Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
petrovic
QUOTE(Platonic13 @ Nov 27 2017, 18:32 ) *
Στην Ιταλια την Μπολονια την λενε Basket city.Στην Ελλαδα ειναι η Πατρα.Αντε και στο μελλον τοπικο ντερμπι Παναχαικη-Απολλων να γουσταρουμε.
Συγνωμη αν αδικω τους φιλους απο τη Θεσσαλονικη που ετσι κι αλλιως ειναι μεγαλο κεφαλαιο για το ελληνικο μπασκετ.


Δεν έχω εικόνα. Μπορείς να γράψεις κάτι παραπανω; αν εξαιρέσουμε τον...... Γκίκα, δεν μου έρχεται πρόχειρα ούτε ένας Πατρινός μπασκετμπολίστας που να έπαιξε εθνική.
koostas
παντως κατι σχολια οτι με δυσκολια θα περνουσαμε στα προκριμματικα τον αρχικο ομιλο, μαλλον παραηταν απαισιοδοξα

με τοση διαφορα ποιοτητας, παιχνιδια με το ισραηλ τα κερδιζουν ανετα και τα δευτερα και τα τριτα δικα μας...
Platonic13
QUOTE (petrovic @ Nov 27 2017, 20:53 ) *
Δεν έχω εικόνα. Μπορείς να γράψεις κάτι παραπανω; αν εξαιρέσουμε τον...... Γκίκα, δεν μου έρχεται πρόχειρα ούτε ένας Πατρινός μπασκετμπολίστας που να έπαιξε εθνική.


Ο μεγαλυτερος παικτης ολων των εποχων,πλην Γκαλη, ο΄Νουρεγιεφ' του ελληνικου μπασκετ ειναι απο την Πατρα,ο Κωστας Πετροπουλος.Βεβαια δεν μιλαω μονο για παικτες,ειναι ολο το πακετο.Ποσοι ασχολουντε με το αθλημα στην πολη,η δημοφιλια και η απηχηση στην τοπικη κοινωνια,οι επιτυχιες των ομαδων απο την πολη,οι συμμετοχες τους στην Α1 διαχρονικα...Ολο το πακετο
aegeansheed
QUOTE(Platonic13 @ Nov 27 2017, 22:48 ) *
Ο μεγαλυτερος παικτης ολων των εποχων,πλην Γκαλη, ο΄Νουρεγιεφ' του ελληνικου μπασκετ ειναι απο την Πατρα,ο Κωστας Πετροπουλος.


Με ποιά κριτήρια υποστηρίζεται κάτι τέτοιο;
arianinos
QUOTE(aegeansheed @ Nov 27 2017, 17:59 ) *
Δεν ισχύει αυτό που λες. Έχουν γίνει πάρα πολλές διοργανώσεις σε διάφορές πόλεις της επαρχιακής Ελλάδας, αλλά και στη Θεσσαλονίκη, όπως και φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας της Εθνικής. Δεν έχει νόημα να τις αναφέρουμε, καλό θα ήταν να τσεκάρεις τις πηγές σου.


Η τελευταία φορά που έχει παίξει η εθνική ανδρών στην Θεσσαλονίκη είναι το 2003 Τουρνουά Αλεξάνδρεια, και η τελευταία μεγάλη διοργάνωση μπάσκετ που έχει γίνει στην Θεσσαλονίκη είναι πάλι το 2003 το Παγκόσμιο Εφήβων. Τώρα έχουμε 2017 και πάμε για 2018 just sayin rolleyes.gif
aegeansheed
QUOTE(arianinos @ Nov 28 2017, 03:49 ) *
Η τελευταία φορά που έχει παίξει η εθνική ανδρών στην Θεσσαλονίκη είναι το 2003 Τουρνουά Αλεξάνδρεια, και η τελευταία μεγάλη διοργάνωση μπάσκετ που έχει γίνει στην Θεσσαλονίκη είναι πάλι το 2003 το Παγκόσμιο Εφήβων. Τώρα έχουμε 2017 και πάμε για 2018 just sayin rolleyes.gif

