετ και μλκίες tongue.gif, επίσης πολύ αυστηροί εκεί στο NCAA tongue.gif
ViC
QUOTE(lebanon @ Aug 15 2011, 20:03 ) *
Εγώ νομίζω πως η Εθνική θα φτάσει αγκομαχώντας στους οκτώ και μετά ο Θεός και η ψυχή μας. Και το χέρι του Βασιλειάδη... αν τον πάρει ο Ζούρος. Καλά έκανε και έκοψε τον Χαραλαμπίδη γιατί στη φάση που είναι η ομάδα και με τις τόσες απουσίες, χρειαζόμαστε δώδεκα Ταλιμπάν. Εκτός της Ισπανίας όλες οι άλλες ομάδες τουλάχιστον κοντράρονται. Πάντως αν πέσουν στα προημιτελικά με καμιά Σλοβενία θα έχουν πρόβλημα γιατί η ομάδα πάει με αυτόματο πιλότο και ο Μάλκοβιτς είναι μεγάλη π...α.

Δε γίνεται να πέσουμε με Σλοβενία στα προημιτελικά, γιατί η Σλοβενία θα είναι μαζί μας στο γκρουπ της δεύτερης φάσης. Σε γενικές γραμμές η οκτάδα θα είναι: από τον ένα γκρουπ Ισπανία, Λιθουανία, Γαλλία και Σερβία (αν δε γίνει κάποια έκπληξη) και από το άλλο γκρουπ Ρωσία, Σλοβενία, Κροατία και Ελλάδα (και πάλι εκπλήξεως απούσης). Οπότε παίζουμε με έναν από τους Ισπανία, Λιθουανία, Γαλλία, Σερβία. Στο ίδιο γκρουπ τώρα μ' αυτούς θα βρεθούν και δύο από τις Τουρκία, Γερμανία, Ιταλία. Οπότε είμαστε αρκετά τυχεροί γιατί στην οκτάδα μπορούμε να προκριθούμε κερδίζοντας όλα τα λιμά. Δηλαδή, Μαυροβούνιο, Σκόπια, Βοσνία, ένα άλλο λιμό που θα βγει από τα προκριματικά (Φιλανδία, Ουγγαρία, Πορτογαλία) και την Ουκρανία που (λογικά) θα πάρει την τρίτη θέση στον 4ο όμιλο της πρώτης φάσης μετά τις Ρωσία, Σλοβενία (οι άλλες ομάδες είναι Βέλγιο, Γεωργία, Βουλγαρία)
Από εκεί και πέρα ο θεός να βάλει το χέρι του!
Ρεαλιστικός στόχος είναι να μπούμε στην 6άδα για να συμμετέχουμε του χρόνου σε προολυμπιακό τουρνουά (που θα γίνει στην Αθήνα με δάκτυλο Βασιλακόπουλου και θα περάσουμε στους ολυμπιακούς). Αλλά για να γίνει αυτό, πρέπει να κερδίσουμε στο ματς μετά τον αποκλεισμό μας από την τετράδα. Δηλαδή πρέπει να κερδίσουμε τουλάχιστον μια σοβαρή ομάδα. Αυτά, ελπίζω να μη σας μπέρδεψα πολύ...

