Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
doctorjekil
QUOTE(gspara @ Jun 2 2013, 22:02 ) *
Ο Νικ δεν παιζει στην Ελλαδα και δεν μας εχει πλεον αναγκη....ετσι κιαλλιως δε νομιζω ποτε να ταιριαξε στο στυλ της Εθνικης.
Δεν πειραζει.Μια χαρα ειναι το νεο αιμα σ'αυτη την θεση.Σλουκας.Κατσιβελης,Μαντζαρης,Αντετοκο
υμπο,ακομα και η φετινη αποκαλυψη Απολλωνας Τσοχλας στο μονο που υστερει ειναι οτι δεν επαιξε στο φλοριντα!!!!!!

Μην τρελαθουμε τελειως,με τον Τσοχλα επαιζα εγω αντιπαλος πριν μερικα χρονια και του εκανα πλακα,η απουσια του Καλαθη θα ειναι τεραστια γιατι παιζει σε μια νευραλγικη θεση και ειναι ο μοναδικος απο τους γκαρντ που μπορει να τρεξει τοσο καλα την ομαδα,αν βρισκοταν στο παρκε μαζι με Μπραμος,Παπ,Πριντεζη και Μπουρουση η ομαδα θα ηταν πυραυλοκινητη
doctorjekil
QUOTE(petrovic @ Jun 1 2013, 01:05 ) *
:
5) όσον αφορά για φέτος: απορώ γιατί γίνεται συζήτηση για τον Καιμάκ.καλός , χρυσός. ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ. το 4 είναι κλειστό για Φώτση-Πρίντεζη, το 3 κλειστό για Παπ-Μπράμο

Το τρια δεν ειναι και τοσο κλειστο απο Παπ-Μπραμο,υπαρχει κι ο Περπερογλου που ηταν σουπερ στο φ4 και ειναι πιο εμπειρος απο τους αλλους δυο
dru_15
QUOTE(doctorjekil @ Jun 3 2013, 11:26 ) *
Μην τρελαθουμε τελειως,με τον Τσοχλα επαιζα εγω αντιπαλος πριν μερικα χρονια και του εκανα πλακα,η απουσια του Καλαθη θα ειναι τεραστια γιατι παιζει σε μια νευραλγικη θεση και ειναι ο μοναδικος απο τους γκαρντ που μπορει να τρεξει τοσο καλα την ομαδα,αν βρισκοταν στο παρκε μαζι με Μπραμος,Παπ,Πριντεζη και Μπουρουση η ομαδα θα ηταν πυραυλοκινητη

Στον ασσο σλουκα-ματζαρη-αρ........ιτη και ειμαστε κομπλε.... χαχα.... smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(vaggelis roum @ Jun 4 2013, 01:55 ) *
Στον ασσο σλουκα-ματζαρη-αρ........ιτη και ειμαστε κομπλε.... χαχα.... smiley.gif

Και παμε για χρυσο blech.gif
theref
Δεν καταλαβαινω την επιμονη καποιων στις νικες. Παρ'ολο που και μενα μ'αρεσουν οι νικες, προτιμω ηττες με παιδια που σχιζονται να παιξουν στην Εθνικη παρα νικες με διαττοντες ομογενεις παικτες η επαγγελματιες/κουρασμενους ελληνες. Ας κρατησουμε την εθνικη σε ημιεπαγγελματικο επιπεδο και ας χασουμε τις διακρισεις.

Αλλωστε οι πιο σημαντικες διακρισεις της εθνικης εγιναν με παικτες που τα δωσαν ολα και ομαδα με καλο κλιμα.
PanosIlio
Ίσως αυτή η εξέλιξη να διαφοροποιήσει την κατάσταση σε ότι αφορά τον Κουφό, ο επόμενος προπονητής, με την προϋπόθεση ότι τον θέλει στο roster των Nuggets, μπορεί να είναι από αυτούς που προτιμούν οι Ευρωπαίοι παίκτες να πηγαίνουν στην Εθνική τους τα καλοκαίρια.

