Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
Quincy
Το ότι χασαμε από καλύτερες ομάδες είναι αποτυχία του προπονητή; Εκτός αν δεν θεωρείς την Ισπανία και την Σερβία καλύτερες ομάδες. Η γνώμη μου είναι ότι κλασσικά υπερεκτιμήσαμε το ροστερ μας, ή υποτιμήσαμε των αντιπάλων.

Δεν είμαι κανένας φαν του Κατσικαρη, αλλά θεωρώ αρκετή από την κριτική που δέχεται άδικη σε σχέση με το υλικό που διαχειρίζεται και τις απαιτήσεις των φιλάθλων.
D-Wade
QUOTE(pk13 @ Jun 7 2016, 15:48 ) *
Εχετε δικιο σε πιθανη αποτυχια δεν φταιει ο Κατσικαρης...
Δυο χρονια τωρα δεν φταιει?Δηλαδη το οτι εφτασε στους 8 του Ευρωμπασκετ και περασε και τους ομιλους στο Μουντομπασκετ κρινεται ως επιτυχημενη πορεια?Αν ειναι ετσι παω πασο...

Ποια είναι όμως η πιθανή αποτυχία? Η Ιταλία είναι καλύτερη από εμας. Πως είναι αποτυχία αν μας κερδίσει μια καλύτερη ομάδα?

Στα 2 προηγούμενα τουρνουά κανένας δε λέει ότι είχαμε επιτυχημένη πορεία αλλά η αλήθεια είναι ότι αποκλειστήκαμε από τις καλύτερες ομάδες των τουρνουά αυτών(η team usa είναι εκτός συναγωνισμού)

Και εγώ προσωπικά δε λέω ότι δε φταίει ή δε θα φταίει ο Κατσικάρης . . . Λέω ότι έχει προαποφασιστεί από τώρα,αρχές Ιουνίου, ότι θα φταίει κυρίως λόγω οπαδικών γυαλιών ή άλλων συμφερόντων. Έχει προαποφασιστεί ότι ο αποκλεισμός από την Ιταλία θα είναι αποτυχία. Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. . . .Πως να το κάνουμε
pk13
QUOTE(D-Wade @ Jun 7 2016, 13:03 ) *
Ποια είναι όμως η πιθανή αποτυχία? Η Ιταλία είναι καλύτερη από εμας. Πως είναι αποτυχία αν μας κερδίσει μια καλύτερη ομάδα?

Στα 2 προηγούμενα τουρνουά κανένας δε λέει ότι είχαμε επιτυχημένη πορεία αλλά η αλήθεια είναι ότι αποκλειστήκαμε από τις καλύτερες ομάδες των τουρνουά αυτών(η team usa είναι εκτός συναγωνισμού)

Και εγώ προσωπικά δε λέω ότι δε φταίει ή δε θα φταίει ο Κατσικάρης . . . Λέω ότι έχει προαποφασιστεί από τώρα,αρχές Ιουνίου, ότι θα φταίει κυρίως λόγω οπαδικών γυαλιών ή άλλων συμφερόντων. Έχει προαποφασιστεί ότι ο αποκλεισμός από την Ιταλία θα είναι αποτυχία. Ε ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. . . .Πως να το κάνουμε


Η ηττα απο την Ιταλια οχι δεν θα ειναι αποτυχια ουτε για μενα...Ομως αν δεν καταφερει να φτασει ως εκει τοτε θα υπαρχει θεμα......
Εγω προσωπικα χωρις να το βλεπω οπαδικα το θεμα θεωρω τον Κατσικαρη μετριο ως προπονητη που για καποιον περιεργο λογο πολλοι δημοσιογραφοι και λοιποι τον εχουν βαφτησει μεγαλο προπονητη...Η ομαδα που εχει αναλαβει τα δυο τελευταια χρονια δεν τα εχει παει καθολου καλα αναλογικα με το ταλεντο των παικτων που την αποτελουσαν...
Φετος εγω δεν θα του χρεωσω ευθυνες γιατι το ροστερ του ειναι κουτσουρεμενο....
ssoulliss
QUOTE (Quincy @ Jun 7 2016, 14:51 ) *
Με αυτό το ρόστερ τι ταβάνι θα βάζατε στην Εθνική; Για να ξέρουμε και τι θα θεωρηθεί "αποτυχία" και που θα την αποδόσουμε.


Νομίζω πως από την στιγμή που δεν πήγαμε στον όμιλο των Φιλιππινών, το έργο της εθνικής μας θα ήταν δύσκολο.

Το αυτονόητο είναι (είτε με Γιάννη, είτε χωρίς) να κερδίσουμε το Μεξικό(ίδια ομάδα τα τελευταία 4 χρόνια) και το Ιράν(ομάδα αρκετά αποδυναμωμένη λόγω ανανέωσης).

Στον ημιτελικό με όποιον και να αγωνιστούμε νομίζω πως θα είμαστε το αουτσάιντερ. Αν η εικόνα μας στο γήπεδο είναι ανταγωνιστική πιστεύω πως θα είμαστε ικανοποιημένοι. Στην τελική φέτος η γεννιά του '89-90 ωφείλει να περπατήσει χωρίς τους παλιούς(μόνο Μπουρούσης/Περπέρογλου). Όπως έκαναν οι προηγούμενοι.

Αποτυχία λοιπόν θα είναι να μην είμαστε ανταγωνιστικοί, που δεν το πιστέυω, ή να κάνουμε 2 ήττες στον όμιλο.

Υ.Γ. Ο Κατσικάρης σαν recruiter μου αρέσει πολύ. Σαν φιλοσοφία στο μπάσκετ ακόμη περίσσότερο. Εκεί που με χαλάει είναι στο κοουτσάρισμα. smile.gif
Runt
Εγω πιστευω οτι ενω οι ομαδες του παιζουν ομορφο μπασκετ, που πολλες φορες συνοδευεται απο αποτελεσμα, ο Φωτης δεν εχει νομιζω στοφα μεγαλου κόουτς. Στα δυσκολα τα ψιλοχανει, ενω δεν εχει επισης ικανοτητα (ο δρακος την ειχε πχ.) να "κερδιζει" παικτες. Ο Παπανικολαου στον οποιο περσι δεν εδωσε τον χρονο που ο παικτης χρειαζοταν ουτε με τις ομαδες του ομιλου, ειναι ενα καλο παραδειγμα. Ταυτοχρονως δεν πηρε τιποτα απο τον Περπερογλου. Πως να το πω δεν κανει για στρατηγος ο Κατσικαρης. Μεγα στρατηγικο λαθος να αφησει εξω 2αρι σαν τον Παππα τη στιγμη που δεν του εχει απομεινει κανενα. Τιποτα, ενα τηλ τον παιρνεις τον αχαιρευτο, να εισαι και καλυμμενος απο εμας, τον κοσμο, που βγαινουμε και κραζουμε. Ο Πεδουλακης το εκανε. Παλι καλα δηλαδη που δεν σταματησε κι ο Ντορσει φετος. Και μια που αναφερα τον μικρο, νομιζω οτι ο Λαρεντζακης -καλο πρωταθλημα- ειχε προταιρεοτητα.
benchwarmer
Αν προκριθούμε θα είναι μεγάλη επιτυχία. Αν χάσουμε από την Ιταλία θα είναι το αναμενόμενο. Αν χάσουμε από κάποιον άλλον θα είναι αποτυχία.

