Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
AirNick
Κύριε Ιβκοβιτς συνεχίζεις κατά τη γνώμη μου να συμπεριφέρεσαι πολύ αλλόκοτα. Τι φταίει;

Οι περισότεροι έχουμε γνώση τι εστί Χριστοδούλου. Αλλά "Φιλικό" είναι. Τι στα κομμάτια ανάβεις, σαν ενάρετος Χριστιανός και κάνεις το σταυρό σου; Ότι μπούρδα και να σου σφυρίζει κάποιος εσύ ως πραγματικός σοφός δεν ξεστομίζεις για τον άλλον κουβέντες μειωτικές. Θα σε παρακαλούσα να αφήσεις τον Υπέροχο Θεό μας έξω από την καλοθόσφαιρα.

Αυτό ΠΕΡΝΑΕΙ στους παίκτες. Απόδειξη ότι με την πρώτη σύρραξη ήταν έτοιμοι. Από τι;

Επιπρόσθετα όταν κλείσουμε κάποια στιγμή τα μάτια μας, αυτό που θα έχει σημασία είναι όχι τα κύπελλα και τα πρωταθλήματα που έχουμε πάρει, αλλά η εικόνα ως δασκάλου που πρέπει να διδάξει "μεγάλα" παιδιά, ως ανθρώπου που οι άλλοι είχαν να λένε για το μεγαλείο της ψυχής μας. Ναι εντάξει κάποιοι θα σε υποστηρίξουν γιατί είσαι και προπονητής του Ολυμπιακού. Εγώ που υποστηρίζω τον Ολυμπιακό δεν σου χαρίζομαι καθόλου.

"Αυτός που Έχει Αυτιά ας Ακούσει".

Απλά δυστηχώς από μια ηλικία και μετά, διάφοροι λόγοι μπορούν να κάνουν κάποιον κουφό αντί για πραγματικά σοφό.
traveller
QUOTE(AirNick @ Aug 19 2010, 22:59 ) *
Κύριε Ιβκοβιτς συνεχίζεις κατά τη γνώμη μου να συμπεριφέρεσαι πολύ αλλόκοτα. Τι φταίει;


πολύ πιθανό να "μετράει" αντιδράσεις εν όψει πρωταθλήματος
a bullet for your head
Δεν ειδα το ματσακι...
Αλλα που να ηταν παρων & ο Μιλισιτς... rolleyes.gif
Στην αρχη της κοκορομαχιας Φωτση-Τεοντοσιτς,προσεξα οτι μονο ο Διαμαντιδης κινηθηκε για να τους χωρισει(απο Ελληνες παικτες),ενω 3 Σερβοι,με το που αρχισε το μπουκετο-φτυσιδι,αρπαξαν τον Φωτση..
Απ την στιγμη που ο Φωτσης εχασε την ψυχραιμια του,πριν ακομη εκραγει η κατασταση,θα 'πρεπε να τον βουτηξουν αμεσως οι συμπαικτες του & να τον πανε σε μια γωνια για να τον συνεφερουν...
Εντωμεταξυ μολις εγινε το μεγαλο μπουγιο,ο Τσαρτσα κινηθηκε λιγο πιο περα για να συνεχισει τον τσαμπουκα του με τον Κεσελι(?)...
Αναρωτιεμαι τι εχει να γινει στα ντερμπι των αιωνιων του χρονου...
Πραγματικα απαραδεκτος & θρασυδειλος ο Κριστιτς..
Ginobili
QUOTE(120 @ Aug 19 2010, 22:47 ) *
Καλα οι δηλωσεις τσαρτσαρη ειναι οτι να ναι.Αλλα γενικα ειναι ηλιθιοτητα να βαζεις αυτους που ηταν στον ρινγκ προ ολιγου να κανουν δηλωσεις λες και δεν ξερεις τι θα πουν.

Και λίγα είπε ο Τσαρτσαρής....πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως κρατήθηκε και δεν είπε τίποτα χειρότερο.

Ρε καλά....πάνε καλά εκεί στην Εθνική...στην Ελληνική ομοσπονδία???? Ο Τσαρτσαρής πριν 10' αντάλλαζε μπουνίδια στα μεγαλύτερα επεισόδια που έχουμε δει ποτέ σε αγώνα μπάσκετ.....και τον αφήνουν να κάνει δηλώσεις???? Ένας λογικός-νοήμον άνθρωπος δεν υπάρχει να απαγορεύσει στους παίκτες να κάνουν δηλώσεις....??? Ειδικά σε αυτούς που πρωτοστάτησαν...
Σε τι ψυχολογική κατάσταση ήταν ο Τσαρτσαρής εκείνη την στιγμή...για να κάνει "ψύχραιμες" δηλώσεις...??? Οποιοσδήποτε να ήταν στην θέση του...(όταν έπαιζε ξύλο με τους συμπαίκτες του εναντίον των αντιπάλων)...θα έλεγε χειρότερα...

68.gif μπράβο μας....
Hakeem Olajuwon
Δεν κινδυνεύει κανείς με τιμωρία!

Οι εικόνες που εκτυλίχθηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα της Εθνικής με την Σερβία ήταν εικόνες ντροπής, το παρήγορο, ωστόσο, είναι ότι δεν κινδυνεύει κανένας παίκτης (ούτε του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, ούτε των Πλάβι) με τιμωρία! Τουλάχιστον αυτό υποστήριζαν άνθρωποι της ομοσπονδίας.

Και αυτό γιατί το φύλλο είναι έτσι γραμμένο, που δεν «καίει» κανέναν. Συγκεκριμένα αναφέρει ότι στο παρκέ έλαβε χώρα συμπλοκή παικτών των δύο ομάδων, χωρίς ωστόσο,, να κατονομάζει κανέναν και ότι σε αυτό εισήλθαν και μέλη των προπονητικών τιμ. Επίσης αναφέρει ότι 2:40 πριν το τέλος και ενώ το σκορ ήταν 75-74 υπέρ της Ελλάδας το ματς διεκόπη οριστικά.

Οσον αφορά στο βίντεο της αναμέτρησης βάσει σχέτικού κανονισμού δεν λαμβάνεται ως πειστήριο από μόνο του και λογικά δεν θα τιμωρηθεί κανείς ότι και αν δείχνουν τα πλάνα.
Reggie Miller #31
Οι τρεις διαιτητές της αναμέτρησης έκλεισαν το φύλλο αγώνα και έγινε προσπάθεια από τους ανθρώπους και των δύο ομάδων να μην καταδικάζει του παίκτες. Αυτό που συνέβη ήταν να καταγραφεί το γεγονός, αλλά όχι με ονόματα. Πλέον, όλα είναι στο χέρι της FIBA αφού πρόκειται για επίσημο-φιλικό.

Ο κίνδυνος για τιμωρία παικτών και κατά συνέπεια απουσίας τους από το Μουντομπάσκετ, είναι ορατός, αλλά καθαρά στην δικαιοδοσία της FIBA αν και ποιοι θα τιμωρηθούν και πόσο.