Αν κάτι τέτοιο ισχύσει βλέπουμε.
SteveNashidis
QUOTE(PanosIlio @ Jun 7 2013, 11:43 ) *
Ίσως αυτή η εξέλιξη να διαφοροποιήσει την κατάσταση σε ότι αφορά τον Κουφό, ο επόμενος προπονητής, με την προϋπόθεση ότι τον θέλει στο roster των Nuggets, μπορεί να είναι από αυτούς που προτιμούν οι Ευρωπαίοι παίκτες να πηγαίνουν στην Εθνική τους τα καλοκαίρια.

Αν κάτι τέτοιο ισχύσει βλέπουμε.


Δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο με τον προπονητή που έφυγε όσο και με τη διάθεση του Κουφού να δουλέψει αυτό το καλοκαίρι . Νομίζω θα το έκανε σε οποιανδήποτε ομάδα και να ήταν , με οποιονδήποτε προπονητή αφού όπως είπε το προηγούμενο καλοκαίρι είχε τον τραυματισμό του και το φετινό είναι μια ευκαιρία να κερδίσει πολλά !

Και μέχρι στιγμής μπράμος και περπερογλου παίζουν πολύ καλά . Μήπως δεν θα έπρεπε να κληθεί ο Σόφο ; λέω εγώ τώρα :Ρ
spysta
o Koυφος τελειωσε για φετος απο την Εθνικη .. και να αλλαξει γνωμη ο ιδιος η πορτα εκλεισε για το φετινο Ευρωμπασκετ.
αυτο δεν ειπε ο Παπανικολαου στις δηλωσεις του ??
AKRG
QUOTE (Voyager @ Jun 8 2013, 15:20 ) *
Και μέχρι στιγμής μπράμος και περπερογλου παίζουν πολύ καλά . Μήπως δεν θα έπρεπε να κληθεί ο Σόφο ; λέω εγώ τώρα :Ρ



Αυτό αναρωτιέμαι και γώ ...
Με Μπουρούση και Βουγιούκα είμαστε οκ μόνο αν ένα μας 4άρι μπορεί κατα συνθήκη να παίζει και στο 5, και από Έλληνες μόνο ο Τσάρτσα και Μαυροκεφαλίδης μπορούν (δηλαδή μονο ο Μαυροκεφαλίδης ...) που σημαίνει οτι θα πρέπει αφενός να πάρει "άφεση αμαρτιών" απο την ομοσπονδία και αφετέρου να "κοπεί" ένας εκ των : Φώτσης-Πριντεζης-Καιμακόγλου !!
Δύσκολο το σκάκι για τον "γυαλάκια" biggrin.gif
slok
εγω παντως δεν θα ηθελα τον ζηση στη φετινη εθνικη.Τον βαρεθηκα πια αυτον τον παιχτη .
Ο ορισμος της μετριοτητας.
καλυτερα να μπει στη θεση του ο παππας και ας μην εχει τοση εμπειρια. Θα την αποκτησει.
captain charisma
QUOTE(slok @ Jun 11 2013, 01:40 ) *
εγω παντως δεν θα ηθελα τον ζηση στη φετινη εθνικη.Τον βαρεθηκα πια αυτον τον παιχτη .
Ο ορισμος της μετριοτητας.
καλυτερα να μπει στη θεση του ο παππας και ας μην εχει τοση εμπειρια. Θα την αποκτησει.

o παπας δεν ελεγε σε φβ και τουιτερ τα εξης ''μπορω να εχω τη μπαλα στα χερια μου και να σουταρω συνεχεια και να μην παιζω αμυνα καθολου'' πως να τον παρεις στα σοβαρα μετα...
slok
QUOTE(captain charisma @ Jun 11 2013, 01:47 ) *
o παπας δεν ελεγε σε φβ και τουιτερ τα εξης ''μπορω να εχω τη μπαλα στα χερια μου και να σουταρω συνεχεια και να μην παιζω αμυνα καθολου'' πως να τον παρεις στα σοβαρα μετα...