Αυτήν θυμόμουν κι εγώ. Μεγάλη ως μέγεθος διοργάνωση και τυχερός όποιος την έζησε ζωντανά γιατί δεν είναι από αυτες που βλέπεις κάθε 10-20 χρόνια, μπορεί να μην ξανάρθει και ποτέ λόγω του παγκόσμιου χαρακτήρα και της πολιτικής της FIBA να βάλει στο παιχνίδι κι άλλες χώρες. Η αγορά της Ελλάδας είναι νεκρή εξ' άλλου, παρόλο που υπάρχει ιστορικά-παραδοσιακά μεγάλο ενδιαφέρον. Ας μη θεωρούμε τόσο δεδομένα κάποια πράγματα.
Redoctor
Aπό το ευρωμπάσκετ και μετά ο καλάθης ειναι από τους αγαπημενους μου παιχτες με την εθνικη και ο καλυτερος αποσους κατεβαινουν. Απο το ματς με την πολωνια και μετα εβγαλε αναπαντεχα παθος για αμερικανοθρεμμένο, ενώ πήγε να πάρει σχεδόν μόνος του και την Ρωσία που αν είχε γίνει καλύτερη διαχείριση των βασικών παιχτών, μάλλον θα τα χε καταφέρει. Ακόμα και τώρα παίζει να ήταν ο καλύτερος παίχτης που επαιξε στα προκριματικά παγκοσμίως! έστω και αν έγινε για λόγους show-off απο dpg.
pan24
Κλησεις για το δευτερο παραθυρο

Αθηναιου,Βασιλοπουλος,Γιαννοπουλος,Γκικας,
Κασελακης,
Κατσιβελης,Κονιαρης,Λαρεντζακης, Λουντζης,Μαυροειδης,Μαργαριτης,Μπουρουσης,
Μποχωριδης,Σακοτα,Χαραλαμποπουλος +Θανασης,Βουγιουκας,Καλαθης,Μητογλου, Παπαπετρου,Παπανικολαου,Πριντεζης, Μαντζαρης,Σλουκας

Τα παιχνιδια ειναι 23 και 25/2 με ολυμπιακο να παιζει 22/2 εντος με βαλενθια και παναθηναικο 23 εκτος με χιμκι
Μετα στην ευρωλιγκα υπαρχει 2/3 ντερμπι παναθηναικος-ολυμπιακος
Αρα σιγουρα δεν παιζουν 23/2 με εσθονια και ισως παιξουν 25/2 με μεγαλη βρετανια


Η διαφορα σε σχεση με τις προηγουμενες κλησεις ειναι οτι μπηκαν χαραλαμποπουλος,λουντζης,μποχωριδης, κασελακης
akratacity
Θα εχει μεγαλο ενδιαφερον αν ο Παναθηναικος θα αφησει παλι τους διεθνεις του να παιξουν στα προκριματικα μολις λιγες μερες πριν απο το ντερμπι με τον Ολυμπιακο για την Ευρωλιγκα. Ειδικα αν το παιχνιδι αυτο εχει βαθμολογικο ενδιαφερον (εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα εχει) το θεωρω εξαιρετικα δυσκολο. Αν το κανει ομως θα δειξει οτι η αποφαση του Νοεμβριου δεν ηταν απλα ενα επικοινωνιακο τρικ.
pan24
QUOTE (akratacity @ Jan 22 2018, 13:21 ) *
Θα εχει μεγαλο ενδιαφερον αν ο Παναθηναικος θα αφησει παλι τους διεθνεις του να παιξουν στα προκριματικα μολις λιγες μερες πριν απο το ντερμπι με τον Ολυμπιακο για την Ευρωλιγκα. Ειδικα αν το παιχνιδι αυτο εχει βαθμολογικο ενδιαφερον (εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα εχει) το θεωρω εξαιρετικα δυσκολο. Αν το κανει ομως θα δειξει οτι η αποφαση του Νοεμβριου δεν ηταν απλα ενα επικοινωνιακο τρικ.

Πιστευω οτι παλι μπορει να τους αφησει χωρις προβλημα
Το παιχνιδι ειναι με την αγγλια στην κρητη 25/2.Δυσκολα θα χρειαστει καποιος απο αυτους να παιξει πανω απο 20'

Το ντερμπι ειναι περιπου μια εβδομαδα μετα στην αθηνα
Ουτε μεγαλο ταξιδι υπαρχει ουτε θα καταπονηθουν πολυ
Ειναι σαν να επαιζαν ενα παιχνιδι α1

Σε καθε περιπτωση παναθηναικος-ολυμπιακος θα ειναι δικαιολογημενοι αν τελικα δεν τους αφησουν
akratacity
QUOTE (pan24 @ Jan 22 2018, 13:30 ) *
Πιστευω οτι παλι μπορει να τους αφησει χωρις προβλημα
Το παιχνιδι ειναι με την αγγλια στην κρητη 25/2.Δυσκολα θα χρειαστει καποιος απο αυτους να παιξει πανω απο 20'

Το ντερμπι ειναι περιπου μια εβδομαδα μετα στην αθηνα
Ουτε μεγαλο ταξιδι υπαρχει ουτε θα καταπονηθουν πολυ
Ειναι σαν να επαιζαν ενα παιχνιδι α1

