Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
Ginobili
Ρε...για συνέλθετε μερικοί που σας φταίει ο Χριστοδούλου...και τον κατηγορείτε και για ηθικό αυτουργό.Σοβαρευτείτε λίγο.....
Τι έγινε δηλαδή...δεν κατάλαβα....? Ευνόησε την Εθνική σε φιλικό παιχνίδι....ε και????? Άμα ήταν έτσι...οι Αργεντίνοι έπρεπε να τους σκοτώσουν όλους το 2002 επειδή τους στέρησε τον τίτλο ο Πιτσίλκας....οι Παναθηναικοί να τα κάνουν όλα π%^&%&αν επειδή τους αδίκησε ο Αρτεάγκα.....οι Ολυμπιακοί επειδή τους αδίκησε ο Σχοινάς ...και...και.....και...και....

Οι παίκτες φταίνε και κανένας άλλος.
kobe81points
Παιδια ηρεμηστε, μη μας πιανει το πατριωτικο μας, ο Φωτσης αρχικα και μετα ο Σοφο φερουν τεραστιο μεριδιο ευθυνης.

Παρολα αυτα κριμα και παλι κριμα.
dimkots
QUOTE(theref @ Aug 20 2010, 01:02 ) *
Νομιζω ειναι φανερο οτι αυτη η ομαδα (η δικια μας) δεν ειναι για τελικο μουντομπασκετ ισως ουτε μεταλλιο. Κανονικα Φωτσης και λοιποι πρεπει να αποβληθουν.


Θα έκοβα Φώτση, Σόφο, Τσαρτσαρή από την τελική δωδεκάδα. Και ας μην περνούσα ούτε τον όμιλο. Θα είχα τιμή και περηφάνια. Αλλά δεν είναι ο Ζοτς που είχε πετάξει έξω όλη την Εθνική Σερβίας τότε. Ο Γιόνας είναι, και έχει το Βασιλακόπουλο από πάνω να του τραβάει το αυτί rolleyes.gif
120
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 00:57 ) *
Το λέω γιατί έχουμε αυτή την τάση σας Έλληνες(μαζί και εμένα).
Τον Χατζηγεωργίου τον σιχαίνομαι.Πάντως επιμένω ότι και Φώτσης και Τεό έχουν ευθύνη για όλα αυτά που έγιναν και όχι μόνο ο Τεό.Και στους τελικούς που Φώτσης-Τσαρτσαρής προσπαθούσαν να εκνευρίσουν τον Κλέιζα,κανείς δεν το σχολίασε.Πάλι ο Κλέιζα ήταν το κακό παιδί.

Σαφως φταινε και ο φωτσης και ο τεοντοσιτς αλλα και οι υπολοιποι που μπηκαν στο ρινγκ.Το αλλο για τον κλειζα πραγματικα πρωτη φορα το ακουω πως τον εκνευρησε ο τσαρτσαρης οταν τον ποσταρε; αλλα ας μην αρχισουμε τα οπαδικα.
Reggie Miller #31
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 01:04 ) *
Ρε...για συνέλθετε μερικοί που σας φταίει ο Χριστοδούλου...και τον κατηγορείτε και για ηθικό αυτουργό.Σοβαρευτείτε λίγο.....
Τι έγινε δηλαδή...δεν κατάλαβα....? Ευνόησε την Εθνική σε φιλικό παιχνίδι....ε και????? Άμα ήταν έτσι...οι Αργεντίνοι έπρεπε να τους σκοτώσουν όλους το 2002 επειδή τους στέρησε τον τίτλο ο Πιτσίλκας....οι Παναθηναικοί να τα κάνουν όλα π%^&%&αν επειδή τους αδίκησε ο Αρτεάγκα.....οι Ολυμπιακοί επειδή τους αδίκησε ο Σχοινάς ...και...και.....και...και....

Οι παίκτες φταίνε και κανένας άλλος.


Εγώ επιμένω ότι πρέπει να αφήνουν τα παιδιά να εκτονώνονται!Κάπου να ξεσπούν! smiley.gif

Για εμένα φταίνε και οι διαιτητές γιατί όσο επαγγελματίας κι αν είναι ο άλλος σίγουρα μπορεί να εκνευριστεί,ειδικά πάνω σε έναν αγώνα με την ένταση.Φυσικά έχουν και οι παίκτες τεράστιο μερίδιο!
dimkots
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 01:04 ) *
Ρε...για συνέλθετε μερικοί που σας φταίει ο Χριστοδούλου...και τον κατηγορείτε και για ηθικό αυτουργό.Σοβαρευτείτε λίγο.....
Τι έγινε δηλαδή...δεν κατάλαβα....? Ευνόησε την Εθνική σε φιλικό παιχνίδι....ε και????? Άμα ήταν έτσι...οι Αργεντίνοι έπρεπε να τους σκοτώσουν όλους το 2002 επειδή τους στέρησε τον τίτλο ο Πιτσίλκας....οι Παναθηναικοί να τα κάνουν όλα π%^&%&αν επειδή τους αδίκησε ο Αρτεάγκα.....οι Ολυμπιακοί επειδή τους αδίκησε ο Σχοινάς ...και...και.....και...και....