*Κατάθεση έδωσε ο Γιάννης Μπουρούσης, ο οποίος δέχθηκε καρεκλιά (!) στο κεφάλι από τον Νέναντ Κρστιτς.

*Κατάθεση κλήθηκε να δώσει και ο Νέναντ Κρστιτς, ο οποίος τραυμάτισε τον Γιάννη Μπουρούση.



*Σε «πηγαδάκι» μετά τα επεισόδια, στο οποίο συμμετείχε ο ισχυρός άνδρας του ελληνικού μπάσκετ, Γιώργος Βασιλακόπουλος, ειπώθηκε πως δεν γίνεται η FIBA να επιβάλλει κάποια τιμωρία χρησιμοποιώντας το video του αγώνα.
Manu7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 02:04 ) *
Οι τρεις διαιτητές της αναμέτρησης έκλεισαν το φύλλο αγώνα και έγινε προσπάθεια από τους ανθρώπους και των δύο ομάδων να μην καταδικάζει του παίκτες. Αυτό που συνέβη ήταν να καταγραφεί το γεγονός, αλλά όχι με ονόματα. Πλέον, όλα είναι στο χέρι της FIBA αφού πρόκειται για επίσημο-φιλικό.

Ο κίνδυνος για τιμωρία παικτών και κατά συνέπεια απουσίας τους από το Μουντομπάσκετ, είναι ορατός, αλλά καθαρά στην δικαιοδοσία της FIBA αν και ποιοι θα τιμωρηθούν και πόσο.

*Κατάθεση έδωσε ο Γιάννης Μπουρούσης, ο οποίος δέχθηκε καρεκλιά (!) στο κεφάλι από τον Νέναντ Κρστιτς.

*Κατάθεση κλήθηκε να δώσει και ο Νέναντ Κρστιτς, ο οποίος τραυμάτισε τον Γιάννη Μπουρούση.



*Σε «πηγαδάκι» μετά τα επεισόδια, στο οποίο συμμετείχε ο ισχυρός άνδρας του ελληνικού μπάσκετ, Γιώργος Βασιλακόπουλος, ειπώθηκε πως δεν γίνεται η FIBA να επιβάλλει κάποια τιμωρία χρησιμοποιώντας το video του αγώνα.

Άνετος ο Βασιλακόπουλος...Δεν ανησυχεί...Όλα τα καμάρια του θα είναι παρόντα στο μουντομπάσκετ...
Ginobili
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 19 2010, 23:04 ) *
Αλλα που να ηταν παρων & ο Μιλισιτς... rolleyes.gif

Είπαμε...ακόμα τα ακούν οι μανάδες μας και οι αδερφές μας...από το 2007....

Τελικά ο Μαντσινέλι ξέρουμε τι τιμωρία έφαγε(αν έφαγε) για πέρσι με τον καναδά...?
Johnaros
QUOTE
Οι εικόνες που εκτυλίχθηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα της Εθνικής με την Σερβία ήταν εικόνες ντροπής, το παρήγορο, ωστόσο, είναι ότι δεν κινδυνεύει κανένας παίκτης (ούτε του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος, ούτε των Πλάβι) με τιμωρία! Τουλάχιστον αυτό υποστήριζαν άνθρωποι της ομοσπονδίας.



Γιατί είναι παρήγορο;
Επειδή η ατιμωρησία συνεχίζεται;
McRae
Τον Μαντσινελι τον τιμωρησε η ιδια η Ιταλικη Ομοσπονδοια.Απο αυτα που εγραψαν οι διαιτητες και απο αυτα που δηλωσε Ο Βασιλακοπουλος μπορειτε να φανταστειτε αν θα γινει κατι παρομοιο.
GK_23
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 02:08 ) *
Τελικά ο Μαντσινέλι ξέρουμε τι τιμωρία έφαγε(αν έφαγε) για πέρσι με τον καναδά...?

Εγώ θυμήθηκα έναν άλλο καβγά, αυτόν των Μεξικανών με τους Ουρουγουανούς σε φιλικό ματς πέρυσι πριν την έναρξη του FIBA Americas. Νομίζω ότι τελικά οι παίκτες που συμμετείχαν στα επεισόδια τιμωρήθηκαν αλλά αυτό συνέβη μετά την διεξαγωγή του επίσημου τουρνουά και όχι πριν.
Razorblade Fish
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 02:08 ) *
Είπαμε...ακόμα τα ακούν οι μανάδες μας και οι αδερφές μας...από το 2007....

Τελικά ο Μαντσινέλι ξέρουμε τι τιμωρία έφαγε(αν έφαγε) για πέρσι με τον καναδά...?

Δεν τα ακουνε οι δικες μας μαναδες,των Ιταλων(νομιζω) τα ακουνε λογω διαιτητη...Ακομα και ο Μιλισιτς βεβαια αμφιβαλλω αν θα προσπαθουσε να σκοτωσει ανθρωπο οπως εκανε ο Κρσιτς.Τουλαχιστον οχι με καρεκλα,με μπουνιδια μπορει.Εγκληματικη και τρομακτικη ενεργεια και δεν του το ειχα του Κρσιτς.
a bullet for your head
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 02:08 ) *
Είπαμε...ακόμα τα ακούν οι μανάδες μας και οι αδερφές μας...από το 2007....

Αν ηταν παρων σημερα ο Μιλισιτς,τοτε θα γινοταν πραγματικα ροντεο η κατασταση...
Μου εκανε εντυπωση το ποσο πολυ προσπαθησε ο Διαμαντιδης να απωθησει τοσο τον Φωτση,οσο & τον Τεοντοσιτς,παρολο που με το Σερβακι υπαρχει & ενα προηγουμενο...& μπραβο του,γιατι διατηρησε τη ψυχραιμια του,ειχε καθαρο μυαλο & ''μπηκε στη φωτια''...



QUOTE(Razorblade Fish @ Aug 20 2010, 02:13 ) *
Ακομα και ο Μιλισιτς βεβαια αμφιβαλλω αν θα προσπαθουσε να σκοτωσει ανθρωπο οπως εκανε ο Κρσιτς.Τουλαχιστον οχι με καρεκλα,με μπουνιδια μπορει.Εγκληματικη και τρομακτικη ενεργεια και δεν του το ειχα του Κρσιτς.

Ο Νταρκο θα ριχνοταν κατευθειαν στον καβγα & στα μπουνιδια...
Ο αλλος ειναι θρασυδειλος,αλλα ισως πιο επικινδυνος τελικα..
lamar
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 02:08 ) *
Είπαμε...ακόμα τα ακούν οι μανάδες μας και οι αδερφές μας...από το 2007....