Σε επίπεδο τριετίας σαφώς και δεν θα είμαστε επιτυχημένοι βέβαια. Ευθύνεται και ο προπονητής για αυτό για 1-2 κακά κοουτσαρίσματα, αλλά κυρίως ευθύνεται το ότι έχει χαθεί το κλίμα που υπήρχε στην εθνική κάποτε. Μη επιτυχημένοι εξάλλου είμαστε τα τελευταία 6 χρόνια, όχι μόνο τώρα.
D-Wade
QUOTE(pk13 @ Jun 7 2016, 16:16 ) *
Η ηττα απο την Ιταλια οχι δεν θα ειναι αποτυχια ουτε για μενα...Ομως αν δεν καταφερει να φτασει ως εκει τοτε θα υπαρχει θεμα......
Εγω προσωπικα χωρις να το βλεπω οπαδικα το θεμα θεωρω τον Κατσικαρη μετριο ως προπονητη που για καποιον περιεργο λογο πολλοι δημοσιογραφοι και λοιποι τον εχουν βαφτησει μεγαλο προπονητη...Η ομαδα που εχει αναλαβει τα δυο τελευταια χρονια δεν τα εχει παει καθολου καλα αναλογικα με το ταλεντο των παικτων που την αποτελουσαν...
Φετος εγω δεν θα του χρεωσω ευθυνες γιατι το ροστερ του ειναι κουτσουρεμενο....


Τι να σου πω. Οκ η 16δα στον κόσμο και η 8δα στην Ευρώπη δεν είναι επιτυχίες αλλά χάνεις από τη Σερβία που τερματίζει 2η στον κόσμο και χάνεις από την Ισπανία που παίρνει το χρυσό. Αυτές τις ήττες δεν τις βλέπω αποτυχία εγώ. Αποτυχημένο τουρνουά έκανε ο Ζούρος με τη Νιγηρία.

ssoulliss
QUOTE (Runt @ Jun 7 2016, 16:23 ) *
Στα δυσκολα τα ψιλοχανει, ενω δεν εχει επισης ικανοτητα (ο δρακος την ειχε πχ.) να "κερδιζει" παικτες. Ο Παπανικολαου στον οποιο περσι δεν εδωσε τον χρονο που ο παικτης χρειαζοταν ουτε με τις ομαδες του ομιλου, ειναι ενα καλο παραδειγμα. Ταυτοχρονως δεν πηρε τιποτα απο τον Περπερογλου. Πως να το πω δεν κανει για στρατηγος ο Κατσικαρης. Μεγα στρατηγικο λαθος να αφησει εξω 2αρι σαν τον Παππα τη στιγμη που δεν του εχει απομεινει κανενα. Τιποτα, ενα τηλ τον παιρνεις τον αχαιρευτο, να εισαι και καλυμμενος απο εμας, τον κοσμο, που βγαινουμε και κραζουμε. Ο Πεδουλακης το εκανε. Παλι καλα δηλαδη που δεν σταματησε κι ο Ντορσει φετος. Και μια που αναφερα τον μικρο, νομιζω οτι ο Λαρεντζακης -καλο πρωταθλημα- ειχε προταιρεοτητα.


Για το πρώτο που γράφεις κάνεις λάθος. Αρκεί να παρακολουθήσεις τις δηλώσεις των παικτών μετά τα τουρνουά(Καλάθης, Γιάννης, Ζήσης). Ο Παπανικολάου πήρε ευκαιρίες σε όλα τα φιλικά πέρυσι σαν βασικός και το παιδί ήταν σε μαύρο χάλι.

Σε μια εθνική συνήθως παίζουν 7-8 παίκτες. Άντε 9 στην καλύτερη των περιπτώσεων. Τόσοι παίζουν και στην Ισπανία και στην Λιθουανία και στην Γαλλία. Μόνο η ΗΠΑ αποτελεί εξαίρεση.


KingCrimson
πέρα από το τι έγινε τα προηγούμενα χρόνια, οι επιλογές που έκανε φέτος θα μπορούσαν να ναι και καλύτερες πάντως
Να μη φορτώσει την προεπιλογή με τόσα 3άρια (μέσα στα οποία θα μπορούσε να χε πάρει Μπράμο, αντί των Χαραλαμπόπουλο, Θανασοκούμπο..), στο 5 αντί Καββαδά τον Παπαγιάννη.. και με ένα λιγότερο 3 αρι να μπορούσε να πάρει κάποιον από Φώτση ή Καϊμακογλου....

Runt
QUOTE (ssoulliss @ Jun 7 2016, 16:35 ) *
Για το πρώτο που γράφεις κάνεις λάθος. Αρκεί να παρακολουθήσεις τις δηλώσεις των παικτών μετά τα τουρνουά(Καλάθης, Γιάννης, Ζήσης). Ο Παπανικολάου πήρε ευκαιρίες σε όλα τα φιλικά πέρυσι σαν βασικός και το παιδί ήταν σε μαύρο χάλι.

Σε μια εθνική συνήθως παίζουν 7-8 παίκτες. Άντε 9 στην καλύτερη των περιπτώσεων. Τόσοι παίζουν και στην Ισπανία και στην Λιθουανία και στην Γαλλία. Μόνο η ΗΠΑ αποτελεί εξαίρεση.