Στο μεταξύ αυτό με το πανεπιστήμιο των Μορμόνων, την Πλατανιά και τον εκπαιδευτικό τουρισμό μεταξύ τυριού, αχλαδιού και Ακρόπολις είναι το νέο ανέκδοτο. Πεθαίνω για να δω τα κολλεγιόπαιδα να διαμαρτύρονται στους διαιτητές του Ακρόπολις για τη σφαγή που έτσι κι αλλιώς θα υποστούν...
lebanon
QUOTE(ViC @ Aug 16 2011, 23:46 ) *
Δε γίνεται να πέσουμε με Σλοβενία στα προημιτελικά, γιατί η Σλοβενία θα είναι μαζί μας στο γκρουπ της δεύτερης φάσης. Σε γενικές γραμμές η οκτάδα θα είναι: από τον ένα γκρουπ Ισπανία, Λιθουανία, Γαλλία και Σερβία (αν δε γίνει κάποια έκπληξη) και από το άλλο γκρουπ Ρωσία, Σλοβενία, Κροατία και Ελλάδα (και πάλι εκπλήξεως απούσης). Οπότε παίζουμε με έναν από τους Ισπανία, Λιθουανία, Γαλλία, Σερβία. Στο ίδιο γκρουπ τώρα μ' αυτούς θα βρεθούν και δύο από τις Τουρκία, Γερμανία, Ιταλία. Οπότε είμαστε αρκετά τυχεροί γιατί στην οκτάδα μπορούμε να προκριθούμε κερδίζοντας όλα τα λιμά. Δηλαδή, Μαυροβούνιο, Σκόπια, Βοσνία, ένα άλλο λιμό που θα βγει από τα προκριματικά (Φιλανδία, Ουγγαρία, Πορτογαλία) και την Ουκρανία που (λογικά) θα πάρει την τρίτη θέση στον 4ο όμιλο της πρώτης φάσης μετά τις Ρωσία, Σλοβενία (οι άλλες ομάδες είναι Βέλγιο, Γεωργία, Βουλγαρία)
Από εκεί και πέρα ο θεός να βάλει το χέρι του!
Ρεαλιστικός στόχος είναι να μπούμε στην 6άδα για να συμμετέχουμε του χρόνου σε προολυμπιακό τουρνουά (που θα γίνει στην Αθήνα με δάκτυλο Βασιλακόπουλου και θα περάσουμε στους ολυμπιακούς). Αλλά για να γίνει αυτό, πρέπει να κερδίσουμε στο ματς μετά τον αποκλεισμό μας από την τετράδα. Δηλαδή πρέπει να κερδίσουμε τουλάχιστον μια σοβαρή ομάδα. Αυτά, ελπίζω να μη σας μπέρδεψα πολύ...

Στο μεταξύ αυτό με το πανεπιστήμιο των Μορμόνων, την Πλατανιά και τον εκπαιδευτικό τουρισμό μεταξύ τυριού, αχλαδιού και Ακρόπολις είναι το νέο ανέκδοτο. Πεθαίνω για να δω τα κολλεγιόπαιδα να διαμαρτύρονται στους διαιτητές του Ακρόπολις για τη σφαγή που έτσι κι αλλιώς θα υποστούν...


Ρε παιδιά, εννοώ να πέσει η Ισπανία πάνω στη Σλοβενία...
Αυτοί παίζουν με αυτόματο πιλότο. Ο Σκαριόλο είναι υπερτιμημένος, το ξέρει ακόμα και ο ίδιος αλλά με τους παίχτες που κατεβάζει η Ισπανία μάλλον θα του κάτσει το χρυσό.
Εμείς χωρίς καλό κοουτσάρισμα απ' τον πάγκο θα βραχυκυκλώσουμε.
zorba
Από το τουρνουά του Ρίμινι είδα την 4η περίοδο με τη Βοσνία και το παιχνίδι με την Ιταλία και η εθνική παρουσιάστηκε με δύο διαφορετικά πρόσωπα. Με τη Βοσνία έτρωγε σίδερα στην άμυνα με συνεχείς βοήθειες που δεν επέτρεπαν ελεύθερα σουτ. Με την Ιταλία ο Μπαρνιάνι έκανε πάρτι και δεν ήταν θέμα μέρας καθώς τα περισσότερα σουτ ήταν ελεύθερα, ο δε Γκαλινάρι δεν είχε αντίπαλο στο 1-1 (μόνον ο Φώτσης ίσως μπορεί να τον μαρκάρει).
Αλλά αυτό που με ανησύχησε ιδιαίτερα ήταν οι πόντοι του Χάκετ και γενικότερα η απόδοση των περιφερειακών της Ιταλίας που με τη Βοσνία ήταν τραγικοί...
Αυτό οφείλεται κατά πρώτον λόγο στην έλλειψη ποιότητας στους κοντούς μας (να φανταστείτε ότι ο Γκόντιτς έμοιαζε Ντράζεν εναντίον της Ιταλίας) και δεύτερον στην απουσία του Μπελινέλι (με τα τούβλα του η Ιταλία δεν θα νικούσε) που έδεσε την ομάδα και μοιράστηκαν καλύτερα οι προσπάθειες στην επίθεση...
Θεωρώ ως εκ τούτου απαραίτητη την άμεση ένταξη του Νικ στην ομάδα και την εφαρμογή συνεχούς ροτέισον με τους παίκτες που είναι στο παρκέ να μην αφήνουν ανάσες στους αντιπάλους, καθώς η έλλειψη ταλέντου μπορεί να καλυφτεί μόνον με τρέξιμο και πρέσινγκ.