ισως εχεις δικιο οτι εχει προβληματικο χαρακτηρα.εστω καποιον αλλον στη θεση του. αλλα τον ζηση δεν μπορω να τον βλεπω.
Τοσο παθητικο και κουραστικο μπασκετ που παιζει.
zorba
QUOTE(slok @ Jun 11 2013, 00:01 ) *
ισως εχεις δικιο οτι εχει προβληματικο χαρακτηρα.εστω καποιον αλλον στη θεση του. αλλα τον ζηση δεν μπορω να τον βλεπω.
Τοσο παθητικο και κουραστικο μπασκετ που παιζει.


Ο Ζήσης είναι ο ορισμός του άριστου επαγγελματία (you know what you get). Ακόμα και στην προπόνηση τα κάνει όλα όπως πρέπει κι όπως του ζητάει ο εκάστοτε προπονητής, κι έχει δώσει πολλά στην εθνική...
Παρόλα αυτά, θα προτιμούσα κι εγώ τον Παππά γιατί είναι νέος, έχει τaλέντο, χαρακτήρα και τσαμπουκά που χρειαζόμαστε...
qspock
Και με δεδομενη την απουσια Μαντζαρη και πιθανη απουσια Καλαθη αμυνα ποιος θα παιζει?

Τον Παππα ξεχαστε τον. Ας κληθει για εμπειριες. Ο Κατσιβελης ειναι πιο απαραιτητος σε αυτη την εθνικη. Ο Σλουκας δεν ειναι και σουπερ αμυντικος, ο Ζησης δεν ειναι οπως παλιοτερα και ουδεποτε ηταν εξολοθρεφτης. Και μενει ο Σπανουλης...
ΘΕΛΟΥΜΕ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΕΞΟΛΟΘΡΕΦΤΗ στην περιφεριεα. Ο Μπραμος ειναι πλεον MUST, ειδικα και με τις φετινες τους εμφανισεις (και επιθετικα) δεν κοβεται ουτε απο Περπερογλου ουτε φυσικα απο Βασιλειαδη. Αλλα χρειαζεται και πλει μεικερ που να παιζει καλη αμυνα.

Πολλα θα εξαρτηθουν απο τον Καλαθη, ο οποιος ακομη δεν εχει ξεκαθαρισει τη θεση του...
Zoys
Ο Τρινκιέρι έχει αρκετά δύσκολη αποστολή σχετικά με τη στελέχωση της 12άδας. Είναι βέβαιο ότι θα μείνουν έξω παιδιά που άξιζαν μια θέση, αλλά δεν γίνεται αλλιώς - αν είχαν θεσπιστεί 14άδες τα πράγματα θα ήταν ευκολότερα και όχι μόνο για τη δική μας Εθνική φυσικά. Νομίζω ότι οι σίγουροι κατ' εμέ είναι οι παρακάτω:

1) Ζήσης, Καλάθης, Σλούκας
2) Σπανούλης,
3) Παπανικολάου, Βασιλειάδης
4) Φώτσης, Πρίντεζης
5) Μπουρούσης
Μένουν μετά 3 θέσεις με τους εξής διαθέσιμους παίκτες: Περπέρογλου, Μπράμος, Καϊμακόγλου, Μαυροκεφαλίδης, Σχορτσιανίτης, Βουγιούκας, Μαυροειδής (καλά λέμε και καμιά μ@λ@κία...)
Μια πιθανή απουσία του Καλάθη (που φημολογείται ήδη από το site της Κουρούνας ότι δεν είναι πρόθυμος) σε συνδυασμό με τη δεδομένη απώλεια του Μάντζαρη βάζει και τον Κατσίβελη στο παιχνίδι.