Γιατι εισαι συγγενης με καποιον απο τους ρεφερι εκεινου του αγωνα? Καλο ειναι να μην λες ανακριβειες γιατι υπαρχουν και μερικοι εδω μεσα που δεν ξερουν τα γεγονοτα και δημιουργεις εντυπωσεις που υπαρχουν μονο στη φαντασια σου, και μαλιστα τετοια μερα.

traveller


Πάλι καλά που τη γλίτωσε ο Τέπιτς , η αδυναμία μου. 'Ορθιο τον βλέπω 69.gif

Εν τω μεταξύ ο Σόφο έχει λιανίσει τον Τεό και κατευθύνεται προς τον Κρίστις, που λογικά τώρα έχει φτάσει στο ...πάνω διάζωμα icon_drunk.gif icon_drunk.gif

bullet , εσύ πού ξέρεις τα διαδικαστικά, παίζει καμιά ανταλλαγή με τη Μακάμπι?? Προλαβαίνουμε??? blech.gif
lamar
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 02:18 ) *
Εν τω μεταξύ ο Σόφο έχει λιανίσει τον Τεό και κατευθύνεται προς τον Κρίστις, που λογικά τώρα έχει φτάσει στο ...πάνω διάζωμα icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Μην ξαναλεμε τα ιδια, ο Σοφο κοπαναγε τον δυστυχη Μπιελιτσα ο οποιος ειχε παει να χωρισει τους Τεοντοσιτς - Φωτση που κυλιοντουσαν στο παρκε.
Johnaros
QUOTE
Εν τω μεταξύ ο Σόφο έχει λιανίσει τον Τεό και κατευθύνεται προς τον Κρίστις, που λογικά τώρα έχει φτάσει στο ...πάνω διάζωμα icon_drunk.gif icon_drunk.gif



Πάει να χωρίσει, και αυτό κάνει αρχικά ο Σόφο.
Στο τέλος, πριν γυρίσει να πάρει στο κατόπι τον Κρστιτς ρίχνει και ένα δυο μπουκετίδια.


Reggie Miller #31
QUOTE(Johnaros @ Aug 20 2010, 02:11 ) *
Γιατί είναι παρήγορο;
Επειδή η ατιμωρησία συνεχίζεται;


Ακριβώς.Παρ' όλα αυτά πάντα θέλουμε να την πληρώνουν όσοι δεν κάθονται καλά. 77.gif 77.gif


Πάντως όποιος παίκτης δεν έριξε καμία,έχασε μεγάλη ευκαιρία να ξεδώσει! smiley.gif
OrangeWorld
Eγω παλι πιστευω πως ο SOfo δεν χτυπαει τον τεο.Απλα πηγε απο πανω τους να τους προστατευσει ωστε να μην μπουν ολοι απο πανω.Οχι και ο σοφο να χτυοαει το τεο ρε παιδια αν δειτε καλα απο την αρχη το video ο sofo ειναι με τον τεο.
a bullet for your head
QUOTE(lamar @ Aug 20 2010, 02:24 ) *
Μην ξαναλεμε τα ιδια, ο Σοφο κοπαναγε τον δυστυχη Μπιελιτσα ο οποιος ειχε παει να χωρισει τους Τεοντοσιτς - Φωτση που κυλιοντουσαν στο παρκε.

Μπορει να ειναι ετσι...
Αλλα γιατι?... rolleyes.gif
Δεν νομιζω να εκανε & τιποτα..
traveller
QUOTE(lamar @ Aug 20 2010, 00:24 ) *
Μην ξαναλεμε τα ιδια, ο Σοφο κοπαναγε τον δυστυχη Μπιελιτσα ο οποιος ειχε παει να χωρισει τους Τεοντοσιτς - Φωτση που κυλιοντουσαν στο παρκε.


nai σωστά, δίκιο έχεις. δικό μου το λάθος. το ξαναείδα καλύτερα τώρα
120
Βλεποντας αρκετες φορες το βιντεο βλεπω μονο το διαμαντιδη να παει να τους χωρισει και απο πισω τον κεσελι και τον βελιτσκοβιτς να εχουν αρπαξει το φωτση αντι να τους χωρισουν(πιθανον να ειδαν μονο το φτυσιμο του φωτση) και μετα texas.
benchwarmer
Αηδία σκέτη.....

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Βασιλακόπουλε για αυτό το πανηγυράκι που διοργανώνεις κάθε χρόνο. Και προκαταβολικά ντροπή σου που δεν θα τιμωρήσεις κανέναν από τους παιχταράδες μας, αλλά όταν θα έρθει η τιμωρία της ΦΙΜΠΑ θα πρόκειται για άλλη μία εχθρική ενέργεια Μαϊνινί, Ισπανών κλπ, που σε άφησαν έξω από τα κέντρα αποφάσεων. Μακάρι να με διαψεύσεις έστω για μία φορά.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Χριστοδούλου, που έχεις το κόμπλεξ να αποβάλλεις προπονητή σε φιλικό ματς. Μακάρι βέβαια να είναι μόνο αυτός ο λόγος.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ κύριοι "αντικειμενικοί" δημοσιογράφοι, που δεν χάνετε ευκαιρία να κάνετε σχόλια σαν αυτό της τελευταία πρότασης εδώ (για τους άλλους δεν θα μιλήσω καν). Και ντροπή σε λιγότερο βαθμό βέβαια στα μπουμπούκια της ΕΡΤ, που εξακολοθούν να χαιδεύουν τα κακομαθημένα αυτιά των παιχτών μας.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Φώτση, που είσαι και αρχηγός της (μέχρι πρότινος δυστυχώς) επίσημης αγαπημένης.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Σοφοκλή, που η ωριμότητά σου παραμένει σε επίπεδα υπό του μηδενός.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Τσαρτσαρή για τις δηλώσεις σου, ενώ λίγα λεπτά πριν είχες επιδείξει και εσύ αξεπέραστα παραδείγματα αθλητικού ήθους. Και κάτι μου λέει ότι αναλόγου κλίματος θα είναι και η τοποθέτηση του ΠΣΑΚ, του οποίου τυγχάνει και αντιπρόεδρος.

*Υπάρχει και κάποιος ακόμα που πρέπει να ακούσει ακόμα περισσότερα, όχι τόσο για κάτι σημερινό, αλλα προχθεσινό, και παρακαλώ αυτόν που ήταν στο γήπεδο και μου το μετέφερε, να το γράψει εδώ, αν και ξέρω ότι είναι δύσκολη η θέση του. Ας το ξεπεράσω αυτό όμως...

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ κύριοι Τεόντοσιτς και Κέσελι, που εξασφαλίσατε σήμερα (για άλλη μια φορά ο πρώτος) μια θέση στην καρδιά του "υπέροχου κόσμου του Θρύλου".

Προφανώς ο "κύριος" Κρστιτς είναι απλά ανάξιος ακόμα και για να τον αναφέρω.

ΝΤΡΟΠΗ
και στους υπόλοιπους που ήταν παρόντες στο σημερινό "παιχνίδι", παίχτες και προπονητές (Ελλάδας και Σερβίας), εάν δεν αναλάβουν τις ευθύνες τους.