Σε καθε περιπτωση παναθηναικος-ολυμπιακος θα ειναι δικαιολογημενοι αν τελικα δεν τους αφησουν

Ο Παναθηναικος παιζει 23 με Χιμκι στη Ρωσια. Θα γυρισουν στις 24 και θα πρεπει να φυγουν αμεσως για Κρητη αν τους αφησει να παιξουν με την εθνικη. Και μπορει οντως να μην καταπονηθουν τοσο πολυ στον αγωνα παιζοντας συγκεκριμενα λεπτα ομως θα χασουν την ξεκουραση μετα το ματς με τους Ρωσους και τις πρωτες προπονησεις εν οψει του ντερμπι.
Petran911
QUOTE(akratacity @ Jan 22 2018, 13:41 ) *
Ο Παναθηναικος παιζει 23 με Χιμκι στη Ρωσια. Θα γυρισουν στις 24 και θα πρεπει να φυγουν αμεσως για Κρητη αν τους αφησει να παιξουν με την εθνικη. Και μπορει οντως να μην καταπονηθουν τοσο πολυ στον αγωνα παιζοντας συγκεκριμενα λεπτα ομως θα χασουν την ξεκουραση μετα το ματς με τους Ρωσους και τις πρωτες προπονησεις εν οψει του ντερμπι.


Εγώ νομίζω ότι μπορεί κάλλιστα ο Γιαννακο να ξεφτιλισει τον Ολυμπιακο και να τους στειλει. Αν δεν ακολουθησηουν οι αλλοι, ξεκαθαρα θα παρουσιαστουν σαν προδοτες, αφου δεν θα εχουν καμια δικαιολογια. Μετακινησεις δεν θα υπαρχουν και για τις δυο ομαδες, και ο ΠΑΟ θα εχει μια μερα παραπανω ξεκουραση. Εχει ευκαιρια να φερει και τους παιχτες και την διοικηση του Ολυμπιακου σε δυσκολη θεση.
pan24
QUOTE (Petran911 @ Jan 22 2018, 22:35 ) *
Εγώ νομίζω ότι μπορεί κάλλιστα ο Γιαννακο να ξεφτιλισει τον Ολυμπιακο και να τους στειλει. Αν δεν ακολουθησηουν οι αλλοι, ξεκαθαρα θα παρουσιαστουν σαν προδοτες, αφου δεν θα εχουν καμια δικαιολογια. Μετακινησεις δεν θα υπαρχουν και για τις δυο ομαδες, και ο ΠΑΟ θα εχει μια μερα παραπανω ξεκουραση. Εχει ευκαιρια να φερει και τους παιχτες και την διοικηση του Ολυμπιακου σε δυσκολη θεση.

Οπως φανηκε και στο προηγουμενο παραθυρο ουτε ερχονται σε δυσκολη θεση ουτε υπαρχει καμια προδοσια και ξεφτιλα
Καλα καλα ουτε η ιδια η εοκ δεν ασχολειται
Σκοτιστηκε ο καθε παικτης και η καθε διοικηση ομαδας αν για 2-3 μερες μερικοι τους κραζουν στο ιντερνετ
Μολις ερθει ο επομενος αγωνας της ομαδας τους ολος ο κοσμος ασχολειται με αυτο

Αν θελει ο ολυμπιακος μπορει να τους στειλει πιο ευκολα απο τον παναθηναικο σε αυτο
Και του παναθηναικου μπορουν να παιξουν χωρις προβλημα ομως αθηνα επιστρεφουν 24,θα επρεπε να πεταξουν κατευθειαν για κρητη και να παιξουν εθνικη χωρις προπονηση
akratacity
QUOTE (Petran911 @ Jan 22 2018, 22:35 ) *
Εγώ νομίζω ότι μπορεί κάλλιστα ο Γιαννακο να ξεφτιλισει τον Ολυμπιακο και να τους στειλει. Αν δεν ακολουθησηουν οι αλλοι, ξεκαθαρα θα παρουσιαστουν σαν προδοτες, αφου δεν θα εχουν καμια δικαιολογια. Μετακινησεις δεν θα υπαρχουν και για τις δυο ομαδες, και ο ΠΑΟ θα εχει μια μερα παραπανω ξεκουραση. Εχει ευκαιρια να φερει και τους παιχτες και την διοικηση του Ολυμπιακου σε δυσκολη θεση.