Οι παίκτες φταίνε και κανένας άλλος.


Όταν λέω ότι φταίει ο Χριστοδούλου, εννοώ ότι προκάλεσε την ένταση. Όχι το ξύλο. Στο ξύλο φταίνε οι παίχτες. Όλοι!

Λες "φιλικό παιχνίδι...ε και?????". ΑΚΡΙΒΩΣ με αυτή τη λογική κι εγώ αδυνατώ να καταλάβω γιατί τέτοιο άγχος από όλο το σύστημα του ελληνικού μπάσκετ μην και χάσουμε το Ακρόπολις.
GMlls
έχουν αρχίσει είδη τα δημοσιεύματα για πιθανή τιμωρία παιχτών.
Reggie Miller #31
QUOTE(GMlls @ Aug 20 2010, 01:08 ) *
έχουν αρχίσει είδη τα δημοσιεύματα για πιθανή τιμωρία παιχτών.


Το θεωρώ σχεδόν σίγουρο...Και είναι κρίμα που θα χάσουν ένα μεγάλο τουρνουά!
sreder
Εγώ πάντως επιμένω ότι αν ήθελαν οι προπονητές μπορούν να συμμαζέψουν τους παίχτες.Λες και δεν ξέρει ο σοφός με τι τύπους έχει να κάνει.Αν όμως στο αναμένο φυτίλι ρίχνει μπαρούτι τι να περιμένεις?
Pierce
Για ηρεμήστε μερικοί....
Δεν υπάρχει λόγος να τσακωθούμε για διαιτητικά σε φιλικό τουρνουά εθνικών ομάδων....
Και προσοχή στους χαρακτηρισμούς
SotDan
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&a...5800&cid=10


Μπορει καποιος να μου βρει ποιον χτυπαει στο 03:12 ο Σόφο????Είναι κατω ο Φωτσης και ο Τεοντοσιτς. Μου φαινεται κουλό να χτυπάει με οσο μισος τον τεοντοσιτς
Flexo
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 00:57 ) *
Το λέω γιατί έχουμε αυτή την τάση σας Έλληνες(μαζί και εμένα).
Τον Χατζηγεωργίου τον σιχαίνομαι.Πάντως επιμένω ότι και Φώτσης και Τεό έχουν ευθύνη για όλα αυτά που έγιναν και όχι μόνο ο Τεό.Και στους τελικούς που Φώτσης-Τσαρτσαρής προσπαθούσαν να εκνευρίσουν τον Κλέιζα,κανείς δεν το σχολίασε.Πάλι ο Κλέιζα ήταν το κακό παιδί.


Εγώ προσωπικά δεν έχω τέτοιες τάσεις. Αν ο Τεόντοσιτς ήταν ο Έλληνας ακριβώς την ίδια άποψη θα είχα.
Ο Φώτσης έχει ευθύνη στο γεγονός ότι δεν ηρέμησε και είχε βγει εκτός εαυτου.
Στον τελικό όντως όποιος μάρκαρε τον Κλέιζα προσπαθούσε να τον εκνευρίσει γιατί είχαν πάρει χαμπάρι ότι είναι ευέξαπτος. Αλλά δεν πήρε ούτε θα έπαιρνε ποτέ τέτοιες εκτάσεις.

Η διαφορά σε ένα επίσημο παιχνίδι είναι ότι ο αποδέκτης της μπουνιάς θα έπεφτε κάτω και θα τιμωρούταν με ντισκαλιφιε ο "δράστης".
Εδώ τα πράγματα εξελίχτηκαν διαφορετικά γιατί δεν παιζόταν κανένας τίτλος.

Τέσπα ήταν απαράδεκτη η αντίδραση του Φώτση για την εμπειρία του. Κινδυνευει να χάσει το Μουντομπάσκετ από μία χαζομάρα.
Reggie Miller #31
QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 01:14 ) *
Εγώ προσωπικά δεν έχω τέτοιες τάσεις. Αν ο Τεόντοσιτς ήταν ο Έλληνας ακριβώς την ίδια άποψη θα είχα.
Ο Φώτσης έχει ευθύνη στο γεγονός ότι δεν ηρέμησε και είχε βγει εκτός εαυτου.
Στον τελικό όντως όποιος μάρκαρε τον Κλέιζα προσπαθούσε να τον εκνευρίσει γιατί είχαν πάρει χαμπάρι ότι είναι ευέξαπτος. Αλλά δεν πήρε ούτε θα έπαιρνε ποτέ τέτοιες εκτάσεις.