Ειλικρινά, μετά το σημερινό, με καταφέρατε να χάσω πάσα ιδέα και για την Εθνική ομάδα (μετά και το πρωταθλημά μας). Λυπάμαι για όλους αυτούς τους (ελάχιστους δυστυχώς) σοβαρούς ανθρώπους που έχουν απομείνει στο ελληνικό επαγγελματικό μπάσκετ, καθώς και για όλους τους υγιείς φιλάθλους που δεν μπορούν να χαρούν το παιχνίδι. Προτείνω σε όλους, μαζική αποχή απο το ματς με τις ΗΠΑ, ελπίζοντας τουλάχιστον ότι ο μέσος φίλαθλος της εθνικής έχει περισσότερο μυαλό από τον μέσο "γαύρο" ή "βάζελο".


*Αν έχω κάνει κάποιο λάθος στα γεγονότα των επεισοδίων συγχωρέστε με, δεν άντεξα να τα δω σε ριπλέι.
**Δεν έχω διάθεση να απαντήσω σε κανέναν, εάν έχει κάτι να σχολιάσει από το ποστ μου. Συγγνώμη.

Καληνύχτα (μπάσκετ)...
lamar
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 20 2010, 02:27 ) *
Μπορει να ειναι ετσι...
Αλλα γιατι?... rolleyes.gif
Δεν νομιζω να εκανε & τιποτα..


Δεν υπαρχει γιατι. Επειδη εχω τυχει σε τετοια συρραξη, οποιον βλεπεις μπροστα σου τον κοπανας γιατι νομιζεις οτι και εκεινος σε χτυπησε, οπως στα παλια γουεστερν στα σαλουν.
GK_23
QUOTE(benchwarmer @ Aug 20 2010, 02:33 ) *
Προτείνω σε όλους, μαζική αποχή απο το ματς με τις ΗΠΑ, ελπίζοντας τουλάχιστον ότι ο μέσος φίλαθλος της εθνικής έχει περισσότερο μυαλό από τον μέσο "γαύρο" ή "βάζελο".

Μια διόρθωση φίλε...
Με τις "μαϊμούδες" παίζουμε όχι με τις ΗΠΑ. Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε... rolleyes.gif

Κατά τα άλλα συμφωνώ 100% με όσα έγραψες.
enypnio
το περισσότερο ξύλο anyway το έφαγε ο μπιέλιτσα από τον ΣΟΦΟ και ο ΦΙΛΛΙΠΟΥ από τον ΚΡΙΣΙΤΣ

μιλάμε ασύληπτο ξύλο

ο καλάθης έτρεξε να κρυφτεί την ψυλιάστικε την δουλειά

ο μόνος σέρβος που δεν έριξε ούτε μια για το καλό ήταν ο τέπιτς
Nostradamus
Λυπάμαμαι που θα το πω, αλλά επειδή ήμουν στο γήπεδο ίσως σοκαρίστηκα πιο πολύ από κάθε άλλον που το είδε από την τηλεόραση. Απλά σκεφτείτε το μύνημα που περνάει ο οποιοσδήποτε μη τιμωρόντας αυτά τα παιδιά που ενεπλάκησαν (Σέρβους και Έλληνες). Είναι απαράδεκτο (χώρια του τι θα κάνει η FIBA) να μην τιμωρηθούν οι πάικτες που ενεπλάκησαν (όχι όλοι, μόνο αυτοί που άσκησαν βία) από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης. Αν θέλεις να λέγεσαι προπονητής, και πολύ περισσότερο αν θέλεις να λέγεσαι άνθρωπος, τιμωρείς μόνος σου τους Φώτση, Τσαρτσαρή και Σχορτσιανίτη για την απίστευτη και αντιεπαγγελματική συμπεριφορά τους (και μην μου πείτε ότι προκλήθηκαν γιατί αυτό εννοείται, έχετε δει κανέναν να κτυπάει στα καλά του καθουμένου κάποιον?). Αν τους αφήσουν όλους ανέγγιχτους τότε το μύνημα είναι σαφές: To να κερδίζεις αγώνες μπάσκετ είναι πολύ πιο σημαντικό από το να χτίζεις έναν ορθό χαρακτήρα και μία υγειή αθλητική παιδεία. 68.gif

Προσωπικά , λυπάμαι και πέρα από κάθε οπαδισμό (αφού είμαι ΑΕΚτζής προσωπικά σχεδόν αγνοοώ την έννοια μπασκετικά!), δεν μπορώ να υποστηρίξω αυτό το μήνυμα.

ΥΓ. Εννοείται ότι όλα τα παραπάνω αφορούν και τους Σέρβους και την αντίστοιχη ομοσπονδία τους, απλά δεν το πολυαναλύω επειδή είμαι Έλληνας και πρωτίστως πρέπει να κοιτάξω τη δική μου καμπούρα και ύστερα των Σέρβων.
AirNick
Μια πιο σύγχρονη παραλλαγή γουέστερν ήταν λοιπόν ο σημερινός αγώνας. Θα γράψω πάλι παράλληλα ...

Η μονομαχία στο Ελ ΟΑΚΑ λοιπόν.

Μένει να καταλήξουμε ποιοί είναι οι τίμιοι αγελαδοτρόφοι και ποιοί οι κακοί, οι ντεσπεράντος, τα τσακάλια, τα τομάρια που δεν έχουν οίκτο.

Ποιός είναι ο Σερίφης;

Ποιά είναι τα κοράκια που θα καρπωθούν τις επικυρήξεις;

Α... και γκεστ σταρ ψάχνουμε

Επιτρέψτε μου ένα γκρο πλαν στον γέρο σοφο που κουνιέται στη ξύλινη κουπαστή ... smiley.gif
Johnaros
Ο Τέπιτς btw, από ότι μου είπε φίλος που βρισκόταν στο γήπεδο, βάρεσε τον Κέσελι. tongue.gif
silversurfer
QUOTE(enypnio @ Aug 20 2010, 02:46 ) *
ο καλάθης έτρεξε να κρυφτεί την ψυλιάστικε την δουλειά


Ο οποίος στις 12.30 ήταν στο Mall κ έτρωγε με τον Πατ KFC.. Κρύφτηκε για τα καλά δλδ smile.gif

Επίσης με 15€ εισιτήριο είδαμε κ μπάσκετ κ κάτς.. Μια χαρά προσφορά ήταν!

Πέρα από την πλάκα επειδή κ γω τα είδα live όλα έχω σοκαριστεί λίγο!

Ο Κριστις δεν πρέπει να παίξει μπάσκετ για πολύ καιρό..

Από εκεί κ πέρα όλοι όσοι έριξαν κ έφαγαν πρέπει να τιμωρηθούν με πολλές πολλές αγωνιστικές τόσο στα πρωταθλήματα που παίζουν όσο κ στις εθνικές τους. Απαράδεκτο όλο το σκηνικό..


dimkots
QUOTE(benchwarmer @ Aug 20 2010, 02:33 ) *
Αηδία σκέτη.....