Στον Ολυμπιακο ειναι ξακαθαροι εξαρχης και δεν θα ερθουν σε καμια δυσκολη θεση. Δεν ειναι πατριωτες αναλογα με τις περιστασεις...
Petran911
QUOTE(akratacity @ Jan 23 2018, 15:08 ) *
Στον Ολυμπιακο ειναι ξακαθαροι εξαρχης και δεν θα ερθουν σε καμια δυσκολη θεση. Δεν ειναι πατριωτες αναλογα με τις περιστασεις...


Ωραία. Θες να πεις δηλαδη ότι δεν θα φανεί αρνητικό το γεγονός ότι ενώ
η επόμενη αγωνιστική οι δυο παιζουν μεταξυ τους, ο ενας επιλέγει να ξεκουρασει παιχτες ενώ ο άλλος τους στέλνει κανονικά. Επίσης δεν καταλαβαινω τον λογο απουσιας αυτη την εβδομαδα ειδικα του ΟΣΦΠ.Θα επαιζαν Α1 την Κυριακη αν δεν ειχαμε Εθνική
akratacity
QUOTE (Petran911 @ Jan 23 2018, 21:47 ) *
Ωραία. Θες να πεις δηλαδη ότι δεν θα φανεί αρνητικό το γεγονός ότι ενώ
η επόμενη αγωνιστική οι δυο παιζουν μεταξυ τους, ο ενας επιλέγει να ξεκουρασει παιχτες ενώ ο άλλος τους στέλνει κανονικά. Επίσης δεν καταλαβαινω τον λογο απουσιας αυτη την εβδομαδα ειδικα του ΟΣΦΠ.Θα επαιζαν Α1 την Κυριακη αν δεν ειχαμε Εθνική

Ειναι εναντια στα "παραθυρα" των εθνικων. Δεν υπαρχει αλλος λογος.
Οσο αρνητικο ειχε φανει το "οχι" των διεθνων του Ολυμπιακου το Νοεμβρη αλλο τοσο θα φανει και αυτο. Το οτι μετα θα εχει ντερμπι δεν νομιζω οτι εχει πολλη σημασια.
pan24
QUOTE (Petran911 @ Jan 23 2018, 21:47 ) *
Ωραία. Θες να πεις δηλαδη ότι δεν θα φανεί αρνητικό το γεγονός ότι ενώ
η επόμενη αγωνιστική οι δυο παιζουν μεταξυ τους, ο ενας επιλέγει να ξεκουρασει παιχτες ενώ ο άλλος τους στέλνει κανονικά. Επίσης δεν καταλαβαινω τον λογο απουσιας αυτη την εβδομαδα ειδικα του ΟΣΦΠ.Θα επαιζαν Α1 την Κυριακη αν δεν ειχαμε Εθνική

Απλα δεν νοιαζει κανεναν τους αν θα φανει αρνητικο αφου μετα απο 1-2 μερες δεν ασχολειται κανενας
Ο λογος αν δεν τους στειλουν θα ειναι οτι διαφωνουν με τα παραθυρα
Firnen
Είναι παρα πολυ απλο, ο Ολυμπιακος ειναι με το μερος της Ευρωλιγκας, αυτο ελειπε να κανει και χαρες στον Βασιλακοπουλο. Διεθνη του Ολυμπιακου δεν προκειται να δει Νοεμβριο-Φεβρουαριο ο "προεδρος", και θα ειναι τυχερος αν τους δει και Ιουνιο-Σεπτεμβριο.

Petran911
QUOTE(Firnen @ Jan 25 2018, 03:14 ) *
Είναι παρα πολυ απλο, ο Ολυμπιακος ειναι με το μερος της Ευρωλιγκας, αυτο ελειπε να κανει και χαρες στον Βασιλακοπουλο. Διεθνη του Ολυμπιακου δεν προκειται να δει Νοεμβριο-Φεβρουαριο ο "προεδρος", και θα ειναι τυχερος αν τους δει και Ιουνιο-Σεπτεμβριο.


Κοιτα αν παμε στο παγκόσμιο, και οι μεν του Παο κατεβαίνουν στα προκριματικά ενω του ΟΣΦΠ όχι, εγω δεν τους θελω. Σιναι ξεκάθαρο οτι θα μπορουσαν να βοηθησουν σε αυτο το παιχνιδι και δεν το κανουν για να προστατευσουν τα συμφέροντα του Τζορντι και να την σπαδουν στο Βασιλακο, πραγματα αδικαιολογητα για μενα που απλα ειμαι φιλαθλος της Εθνικης
KingCrimson
QUOTE(Petran911 @ Jan 25 2018, 08:48 ) *
Κοιτα αν παμε στο παγκόσμιο, και οι μεν του Παο κατεβαίνουν στα προκριματικά ενω του ΟΣΦΠ όχι, εγω δεν τους θελω. Σιναι ξεκάθαρο οτι θα μπορουσαν να βοηθησουν σε αυτο το παιχνιδι και δεν το κανουν για να προστατευσουν τα συμφέροντα του Τζορντι και να την σπαδουν στο Βασιλακο, πραγματα αδικαιολογητα για μενα που απλα ειμαι φιλαθλος της Εθνικης