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα και νομίζω ότι ο Μπράμος είναι για πολλούς λόγους ο παίκτης που μπορεί να κλείσει τους 5 γκαρντ (ή 6 αν λογίσουμε και τον Βασιλειάδη). Στο 4-5 τα πράγματα είναι δυσκολότερα αφού ένας παίκτης που μου αρέσει πάρα πολύ (Καϊμακόγλου) δείχνει να συνωστίζεται στη θέση του power forward με άλλους δύο παίκτες πρώτης γραμμής, εκ των οποίων θα αποτελέσει τεράστια έκπληξη η απουσία ενός από την τελική αποστολή. Επίσης, η φετινή μέτρια χρονιά του Σόφο σε συνδυασμό με την εξασθένιση των δεσμών του με την Εθνική την τελευταία τριετία βάζει κάλλιστα στο παιχνίδι δύο παιδιά που έρχονται από καλές χρονιές: τους Βουγιούκα και Μαυροκεφαλίδη. Το κακό εδώ είναι ότι ο Μαυροκεφαλίδης (που εξαργύρωσε μια εξαιρετική χρονιά με πρώτης τάξεως μεταγραφή στην Μπαρτσελόνα) είναι περισσότερο 4άρι.

Κάπου εδώ σταματούν φυσικά οι υποθέσεις και οι προτάσεις γιατί ξεκινά το πλάνο του Τρινκιέρι το οποίο δεν το γνωρίζω καθόλου και υπό αυτήν την έννοια πιθανόν και οι σίγουροι που έγραψα να ανατραπούν. Θα πάει με 3 πεντάρια ή 3 τεσσάρια; Θα ανεβάσει έναν εκ των Πρίντεζη και Καϊμακόγλου στο 3; Ερωτήματα που θα απαντηθούν στο άμεσο μέλλον. Υπομονή λοιπόν για να δούμε τι έχει στο μυαλό του ο Ιταλός.
benchwarmer
Ο Ιταλός νομίζω θα ΘΕΛΕΙ να μας εκπλήξει με κάποιον τρόπο, το αν θα τον αφήσουν δεν ξέρω.

Ανάλυση περαιτέρω δεν θα κάνω, τα έχετε καλύψει πολύ καλά οι περισσότεροι, οπότε απλά ας περιμένουμε τις κλήσεις (που νομίζω από Δευτέρα θα πρέπει να ρχονται..)
thalys
To έχει πει ήδη ο άνθρωπος, η έκπληξη θα είναι ο Κατσίβελης στην προετοιμασία και βλέπουμε
Manu7
Απαιτώ η εθνική ομάδα να μην απαρτίζεται από ντοπαρισμένους.

Οπότε απλά και ωραία:

1)Καλάθης,Ζήσης,Ξανθόπουλος
2)Βασιλειάδης,Παππάς
3)Μπράμος,Γιάνκοβιτς,
4)Φώτσης,Καιμακόγλου
5)Σόφο,Βουγιούκας,Μαυροκεφαλίδης
akratacity
μετα τους τελικους νομιζω οτι αλλαξε το προβαδισμα που ειχε ο περπερογλου με τους μπραμο-βασιλειαδη μετα το F4...

αν παρουμε ως δεδομενη την απουσια του καλαθη τοτε:

ζησης σλουκας
σπανουλης βασιλειαδης
παπανικολαου μπραμος
πριντεζης καιμακογλου
μπουρουσης βουγιουκας μαυροκεφαλιδης

μια θεση λογικα αναμεσα σε παππα-κατσιβελη εκτος και αν παμε μονο με τρεις χειριστες και παρει και τον περπερογλου
G-arenas
QUOTE (akratacity @ Jun 13 2013, 13:48 ) *
μετα τους τελικους νομιζω οτι αλλαξε το προβαδισμα που ειχε ο περπερογλου με τους μπραμο-βασιλειαδη μετα το F4...

αν παρουμε ως δεδομενη την απουσια του καλαθη τοτε:

ζησης σλουκας
σπανουλης βασιλειαδης
παπανικολαου μπραμος
πριντεζης καιμακογλου
μπουρουσης βουγιουκας μαυροκεφαλιδης

μια θεση λογικα αναμεσα σε παππα-κατσιβελη εκτος και αν παμε μονο με τρεις χειριστες και παρει και τον περπερογλου

νομιζω πως ο τρινκιερι δεν θα αφησει εξω με τιποτα τον φωτση!και ή θα μεινει εξω ο πριντεζης(που στους τελικους ηταν χαλια)ή θα παρει και τους τρεις(φωτση,καιμακ,πριντεζη)
GK_23
QUOTE(thalys @ Jun 13 2013, 07:13 ) *
To έχει πει ήδη ο άνθρωπος, η έκπληξη θα είναι ο Κατσίβελης στην προετοιμασία και βλέπουμε

Αν θυμάμαι καλά είχε πει πως Κατσίβελης-Παππάς-Γιάνκοβιτς-Καββαδάς θα είναι όλοι τους μέλη της προεπιλογής.