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Βασιλακόπουλε για αυτό το πανηγυράκι που διοργανώνεις κάθε χρόνο. Και προκαταβολικά ντροπή σου που δεν θα τιμωρήσεις κανέναν από τους παιχταράδες μας, αλλά όταν θα έρθει η τιμωρία της ΦΙΜΠΑ θα πρόκειται για άλλη μία εχθρική ενέργεια Μαϊνινί, Ισπανών κλπ, που σε άφησαν έξω από τα κέντρα αποφάσεων. Μακάρι να με διαψεύσεις έστω για μία φορά.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Χριστοδούλου, που έχεις το κόμπλεξ να αποβάλλεις προπονητή σε φιλικό ματς. Μακάρι βέβαια να είναι μόνο αυτός ο λόγος.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ κύριοι "αντικειμενικοί" δημοσιογράφοι, που δεν χάνετε ευκαιρία να κάνετε σχόλια σαν αυτό της τελευταία πρότασης εδώ (για τους άλλους δεν θα μιλήσω καν). Και ντροπή σε λιγότερο βαθμό βέβαια στα μπουμπούκια της ΕΡΤ, που εξακολοθούν να χαιδεύουν τα κακομαθημένα αυτιά των παιχτών μας.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Φώτση, που είσαι και αρχηγός της (μέχρι πρότινος δυστυχώς) επίσημης αγαπημένης.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Σοφοκλή, που η ωριμότητά σου παραμένει σε επίπεδα υπό του μηδενός.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ κύριε Τσαρτσαρή για τις δηλώσεις σου, ενώ λίγα λεπτά πριν είχες επιδείξει και εσύ αξεπέραστα παραδείγματα αθλητικού ήθους. Και κάτι μου λέει ότι αναλόγου κλίματος θα είναι και η τοποθέτηση του ΠΣΑΚ, του οποίου τυγχάνει και αντιπρόεδρος.

*Υπάρχει και κάποιος ακόμα που πρέπει να ακούσει ακόμα περισσότερα, όχι τόσο για κάτι σημερινό, αλλα προχθεσινό, και παρακαλώ αυτόν που ήταν στο γήπεδο και μου το μετέφερε, να το γράψει εδώ, αν και ξέρω ότι είναι δύσκολη η θέση του. Ας το ξεπεράσω αυτό όμως...

ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ κύριοι Τεόντοσιτς και Κέσελι, που εξασφαλίσατε σήμερα (για άλλη μια φορά ο πρώτος) μια θέση στην καρδιά του "υπέροχου κόσμου του Θρύλου".

Προφανώς ο "κύριος" Κρστιτς είναι απλά ανάξιος ακόμα και για να τον αναφέρω.

ΝΤΡΟΠΗ
και στους υπόλοιπους που ήταν παρόντες στο σημερινό "παιχνίδι", παίχτες και προπονητές (Ελλάδας και Σερβίας), εάν δεν αναλάβουν τις ευθύνες τους.

Ειλικρινά, μετά το σημερινό, με καταφέρατε να χάσω πάσα ιδέα και για την Εθνική ομάδα (μετά και το πρωταθλημά μας). Λυπάμαι για όλους αυτούς τους (ελάχιστους δυστυχώς) σοβαρούς ανθρώπους που έχουν απομείνει στο ελληνικό επαγγελματικό μπάσκετ, καθώς και για όλους τους υγιείς φιλάθλους που δεν μπορούν να χαρούν το παιχνίδι. Προτείνω σε όλους, μαζική αποχή απο το ματς με τις ΗΠΑ, ελπίζοντας τουλάχιστον ότι ο μέσος φίλαθλος της εθνικής έχει περισσότερο μυαλό από τον μέσο "γαύρο" ή "βάζελο".


*Αν έχω κάνει κάποιο λάθος στα γεγονότα των επεισοδίων συγχωρέστε με, δεν άντεξα να τα δω σε ριπλέι.
**Δεν έχω διάθεση να απαντήσω σε κανέναν, εάν έχει κάτι να σχολιάσει από το ποστ μου. Συγγνώμη.

Καληνύχτα (μπάσκετ)...


Για μένα το καλύτερο ποστ εδώ μέσα σήμερα! +10000!
traveller
-Εντάξει τώρα, μην πάμε και στο άλλο άκρο..."καληνύχτα μπάσκετ" σε συλλογικό επίπεδο εξ' αιτίας όσων έγιναν πριν λίγο καιρό στο ΣΕΦ, πολύ δάκρυ έπεσε και τότε, το ξεχάσαμε/ξεπεράσαμε πλεον. "καληνύχτα μπάσκετ" και για την Εθνική εξαιτίας του φεστιβάλ κλωτσομπουνιδιού που είδαμε σήμερα..ξέρω κι εγώ?? μάλλον υπερβολικά τα βρίσκω όλα αυτά.

Λες και δε θα ξαναπέσει ποτέ ξύλο σε ομαδικό άθλημα ή δεν έχει πέσει πιο πριν από το σημερινό....όταν η αδρεναλίνη χτυπάει tilt και οι σφυγμοί είναι 160...

Όχι πώς πάνε όλα καλά με τα γερόντια της Ομοσπονδίας αλλά αυτό το "φρικάρισμα" εναντίον του Βασιλακόπουλου καμια 15αριά χρόνια τώρα από τουs οπαδούς του Ολυμπιακού δεν το καταλαβαίνω.
Εκτός κι εάν το σκεπτικό είναι : Ομοσπονδία=ΟΔΚΕ=μας "στερείτε" τους εγχώριους τίτλους. Που μάλλον αυτό είναι, τουλάχιστο από τους περισσότερους.


Τε σπα και επεισόδια θα ξαναγίνουν , όπως γίνονται καμια 100στή χρόνια τώρα και στο γήπεδο θα ξαναπάμε και την Εθνική θα ξαναδούμε και με ενδεχόμενη επιτυχία της θα χαρούμε όπως κάνουμε πάντα


QUOTE(Nostradamus @ Aug 20 2010, 00:46 ) *
Αν τους αφήσουν όλους ανέγγιχτους τότε το μύνημα είναι σαφές: To να κερδίζεις αγώνες μπάσκετ είναι πολύ πιο σημαντικό από το να χτίζεις έναν ορθό χαρακτήρα και μία υγειή αθλητική παιδεία. 68.gif


+++++++++++++++++

Να θυμηθούμε και λίγο τα καλόπαιδα του Μίσσα πρόπερσι(?) που ελάχιστα ασχοληθηκαν όσοι ασχολήθηκαν ....
a bullet for your head
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 02:39 ) *
Με τις "μαϊμούδες" παίζουμε όχι με τις ΗΠΑ. Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε... rolleyes.gif

Επειδη δεν ηξερα περι τινος η' ποιου αναφεροσουν,διαβασα μολις τη ''σχετικη'' δηλωση..
Πραγματικα απαραδεκτος & για τον συγκεκριμμενο χαρακτηρισμο-παραλληλισμο,οσο & για αλλα..
Johnaros


(Εντιτ: 2 ποστ πάνω)
rchos
QUOTE
*Υπάρχει και κάποιος ακόμα που πρέπει να ακούσει ακόμα περισσότερα, όχι τόσο για κάτι σημερινό, αλλα προχθεσινό, και παρακαλώ αυτόν που ήταν στο γήπεδο και μου το μετέφερε, να το γράψει εδώ, αν και ξέρω ότι είναι δύσκολη η θέση του. Ας το ξεπεράσω αυτό όμως...