Η διαφορά σε ένα επίσημο παιχνίδι είναι ότι ο αποδέκτης της μπουνιάς θα έπεφτε κάτω και θα τιμωρούταν με ντισκαλιφιε ο "δράστης".
Εδώ τα πράγματα εξελίχτηκαν διαφορετικά γιατί δεν παιζόταν κανένας τίτλος.

Τέσπα ήταν απαράδεκτη η αντίδραση του Φώτση για την εμπειρία του. Κινδυνευει να χάσει το Μουντομπάσκετ από μία χαζομάρα.


Μπορεί να είναι κι έτσι.Απαράδεκτοι όλοι όχι μόνο ο Φώτσης.
Marciulionis
QUOTE(dimkots @ Aug 20 2010, 01:08 ) *
Λες "φιλικό παιχνίδι...ε και?????". ΑΚΡΙΒΩΣ με αυτή τη λογική κι εγώ αδυνατώ να καταλάβω γιατί τέτοιο άγχος από όλο το σύστημα του ελληνικού μπάσκετ μην και χάσουμε το Ακρόπολις.


Αυτό είναι ένα πολύ καλό ερώτημα. Μάλιστα πιστεύω ότι κάνουν κακό στην ομάδα οι εύκολες επικρατήσεις με πολύ ευνοϊκή διαιτησία. Πόσες φορές δε σφυρίχτηκαν βήματα και 3 δευτερόλεπτα στο Σόφο σήμερα? Πιστεύει κανείς ότι θα συμβεί κάτι παρόμοιο στο Μουντομπάσκετ? Θα απορούμε μετά που είναι ο Σόφο του Ακρόπολις...

Το θέμα είναι ότι όποιος παίρνει μέρος ξέρει ότι θα αντιμετωπίσει και εχθρική διαιτησία. Ομοίως και με τους Ισπανούς πχ. Άλλα όπως και να το κάνεις, ένα φιλικό είναι για να είσαι έτοιμος όταν θα έρθουν τα επίσημα. Όσο κλισέ κι αν ακούγεται η νίκη είναι δευτερεύουσας σημασίας... Γι αυτό και δεν υπάρχει καμιά δικαιολογία για κανένα και θεωρώ αστείο να κατηγορήσω τους διαιτητές ως ηθικούς αυτουργούς... Έλεος με αυτή τη νοοτροπία...
duncan21
http://www.sport-fm.gr/article/288154

Aρχισαμε τις γραφικοτητες.Και θα συνεχιστουν πιστευω εκατερωθεν...
lamar
QUOTE(SotDan @ Aug 20 2010, 01:14 ) *
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&a...5800&cid=10


Μπορει καποιος να μου βρει ποιον χτυπαει στο 03:12 ο Σόφο????Είναι κατω ο Φωτσης και ο Τεοντοσιτς. Μου φαινεται κουλό να χτυπάει με οσο μισος τον τεοντοσιτς


Ο Σοφο χτυπαει τον Μπιελιτσα που απλα ετυχε να ειναι εκει την ωρα που κυλιοντουσαν κατω Φωτσης - Τεοντοσιτς.
Reggie Miller #31
QUOTE(duncan21 @ Aug 20 2010, 01:17 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/288154

Aρχισαμε τις γραφικοτητες.Και θα συνεχιστουν πιστευω εκατερωθεν...



Αύριο ο Τεό θα είναι σταυρωμένος!Καλά τα λέει ο Τσαρτσαρής.όπου τον συμφέρει και σε ότι τον συμφέρει...
AGORi
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 01:04 ) *
Ρε...για συνέλθετε μερικοί που σας φταίει ο Χριστοδούλου...και τον κατηγορείτε και για ηθικό αυτουργό.Σοβαρευτείτε λίγο.....
Τι έγινε δηλαδή...δεν κατάλαβα....? Ευνόησε την Εθνική σε φιλικό παιχνίδι....ε και????? Άμα ήταν έτσι...οι Αργεντίνοι έπρεπε να τους σκοτώσουν όλους το 2002 επειδή τους στέρησε τον τίτλο ο Πιτσίλκας....οι Παναθηναικοί να τα κάνουν όλα π%^&%&αν επειδή τους αδίκησε ο Αρτεάγκα.....οι Ολυμπιακοί επειδή τους αδίκησε ο Σχοινάς ...και...και.....και...και....

Οι παίκτες φταίνε και κανένας άλλος.