Αν το λενε οι ιδιοι οι παικτες παω πασο, παντως ο Ζησης ειναι στρατιωτης ,λογω χαρακτηρα, οποιοσδηποτε κι αν ειναι ο προπονητης, ενω Γιαννης και Νικ ζουν για το μπασκετ που παιζει ο Κατσικαρης.
Εχεις δικιο για παπ, αλλα θα μπορουσε να του δωσει καποιο χρονο στα πρωτα παιχνιδια. Στα τελευταια και κρισιμα παιχιδια ασφαλως περιοριζεις το ροστερ σου. Μεχρι τοτε δωσε λιγο χρονο και σε αυτους που εχεις για ρεζερβα. Μηπως και.
agis
Για μένα το μεγάλο ατού του προπονητή είναι το μπάσκετ που παίζουμε. Εγώ ακόμα βλέπω παιχνίδια από πέρυσι και προπερσι και τα χαίρομαι. Ειδικά πέρυσι σε κάποια δεκάλεπτα χανόταν η μπάλα. Ίσως λίγο αμυντικά να είμασταν λίγο αργοί στις περιστροφές και τρώγαμε τσάμπα καλαθιά από την περιφέρεια αλλά σε γενικές γραμμές απολάμβανες να βλέπεις παιχνίδι. Σίγουρα ο Γιάννης έχει παίξει ρόλο σε αυτό αλλά η φιλοσοφία του προπονητή φαίνεται στο παρκέ.

Υποστηρίζω σθεναρά Κατσικαρη και Ελλάδα. Πάμε να το παλέψουμε και ότι βγει.
benchwarmer
QUOTE(KingCrimson @ Jun 7 2016, 17:14 ) *
πέρα από το τι έγινε τα προηγούμενα χρόνια, οι επιλογές που έκανε φέτος θα μπορούσαν να ναι και καλύτερες πάντως
Να μη φορτώσει την προεπιλογή με τόσα 3άρια (μέσα στα οποία θα μπορούσε να χε πάρει Μπράμο, αντί των Χαραλαμπόπουλο, Θανασοκούμπο..), στο 5 αντί Καββαδά τον Παπαγιάννη.. και με ένα λιγότερο 3 αρι να μπορούσε να πάρει κάποιον από Φώτση ή Καϊμακογλου....


Ο Καϊμακόγλου ακούστηκε ότι ζήτησε ο ίδιος να μην κληθεί.
Και ο Παπαγιάννης πιθανόν να ήθελε να κάνει το ταξίδι στην Αμερική, και αφού δεν υπολογιζόταν για 12άδα ούτως ή άλλως να μην κλήθηκε.
Και για τον Παππά επιμένω ότι όσο δεν ήθελε ο Κατσικάρης, άλλο τόσο δεν ήθελε και ο ίδιος.
Μόνο του Μπράμου δεν βγάζει νόημα πράγματι, εγώ θα τον καλούσα, ειδικά αφού φέτος πήρε πολύ χρόνο και στο 2 (έστω και ως off-ball προφανώς).
Ο Θανάσης φυσικά είναι κοινό μυστικό ότι κλήθηκε λόγω του Γιάννη, ελπίζω πάντως να είναι στην 12άδα μόνο αν το κρίνει ο προπονητής παιχτικά και όχι για τον ίδιο λόγο.

Γενικά πάντως μην έχουμε την εντύπωση ότι ένα πρωί ξυπνάν οι παίχτες και βλέπουν το αν έχουν κληθεί ή όχι. Σε πολλές περιπτώσεις είναι αμοιβαία η απόφαση, ή σίγουρα γνωστή από πριν.
more stars
Ο Κατσικάρης διαχειρίστηκε Kαλάθη (best 5 pg EL, ex ΝΒΑer), Σπανούλη (best 5 clutch player EL, ex ΝΒΑer), Anteto (best 5 rookie NBAer), Πριντεζη (best 5 pf EL), Mπουρούση (best 5 EL), Kουφό (active ΝΒΑer).
Θα μου πεις τι καλύτερο να έκανε με μόνο 6 παίκτες...? πως να έβαζε στο πρόγραμμα Σλούκα, Περπε, Παπανικολάου, Καιμακ και λοιπούς άσχετους που υποχρεόνεται να παίρνει στην εθνική?

Καλά κρασά, άλλη μια χρονιά.
KingCrimson
QUOTE(benchwarmer @ Jun 7 2016, 18:53 ) *
Ο Καϊμακόγλου ακούστηκε ότι ζήτησε ο ίδιος να μην κληθεί.
Και ο Παπαγιάννης πιθανόν να ήθελε να κάνει το ταξίδι στην Αμερική, και αφού δεν υπολογιζόταν για 12άδα ούτως ή άλλως να μην κλήθηκε.
Και για τον Παππά επιμένω ότι όσο δεν ήθελε ο Κατσικάρης, άλλο τόσο δεν ήθελε και ο ίδιος.
Μόνο του Μπράμου δεν βγάζει νόημα πράγματι, εγώ θα τον καλούσα, ειδικά αφού φέτος πήρε πολύ χρόνο και στο 2 (έστω και ως off-ball προφανώς).
Ο Θανάσης φυσικά είναι κοινό μυστικό ότι κλήθηκε λόγω του Γιάννη, ελπίζω πάντως να είναι στην 12άδα μόνο αν το κρίνει ο προπονητής παιχτικά και όχι για τον ίδιο λόγο.

Γενικά πάντως μην έχουμε την εντύπωση ότι ένα πρωί ξυπνάν οι παίχτες και βλέπουν το αν έχουν κληθεί ή όχι. Σε πολλές περιπτώσεις είναι αμοιβαία η απόφαση, ή σίγουρα γνωστή από πριν.


ναι δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να έγινε έτσι, αλλά από τη στιγμή που δεν κάνει τις κλησεις νωρίς με 24 πχ παίκτες, όπως κάνουν οι περισσότερες ομάδες και τα βρίσκουν πρώτα μεταξύ τους, εγώ δε μπορώ να ξέρω ποιοί τον ενδιέφεραν και ποιοί όχι
benchwarmer
QUOTE(KingCrimson @ Jun 7 2016, 19:41 ) *
ναι δεν αμφισβητώ ότι μπορεί να έγινε έτσι, αλλά από τη στιγμή που δεν κάνει τις κλησεις νωρίς με 24 πχ παίκτες, όπως κάνουν οι περισσότερες ομάδες και τα βρίσκουν πρώτα μεταξύ τους, εγώ δε μπορώ να ξέρω ποιοί τον ενδιέφεραν και ποιοί όχι