ΥΓ: Ομολογώ πως περίμενα να δω περισσότερο Πατ και Μαυροειδή αλλά μάλλον ο Ζούρος τους πήρε για τις προπονήσεις...
ViC
Ok sorry, τώρα κατάλαβα ότι εννοούσες την Ισπανία. Πάντως είναι πραγματικά αδύνατο να αποτύχουν φέτος. Έχουν υπερομάδα, τι να λέμε... με Καλντερόν, Ναβάρο, Γιουλ, Ρούμπιο κι έναν ακόμα στα γκαρντ, με Σαν Εμετάριο, Ρούντι στο 3 και αδερφούς Γκασόλ, Ιμπάκα, Ρέγες κι άλλον έναν ψηλό, πως θα τους παίξει οποιοσδήποτε;;
Εδώ εμάς μας κέρδιζαν με Καμπέθας, Μπέρνι Ροντρίγκεζ, Αλεξ Μούμπρου και Κάρλος Χιμένεθ. Τώρα είναι πιο πλήρεις από ποτέ...
Θεωρώ το Σκαριόλο καλό προπονητή και πολύ καλύτερο διαχειριστή. Και η αλήθεια είναι ότι το μόνο που θέλει αυτή η Ισπανία είναι διαχείριση.

Όσο για μας, για να διακριθούμε πρέπει να κάνουμε τέλεια τα πάντα (τουλάχιστον όσα από αυτά μπορούμε). Αλλιώς δεν έχουμε τύχη. Μακάρι στο ματς 5-8 να μας πέσει η Σλοβενία. Αλεπού ο Μπόζα δε λέω, αλλά θα μας ταιριάζει περισσότερο σαν αντίπαλος, από καμιά Λιθουανία, καμιά Σερβία, καμιά Κροατία, καμιά Γαλλία ή Ρωσία.

ΥΓ: ο Πατ ίσως να μην παίζει καν στις προπονήσεις! Μάλλον τον πήρε μήπως θυμηθεί κανένας άλλος ότι έχει τίποτα δουλειές φέτος το Σεπτέμβρη και τον αφήσει και τρίτος ψηλός στα κρύα του λουτρού.
baskethood
http://www.sport-fm.gr/article/494472

Ευχαριστα νεα,ο Καλαθης ειναι πολυ σημαντικος για την εθνικη σε αμυνα και επιθεση.Αν στο τουρνουα ειναι σε καλη κατασταση τοτε μπορουμε βασιμα να ελπιζουμε σε κατι καλυτερο.
pete7
http://www.sport-fm.gr/article/494598
morrison
QUOTE(ViC @ Aug 16 2011, 23:46 ) *
Στο μεταξύ αυτό με το πανεπιστήμιο των Μορμόνων, την Πλατανιά και τον εκπαιδευτικό τουρισμό μεταξύ τυριού, αχλαδιού και Ακρόπολις είναι το νέο ανέκδοτο. Πεθαίνω για να δω τα κολλεγιόπαιδα να διαμαρτύρονται στους διαιτητές του Ακρόπολις για τη σφαγή που έτσι κι αλλιώς θα υποστούν...


H τελευταια φορα που πρεπει να εφεραν κολεγιοπαιδα στο Ακροπολις ηταν πριν το Ευρωμπασκετ της Γερμανιας το 1993.
Το ματς εγινε στο ΣΕΦ και αν θυμαμαι καλα διακοπηκε γιατι οι Αμερικανοι αρχισαν να κουτουλανε αδιακριτως εκνευρισμενοι απο την εις βαρος τους διαφορα και την διαιτησια.Ο Σιγαλας με τον Φανη πρωτοστατησαν απο την δικη μας πλευρα και ορθωσαν αναστημα. tongue.gif
Air Kef
Νομιζω ειχαν ερθει και το 95.

Γιέαπ..

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE%BF%...%BB%CE%B9%CF%82 tongue.gif
morrison
QUOTE(Air Kef @ Aug 18 2011, 14:32 ) *
Νομιζω ειχαν ερθει και το 95.

Γιέαπ..