Και εγώ πιστεύω πως θα έχουν εκπλήξεις οι κλήσεις του Τρινκιέρι. Δεν θα πάρει τους 12 καλύτερους παίκτες αλλά τους 12 που μπορούν να ταιριάξουν καλύτερα σαν ομάδα.
Ginobili
Για μένα....

Σπανούλης-Καλάθης-Σλούκας
Παππάς-Μπράμος
Παπανικολάου-Περπέρογλου
Πρίντεζης-Καιμακόγλου
Μπουρούσης-Βουγιούκας-ΣΟΦΟ ή Μαυροκεφαλίδης

"Απατεώνες" σαν τον Ζήση και τον Βασιλειάδη..δεν θέλω με τίποτα.
Zoys
QUOTE(Ginobili @ Jun 13 2013, 15:03 ) *
"Απατεώνες" σαν τον Ζήση και τον Βασιλειάδη..δεν θέλω με τίποτα.

Τι εννοείς με το "απατεώνες"; Ο Βασιλειάδης είναι ο πιο καυτός σουτέρ που διαθέτουμε ενώ ο Ζήσης από τις πολύτιμες παλιές καραβάνες της ομάδας που μπορούν ακόμα να βοηθήσουν. Αμφότεροι με την Μπιλμπάο έκαναν καλή χρονιά - όχι ότι φέτος είδα πολύ Μπιλμπάο δηλαδή, πιο πολύ βάσει αριθμών το αναφέρω.

Συγγνώμη με όλο το σεβασμό, αλλά ονόματα σαν αυτό του Παππά όσο μεγάλο prospect κι αν μοιάζει με την αναμφισβήτητη ικανότητα του στο σκοράρισμα δεν παίζουν ούτε γι' αστείο για το φετινό Ευρωμπάσκετ. Ειδικά από τη στιγμή που σε πολύ υψηλότερο επίπεδο έχεις παίκτες σαν τον Βασιλειάδη.
slok
QUOTE(Zoys @ Jun 13 2013, 15:19 ) *
Τι εννοείς με το "απατεώνες"; Ο Βασιλειάδης είναι ο πιο καυτός σουτέρ που διαθέτουμε ενώ ο Ζήσης από τις πολύτιμες παλιές καραβάνες της ομάδας που μπορούν ακόμα να βοηθήσουν. Αμφότεροι με την Μπιλμπάο έκαναν καλή χρονιά - όχι ότι φέτος είδα πολύ Μπιλμπάο δηλαδή, πιο πολύ βάσει αριθμών το αναφέρω.

Συγγνώμη με όλο το σεβασμό, αλλά ονόματα σαν αυτό του Παππά όσο μεγάλο prospect κι αν μοιάζει με την αναμφισβήτητη ικανότητα του στο σκοράρισμα δεν παίζουν ούτε γι' αστείο για το φετινό Ευρωμπάσκετ. Ειδικά από τη στιγμή που σε πολύ υψηλότερο επίπεδο έχεις παίκτες σαν τον Βασιλειάδη.



με τετοιο σκεπτικο ομως τα ταλεντα μενουν παντα ταλεντα στην ελλαδα.

παππας γιανκοβιτς θα ηθελα (τουλαχιστον ενας ) να κληθει. 22 αριδες ειναι. Πρεπει να ερθει σιγα σιγα το νεο αιμα.
Τους ριχνεις στα βαθια και τους λες κολυμπα. αν τα καταφερεις θα γινεις μεγαλος παιχτης αλλιως μενεις παντα ταλεντο .
στην ισπανια που λειτουργουν ετσι λαθος κανουν?