Πόσο νωρίς? Ο Καϊμακόγλου πχ αν όντως αρνήθηκε ο ίδιος, μπορεί πιθανότατα να έγινε αυτό επειδή παίζει ακόμα με την Ούνιξ. Αν είχε αποκλειστεί όπως η Κούμπαν πριν 1 μήνα, πολύ πιθανόν να κατέβαινε (αν πάντα ισχύει ότι ήταν κοινή η απόφαση). Και δεν αναφέρομαι καν στους ΝΒΑερς, που ακόμα δεν ξέρουμε σίγουρα αν θα παίξει ο Γιάννης.
Γενικά δυστυχώς τη σημερινή εποχή είναι πολύ σύνθετα τα πράγματα. Αν πχ δεν παίξει ο Γιάννης, πιθανώς θα έπρεπε να έχει γίνει και άλλη τελείως προεπιλογή.
bodiroga10
παντως ο κατσικαρης μας στερησε και μια ενδιαφερουσα συναντηση αυτη του παππα με τον τζορτζεβιτς

αφου εχει προγραμματιστει φιλικο με την σερβια πριν το προλυμπιακο.

οσο για τον στοχο της εθνικης ξεκαθαρα ειναι η διεκδικηση του προλυμπιακου. αλλιως αν ηταν στοχος να κερδιθει το μεξικο και το ιραν δεν θα πιεζαμε τον αντετονκουμπο που εχει μια απο τις πιο καθοριστικες χρονιες στο nba για την καριερα του,ουτε τον μπουρουση και τον περπερογλου που παιζουν ακομα με τις ομαδες τους, ουτε καν τον σλουκα που αντιμετωπιζει προβλημα τραυματισμου ολη την χρονια

KingCrimson
QUOTE(benchwarmer @ Jun 7 2016, 19:50 ) *
Πόσο νωρίς? Ο Καϊμακόγλου πχ αν όντως αρνήθηκε ο ίδιος, μπορεί πιθανότατα να έγινε αυτό επειδή παίζει ακόμα με την Ούνιξ. Αν είχε αποκλειστεί όπως η Κούμπαν πριν 1 μήνα, πολύ πιθανόν να κατέβαινε (αν πάντα ισχύει ότι ήταν κοινή η απόφαση). Και δεν αναφέρομαι καν στους ΝΒΑερς, που ακόμα δεν ξέρουμε σίγουρα αν θα παίξει ο Γιάννης.
Γενικά δυστυχώς τη σημερινή εποχή είναι πολύ σύνθετα τα πράγματα. Αν πχ δεν παίξει ο Γιάννης, πιθανώς θα έπρεπε να έχει γίνει και άλλη τελείως προεπιλογή.


Δηλαδή πως θα ταν η επιλογή χωρίς Γιάννη? αφού τα κουκιά είναι μετρημένα, θα έπαιρνε ένα ακόμα 4 αρι? ποιόν?
Andre Miller
Ο Κατσικάρης δεν έχει τσακωθεί μόνο με τον Παππά. Ξεχάσατε την ιστορία με τον Κουφό, που όταν ο παίκτης αποφάσισε να μην κατέβει στο Μουντομπάσκετ με την Εθνική, για αποφύγει τραυματισμούς εν όψει χρονιας κρίσιμης για το μελλοντικό του συμβόλαιο, ο Κατσικάρης τον είπε λίγο πολύ ψεύτη, και πως δεν αξίζει να είναι στην εθνική; Ο Κουφός όμως επέμεινε πως δεν απάξίωνε την εθνική και το έδειξε στην πράξη όταν κατέβηκε για το τελευταίο ευρωμπάσκετ.
jvalin
QUOTE (bodiroga10 @ Jun 7 2016, 19:58 ) *
δεν θα πιεζαμε τον αντετονκουμπο που εχει μια απο τις πιο καθοριστικες χρονιες στο nba για την καριερα του

Σύμφωνα με τη CBA, όσοι παίκτες επελέγησαν στον πρώτο γύρο του draft του 2013 διατηρούν το δικαίωμα να υπογράψουν πρόωρη επέκταση συμβολαίου από 1 Ιουλίου έως και 31 Οκτωβρίου του 2016. Εάν δεν επιτευχθεί συμφωνία εντός του συγκεκριμένου χρονικού πλαισίου το επόμενο παράθυρο διαπραγματεύσεων ανοίγει 1 Ιουλίου του 2017 και οι συμφωνίες επισημοποιούνται μετά το μορατόριουμ (αρχές προς μέσα Ιουλίου του 2017).

Η συνήθης πρακτική από μέρους των ομάδων είναι να προσφέρουν πρόωρες επεκτάσεις συμβολαίων στους τοπ παίκτες πολύ απλά γιατί θέλουν να τους κρατούν ευχαριστημένους. Ο Γιάννης είναι ο franchise guy των Bucks επομένως η λογική λέει ότι όχι απλά θα του προσφέρουν το max που δικαιούται (χοντρικά $144 μύρια για 5 χρόνια) αλλά θα σπεύσουν να τον δέσουν από φέτος με πρόωρη επέκταση. Κατά πάσα βεβαιότητα, το συμβόλαιο θα έχει υπογραφεί πριν ξεκινήσει η επόμενη regular season.

Κατά τα λοιπά, ως προς τη συμμετοχή ή μη του Γιάννη στην αποστολή τα χει γράψει μερικές σελίδες πιο πίσω ο aegeansheed.

QUOTE (aegeansheed @ Jun 6 2016, 05:13 ) *
Ο Αντετοκούνμπο θα είναι στο προολυμπιακό. Δεν πρόκειται να είναι στο Summer League, οπότε δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση προς την ομάδα του, πέρα του να ακολουθεί το ατομικό πρόγραμμα προπόνησης. Για το οποίο, σύμφωνα με την αναφορά άλλου μέλους πιο πάνω, λογικά ακολουθείται με την επιβεβαίωση της παρουσίας training staff των Bucks στην Ελλάδα.