Φιλε δε νομίζω οτι φταίνε μόνο οι παίχτες, που φυσικά είναι απαράδεκτο αυτό που εγινε που να πω την αλήθεια τόσο εκτέταμένα επεισοδία εγω τουλάχιστον δε θυμάμαι και δη σε φιλικό αγώνα που δεν έχεις και τίποτα να χάσεις. θεωρω οτι είναι λάθος να χρησημοποιούνται Ελληνες διαιτητες τουλάχιστον στο καθοριστικό παιγχνίδι ας το πουμε. Τώρα θα μου πείτε σίγα μωρε για τι παίζανε. Το αστείο είναι οτι περισότεροι απο αυτούς είναι συμπαίχτες γενικά " μια παρέα" είμαστε με τους Σέρβους. βέβαια οπως ανέφεραν και κάποιοι συχνα συναντάς κακούς διαιτητές αλλά δεν φέρεσαι έτσι. Εγω πιστευω οτι ήταν η κακιά στιγμή λόγω των συγκιριών και του οτι κάποιοι δεν είναι και τα καλύτερα παιδιά. Ελπίζω μόνο να μη συνεχιστεί αυτό στις επόμενες αναμετρήσεις των 2 ομάδων
xristos_metal
Πολυ ξεφτιλα. Νομιζω ενας καυγας ειναι στα πλαισια ενος αγωνα αλλα αυτο ξεφυγε για τα καλα.

Πιστευω πως δε προκειται να πεσει καμμια τιμωρια, θα βγουν ολοι να ζητησουν συγνωμη και τελειωσε το θεμα. Ο Κρστιτς ισως εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες απολους να τιμωρηθει για το δολοφονικο χτυπημα στον Μπουρουση, και απο εμας ο Σοφο. Πιο πιθανο ειναι να πεσει κανενα προστιμο ή κανενας αγωνας τιμωρια, αποκλεισμος αποκλειεται.

Ο Τσαρτσαρης λεει χαζομαρες, πανω στα νευρα.
Ginobili
QUOTE(rooster @ Aug 19 2010, 22:06 ) *
Τα ματς που ανφερεις ειναι τελικοι Μουντομπασκετ και Ευρωλιγκας!!!! Τι σχεση εχουν αυτα με ενα τουρνουα προετοιμασιας?

Αυτό λέω....τελικό Μουντομπάσκετ...και Ευρωλίγκας....καμία σχέση με ένα φιλικό....Δηλαδή αν σου σπάνε τα νεύρα επειδή σε αδίκησε ο διαιτητής σε φιλικό....και πλακώνεσαι στα μπουνίδια...είσαι ηλίθιος.Στο τελικό μουντομπάσκετ δηλαδή....πόσο έβραζε το αίμα του Σκόλα όταν ο Πιτσίλκας του στερούσε τον τίτλο...? Όταν ο Ζερμέιν Ονήλ του κλώτσισε το κεφάλι και οι διαιτητές έκαναν τις πάπιες....να μην είχαμε και εκεί μια σφαγή της Χίου....????? Οι διαιτητές ηθικοί αυτουργοί.....




Υ.Γ Πέρσι ήταν το φιλικό Ιταλίας-Καναδάς που καναδός παίκτης κάνει κάτι αποτρόπαιο....ο διαιτητής δεν σφυράει τίποτα(δεν ξέρω σίγουρα αν όντως δεν το είδε)...και στην επόμενη ακριβώς φάση ο Μαντσινέλη έρχεται με φόρα και ρίχνει ένα δυνατό μπουκέτο στον Καναδό σωριάζοντας τον κάτω.....
Ξέρουμε τι έγινε εκεί......? καμιά τιμωρία....?

http://www.youtube.com/watch?v=IjfdDPm2J7Y...feature=related
kseplenhs
http://sport24.gr/Basket/ElladaBasket/Ethn...via.473489.html

QUOTE
Τα νεύρα είχαν πια είχαν μεταφερθεί σε όλους και ο Διαμαντίδης φέρεται να είπε: "Γράψτε τι καλό παιδί που είναι ο Τεόντοσιτς".


laugh.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(xristos_metal @ Aug 20 2010, 01:21 ) *
Πολυ ξεφτιλα. Νομιζω ενας καυγας ειναι στα πλαισια ενος αγωνα αλλα αυτο ξεφυγε για τα καλα.

Πιστευω πως δε προκειται να πεσει καμμια τιμωρια, θα βγουν ολοι να ζητησουν συγνωμη και τελειωσε το θεμα. Ο Κρστιτς ισως εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες απολους να τιμωρηθει για το δολοφονικο χτυπημα στον Μπουρουση, και απο εμας ο Σοφο. Πιο πιθανο ειναι να πεσει κανενα προστιμο ή κανενας αγωνας τιμωρια, αποκλεισμος αποκλειεται.



Διεθνές και επίσημο τουρνουά και όλα θα γραφτούν στο φύλλο αγώνος,άρα είναι αρκετά πιθανό να τιμωρηθούν,όχι από τις ομοσπονδίες,αλλά από φίμπα κτλ κτλ
SotDan
QUOTE(lamar @ Aug 19 2010, 20:19 ) *
Ο Σοφο χτυπαει τον Μπιελιτσα που απλα ετυχε να ειναι εκει την ωρα που κυλιοντουσαν κατω Φωτσης - Τεοντοσιτς.