E..καλα σιγά ο Πριντ ειναι ηδη 33, ο Παπανικολαου θα ταν βασικα απώλεια που με την εθνικη βέβαια δεν εχει κανει ποτε και τιποτε το φοβερο
Firnen
QUOTE (Petran911 @ Jan 25 2018, 08:48 ) *
Κοιτα αν παμε στο παγκόσμιο, και οι μεν του Παο κατεβαίνουν στα προκριματικά ενω του ΟΣΦΠ όχι, εγω δεν τους θελω. Σιναι ξεκάθαρο οτι θα μπορουσαν να βοηθησουν σε αυτο το παιχνιδι και δεν το κανουν για να προστατευσουν τα συμφέροντα του Τζορντι και να την σπαδουν στο Βασιλακο, πραγματα αδικαιολογητα για μενα που απλα ειμαι φιλαθλος της Εθνικης


Δεν ειναι θεμα τα συμφεροντα του Τζορντι. Ειναι ο Βασιλακοπουλος. Και τα συμφεροντα του διαβολου του ιδιου θα προτιμουσε η ΚΑΕ κοντρα στου Βασιλακοπουλου και πολυ καλα θα εκανε.
sarounas
QUOTE(john wick @ Feb 13 2018, 14:32 ) *

blink.gif
τύφλα να χει ο καρέλιν 77.gif
yorgos
Ρε Μήτσο, πόσα χρόνια φοράς τις ίδιες μιτσούκο ρε αγορίνα;
pan24
Ο παοκ λεει οτι δεν θα στειλει παικτες(κατσιβελης,κονιαρης, χαραλαμποπουλος,μαργαριτης) σε αυτο το παραθυρο γιατι φοβαται τραυματισμους και επειδη ειναι δυσαρεστημενος με τις διαιτησιες που εχει
Αν κανει πραξη την απειλη η εοκ ειναι με δεμενα χερια γιατι δεν μπορει να τιμωρησει αυτους χωρις να τιμωρησει και τους ευρωλιγκατους που δεν θα κατεβουν
sarounas
QUOTE(pan24 @ Feb 17 2018, 15:52 ) *
Ο παοκ λεει οτι δεν θα στειλει παικτες(κατσιβελης,κονιαρης, χαραλαμποπουλος,μαργαριτης) σε αυτο το παραθυρο γιατι φοβαται τραυματισμους και επειδη ειναι δυσαρεστημενος με τις διαιτησιες που εχει
Αν κανει πραξη την απειλη η εοκ ειναι με δεμενα χερια γιατι δεν μπορει να τιμωρησει αυτους χωρις να τιμωρησει και τους ευρωλιγκατους που δεν θα κατεβουν

λογική η αντίδραση του ΠΑΟΚ, τί πιο μάγκες είναι ευρωλιγκάτοι; επαγγελματική ομάδα είναι και θίγονται τα συμφέροντά της... λεφτά παίρνουν; Ποιες εθνικές τώρα, πλάκα κάνουμε;

Κανέναν δεν θα τιμωρήσει η ΕΟΚ και τίποτα δεν μπορεί να κάνει....
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Feb 17 2018, 15:52 ) *
Ο παοκ λεει οτι δεν θα στειλει παικτες(κατσιβελης,κονιαρης, χαραλαμποπουλος,μαργαριτης) σε αυτο το παραθυρο γιατι φοβαται τραυματισμους και επειδη ειναι δυσαρεστημενος με τις διαιτησιες που εχει
Αν κανει πραξη την απειλη η εοκ ειναι με δεμενα χερια γιατι δεν μπορει να τιμωρησει αυτους χωρις να τιμωρησει και τους ευρωλιγκατους που δεν θα κατεβουν

εγω παντως που εχω δει σχεδον ολα τα ματς του παοκ στην α1, δεν εχει καθολου κακες διαιτησιες. ισα ισα το αντιθετο που σε καποια ματς τον ευνοει 100-0 οπως με προμηθεα 1ο γυρο και με κυμη προχθες.

ειδικα οταν χανει ο παοκ κανει το εξης: παιζει ο παπαθεωδορου ζον πρες σε ολο το γηπεδο, παιζει ανελεητο ξυλο στο οποιο δεν σφυριζουν τιποτα και αντιστοιχα ολες οι επαφες απεναντι ειναι βολες για παοκ. το χω δει σε πολλα ματς αυτο! και αντι να λενε ευχαριστω, απλως διαμαρτυρονται σε καθε ματς που χανουν!