Φαντάζομαι ότι όλα κινούνται βάσει προγράμματος και αφού τελείωσαν τα πανυγήρια με τα τουρνέ στην επικράτεια, απλώς ήρθε η ώρα της επιστροφής στην έδρα. Φυσικά και πρόκειται να συζητηθούν οι λεπτομέρειες με τους Bucks, ώστε να υπάρχει συνέπεια με το πρόγραμμα, αλλά μου φαίνεται περισσότερο για επικύρωση ήδη συμφωνηθέντων μεταξύ των δύο πλευρών και λιγότερο "διαπραγμάτευση". Όχι, δε θα πιστέψω ότι ο Γιάννης θα βάλει τη φουστανέλα του και θα πάει να μαλώσει με τους "κακούς" Bucks. Guys ψυχραιμία... μιλάμε για σοβαρούς οργανισμούς εδώ, όχι τύπου Ε.Ο.Κ., που δουλεύουν με προγραμματισμό και διαδικασίες, δεν κάνει κανείς ό,τι θέλει, υπάρχει επικοινωνία και συμφωνία για να τηρηθούν σωστά ένα-δυο πράγματα από τις δύο πλευρές. Υπομονή.


Ο μόνος πραγματικός λόγος για να μην έρθει είναι επειδή θα το αποφασίσει ο ίδιος πως δε θέλει να έρθει (κάτι που από μέρους μου είναι απολύτως σεβαστό ανεξαρτήτως αιτιολόγησης). Όλα τα υπόλοιπα μου φαίνονται λίγο να χαμε να λέγαμε.
Anubis
Ποια και πότε είναι τα φιλικά που έχει κλείσει η ελληνική ομάδα?
zorba
Στην προεπιλογή των USA ο Τζαμπαρι Πάρκερ... Ελπίζω να είναι καλός οιωνός για τον Γιαννη. Δεν νομίζω να τον εμποδίσουν, ειδικά αν ο Κατσικάρης τον χρησιμοποιήσει στα γκαρντ
pan24
QUOTE (zorba @ Jun 8 2016, 08:13 ) *
Στην προεπιλογή των USA ο Τζαμπαρι Πάρκερ... Ελπίζω να είναι καλός οιωνός για τον Γιαννη. Δεν νομίζω να τον εμποδίσουν, ειδικά αν ο Κατσικάρης τον χρησιμοποιήσει στα γκαρντ

Βεβαια υπαρχει μια σημαντικη διαφορα.Στην αμερικη εχουν την κανονικη εθνικη και την usa select team που αποτελειται κυριως απο νεους και παιζει φιλικα/κανει προπονησεις με την εθνικη
Στην select team ειναι ο τζαμπαρι
Η select team θα κανει προπονησεις με την κανονικη εθνικη το τριημερο 18-21 ιουλιου και...that's it
agis
RipCity
Click to view attachment

biggrin.gif biggrin.gif
GK_23
QUOTE(Anubis @ Jun 7 2016, 21:57 ) *
Ποια και πότε είναι τα φιλικά που έχει κλείσει η ελληνική ομάδα?

23/06/2016: Ελλάδα-Τουρκία

26/06/2016: Τουρκία-Ελλάδα

28/06/2016: Σερβία-Ελλάδα
salonikatasos
Απο τη στιγμη που ειναι στην επιλογη ο μπογρης αυτοματως καταρριπτεται το επιχειρημα οτι δεν καλεσε τον παππα για λογους κλιματος στα αποδυτηρια. Εχουν προσωπικα ζητηματα οι 2 τους,οποτε ο κατσικαρης κρινεται και βασει αυτων. 3η σερι αποτυχημενη χρονια νομιζω θα ειναι και ο λογος για να φυγει. Εδω εφυγε πολυ καλυτερος του,που πηρε και μεταλλιο, επειδη τον λεγαμε υπναουσκας ολοι εμεις οι ελληναραδες προπονητες του καναπε. Ο υπναουσκας βεβαια σαρωνει με τη λιθουανια απο τοτε εχοντας 2 φορες(τουλαχιστον) χειροτερο ροστερ απο την ελλαδα.
pan24
Δηλαδη ο ξανθοπουλος ειναι καλυτερος του αθηναιου?Ο αθηναιου εχει τουλαχιστον ενα καποιο σουτ.Τι να τον κανουμε αλλον ασουτο?
Και ο παπαπετρου και ο παπανικολαου και ο περπερογλου παιζουν στο 4 και στους τελικους επαιξε αρκετα εκει ο χαραλαμποπουλος
Ποιον αλλο να επαιρνε για το 4 δεδομενου οτι ο καιμακογλου δεν ηθελε?
Ο βασιλειαδη ειναι η μεγαλυτερη μπασκετικη απατη και το διαπιστωσαμε στα προηγουμενα τουρνουα της εθνικης
Σουτερ χωρις σουτ.Αμυνα,δημιουργια,ντριπλα δεν εχει το μονο που κανει ειναι να σουταρει που μπαινει μια στο τοσο
Δεν ξερω αν τον ειδες με τον παοκ φετος αλλα το μονο που εκανε ηταν οταν επαιρνε την μπαλα να σουταρει αμεσως λες και ειναι ο καρι
Συνηθως ειχε κατι του στυλ 2/11.Ναι οκ ειχε και φορες που εβαζε 20 ποντους αλλα και παλι συνηθως με κακα ποσοστα
Μονο λαθος στις κλησεις για εμενα οτι δεν πηρε εστω για την προεπιλογη τον μπραμο να δει σε τι κατασταση βρισκεται και αν μπορει να βοηθησει
KingCrimson
QUOTE(danibra @ Jun 8 2016, 13:49 ) *
Προσπαθω να καταλαβω την λογικη των κλησεων και ειλικρινα δεν μπορω.

Εχουμε καλεσει 6 3αρια (απο τα οποια μονο ο παπαπετρου μπορει να ανεβει στο 4) και μολις 4 γκαρντς που απο αυτα μονο καλαθης και σλουκας μπορουν να δημιουργησουν.Ο Σλουκας δε,ειναι και τραυματιας.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν κληθηκε ο π.χ.ο ξανθοπουλος που εκανε μια πολυ καλη σεζον με τον αρη και κληθηκε ο αθηναιου,ο βασιλειαδης που ειναι και απο τους λιγους αξιοπιστους σουτερ μας.Τα 4αρια απουσιαζουν


Ένα θέμα πάντως με τα 3άρια το χει, και πέρσι είχε πάρει 3, εκ των οποίων μόνο ο Αντετο έπαιζε.. και να πεις ότι αυτοί που παίρνει μπορούν να παίξουν και σε άλλες θέσεις..
SteveNashidis
QUOTE(RipCity @ Jun 8 2016, 12:20 ) *


Χαχαχα laugh.gif . θεός.
Πάντως αν ο Παπάς είχε το χαρακτήρα ενός δουλευταρά στην προπόνηση θα ήταν μέσα κάτι που κέρδισε ο Αθηναίου. Αυτό μετράει πολύ στους προπονητές όπου ψάχνουν τον τελευταίο της αποστολής να είναι πιστός στρατιώτης, σαν τον Παπαμακάριο τον οποίο θαυμάζω για τον επαγγελματισμό παρόλο που κοβόταν πάντα από την αποστολή.