δεν ειναι ωρα τωρα.
αυτος ο παιχτης σημερα ηταν σωστος στις πραξεις.
στα λογια τα χαλασε λιγο βεβαια αλλα δεν πειραζει.
οταν ειναι η ωρα θα αναφερω το περιστατικο που σου πα.σημερα ειναι ακαιρο.
kobe81points
QUOTE (a bullet for your head @ Aug 20 2010, 03:01 ) *
Επειδη δεν ηξερα περι τινος η' ποιου αναφεροσουν,διαβασα μολις τη ''σχετικη'' δηλωση..
Πραγματικα απαραδεκτος & για τον συγκεκριμμενο χαρακτηρισμο-παραλληλισμο,οσο & για αλλα..


Πολυ σωστος ο bullet.
Sixama, μου φαινεται οτι οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια ή "μαϊμουδες"
rchos
το θεμα σημερα ηταν εντελως τραγικο.
εγω ημουν γηπεδο και ξενερωσα απιστευτα πολυ.
πανω απο ολα με τους δικους μας παιχτες.
φιλοξενεις καποιους ξενους αθλητες για φιλικο αγωνα.ειναι απαραδεκτο να φτανεις σε αυτο το σημειο.
οσο καλοπ[αιδο και να ειναι ο απεναντι σου εσυ δεν πρεπει να ξεφυγεις.σε εναν καυγα παντα φταινε 2.επειδη εμενα η ελλαδα ειναι η χωρα μου και εμεις ημασταν γηπεδουχοι αρα οι δικοι μου με νοιαζει να ειναι κυριοι.οι αλλοι ας ειναι αλητες.περιμενω απο τους παιχτες μου να φερθουν αλλιως.ανωτεροι.

παντως γενικα επειδη ισως καποιοι τραγικοποιουν τα θεματα.
ελλαδα-σερβια εχει μεγαλο ιστορικο σε ξυλικια στο μπασκετ.
σαν δυο αδερφια που τσακωνονται συνεχεια για το πιο ειναι καλυτερο.παντα δε φταινε και οι δυο.
lefkadian
QUOTE(Johnaros @ Aug 20 2010, 01:52 ) *
Ο Τέπιτς btw, από ότι μου είπε φίλος που βρισκόταν στο γήπεδο, βάρεσε τον Κέσελι. tongue.gif


Παιδια για ολα φταιει ο Βασιλακοπουλος, ο Χριστουδουλου και η κακουργα η κοινωνια να πουμε...

Καποιοι εδω μεσα οχι απλα δεν εχουν παιξει μπασκετ σε ομαδα αλλα ουτε σε αυτοσχεδια μπασκετα. Αν πρεπει να βρουμε ηθικο αυτουργο ας ψαξουμε στον παγκο της Σερβιας. Οι προπονητες πρεπει να παιζουν "πυροσβεστικο" ρολο ειδικα σε τετοια παιχνιδια που δεν κρινουν τιποτα. Και δεν μπορω να ακουω οτι φταινε οι διαιτητες (που εκαναν τραγικα λαθη) γιατι τοτε ΑΥΤΟΜΑΤΑ νομιμοποιουμε τον καθε καφρο να καψει και να ρημαξει το καθε γηπεδο. Ελεος μην στρουθοκαμηλιζουμε. Ο Ιβκοβιτς ηταν απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ σημερα. Ενας τοσο μεγαλος προπονητης και αντι να ασχολειται και να προστατευει την εθνικη του ομαδα δινει αξια σε πολυ μετριους διαιτητες και διαλυει το παιχνιδι και κατα πασα πιθανοτητα και τις δυο εθνικες. Θελεις κ. Ιβκοβιτς να διαμαρτυρηθεις? Παρε την ομαδα και φυγε. Ακραιο, αλλα εντιμο. Μην προσπαθεις να κανεις το ελληνικο πρωταθλημα πιο μ@!%#λο απο οτι ειναι μηνες πριν αρχισει. Και ολα αυτα γιατι? Για να δειξει στους ολυμπιακους ποσο "γαβρος" ειναι? Οτι δεν κολλαει πουθενα? Οτι θα τα διαλυσει ολα? Τι να πω... Ισως τα βλεπω ολα απο την πλευρα του οπαδου του ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ...

Παντως οποιος εχει παιξει μπασκετ εστω και σε σχολικους αγωνες ξερει οτι οταν αρχισει ενα επεισοδιο και δεν σταματησει αμεσως μετα ειναι σαν μια αλυσιδωτη αντιδραση. Τους μπλεκει ολους. Και οταν συμμετεχεις στα επεισοδια και χασεις την ψυχραιμια σου χτυπας οποιον αντιπαλο βρεις μπροστα σου. Σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογω τους παιχτες αλλα...

Και κατι τελευταιο: Ο Φωτσης φερθηκε ηλιθια, ο Τεοντοσιτς ειναι μπλεγμενος σε απειρους καβγαδες, αλλα εχω την εντυπωση οτι οι περισσοτεροι παιχτες (εκτος ελαχιστων) "ψαχνοτανε"...
iraklis peristeriou

Τι θα λέγατε για παραδειγματική τιμωρία κάποιων Ελλήνων παιχτών από την ΕΟΚ;
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=10981
navajo
QUOTE(rchos @ Aug 20 2010, 03:13 ) *
το θεμα σημερα ηταν εντελως τραγικο.
εγω ημουν γηπεδο και ξενερωσα απιστευτα πολυ.
πανω απο ολα με τους δικους μας παιχτες.
φιλοξενεις καποιους ξενους αθλητες για φιλικο αγωνα.ειναι απαραδεκτο να φτανεις σε αυτο το σημειο.
οσο καλοπ[αιδο και να ειναι ο απεναντι σου εσυ δεν πρεπει να ξεφυγεις.σε εναν καυγα παντα φταινε 2.επειδη εμενα η ελλαδα ειναι η χωρα μου και εμεις ημασταν γηπεδουχοι αρα οι δικοι μου με νοιαζει να ειναι κυριοι.οι αλλοι ας ειναι αλητες.περιμενω απο τους παιχτες μου να φερθουν αλλιως.ανωτεροι.

παντως γενικα επειδη ισως καποιοι τραγικοποιουν τα θεματα.
ελλαδα-σερβια εχει μεγαλο ιστορικο σε ξυλικια στο μπασκετ.
σαν δυο αδερφια που τσακωνονται συνεχεια για το πιο ειναι καλυτερο.παντα δε φταινε και οι δυο.


αυτα.
traveller
ναι μεν

QUOTE(lefkadian @ Aug 20 2010, 01:13 ) *
Θελεις κ. Ιβκοβιτς να διαμαρτυρηθεις? Παρε την ομαδα και φυγε. Ακραιο, αλλα εντιμο.