Όντως ήταν και αυτος κατω.
Δεν μου φαινοταν λογικο να τις ετρωγε ο Τεο ή ο Φωτσης, αλλα και ο Μπιελιτσα δεν πιστεθω οτι πηγαινε για να τσακωθει αλλα για να τους χωρισει.
Κριμα
dimkots
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 01:23 ) *
Διεθνές και επίσημο τουρνουά και όλα θα γραφτούν στο φύλλο αγώνος,άρα είναι αρκετά πιθανό να τιμωρηθούν,όχι από τις ομοσπονδίες,αλλά από φίμπα κτλ κτλ


Ναι θα τα γράψει ο Χριστοδούλου καλά.

edit: -> http://www.contra.gr/Basketball/World/Mund...ece/285079.html
120
Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως οταν ειναι κατω 2 και χτυπιουνται αρχιζουν οι αλλοι απο πισω αντι να τους χωρισουν.Ο φωτσης και ο σοφο κινδυνεουν απο πλευρας εθνικης με αποκλεισμο και απο τους σερβους λογικα ο τεοντοσιτς και ο κριστιτς.Καλα αν ξανασυναντηθουμε στο μουντομπασκετ και ειναι ολοι οι παικτες και απο τις 2 ομαδες βαστατε τουρκοι τα αρματα.
traveller
Eπίσης από το ρεπορτάζ προκύπτει και ότι ο Ιβκοβιτς είναι χριστιανός....Πέτζα βάλε και κανένα παπά με θυμιατό tongue.gif
GK_23
QUOTE(dimkots @ Aug 20 2010, 01:25 ) *
Ναι θα τα γράψει ο Χριστοδούλου καλά.

Θα φτάσει το βίντεο στη ΦΙΜΠΑ φίλε μην ανησυχείς, ακόμα και να μην γράψει τίποτα ο Χριστοδούλου...

Reggie Miller #31
QUOTE(dimkots @ Aug 20 2010, 01:25 ) *
Ναι θα τα γράψει ο Χριστοδούλου καλά.


Το βλέπω χλωμό,γιατί ήταν κάτι γενικευμένο.Για παράδειγμα θεωρώ ότι ο Κρίστιτς δε θα τη γλυτώσει εύκολα...
xristos_metal
Ο φουκαριαρης ο Μπιελιτσα μαζι με τον Μπουρουση ειναι τα θυματα της υποθεσης νομιζω. Ειδικα τον Μπιελιτσα τον λυπηθηκε η ψυχη.... οπως οταν σφαζουντα αρνια 24.gif
Giorgos#4


το 18 ο σερβος ποιος ειναι?
sakissab
Να τιμωρηθούν όλοι: Φώτσης, Τεόντοσιτς, Τσαρτσαρής, Κέσελι (καλό παιδάκι), Σοφοκλής, Κρίσκιτς ΚΑΙ το καμάρι μας ο Χριστοδούλου. Αυτή είναι η ΕΟΚ, να τη χαιρόμαστε. Λες και θα πάθουμε κάτι αν δεν πάρουμε το Ακρόπολις. \

- Ο Χριστοδούλου τραγικός, ούτε για το Δίων Κυπαρισσίας - Εράνη Φιλιατρών δεν κάνει. Ο συμμαθητής μου ο Αλεβίζος καλύτερα διαιτητεύει. Ανόητη η αποβολή του Σοφού. Κατά τη γνώμη μου, καλά κάνει και τού λέει τα "Δεν έχεις
χαρακτήρα, δεν έχεις προσωπικότητα! Είσαι ο χειρότερος άνθρωπος στο γήπεδο σήμερα!!"
- Απαράδεκτη η αντίδραση του Φώτση που αμέσως μετά το σφύριγμα έχει περάσει μάνες, πατεράδες, παππούδες, γιαγιάδες. Φυσιολογικό μού φαίνεται να αντιδρούσε ο Τεόντοσιτς ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΤΣΙ. Ντροπή και γι' αυτό το παιδί που καλό θα είναι να περάσει από το "κόσκινο" της ΕΟΚ (σόρρυ παιδιά από βιασύνη το έγραψα σαν αστειάκι) αλλά και του Ολυμπιακού και των Αγγελοπουλαίων. Ό,τι έγινε στην πορεία είναι για την ιστορία, με Σόφο, Τσααρτσαρή και Κρίσκιτς.
- Τραγική ειρωνεία η σκηνή που πάει ο ιθύνων νους της σύρραξης, Τεόντοσιτς να ηρεμήσει τον Σόφο.
- Θα μού μείνει στο τέλος το βλέμμα του Μήτσου αποχωρώντας προς τα αποδυτήρια.
- Ρε παιδί μου αυτός ο Κρίσκιτς φοράει παντελόνια. Τού πάνε;; Τι είναι αυτά ρε; Κρέμεται τίποτα από κάτω ρε; Με το πού σηκώθηκε ο Σόφο πάνω σε λιγότερο από 1'' έχει διασχύσει το μισό γήπεδο!! Τραγικός ο τύπος και εκεί άκουσα το μόνο σωστό σχόλιο των "πουλακίων" Χατζητέτοιου και του άλλου. ("Σαν άντρας σηκώνεται και απομακρύνεται ο Κρίσκιτς.)