Με τέτοιους τελικούς όμως άξιζε την θέση με τα χίλια ο Παπάς. Και μετά ας τον έκοβε ο Κατσικάρης αν ήταν αδιάφορος στις προπονήσεις. Κάτι που περιμένω να δω για τον Αγραβάνη που στα περσινά φιλικά και ειδικότερα αυτό της Ξάνθης πετούσε αετό.

KingCrimson
QUOTE(pan24 @ Jun 8 2016, 14:14 ) *
Δηλαδη ο ξανθοπουλος ειναι καλυτερος του αθηναιου?Ο αθηναιου εχει τουλαχιστον ενα καποιο σουτ.Τι να τον κανουμε αλλον ασουτο?
Και ο παπαπετρου και ο παπανικολαου και ο περπερογλου παιζουν στο 4 και στους τελικους επαιξε αρκετα εκει ο χαραλαμποπουλος
Ποιον αλλο να επαιρνε για το 4 δεδομενου οτι ο καιμακογλου δεν ηθελε?
Ο βασιλειαδη ειναι η μεγαλυτερη μπασκετικη απατη και το διαπιστωσαμε στα προηγουμενα τουρνουα της εθνικης
Σουτερ χωρις σουτ.Αμυνα,δημιουργια,ντριπλα δεν εχει το μονο που κανει ειναι να σουταρει που μπαινει μια στο τοσο
Δεν ξερω αν τον ειδες με τον παοκ φετος αλλα το μονο που εκανε ηταν οταν επαιρνε την μπαλα να σουταρει αμεσως λες και ειναι ο καρι
Συνηθως ειχε κατι του στυλ 2/11.Ναι οκ ειχε και φορες που εβαζε 20 ποντους αλλα και παλι συνηθως με κακα ποσοστα
Μονο λαθος στις κλησεις για εμενα οτι δεν πηρε εστω για την προεπιλογη τον μπραμο να δει σε τι κατασταση βρισκεται και αν μπορει να βοηθησει


Περπε, Παπ και Χαραλαμπο σε σοβαρές ομάδες δεν κάνουν για 4, συμφωνώ για Βασιλειάδη.. έχει πιστεί και ο τελευταίος αμφιταλαντευόμενος ε΄δω και χρόνια.. Ξανθόπουλος ρε παιδιά δεν υπάρχει σε αυτό το επίπεδο..καλύτερα ο Τολιόπουλος τότε που είναι και πιτσιρικάς tongue.gif
D-Wade
QUOTE(KingCrimson @ Jun 8 2016, 14:22 ) *
Περπε, Παπ και Χαραλαμπο σε σοβαρές ομάδες δεν κάνουν για 4, συμφωνώ για Βασιλειάδη.. έχει πιστεί και ο τελευταίος αμφιταλαντευόμενος ε΄δω και χρόνια.. Ξανθόπουλος ρε παιδιά δεν υπάρχει σε αυτό το επίπεδο..καλύτερα ο Τολιόπουλος τότε που είναι και πιτσιρικάς tongue.gif

Δε θεωρείς τη Μπάρτσα σοβαρή ομάδα? Γιατί έπαιρνε πολύ χρόνο στο 4 ο Πέρπε.

Το θέμα είναι να κατέβουν όλοι και κυρίως ο Γιάννης. Με την τετράδα Γιάννη-Περπε-Παπ-Παπ είμαστε πολύ ανταγωνιστικοί στο 3-4. Μπορεί να δώσει και κάποια λεπτά ο Αγραβάνης αν μπει στην τελική 12δα
zorba
Είναι ιστορική στιγμή για την εθνική μας ο απογαλακτισμός απο παίκτες που θέλουν τη μπάλα στα χέρια τους (με όλον τον σεβασμό και τις ευχαριστίες που τους χρωστάμε). Απο την εποχή του Γκάλη ποτέ δεν έλλειψε τέτοιος παίκτης απ' το εθνικό μας συγκρότημα.
Ταυτόχρονα όμως αυτό σημαίνει αλλαγή μπασκετικής φιλοσοφίας, ήτοι μεγάλο ροτέισον, τρανζισιον γκέιμ, συνεχή κίνηση χωρίς μπάλα, επιθετική full court αμυνα ή zone press για τουλαχιστον 15-20 λεπτά. Προσωπικά απο 30+ θα άφηνα μόνο τον Μπουρούση για το ποστ γκέιμ και μόνο για λίγα λεπτά.
Αυτή η φιλοσοφία είναι βασικά ο πρωτεύων λόγος για τον οποίο θεωρώ αναγκαία την παρουσία του Θανάση...
Βέβαια δεν περιμένω τέτοια προσέγγιση απο τον Κατσικάρη που, αν και τον εκτιμώ, με απογοήτευσε πέρσι με Ισπανία οταν έπαιξε σετ παιχνίδι στην Τετάρτη περίοδο αντί να τρέξει και να πιέσει με δυο ξεκούραστα γκαρντ και να βγαλει εκτός ρυθμού τον Γκαζόλ...


pan24
Μεγαλοι σε ηλικια παικτες αν ειναι να παιζουν 5λεπτα(οπως ο τριτος σεντερ πχ) προτιμουν να κατσουν να ξεκουραστουν απο το να τρεχουν καλοκαιριατικα για να κουνανε πετσετες
Στο πλαισιο αυτο νομιζω ειναι η μη κληση καιμακογλου και βουγιουκα
Ουτε ο ιδιος ο καββαδας δεν θα ελεγε οτι ειναι καλυτερος του βουγιουκα
Η περιπτωση φωτση επισης ειναι περιεργη.Εχει απο το 2013 να κληθει και δεν ξερω αν πλεον ηθελε να ειναι στην εθνικη
Θα ηθελα αν ερθει ο γιαννης να δω την εθνικη που αλλαζει σελιδα.Με γρηγορο παιχνιδι,επιθετικη αμυνα και τρεξιμο στον αιφνιδιασμο και καποις φορες θεωρητικα αλλοπροσαλλα σχηματα οπως πενταδες με 3 φοργουορντ(πχ σλουκα,αντετοκουμπο,περπερογλου,παπανικολ