αλλά ...

το τουρνουά ήταν επίσημο και δηλωμένο στο καλεντάρι της FIBA οπότε μπορεί να έπεφτε άγρια καμπάνα. Δε γνωρίζω "τι" και "πώς" βέβαια.
The Admiral
Μια απο τις παρενεργειες των αναβολικων ειναι η επιθετικοτητα.

Μια δευτερη ειναι η συρρικνωση των ορχεων.

Οι παικτες των δυο ομαδων επεδειξαν αμφοτερα τα συμπτωματα.
GK_23
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 03:00 ) *
Όχι πώς πάνε όλα καλά με τα γερόντια της Ομοσπονδίας αλλά αυτό το "φρικάρισμα" εναντίον του Βασιλακόπουλου καμια 15αριά χρόνια τώρα από τουs οπαδούς του Ολυμπιακού δεν το καταλαβαίνω.
Εκτός κι εάν το σκεπτικό είναι : Ομοσπονδία=ΟΔΚΕ=μας "στερείτε" τους εγχώριους τίτλους. Που μάλλον αυτό είναι, τουλάχιστο από τους περισσότερους.

Traveller, τουλάχιστον το δικό μου φρικάρισμα με το Βασιλακόπουλο, ειλικρινά στο λέω, δεν έχει να κάνει με οπαδικούς λόγους. Αλλά ορισμένα πράγματα φίλε για όσους ανθρώπους αγαπάνε το μπάσκετ, δεν γίνεται να συνεχιστούν. Πριν από λίγες μέρες ο Βασιλακόπουλος σε συνέντευξή του στο ΦΩΣ είπε ότι όλα κυλάνε καλά στην ελληνική διαιτησία και κακώς υπάρχουν παράπονα. Ας τα λουστεί τώρα! Ο άνθρωπος που στον τρίτο τελικό του πρωταθλήματος δεν ήξερε τι σφύριζε έχει μεγάλη ευθύνη για το ροντέο του σημερινού παιχνιδιού...

Δεν ισχυρίζομαι ότι επίτηδες απέβαλε τον Ίβκοβιτς αλλά νομίζω πως θα συμφωνείς πως ο Χριστοδούλου είναι ανίκανος διαιτητής. Ούτε τον περσινό τελικό στην ΕΣΚΑΗ δεν κατάφερε να ολοκληρώσει, όπως σίγουρα γνωρίζεις. Επίσης δεν είναι λίγες οι φορές που είχε ανοίξει διάλογο με την κερκίδα και έχει ειρωνευτεί από παίκτες μέχρι φιλάθλους στο τοπικό πρωτάθλημα. Ε δε γίνεται ρε φίλε ο άνθρωπος αυτός να προωθείται μόνο και μόνο επειδή είναι πατριώτης με τον γ.γ. της ομοσπονδίας. Τελικά το βρήκαν μπροστά τους τα γερόντια της ομοσπονδίας! Ειλικρινά χάρηκα για τη ξεφτίλα της ΕΟΚ απόψε το βράδυ. Όπως χάρηκα που διοργάνωσαν βράβευση για τους Μουζάκη, Βορεάδη, Παπαδημητρίου και οι δύο τελευταίοι τους έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια.

Αν αγαπούσαν το μπάσκετ θα τιμωρούσαν από μόνοι τους όσους 'Ελληνες παίκτες έλαβαν μέρος στα επεισόδια αλλά βλέπεις πάνω από όλα είναι το μετάλλιο δηλαδή η ...επιχορήγηση. Αυτά τα λέω σαν φίλος του αθλήματος και όχι σαν φίλος του Ολυμπιακού. Σαν φίλος του Ολυμπιακού δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως επί Ιωαννίδη, ο "αέρας φυσούσε διαφορετικά για τον Βασιλακόπουλο".
sreder
Όπως και να'χει είναι αστείο το θέαμα του Κριστιτς να τρέχει να κρυφτεί smiley.gif
lefkadian
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 02:20 ) *
ναι μεν



αλλά ...

το τουρνουά ήταν επίσημο και δηλωμένο στο καλεντάρι της FIBA οπότε μπορεί να έπεφτε άγρια καμπάνα. Δε γνωρίζω "τι" και "πώς" βέβαια.



Ισως να ειναι ετσι οπως τα λες. Αλλα...Αλλαξε επιδεικτικα ολη την ομαδα και βαλε μεσα του "δευτερους" σου παιχτες. Ιβκοβιτς εισαι, απο τις μεγαλυτερες προπονητικες μορφες. Ριξτο στην πλακα. Μην μπ@$@^$%@ποιεις το παιχνιδι. Οποιος "σπερνει ανεμους θεριζει θυελλες". Σε ενα σκληρο παιχνιδι, με διαιτητες που κανουν αστεια σφυριγματα, με παιχτες οχι και τους πιο ηρεμους, και με τετοιες κινησεις ειναι μαθηματικα βεβαιο που παει το ματς...

Ολοι οι παιχτες απο μενα "συγχωρεμενοι". Αλλα ο Κρστις πραγματικος εγκληματιας. Χωρις ΚΑΝΕΝΑ λογο καρεκλια στον καημενο τον Μπουρουση? Εγκληματικη ενεργεια που ευτυχως δεν εφερε χειροτερα. Ο μονος κατα την γνωμη μου που πρεπει να τιμωρηθει πραγματικα. Ξυλο απο αθλητες σε αγωνιστικους χωρους επεφτε, πεφτει και θα πεφτει. 180 σφυγμοι ειναι αυτοι αλλα οχι να γινουμε και εγκληματιες...
traveller
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:28 ) *
Traveller, τουλάχιστον το δικό μου φρικάρισμα με το Βασιλακόπουλο, ειλικρινά στο λέω, δεν έχει να κάνει με οπαδικούς λόγους. Αλλά ορισμένα πράγματα φίλε για όσους ανθρώπους αγαπάνε το μπάσκετ, δεν γίνεται να συνεχιστούν. Πριν από λίγες μέρες ο Βασιλακόπουλος σε συνέντευξή του στο ΦΩΣ είπε ότι όλα κυλάνε καλά στην ελληνική διαιτησία και κακώς υπάρχουν παράπονα. Ας τα λουστεί τώρα! Ο άνθρωπος που στον τρίτο τελικό του πρωταθλήματος δεν ήξερε τι σφύριζε έχει μεγάλη ευθύνη για το ροντέο του σημερινού παιχνιδιού...