Έχω βαρεθεί να γράφω για ντροπή και λοιπά. Ας δράσουν οι υπεύθυνοι της FIBA όπως πρέπει. Όπως θα πρέπει να κάνουν οι άντρες. Και να βγει ο Κρίσκιτς να μας δείξει αν έχει απ' αυτά που διακρίνονται οι άντρες από τις γυναίκες γιατί στα άλλα ίδιοι είμαστε.....

(σόρρυ για το μεγάλο ποστ)
Marciulionis
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 01:26 ) *
Το βλέπω χλωμό,γιατί ήταν κάτι γενικευμένο.Για παράδειγμα θεωρώ ότι ο Κρίστιτς δε θα τη γλυτώσει εύκολα...


Λογικά θα χάσει η Σερβία το σημαντικότερο παίκτη της...
Manu7
"Τους βγάζει λάδι το φύλλο αγώνα

Το φύλλο αγώνα δεν... καίει τελικά Έλληνες και Σέρβους, καθώς γράφει ότι το παιχνίδι διακόπηκε χωρίς να αναφέρει καταστάσεις και ονόματα παικτών.

Το διαιτητικό τρίο έγραψε στο φύλλο αγώνα, ότι το παιχνίδι διακόπηκε για λόγους γενικής σύρραξης χωρίς να αναφέρει ποιος ξεκίνησε τον καυγά, ποιοι ενεπλάκησαν και τι συνέβη με κάθε λεπτομέρεια μέχρι οι δύο ομάδες να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια."


sport24.gr

Στην Ελλάδα είσαι...
Άκουσα από τα παιδιά στην Έρα ότι ζήτησαν από την ομοσπονδία μας το βίντεο του αγώνα.
Αλλά όπως είπε και ο sixama23 πιο πάνω, η FIBA δεν θα το αφήσει έτσι.

Τα πράγματα απλά.Αποκλεισμός σε Σόφο,Φώτση τουλάχιστον και καλά να πάθουμε.Οτιδήποτε άλλο είναι σκάνδαλο.
kobe81points
QUOTE (duncan21 @ Aug 20 2010, 01:17 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/288154

Aρχισαμε τις γραφικοτητες.Και θα συνεχιστουν πιστευω εκατερωθεν...


Και που εισαι ακομα, εχουν να γραφουν και να ειπωθουν ηλιθιοτητες και απο τις 2 πλευρες.
Johnaros
Χωρίς λόγο.
Δεν κοιτάω Έλληνες και ξένους, όλοι ενήλικες είναι και επαγγελματίες αθλητές.
Ηλιθιότητα του Φώτση, ηλίθια αντίδραση Τεο, και μετά χανεται η λογική.
Όση ευθύνη έχει ο Τεοντοσιτε, άλλη τόση - μην πω και παραπάνω - έχει και ο Φώτσης.
Παραπάνω να σχολιάσω δεν υπάρχει λόγος.
Άσχετα από το τι θα κάνει η FIBA, η ομοσπονδία ή ο προπονητής θεωρώ ότι πρέπει να κόψουν Φώτση-Σόφο και Τσαρτσαρή.
Ή να τιμωρηθούν και οι 23 παίκτες.
Ο 24ος (Κρστιτς) δεν έχει θέση σε αγωνιστικούς χώρους. Θα είναι σκάνδαλο να παίξει στο μουντομπάσκετ. Έχε χάρη που είναι στο ΝΒΑ και δεν ξέρω κατά πόσο θα ενδιαφερθούν για το συμβάν. Για αυτόφορο είναι ο τύπος.
Γιατί υπάρχει το ξύλο, τα μπουνίδια και τα κλωτσίδια, αλλά καρέκλα σε άνθρωπο που δε μπήκε καν να βαρέσει, και είναι και τραυματίας;
dimkots
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 01:30 ) *
Στην Ελλάδα είσαι...
Άκουσα από τα παιδιά στην Έρα ότι ζήτησαν από την ομοσπονδία μας το βίντεο του αγώνα.
Αλλά όπως είπε και ο sixama23 πιο πάνω, η FIBA δεν θα το αφήσει έτσι.

Τα πράγματα απλά.Αποκλεισμός σε Σόφο,Φώτση τουλάχιστον και καλά να πάθουμε.Οτιδήποτε άλλο είναι σκάνδαλο.