�ου, κουφο)
Δεν θελω να προσπαθησουμε να παιξουμε το λεγομενο σκεπτομενο μπασκετ με παικτες που δεν ειναι φτιαγμενοι για κατι τετοιο ουτε στην προσπαθεια να παει η μπαλα στα χερια του αντετοκουμπο(λογικο,επιθυμητο και αναμενομενο αφου ειναι ο νεος ηγετης και καλυτερος παικτης αυτης της ομαδας) να εχουμε καταστασεις οπως με τον σπανουλη περσι που ολοι εψαχναν αυτον και τελικα εκανε μια σκοτωμενη προσπαθεια στην ληξη του χρονου
Conan1982
Την έχω ξαναπεί την άποψη μου δεν αξίζει αυτή η καλοκαιρινή ταλαιπωρία για κανέναν, είναι που είναι δύσκολο το προολυμπιακό αν περάσουμε οι παίκτες όλο το καλοκαίρι δεν θα ξεκουραστούν καθόλου. Κάτι πρέπει να γίνει γι' αυτό το κακό στο μπάσκετ γιατί δεν μπορεί να συνεχιστεί άλλο. Στην θέση της ομοσπονδίας μας δεν θα είχα στείλει καθόλου την Εθνική στο προολυμπιακό ή αν το είχα κάνει θα είχα φροντίσει να πάρω πολλά νέα πρόσωπα, Ντόρσεϋ, Όγκουστ, Μήτογλου,Παπαγιάννη από τους νεότερους, θα δοκίμαζα τον πιο ταλαντούχο επιθετικά παίκτη τον Παππά και θα έφερνα και τον Θανάση για να δούμε επιτέλους τις δυνατότητες του σε οργανωμένο μπάσκετ, αν και πιστεύω ότι απλώς θα αποδειχτεί η ανεπάρκεια του (προς το παρών τουλάχιστον).
Zoys
QUOTE(Vas @ Jun 9 2016, 11:04 ) *
- Ο Κατσικάρης έχασε πέρσι από την Ισπανία στον πόντο!! Από την ΙΣΠΑΝΙΑ! Με ένα γκασόλ σεληνιασμένο! Με την Ισπανία να κατακτά σχετικά εύκολα το ευρωμπάσκετ μετά (μόνο εμείς τους κοντράραμε στα ίσια)! Ειλικρινά, αναρωτιέμαι γιατί τόση ανθρωποφαγία στην Ελλάδα!! Αν κερδίζαμε με 1 πόντο, θα τον είχαμε κάνει Θεό. Τώρα άσχετος!

Πραγματικά, δεν λέω ότι δεν έγιναν κάποια λάθη σε εκείνο το ματς από την πλευρά του, αλλά χάθηκε τόσο στις λεπτομέρειες από την κορυφαία ομάδα του τουρνουά που μόνο εμπάθεια βλέπω σε όποιον το βαφτίζει έτσι αβίαστα ως αποτυχία. Ακόμα περισσότερο για το Παγκόσμιο του '14 που χάσαμε από την καλύτερη ομάδα μετά την Team USA χωρίς να έχουμε Σπανούλη...

Οι μη κλήσεις των Καϊμακόγλου, Βουγιούκα δείχνει ξεκάθαρα τον προσανατολισμό του Κατσικάρη που θέλει παιδιά με μεγαλύτερη δίψα και κίνητρο, αλλά και πιο ταιριαστούς στο μπάσκετ που θα παίξουμε στο προολυμπιακό. Στην τελική αν υπάρχει ένα καλοκαίρι που μας παίρνει να κάνουμε μια γερή ανανέωση δεν είναι άλλο από το φετινό που δεν θεωρούμαστε φαβορί. Αλλά ξέρω, αν δεν περάσουμε Ολυμπιακούς θα είναι κι αυτό "αποτυχία"...
Zoys
Ένα άσχημο νέο ανακοίνωσε μόλις η Ομοσπονδία...

QUOTE
Ο Κώστας Παπανικολάου δεν θα συμμετάσχει στη φετινή προσπάθεια της Εθνικής ανδρών λόγω τραυματισμού.

Οι εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε ο παίκτης λόγω ενοχλήσεων που ένιωθε, έδειξαν ότι έχει υποστεί οστικό οίδημα στον αστράγαλο. Κατόπιν της σχετικής ενημέρωσης που υπήρξε προς της ΕΟΚ και τον προπονητή της Εθνικής, Φώτη Κατσικάρη, αποφασίστηκε η οριστική του απουσία και έτσι οι παίκτες που έχουν κληθεί για την προετοιμασία θα παραμείνουν 15.


RipCity
Καλά αν δεν κατέβει ο Γιάννης θα πέσει γέλιο με τις θέσεις 3-4, βλέπω 40λεπτο Περπέρογλου-Παπαπέτρου εκεί.
kotzito
QUOTE(Zoys @ Jun 9 2016, 12:20 ) *
Ένα άσχημο νέο ανακοίνωσε μόλις η Ομοσπονδία...

...

Καλά πάμε. Περιορίζονται κι άλλο λοιπόν οι επιλογές του κυρ-Φώτη. Νομίζω τώρα κλείδωσε πάντως η παρουσία του Αγραβάνη στην 12αδα, με Μπόγρη-Καββαδά να πηγαίνουν για μια θέση, Ντόρσεϊ-Θανασοκούμπο-Αθηναίου για 2 θέσεις και τον Χαραλαμπόπουλο επιλαχόντα αν δεν κατέβει τελικά ο Γιάννης. Εκτός αν ο Κατσικάρης καλέσει καμία λύση ανάγκης ακόμα.
KingCrimson
Μπορεί να πάρει Μπράμο και Γιάνκοβιτς ..και οι 2 μπορούν να παίξουν κάποια λεπτά και στο 2
MaJesty23
QUOTE(kotzito @ Jun 9 2016, 13:35 ) *
Καλά πάμε. Περιορίζονται κι άλλο λοιπόν οι επιλογές του κυρ-Φώτη. Νομίζω τώρα κλείδωσε πάντως η παρουσία του Αγραβάνη στην 12αδα, με Μπόγρη-Καββαδά να πηγαίνουν για μια θέση, Ντόρσεϊ-Θανασοκούμπο-Αθηναίου για 2 θέσεις και τον Χαραλαμπόπουλο επιλαχόντα αν δεν κατέβει τελικά ο Γιάννης. Εκτός αν ο Κατσικάρης καλέσει καμία λύση ανάγκης ακόμα.