παντως οντως θα ειναι πληγμα για την εθνικη ομαδα αν δεν κατεβουν οι παικτες του παοκ.

ομως οσφπ και παο δεν πρεπει με την καμια να τιμωρουνται καθως δεν φταινε αυτοι που τα εχουν κανει σκατα fiba-euroleague και βαζουν παιχνιδια ετσι οπως τα βαζουν!

ubic
Η ιδεατή 12δα της εθνικής ανδρών για μένα αυτόν τον καιρό:
1η πεντάδα: Καλάθης, Σπανούλης, Γ. Αντετοκούμπο, Πρίντεζης, Κουφός
2η πεντάδα: Παππάς, Σλούκας, Παπανικολάου, Παπαπέτρου, Παπαγιάννης
5ος guard: Dorsey, 3ος center: Βουγιούκας
gate1010
Πάντως ο μόνος ΝΒΑερ μέχρι τώρα που είπε ότι αν τον καλέσουν θα έρθει είναι ο Ντόρσευ.
Αν το 2019 καταφέρουμε να κατεβάσουμε ομάδα με όλους τους αστέρες καλό θα ήταν να φέρουμε και έναν σοβαρό προπονητή. Για την ομάδα που κατεβάζουμε τώρα μια χαρά είναι ο Σκουρτόπουλος.
pan24
Στο μεταξυ η εθνικη παιζει σε λιγοτερο απο μια ωρα και οχι απλα δεν το ξερει κανενας,ακομα και αθλητικα σαιτ αν κοιταξεις πρεπει να ψαξεις αρκετα για να καταλαβεις οτι υπαρχει παιχνιδι σημερα
Indiestaz
Είναι λίγο νωρίς αλλά θα ήθελα να μου αν ξέρει κάποιος αν προβλέπεται να δώσει φιλικά η Εθνική φέτος το καλοκαίρι ή πριν από το παράθυρο του Σεπτεμβρίου...
Είδα σε sites άλλων ομοσπονδιών όπως της Ιταλίας και της Λετονίας ότι θα δώσουν 1-2 φιλικά πριν τα προκριματικά
gate1010
Κάτσε δεν έχει παράθυρα τον Ιούνιο;
Indiestaz
28/06 με Ισραηλ
02/07 με Εσθονια
και τα 2 εκτος εδρας
gate1010
Πότε θα ανακοινώσει την προεπιλογή; Είδα άλλοι έχουν ήδη ξεκινήσει.
Έχω την εντύπωση ότι θα έρθει ο Κούνμπο φέτος.
pan24
QUOTE (gate1010 @ May 25 2018, 00:05 ) *
Πότε θα ανακοινώσει την προεπιλογή; Είδα άλλοι έχουν ήδη ξεκινήσει.
Έχω την εντύπωση ότι θα έρθει ο Κούνμπο φέτος.

Ναι 2 παιχνιδια ειναι μονο με πολυ μικρο διαστημα προετοιμασιας δεν νομιζω οτι θα υπαρξει θεμα
Οχι οτι τον χρειαζομαστε βεβαια για να κερδισουμε Ισραηλ και Εσθονια αν θεωρησουμε δεδομενο οτι σε αυτο το παραθυρο θα παιξουν οι Ευρωλιγκατοι
gate1010
http://www.sdna.gr/mpasket/pagkosmio-kypel...s_thread_470601

δεν καταλαβαινω γιατι δεν καλεσε τον Αντε. Ο Παπαγιαννης εχει δυσκολο καλοκαιρι και δεν θα ερχοταν ετσι και αλλιως.
akratacity
QUOTE (gate1010 @ May 25 2018, 13:02 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/pagkosmio-kypel...s_thread_470601

δεν καταλαβαινω γιατι δεν καλεσε τον Αντε. Ο Παπαγιαννης εχει δυσκολο καλοκαιρι και δεν θα ερχοταν ετσι και αλλιως.

Μα καλα οι Ελληνες της ομογενειας τι κανουν; Γτ δεν επεισαν τον Γιαννη να κατεβει στην εθνικη; smiley.gif
gate1010
Αν δεν θέλει να έρθει ο Αντε η ΕΟΚ δεν τον κάλεσε για να μην τον εκθέσει;
RipCity
QUOTE (gate1010 @ May 25 2018, 12:11 ) *
Αν δεν θέλει να έρθει ο Αντε η ΕΟΚ δεν τον κάλεσε για να μην τον εκθέσει;


Καλά τόσους και τόσους έχουν "εκθέσει" στο παρελθόν, τώρα να άλλαξαν τακτική?