Και σε Τσαρτσαρή φίλε, που ήρθε από του πουθενά και άρχισε να βαράει από δω κι από κει. Ουστ.
kseplenhs
δεν ξέρω τι θα γράφεται στα σέρβικα μμε αλλά για εμάς που δυστυχώς ζούμε εδώ,προβλέπω να μας τα κάνουν ζέπελιν με τα παραχαιδεμένα παιδιά του βασιλακόπουλου και των συριγοσκουντήδων

ήδη άρχισε η επίδειξη πατριωτισμού απο τσαρτσαρή tongue.gif
GK_23
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 01:30 ) *
Στην Ελλάδα είσαι...
Άκουσα από τα παιδιά στην Έρα ότι ζήτησαν από την ομοσπονδία μας το βίντεο του αγώνα.
Αλλά όπως είπε και ο sixama23 πιο πάνω, η FIBA δεν θα το αφήσει έτσι.

Τα πράγματα απλά.Αποκλεισμός σε Σόφο,Φώτση τουλάχιστον και καλά να πάθουμε.Οτιδήποτε άλλο είναι σκάνδαλο.

Προφανώς και δεν θα το αφήσει έτσι η FIBA. Φυσικά όμως τότε θα φταίει το "παρασκήνιο του Μαϊνινί και του Μπάουμαν που άφησαν έξω από τα κέντρα αποφάσεων τον μεγάλο Έλληνα παράγοντα"....

Τώρα που το βλέπω καλύτερα, πραγματικά τρέμω στην ιδέα πως η καρεκλιά του Κρίστιτς θα μπορούσε να είχε προκαλέσει μεγαλύτερο κακό στον Μπουρούση...
GMlls
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 01:26 ) *
Eπίσης από το ρεπορτάζ προκύπτει και ότι ο Ιβκοβιτς είναι χριστιανός....Πέτζα βάλε και κανένα παπά με θυμιατό tongue.gif




peace μαγκες smiley.gif
Manu7
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 01:26 ) *
Eπίσης από το ρεπορτάζ προκύπτει και ότι ο Ιβκοβιτς είναι χριστιανός....Πέτζα βάλε και κανένα παπά με θυμιατό tongue.gif

Τόλμησε να αποβάλλει άνθρωπο της πίστης και της Χριστιανοσύνης ο αθεόφοβος ο Χριστοδούλου!
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 01:38 ) *
Τόλμησε να αποβάλλει άνθρωπο της πίστης και της Χριστιανοσύνης ο αθεόφοβος ο Χριστοδούλου!


Να προσέξει ο Σοφός γιατί το σκάνδαλο με το Βατοπέδι δεν έχει τελειώσει ακόμα.
Άντε μην του βρει ο Μάκης τίποτα φιλίες με τους εκεί παπάδες smiley.gif smiley.gif
hagi
Παιδιά διαβάζω και υπερβολικές απόψεις εδω μέσα...Ήμαρτον δηλαδή..μερικοί κοντέυετε να πλακωθήτε με τα λόγια,τί να κάνουν και οι άλλοι που έπαιζαν.. Το θέμαι είναι ότι αυτό που έγινε είναι απαράδεκτο και φταίνει οι παίχτες.Όχι όλοι αλλά αυτοί που έμπλεξαν.. Κανένας μας δεν ξέρει τί έγινε πραγματικά ,τί ειπώθηκε δηλαδή και όλοι το παίζουμε ειδικοί..Μπορεί πράγματι ο Τεόντοσιτς να είπε κάτι πολύ άσχημο στον Φώτση για να τα πάρει , αλλά μπορεί και να φόρτωσε χωρίς λόγο και ο Φώτσης..Για να είμαι λέμε και την αλήθεια ο Τεόντοσιτς δεν συμπεριφέρετε γενικά καλά αλλά σε κάθε περίπτωση δεν έπρεπε να γίνει αυτό..Όσο για την διαιτησία που λέτε όλοι,οκ δεν διαφωνώ για το ότι μας υποστηρίζουν και λίγο τραγικά μερικές φορές αλλά έτσι όπως το λέτε μερικοί είναι λες και είμαστε ομάδα για τα πανηγύρια και περιμένουμε να μας στηρίξει η διαιτησία για να πάρουμε ένα ματς.

Διαφωνώ ότι φτάει ο διαιτητής..όλοι αμέσως το πάτε στο ομαδικό..Αν εμείς που είμαστε απ'έξω λέμε αμέσως για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό πως να πάμε μπροστά..Δεν ξέρει κανένας τί έγινε μεταξύ του διαιτητή και του Ιβκοβιτς.Μπορεί να έχει άδικό ο διαιτητής μπορεί να έχει δίκιο..Όμως όλοι λέμε ότι φταίνε οι παίχτες,αλλά όταν ο Ιβκοβιτς κάνει τόση φασαρία και δημιουργεί ένταση στους ίδιους του παίχτες είναι λογικό να γίνονται τέτοια πράγματα..

Και για να σας προλάβω,δεν κατηγορώ μόνο τον Ιβκοβιτς αλλά λίγο πολύ φταίνε όλοι.Και πιο πολύ οι παίχτες..Το θέμα είναι ότι βλέπουμε μια ζωη τέτοιες παπαριές και ίσως να υπάρξουν και τιμωρίες.Αν και με όσα έχουμε δει στο παρελθόν δεν θα υπάρξουν..Κρίμα που έγινα όλα σκατά και ελπίζω σε καλύτερο αύριο.αλλά δεν το βλέπω..
Ginobili
QUOTE(Giorgos#4 @ Aug 19 2010, 22:28 ) *


το 18 ο σερβος ποιος ειναι?