Βλέπω η Φωτάρα,να καλεί Μούρτο. biggrin.gif
D-Wade
QUOTE(RipCity @ Jun 9 2016, 13:33 ) *
Καλά αν δεν κατέβει ο Γιάννης θα πέσει γέλιο με τις θέσεις 3-4, βλέπω 40λεπτο Περπέρογλου-Παπαπέτρου εκεί.

Εγώ τον φοβάμαι και τον Περπέρογλα. Ακόμα δεν έχει ξεμπερδέψει με τα ημιτελικά. Αν πάει τελικούς και αυτοί κριθούν πχ στα 5 παιχνίδια τελειώνει πολύ αργά . . .
aegeansheed
Guys χαλαρώστε λίγο με τους χαρακτηρισμούς και τις ειρωνίες.

Ας σεβαστούμε τις επιλογές του προπονητή και ας μην κάνουμε υποθέσεις για καταστάσεις που δε γνωρίζουμε.

Δεν έγινε και τίποτα που δεν κλήθηκε ένας παίκτης, του οποίου η προσφορά είναι αμφισβητούμενη σε όλες της τις διαστάσεις (εκτός από τα μπασκετικά θετικά και αρνητικά, ας παραδεχτούμε και την εξωγηπεδική φήμη που τον συνοδεύει, όχι τυχαία...)

zorba
Στην κατάσταση που βρίσκεται ο Παπ, δεν το λες και πλήγμα. Βέβαια όποιον πάρει στη θέση του, πιθανότατα θα κοπεί...
Για τα σχόλια κάποιων για τον Θανάση ας αφήσουμε να μιλήσει το παρκέ...
KingCrimson
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 9 2016, 14:52 ) *
και να την αγαπάει και να την πρόσέχει . biggrin.gif ρε φίλε για μπάσκετ μιλάμε,δεν ψάχνω γαμπρό... tongue.gif .

Υ.Γ:Mε την δικιά σου λογική ,δεν εχουν θέση στην ομάδα και ο Μπόγρης ,ο Αγραβάνης,ο Μπουρούσης... rolleyes.gif


+1 tongue.gif
Vas
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 9 2016, 14:52 ) *
και να την αγαπάει και να την πρόσέχει . biggrin.gif ρε φίλε για μπάσκετ μιλάμε,δεν ψάχνω γαμπρό... tongue.gif .

Υ.Γ:Mε την δικιά σου λογική ,δεν εχουν θέση στην ομάδα και ο Μπόγρης ,ο Αγραβάνης,ο Μπουρούσης... rolleyes.gif



Καλό παιδί να είναι!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

ΥΓ. Ο Μπογρης δείχνει να εχει βάλει μυαλό! Για Αγραβάνη δεν ειμαι αντικειμενικός λόγω Αμαρουσίου!! tongue.gif
kawasaki
Έτσι για σπάσιμο στον κατσικάρη, θέλω σλουκας, περπερογλου να μην πάνε λόγω αποθεραπειάς, ο αντετοκουμπο να μην ερθει και να παει με αθηναίου, Μπογρη και Χαραλαμπόπουλο. Θα γελαω για μέρες με τον βλακα για τις υποθεσεις παπα, παπαγιαννη, βουγιούκα, καιμακογλου, μπραμο.
ranaoutis
ναι γιατι αμα ειχε παρει αυτους που λες θα μαγευαμε
pan24
QUOTE (kawasaki @ Jun 9 2016, 15:01 ) *
Έτσι για σπάσιμο στον κατσικάρη, θέλω σλουκας, περπερογλου να μην πάνε λόγω αποθεραπειάς, ο αντετοκουμπο να μην ερθει και να παει με αθηναίου, Μπογρη και Χαραλαμπόπουλο. Θα γελαω για μέρες με τον βλακα για τις υποθεσεις παπα, παπαγιαννη, βουγιούκα, καιμακογλου, μπραμο.

Για παππα θα συμφωνησω οτι φταιει ο κατσικαρης αλλα αν δεν μιλιουνται ειναι λογικο να μην τον καλεσε
Για παπαγιαννη,βουγιουκα,καιμακογλου ομως οχι
Για εμενα 90% δεν ηθελαν οι παικτες.Δεν υπηρχε περιπτωση να μην επαιρνε καιμακογλου οταν ο πριντεζης ειναι εκτος αν ο ιδιος ηθελε
Ο παπαγιαννης πιθανως δεν ηθελε.Ολο το καλοκαιρι θα κανει πεοπονησεις και workout για να τον δουν στην αμερικη
Αρκετα πιο χρησιμο απο το να ειναι ο 12ος παικτης της εθνικης
Για βουγιουκα το ιδιο με καιμακογλου
Ο μπραμος,οκ θα μπορουσε να τον παρει αλλα δεν ειναι οτι ειχε και εντυοωσιακη παρουσια.Αλλιως μπορουσε να παρει και βασιλειαδη πχ
Αυτοι που δεν πηρε δεν ειναι ο καρι,ο γουεστμπρουκ,ο ντουραντ και ο λεμπρον
Οι καλυτεροι ειναι παντα οι αποντες,σε καθε διοργανωση σε οποιοδηποτε αθλημα
D-Wade
QUOTE(kawasaki @ Jun 9 2016, 15:01 ) *
Έτσι για σπάσιμο στον κατσικάρη, θέλω σλουκας, περπερογλου να μην πάνε λόγω αποθεραπειάς, ο αντετοκουμπο να μην ερθει και να παει με αθηναίου, Μπογρη και Χαραλαμπόπουλο. Θα γελαω για μέρες με τον βλακα για τις υποθεσεις παπα, παπαγιαννη, βουγιούκα, καιμακογλου, μπραμο.

Έτσι. . . πάνω απ'όλα είμαστε φίλαθλοι της Εθνικής και δε θέλουμε να αποτύχει για να επιβεβαιωθούμε laugh.gif
Vas
QUOTE(D-Wade @ Jun 9 2016, 15:16 ) *
Έτσι. . . πάνω απ'όλα είμαστε φίλαθλοι της Εθνικής και δε θέλουμε να αποτύχει για να επιβεβαιωθούμε laugh.gif


tongue.gif tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Αμα τραυματιστουν και οι Μάντζαρης-Καλάθης να δω τι θα κάνει!! tongue.gif tongue.gif

Επρεπε να φωνάξει Γκαγκαλούδη! Εκανε τρομερή χρονιά στην Α2!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.