τον βασιλειαδη τον ειδαμε και παλιοτερα στην εθνικη και δν προσεφερε τιποτα ιδιαιτερο.
Ginobili
QUOTE(Zoys @ Jun 13 2013, 13:19 ) *
Τι εννοείς με το "απατεώνες"; Ο Βασιλειάδης είναι ο πιο καυτός σουτέρ που διαθέτουμε ενώ ο Ζήσης από τις πολύτιμες παλιές καραβάνες της ομάδας που μπορούν ακόμα να βοηθήσουν. Αμφότεροι με την Μπιλμπάο έκαναν καλή χρονιά - όχι ότι φέτος είδα πολύ Μπιλμπάο δηλαδή, πιο πολύ βάσει αριθμών το αναφέρω.

Συγγνώμη με όλο το σεβασμό, αλλά ονόματα σαν αυτό του Παππά όσο μεγάλο prospect κι αν μοιάζει με την αναμφισβήτητη ικανότητα του στο σκοράρισμα δεν παίζουν ούτε γι' αστείο για το φετινό Ευρωμπάσκετ. Ειδικά από τη στιγμή που σε πολύ υψηλότερο επίπεδο έχεις παίκτες σαν τον Βασιλειάδη.

Υπερεκτιμημένους.Είναι παίκτες β' διαλλογής..έχουν πάρει πολύ περισσότερα σε λεφτά και ευκαιρίες στην καριέρα τους..από αυτά που αξίζουν.Είναι παίκτες για μικρομεσαίες ομάδες.

Ο Ζήσης είναι ΚΑΛΟ παιδί...χαμηλό ταπεραμέντο,έχει πέραση πολύ το σοβαρό του ύφος,μέτριος σε όλα..άμυνα..επίθεση..οργάνωση...κοιτάει να μην κάνει λάθη απλά.Ουσιαστικά πράγματα δεν δίνει όταν ανεβαίνει το επίπεδο.
Καλά για τον Βασιλειάδη...απαξιώ εντελώς.Παίκτης για τα πανηγύρια...μπομπέρ και κολοκύθια τούμπανα.Για μικρομεσαία ομάδα σε πρωτάθλημα με χαλαρές άμυνες και run& gun καλός είναι...όταν αρχίζει το ξύλο και η τακτική...για λύπηση.

Προσωπικές απόψεις αυτές.Να με συμπαθάτε.Προτιμώ να δώσω ευκαιρία στον προβληματικό και κωλόπαιδο Παππά...παρά σε έναν από τους άλλους δύο.
slok
QUOTE(Ginobili @ Jun 13 2013, 15:56 ) *
Υπερεκτιμημένους.Είναι παίκτες β' διαλλογής..έχουν πάρει πολύ περισσότερα σε λεφτά και ευκαιρίες στην καριέρα τους..από αυτά που αξίζουν.Είναι παίκτες για μικρομεσαίες ομάδες.

Ο Ζήσης είναι ΚΑΛΟ παιδί...χαμηλό ταπεραμέντο,έχει πέραση πολύ το σοβαρό του ύφος,μέτριος σε όλα..άμυνα..επίθεση..οργάνωση...κοιτάει να μην κάνει λάθη απλά.Ουσιαστικά πράγματα δεν δίνει όταν ανεβαίνει το επίπεδο.
Καλά για τον Βασιλειάδη...απαξιώ εντελώς.Παίκτης για τα πανηγύρια...μπομπέρ και κολοκύθια τούμπανα.Για μικρομεσαία ομάδα σε πρωτάθλημα με χαλαρές άμυνες και run& gun καλός είναι...όταν αρχίζει το ξύλο και η τακτική...για λύπηση.

Προσωπικές απόψεις αυτές.Να με συμπαθάτε.Προτιμώ να δώσω ευκαιρία στον προβληματικό και κωλόπαιδο Παππά...παρά σε έναν από τους άλλους δύο.