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE%BF%...%BB%CE%B9%CF%82 tongue.gif


Στην πρεμιερα του ΟΑΚΑ δηλαδη.Εν τω μεταξυ και το 1998 εφεραν καποιους NCAA All Stars λεει το λινκ.
Παντως η μανουρα του 1993 ηταν πολυ δυνατη για οποιον τη θυμαται... smile.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(morrison @ Aug 18 2011, 14:37 ) *
Στην πρεμιερα του ΟΑΚΑ δηλαδη.Εν τω μεταξυ και το 1998 εφεραν καποιους NCAA All Stars λεει το λινκ.
Παντως η μανουρα του 1993 ηταν πολυ δυνατη για οποιον τη θυμαται... smile.gif


Κατι μου θυμιζει αυτη η ιστορια τωρα που το λες. Ειχε διακοπει και τοτε το παιχνιδι, οπως...ξερεις ποτε?
morrison
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 19 2011, 00:57 ) *
Κατι μου θυμιζει αυτη η ιστορια τωρα που το λες. Ειχε διακοπει και τοτε το παιχνιδι, οπως...ξερεις ποτε?


Οπως και περσι θες να πεις φανταζομαι...
Το εγραψα και πριν οτι διακοπηκε το παιχνιδι του 1993 με Φανη κ Σιγαλα σε ρολους Big Show-Mark Henry. tongue.gif
topscorer
το σημερινο ματς με την τουρκια θα το δειξει καποιο καναλι???
η εστω εχουμε καποιο link?????
ευχαριστω
hagi
Θα το δείξει το conn- x tv όπως και τα υπόλοιπα.. Τώρα link δεν έψαξα ..
comrade
http://www.sportlemon.tv/v-2/8/112/v-291393.html

Δυστυχως ειναι απο justin.tv και δεν ξερω αν θα παιξει.
Ελπιζω να βρεθει και κανα αλλο

Edit: http://www.myp2p.eu/competition.php?compet...ine=basketball.
comrade
Δειτε και δω, παιζει..

http://resjetoinbo.blogspot.com/
joi
Kαλά πάει. Αν και η Τουρκία δεν μου φαίνεται και πολύ αξιόπιστη ομάδα.
Η άμυνα τους είναι για τα πανηγύρια.

Η ομάδα ανεβαίνει επίπεδο με τον Καλάθη στον άσσο.
Ο Ζήσης κατάλαβε σε ποιο ακριβώς γήπεδο παίζουμε? Γιατί μάλλον αλλού είναι.
Μ'αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος παιχνιδιού του Καιμακόγλου.
Ο Μπράμος στο 2 καλούτσικος.
Ο Βασιλειάδης μια χαρά.
Μπουρούση, κόψε τα τρίποντα (κλασικούρα αυτο).
Με τα ριμοπάουντ τι γίνεται?
Βουγιούκα φύγε.

Αυτά.
Weekendman
Αφήσαμε τα βαριά σχήματα στους ψηλούς ,επανήλθε ο Νικολας ο Καλάθης φερνόντας λίγο μεγαλύτερη ισορροπία μεταξύ περιφέρειας και υπολοίπων θέσεων ,διατηρήσαμε και το χαρτί της ζώνης(με πιο ευέλικτο σχήμα σαν αλλαγή)και όλα παραπάνω από μια χαρά…

Τώρα αν οι Τούρκοι πάνε χάλια στα φιλικά για γούρι όπως έκαναν και πριν το Μουντομπάσκετ η απλά δεν φανερώνουν όλα τα σχέδια τους αμυντικά είναι άλλο θέμα...

Μακάρι τα φόργουορντ που ηταν το μεγαλύτερο ερωτηματικό πριν την προετοιμασία(οι περισσότεροι τουλάχιστον) να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό(Παπανικόλαου,Βασιλειάδης,Μπράμος ) ,ακόμα και ας μην πολυπατάνε στην ρακέτα ,τότε θα έχουμε κάθε λόγο να είμαστε αισιόδοξοι
Manu7
Εξαιρετικό ημίχρονο για την εθνική μας τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά.

Καλή αξιοποίηση των ψηλών μας αλλά θα έλεγα ότι απειλουμε με κάθε τρόπο εκτός από σουτ μέσης απόστασης.

Ο Καλάθης επανέρχεται και είναι αρκετά καλός οργανωτικά,απλά δεν έχει τη σιγουριά και την άνεση που θα είχε υπό κανονικές
συνθήκες.Σλούκάς και Ξανθόπουλος καλοί οργανωτικά(κυρίως ο 2ρος) επίσης αλλά γενικά από τη θέση 1 δεν απειλούμε επιθετικά μιας και μας λείπει και το ταλέντο.