Δεν καταλαβαίνω πάντως τι υποχρεώσεις έχει και δε θα έρθει. Δε φαντάζομαι να γίνει καμιά μεγάλη προετοιμασία.
gate1010
Και εγώ αυτό λέω δεν μας έχουν συνηθίσει σε κάτι τέτοια.
Απλά αυτό είναι το αισιόδοξο σενάριο.
Το άλλο σενάριο είναι ότι κάνουν μουτράκια στους Μπάκς και στον Γιάννη για το περσινό καλοκαίρι.
AS1972
Νομίζω ξεκάθαρα οτι είναι οικονομικό το θέμα. Τα χρήματα της ασφάλειας.... Η ΕΟΚ δεν έχει φράγκο...
ethn
QUOTE(AS1972 @ May 25 2018, 14:04 ) *
Νομίζω ξεκάθαρα οτι είναι οικονομικό το θέμα. Τα χρήματα της ασφάλειας.... Η ΕΟΚ δεν έχει φράγκο...



Σωστό κι αυτό....
pan24
Κατι τετοιο νομιζω γινεται
Παπαγιαννης-Αντετοκουμπο δεν θα ερχονταν και αποφασιστηκε να μην κληθουν για να μην δημιουργηθει ενταση,ισως εμαθαν απο το περσινο και δεν θελουν να κοψουν διαυλους ισως και για να μην μαθευτει(απο την πλευρα Αντετο) γιατι δεν ερχεται

Για τον Παπαγιαννη νομιζω ειναι φανερο.Ολο το καλοκαιρι θα πρεπει να τρεχει σε summer leagues,training camps κτλ ωστε να πεισει τους Blazers να τον κρατησουν για την νεα σεζον η να βρει αλλη ομαδα αν αυτοι δεν τον κρατησουν

Για τον Γιαννη νομιζω ειναι ολοφανερο οτι το θεμα ειναι το ασφαλιστηριο
Η FIBA στα παραθυρα καλυπτει την ασφαλεια για συμβολαια μεχρι 2εκ/χρονο και αν υπαρχουν μεγαλυτερα συμβολαια πρεπει να το φροντισει η ομοσπονδια.Ειτε να πληρωσει για την διαφορα ειτε να συμφωνησει κατι αλλο με τον παικτη και την ομαδα

Η φετινη ηταν η πρωτη σεζον του Γιαννη στο νεο συμβολαιο των 100εκ για 4 χρονια το οποιο σημαινει οτι η ΕΟΚ θα επρεπε να πληρωσει πολλα για να τον εχει
Ο Κογκαλιδης πριν κανα 20ημερο ειχε ανεβασει σχετικο αρθρο

Για εμενα ειναι οκ παντως σαν δικαιολογια της ΕΟΚ.Αν χρειαζεται να πληρωσουν πολλα καλυτερα να τα μαζεψουν για να εχουν να του πληρωσουν την ασφαλεια για να παιξει στο παγκοσμιο το 2019 παρα να πληρωσουν τωρα για 2 ψιλοαδιαφορα παιχνιδια των παραθυρων


Εκτος και ο Πριντεζης.Λογικο με τα θεματα που αντιμετωπισε
qspock
QUOTE(pan24 @ May 25 2018, 14:40 ) *
Κατι τετοιο νομιζω γινεται
Παπαγιαννης-Αντετοκουμπο δεν θα ερχονταν και αποφασιστηκε να μην κληθουν για να μην δημιουργηθει ενταση,ισως εμαθαν απο το περσινο και δεν θελουν να κοψουν διαυλους ισως και για να μην μαθευτει(απο την πλευρα Αντετο) γιατι δεν ερχεται

Για τον Παπαγιαννη νομιζω ειναι φανερο.Ολο το καλοκαιρι θα πρεπει να τρεχει σε summer leagues,training camps κτλ ωστε να πεισει τους Blazers να τον κρατησουν για την νεα σεζον η να βρει αλλη ομαδα αν αυτοι δεν τον κρατησουν

Για τον Γιαννη νομιζω ειναι ολοφανερο οτι το θεμα ειναι το ασφαλιστηριο
Η FIBA στα παραθυρα καλυπτει την ασφαλεια για συμβολαια μεχρι 2εκ/χρονο και αν υπαρχουν μεγαλυτερα συμβολαια πρεπει να το φροντισει η ομοσπονδια.Ειτε να πληρωσει για την διαφορα ειτε να συμφωνησει κατι αλλο με τον παικτη και την ομαδα