Συμφωνω απολυτα
Zoys
QUOTE(slok @ Jun 13 2013, 15:48 ) *
στην ισπανια που λειτουργουν ετσι λαθος κανουν?

Τα τελευταία χρόνια υπάρχει νέο αίμα που να προωθείται στην Εθνική Ισπανίας; Αν εξαιρέσουμε την περίπτωση Ρούμπιο φτασμένοι παίκτες συνθέτουν την Εθνική τα τελευταία χρόνια. Σε συλλογικό επίπεδο, ναι, εκεί προωθούνται νεαροί παίκτες (όπως ο Αμπρίνες στην Μπαρτσελόνα) με αποτέλεσμα να αποκτούν περισσότερες παραστάσεις από τους αντίστοιχους δικούς μας νεαρούς παίκτες πολλοί από τους οποίους δεν έχουν δοκιμαστεί σε επίπεδο Ευρωλίγκας.

Ginobili δεκτή η άποψη σου, αλλά όπως τα βλέπω εγώ, είμαι κάθετα αρνητικός στο να μην συμπεριληφθεί ο Βασιλειάδης. Για το Ζήση δεν διαφωνώ απόλυτα βέβαια, απλά θεωρώ ότι στα μάτια των περισσότερων του forum είναι υποτιμημένος.
ssoulliss
Νομίζω ότι μέχρι τη Δευτέρα θα έχουμε την προεπιλογή. Από εχθές θα αρχίσουν και τα τηλέφωνα στους παίκτες των αιωνίων άρα λογικά η ώρα πλησιάζει.

Όσο για τις κλήσεις του προπονητή να έχουμε υπ'οψιν μας ότι ο Τρινκιέρι μπορεί να προτιμήσει και παίκτες που καταλαβαίνουν τη γλώσσα του(ιταλικά) και ξέρουν τη νοοτροπία του(λέγκα Α). Δηλαδή πιθανόν οι Ζήσης,Φώτσης,Μπουρούσης καιίσως Σάκοτα μα τους θεωρεί απαραίτητους.

Εγώ πιστέυω ότι η εθνική πρέπει να κοιτάξει το 2016(Ρίο) να βάλει πλάνο και να κάνει ανανέωση. Έτσι κάποιοι από τους "έμπειρους" ίσως να πρέπει να παραδώσουν σκυτάλη(Ζήσης-Φώτσης κυρίως Μπουρούσης δευτερευόντως).

Υ.Γ. Έχω την αίσθηση ότι θα έχουμε και άλλες απώλειες και από εκεί που δεν το περιμένουμε. (βλ. όπως Ντικούδης το 2008)
Skiles
QUOTE (Manu7 @ Jun 13 2013, 12:07 ) *
Απαιτώ η εθνική ομάδα να μην απαρτίζεται από ντοπαρισμένους.

Οπότε απλά και ωραία:

1)Καλάθης,Ζήσης,Ξανθόπουλος
2)Βασιλειάδης,Παππάς
3)Μπράμος,Γιάνκοβιτς,
4)Φώτσης,Καιμακόγλου
5)Σόφο,Βουγιούκας,Μαυροκεφαλίδης

Συμφωνώ με αυτό.
Στο δυάρι θέλουμε κάποιον που να παίζει και άμυνα...
Ο Τσαρτσαρής είναι και αυτός εκτός εθνικής;
Πάντως ανησυχητικό αυτό με τόσους πολλούς και καλούς παίκτες να μην θέλουν να παίξουν στην εθνική. Παπαδόπουλος,Καλάθης,Διαμαντίδης,Κουφός και δεν ξέρω πόσοι άλλοι. Και από την άλλη να δεχόμαστε τον Μπουρούση...
Κρίμα, βγάζουμε τα μάτια μόνοι μας...
qspock
Ναι ναι! Και να κληθει και ο Αλβερτης. Αρκει να ειναι ολοι απο τον ΠΑΟ!

Αυτο το παραμυθι με τους ντοπε πρωταθλητες Ευρωπης να σταματησει, ειναι ντροπη να λεγεται. Αλλα τετοιοι ειμαστε και γι αυτο οποιος θελει βγαινει και λεει μια ... και τον ακουλουθουν κι αλλοι.