Στην άμυνα είμαστε γενικότερα δυνατοί με Φώτση να έχει 2 τάπες ενώ με εξέπληξε ιδιαίτερα η αμυντική προσπάθεια του Μπράμος
ο οποίος μπήκε χωρίς να έχει πάρει σουτ αλλά παίζει αρκετά λόγω της άμυνας του σήμερα χωρίς να κολλάει η επίθεση όταν περνάει
η μπάλα από τα χέρια του.Με το που μπήκε ο Βασιλειάδης άρχισε να πυροβολεί από τα 6,25 και το καλό είναι ότι τα σουτ τα πήρε μέσα από σύστημα.Καλός και ο Παπανικολάου και στις 2 μεριές του παρκέ.

Οι Τούρκοι από την άλλη φαίνονται πολύ επηρεασμένοι από τους τραυματισμούς που είχαν τελευταία και γενικά φαίνονται πολύ μέτρια ομάδα.Και ειδικά στην άμυνα που περίμενα να παραμείνουν δυνατοί.
antpet
Πολυ καλη μεχρις στιγμη η Εθνικη.
Αυτος ο Ασικ ποτε εμαθε να ριχνει βολες?
Razorblade Fish
Γκοοολ..Μετα απο 4 λεπτα ταλαιπωριας στο δευτερο ημιχρονο σκοραρει ο Ζησης με ωραιο γυριστο σουτ απο το υψος του πεναλτι(βολη)...
ViC
σκορ 3ου δεκαλέπτου 12-11 smiley.gif
joi
QUOTE(Razorblade Fish @ Aug 19 2011, 18:47 ) *
Γκοοολ..Μετα απο 4 λεπτα ταλαιπωριας στο δευτερο ημιχρονο σκοραρει ο Ζησης με ωραιο γυριστο σουτ απο το υψος του πεναλτι(βολη)...


Αν και του την είπα πριν έκανε καλό δεκάλεπτο ο Ζήσης.
Ωραία η πάσα στον αιφνιδιασμό ανάμεσα από τα πόδια του Τούρκογλου (?, νομίζω).
Από την άλλη το planking στον αιφνιδιασμό ήταν επίσης εντυπωσιακό.
Razorblade Fish
QUOTE(joi @ Aug 19 2011, 19:59 ) *
Αν και του την είπα πριν έκανε καλό δεκάλεπτο ο Ζήσης.
Ωραία η πάσα στον αιφνιδιασμό ανάμεσα από τα πόδια του Τούρκογλου (?, νομίζω).
Από την άλλη το planking στον αιφνιδιασμό ήταν επίσης εντυπωσιακό.

Φιλε ετσι ειναι ο Ζησης,πρεπει να τον ριχνεις στο φιλοτιμο!Μην ξεχασεις να το κανεις και στα επισημα. smiley.gifΠαντως η Τουρκια ειναι απελπιστικα κακη.Μου αρεσει οπως παιζει ο Βασιλειαδης,πολυ παθος και ενεργεια σε αμυνα και επιθεση.
comrade
Εγω παλι δεν μπορω να χονεψω οτι μαλλον θα αφησει εξω μαντζαρη και μαυροειδη για χαρη των βουγιουκα-ξανθοπουλου
Razorblade Fish
QUOTE(comrade @ Aug 19 2011, 20:10 ) *
Εγω παλι δεν μπορω να χονεψω οτι μαλλον θα αφησει εξω μαντζαρη και μαυροειδη για χαρη των βουγιουκα-ξανθοπουλου

Ειναι κατι που μαλλον δεν θα το αποφυγουμε...Δυστυχως καθε προπονητης εχει τα κολληματα του.Το Μαντζαρης-Ξανθοπουλος με ενοχλει μονο οσο εχει να κανει με τις εμπειριες που δεν θα παρει ο μικρος,αλλιως δεν το θεωρω και τοσο τραγικο...Απο την αλλη βλεποντας το Μαυροειδη να παλευει σα σκυλος σε καθε φαση και φερνοντας στο νου την εικονα του μονιμως αποχαυνωμενου,αυτη η επιλογη με ενοχλει πολυ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.