Η φετινη ηταν η πρωτη σεζον του Γιαννη στο νεο συμβολαιο των 100εκ για 4 χρονια το οποιο σημαινει οτι η ΕΟΚ θα επρεπε να πληρωσει πολλα για να τον εχει
Ο Κογκαλιδης πριν κανα 20ημερο ειχε ανεβασει σχετικο αρθρο

Για εμενα ειναι οκ παντως σαν δικαιολογια της ΕΟΚ.Αν χρειαζεται να πληρωσουν πολλα καλυτερα να τα μαζεψουν για να εχουν να του πληρωσουν την ασφαλεια για να παιξει στο παγκοσμιο το 2019 παρα να πληρωσουν τωρα για 2 ψιλοαδιαφορα παιχνιδια των παραθυρων


Εκτος και ο Πριντεζης.Λογικο με τα θεματα που αντιμετωπισε


Δε ξερω τι γινεται με τις ασφαλειες, παντως η εξελιξη αυτη ειναι ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΗ για την εθνικη:
Ο Γιαννης σε μια περιοδο που δεν εχει καμια υποχρεωση, δεν καλειται να ερθει.
Δε θα πανυγηριζα κιολας, ποιος μου λεει οτι θα καλυφθει το ποσο στο παγκοσμιο?

Κανενας.
aegeansheed
Είναι ξεφτύλα να έχεις έναν τέτοιο παίκτη που θέλει τόσο πολύ να παίζει με την Εθνική του, που περιμένει να γίνουν τα αυτονόητα τυπικά για να είναι όλες οι πλευρές εντάξει, αλλά είσαι ανίκανος και αδιάφορος.

Είναι μια ντροπή η Ομοσπονδία που έχουμε, δεν αξίζει για το επίπεδο των παικτών που έχουμε.

rahxephon13
Επειδή πολύς λόγος γίνεται για τους κομμένους και ειδικά των γιαννη ο σκουρτοπουλος δηλωσε ότι τους περιμένει από σεπτέμβριο, συγκεκριμένα για τους τρεις είπε
QUOTE
Φέτος, πήγαν κάπως περίεργα τα πράγματα για τον Παπαγιάννη, αλλά πιστεύω ότι μετά το Summer League του ΝΒΑ, θα είναι στη διάθεση της ομάδας. Ο Πρίντεζης ξέρουμε όλοι ότι έχει καταπονηθεί πολύ. Έχουμε κάνει συζητήσεις και θέλει να συμμετάσχει. Εμείς πιστεύουμε ότι το καλύτερο είναι ξεκουραστεί και να ηρεμήσει. Το Σεπτέμβριο να είναι υγιής και έτοιμος για την ομάδα. Ο Γιάννης πρέπει να ξεκουραστεί και να ηρεμήσει το πόδι του. Ήταν πολύ κουραστική χρονιά για εκείνον. Να ετοιμαστεί και το Σεπτέμβριο θα είναι υγιής και έτοιμος. Και ο Γιάννης το θέλει πολύ.
zorba
Κατα τη γνώμη μου ήδη μίλησαν με τον Γιαννη και συμφώνησαν να μην έρθει για τους εξής λόγους:
1. Η ενόχληση του Γιάννη στο γόνατο που απαιτεί ξεκούραση
2. Ο μικρός βαθμός δυσκολίας των παιχνιδιών με Ισραήλ και Εσθονία
3. Ασφαλώς τα χρήματα για την ασφάλεια
4. Το γεγονός πως οι Μπακς δυσκολα θα τον αφήσουν δυο συνεχόμενα καλοκαίρια χωρίς να δημιουργήσουν πρόβλημα
5. Last but not least η ανάγκη του Γιάννη να δουλέψει το σουτ με συγκεκριμένο προγραμμα
pan24
Απο οτι εχει γραφτει ο Ντορσει και ο Κουφος εχουν κληθει μεν αλλα δεν υπηρξε επικοινωνια μαζι τους πριν τις κλησεις αρα ειναι πιθανο να μην ερθουν
Επισης ο Σλουκας ειναι αμφιβολος γιατι αν οι τελικοι στην Τουρκια πανε στα 5 παιχνιδια τελειωνει 25/6 ενω ο πρωτος αγωνας του παραθυρου ειναι 28/6
gate1010
https://twitter.com/zachkleinwsb/status/100...4932529152?s=21

Δεν τον βλεπω να ερχεται
irving
QUOTE(gate1010 @ May 30 2018, 23:43 ) *
https://twitter.com/zachkleinwsb/status/100...4932529152?s=21

Δεν τον βλεπω να ερχεται

γιατι? θα κατσει κανα μηνα κρατητηριο? smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.