Δεν ισχυρίζομαι ότι επίτηδες απέβαλε τον Ίβκοβιτς αλλά νομίζω πως θα συμφωνείς πως ο Χριστοδούλου είναι ανίκανος διαιτητής. Ούτε τον περσινό τελικό στην ΕΣΚΑΗ δεν κατάφερε να ολοκληρώσει, όπως σίγουρα γνωρίζεις. Επίσης δεν είναι λίγες οι φορές που είχε ανοίξει διάλογο με την κερκίδα και έχει ειρωνευτεί από παίκτες μέχρι φιλάθλους στο τοπικό πρωτάθλημα. Ε δε γίνεται ρε φίλε ο άνθρωπος αυτός να προωθείται μόνο και μόνο επειδή είναι πατριώτης με τον γ.γ. της ομοσπονδίας. Τελικά το βρήκαν μπροστά τους τα γερόντια της ομοσπονδίας! Ειλικρινά χάρηκα για τη ξεφτίλα της ΕΟΚ απόψε το βράδυ. Όπως χάρηκα που διοργάνωσαν βράβευση για τους Μουζάκη, Βορεάδη, Παπαδημητρίου και οι δύο τελευταίοι τους έγραψαν στα παλιά τους τα παπούτσια.

Αν αγαπούσαν το μπάσκετ θα τιμωρούσαν από μόνοι τους όσους 'Ελληνες παίκτες έλαβαν μέρος στα επεισόδια αλλά βλέπεις πάνω από όλα είναι το μετάλλιο δηλαδή η ...επιχορήγηση. Αυτά τα λέω σαν φίλος του αθλήματος και όχι σαν φίλος του Ολυμπιακού. Σαν φίλος του Ολυμπιακού δεν έχω πρόβλημα να παραδεχτώ πως επί Ιωαννίδη, ο "αέρας φυσούσε διαφορετικά για τον Βασιλακόπουλο".


Εάν ήταν για σένα θα στο έστελνα με p.m όπως έχω ξανακάνει όταν , κακώς, νόμισα ότι "άγγιξες" untouchable 69.gif .
΄'Αρα δεν ήταν για σένα smile.gif

Ούτε για τον Μanu7 ήταν που έκανε και αυτός αναφορά. Προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ πιο οπαδό από τον Manu7 .
Βασικά σε κανέναν δεν πήγαινε , μιλάω ειλικρινά, αλλά μονίμως υπάρχει μια "μανούρα" σχετικά με την Ομοσπονδία που με το παραμικρό εκδηλώνεται.
Για τη διαιτησία του τουρνουά τα έγραψα κι εγώ και μάλιστα αμέσως μετά το δικο σου ποστ , πριν κάτι σελίδες.
lefkadian
QUOTE(rooster @ Aug 20 2010, 02:32 ) *
Εσυ εχεις παιξει καπου μπασκετ? Γιατι εγω που παιζω και μαλιστα σε καλο επιπεδο, πληροφοριακα σου λεω οτι φετος θα παιξω αντιπαλος με την ομαδα που υποστηριζεις, σου λεω οτι ο Χριστοδουλου, αν εχει τσιπα θα πρεπει αυριο κιολας να αποσυρθει απο την διαιτησια.
Κουραστηκα πλεον με αυτα τα ανδρεικελα που θελουν να ειναι αυτοι οι πρωταγωνιστες ακομα και σε τουρνουα προετοιμασιας.
Ποιος ο ο λογος να αποβαλεις τον προπονητη μιας ομαδας μεσα σε ενα λεπτο, σε φιλικο αγωνα?

Να σου πω εγω, γιατι σαν αποτυχημενος παικτης που ηταν, γιατι ολοι οι διαιτητες τετοιοι ειναι, παικτες που δεν μπορουν να παιξουν, ηθελε να το παιξει μουρη σε εναν παγκοσμιου φημης προπονητη και μαλιστα σε εθνικο δικτυο!!!


Φιλε μου δεν εχω παιξει σε ψηλο επειπεδο οπως εσυ. Μονο ερασιτεχνικα. Αλλα τους διαιτητες οτι και αν σφυριζαν ΜΕΣΑ στο γηπεδο τους σεβομουν. Ασχετα τι ελεγα μετα στην παρεα μου. Μεσα στο γηπεδο πρεπει ΟΛΟΙ μας να ειμαστε κυριοι. Να συμφωνησω ομως μαζι σου και να πω οτι ο Χριστοδουλου ειναι αταλαντος και σαν διαιτητης, ανεπαρκης και οτι θελεις. Ειναι συμπεριφορα προπονητη παγκοσμιου φημης και μαλιστα σε εθνικο επιπεδο αυτη η συμπεριφορα του Ιβκοβιτς? Εχει φαει τα γηπεδα με το κουταλι, ειναι 70 χρονων και τσακωνετε με τον Χριστοδουλου σε φιλικο? Τι να πω? Εγω ετσι τα βλεπω τα πραγματα...
Manu7
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 03:34 ) *
Εάν ήταν για σένα θα στο έστελνα με p.m όπως έχω ξανακάνει όταν , κακώς, νόμισα ότι "άγγιξες" untouchable 69.gif .
΄'Αρα δεν ήταν για σένα smile.gif

Ούτε για τον Μanu7 ήταν που έκανε και αυτός αναφορά. Προσωπικά θεωρώ τον εαυτό μου πολύ πιο οπαδό από τον Manu7 .
Βασικά σε κανέναν δεν πήγαινε , μιλάω ειλικρινά, αλλά μονίμως υπάρχει μια "μανούρα" σχετικά με την Ομοσπονδία που με το παραμικρό εκδηλώνεται.
Για τη διαιτησία του τουρνουά τα έγραψα κι εγώ και μάλιστα αμέσως μετά το δικο σου ποστ , πριν κάτι σελίδες.

Μα traveller επαναλαμβάνω ότι εγώ δεν συσχέτισα τον Βασιλακόπουλο με τον ΟΣΦΠ.
Αναφέρθηκα γι'αυτόν στο ότι έχει το κεφάλι του ήσυχο επειδή δεν θα τιμωρηθεί κανείς.Ότι δηλαδή δεν θα κάτσει και να σκάσει από τα σημερινά.
traveller
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 00:39 ) *
Μα traveller επαναλαμβάνω ότι εγώ δεν συσχέτισα τον Βασιλακόπουλο με τον ΟΣΦΠ.
Αναφέρθηκα γι'αυτόν στο ότι έχει το κεφάλι του ήσυχο επειδή δεν θα τιμωρηθεί κανείς.Ότι δηλαδή δεν θα κάτσει και να σκάσει από τα σημερινά.


H θέση μου είναι εξής (και σόρυ για το οφ τοπικ) για να τελειώνουμε μια και καλή με αυτό : Η συγκεκριμένη "φουρνιά" της Ομοσπονδίας (αναφέρομαι και σε αυτούς που δεν υπάρχουν πια ) πρόσφερε πολλά στο άθλημα πάρα πολλά αλλά ότι ότι ήταν να δώσει το έδωσε. Το να μένουν γαντζωμένοι στις καρέκλες τους και τίποτα δεν προσφέρουν και "φθείρονται" ενώ ίσως δε θα έπρεπε.
Άσχετα με διαιτησίες , πρόσωπα, οπαδικά κοκ.


a bullet for your head
Τα νεα ταξιδευουν γρηγορα...για τον Κριστιτς.
http://twitter.com/johnhollinger/status/21610602435

http://blog.newsok.com/thunderrumblings/20...c-is-a-fighter/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.