Παιδιά...εγώ από αυτό το βίντεο βλέπω ότι αυτόν που δέρνει ο Σόφο είναι ο Τεόντοσιτς και όχι ο Μπιέλιτσα(Έχει πέσει κάτω από τον Φώτση)

Έχει "πλακωθεί" με τον Σάρας...μετά με τον Διαμαντίδη...μετά με τον Φώτση.... ε τελικά τις έφαγε από τον Σόφο....

Πάντως εδώ που τα λέμε....και το 2007 με τους Σέρβους στο ευρωμπάσκετ...δεν έγιναν και λίγα....ακόμα τα ακούει κάθε Ελληνίδα μάνα και αδερφή από τον Ντάρκο....
AGORi
ρε παιδια οσο βλέπω το βίντεο και ακουω την περιγραφή περισσότερο για αγωνα πυγμαχίας μου ακουγεται και βέβαια σίγουρα όχι μπάσκετ
120
Καλα οι δηλωσεις τσαρτσαρη ειναι οτι να ναι.Αλλα γενικα ειναι ηλιθιοτητα να βαζεις αυτους που ηταν στον ρινγκ προ ολιγου να κανουν δηλωσεις λες και δεν ξερεις τι θα πουν.
traveller
QUOTE(kseplenhs @ Aug 19 2010, 22:35 ) *
δεν ξέρω τι θα γράφεται στα σέρβικα μμε αλλά για εμάς που δυστυχώς ζούμε εδώ,προβλέπω να μας τα κάνουν ζέπελιν με τα παραχαιδεμένα παιδιά του βασιλακόπουλου και των συριγοσκουντήδων

ήδη άρχισε η επίδειξη πατριωτισμού απο τσαρτσαρή tongue.gif


Καμια σχέση.

Ο Τσαρτσαρής μιλάει (σχετικά με αυτά που είπε περί ψωμιού και Ελλάδας) σαν μέλος του ΠΣΑΚ (2ος αντιπρόεδρος) και ως γνωστό ο ΠΣΑΚ και η ΕΟΚ έχουν βγάλει ουκ ολίγες φορές τα μάτια τους
Reggie Miller #31
QUOTE(120 @ Aug 20 2010, 01:47 ) *
Καλα οι δηλωσεις τσαρτσαρη ειναι οτι να ναι.Αλλα γενικα ειναι ηλιθιοτητα να βαζεις αυτους που ηταν στον ρινγκ προ ολιγου να κανουν δηλωσεις λες και δεν ξερεις τι θα πουν.


Το θέμα είναι όχι μόνο τι θα πουν αυτοί.Αλλά τι θα πουν και τι θα γράψουν αύριο
οι δημοσιογράφοι για ακόμα μια φορά.
Manu7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 01:49 ) *
Το θέμα είναι όχι μόνο τι θα πουν αυτοί.Αλλά τι θα πουν και τι θα γράψουν αύριο
οι δημοσιογράφοι για ακόμα μια φορά.

Από σήμερα άρχισαν τα όργανα από τα τσακάλια μας...

"Σέρβοι αλήτες έκαναν ροντέο το ΟΑΚΑ!"

gazzetta.gr

Θα νομίζει κανείς δηλαδή ότι μπήκαν από το πουθενά κάτι Σέρβοι και άρχισαν να δέρνουν...
Johnaros
QUOTE
Καλα οι δηλωσεις τσαρτσαρη ειναι οτι να ναι.Αλλα γενικα ειναι ηλιθιοτητα να βαζεις αυτους που ηταν στον ρινγκ προ ολιγου να κανουν δηλωσεις λες και δεν ξερεις τι θα πουν.


Σκόπιμα γίνεται...
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 01:51 ) *
Από σήμερα άρχισαν τα όργανα από τα τσακάλια μας...

"Σέρβοι αλήτες έκαναν ροντέο το ΟΑΚΑ!"

gazzetta.gr

Θα νομίζει κανείς δηλαδή ότι μπήκαν από το πουθενά κάτι Σέρβοι και άρχισαν να δέρνουν...



Σου λέω αύριο ο Τεό θα είναι σταυρωμένος και περισσότερο αυτός παρά ο Κρίστιτς που πέταξε καρέκλα.
Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι θα λένε οι πρασινοφυλλάδες!

http://www.gazzetta.gr/basket/mundobasket-...%B1%CE%BA%CE%B1
Τα σχόλαι είναι όλα τα λεφτά.Ο καλύτερος όμως ένας που λέει ''Μια ζωή όλο Άρης ρε'' smiley.gif
Θεός!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.