Να επεμβει ο mod και να ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΑΜΕΣΑ το παραπανω ποστ που υποβαθμιζει και προσβαλει τον ελληνα φιλαθλο του μπασκετ.

ΑΙΣΧΟΣ και αντιο σας.
Zoys
QUOTE(Skiles @ Jun 13 2013, 17:18 ) *
Ο Τσαρτσαρής είναι και αυτός εκτός εθνικής;

Έχει υποχρεώσεις με την Εθνική Νέων αυτόν τον καιρό, αλλά έχει προοπτικές. Μιας και ανέφερες τον Παπαδόπουλο να έχουμε στα υπόψιν και τον Μιχάλη Κακιούζη...

...

Δυστυχώς απ' ότι βλέπεις Manu7 όχι μόνο δεν αντιλαμβάνονται όλοι την ειρωνία, αλλά τέτοια post βρίσκουν μέχρι και υποστηρικτές... wacko.gif
Skiles
Δεν είπα για ντοπέ πρωταθλητές, για τον Μπουρούση συγκεκριμένα μίλησα. Εξαλλου η κίνηση των Αγγελόπουλων να διώξουν τον Μπουρούση άμεσα από την ομάδα και γενικότερα η στάση τους στον Ολυμπιακό με χαροποιεί σαν απλός φίλαθλος. Επίσης χάρηκα με την κατάκτηση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος από τον Ολυμπιακό.

Είπα κάποια ονόματα που έθεσαν τον εαυτό τους εκτός της εθνικής και ο προβληματισμός μου είναι προς αυτή την κατεύθυνση, γιατί να γίνεται αυτό; Κι ενώ έχουμε καλό επίπεδο στην εθνική να υπάρχουν παίκτες που δεν θέλουν να παίξουν και παίκτες που υπήρξαν σκιές να απομακρύνονται γιατί προσβάλλουν έναν σύλλογο της χώρας αλλά να μην υπάρχει πρόβλημα για την εθνική. Προφανώς κάτι δεν λειτουργεί σωστά και κάποιος φταίει.

Δεν διάβασα όλη την συζήτηση και δεν κατάλαβα καλά το πνεύμα. Από τις απαντήσεις σας το κατάλαβα όμως...
Συγγνώμη για την παρέμβαση μου, συνεχίστε
zorba
Έχω την προαίσθηση ότι τα επεισόδια στους τελικούς του πρωταθλήματος μπορεί να γίνουν πρόφαση για περαιτέρω αποχωρήσεις από την εθνική...
Ας το πάρουν χαμπάρι όλοι ότι η Εθνική δεν είναι ούτε τσιφλίκι του Βασιλακόπουλου, ούτε των Αθηναίων μεγαλοπαραγόντων... Η Εθνική ανήκει σε ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ και απαιτούμε σ' αυτήν να παίζουν όσοι τη σέβονται.
Ας μη σώσουν κι έρθουν στην προετοιμασία όσοι αισθάνονται προδωμένοι, πικραμένοι, αδικημένοι και ό,τι άλλο σε ...μένοι.
Από τότε που άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου (...) έχει γίνει χαμός. Ας καθαρίσει λοιπόν το τοπίο να δούμε ποιοι θέλουν πραγματικά να εκπροσωπούν τη χώρα μας... κι οι άλλοι ας πάνε διακοπές στη Μύκονο... ουστ!!!




qspock
Φιλε Skiles με πειραζει οτιδηποτε επιτιθεται στο μονο αξιο και αγνο πραγμα που εχει μεινει σε τουτη τη χωρα: το μπασκετακι μας. Οπως ειπαν με παραπονο και οι του Ολυμπιακου, καποιος δημοσιογραφος το ξεκινησε το παραμυθι για το οτι οι Ολυμπιακοι ηταν ντοπε στο final four και πολλοι το ακολουθησαν. Αυτος λοιπον που το ξεκινησε δεν θελει το καλο του αθληματος. Οπως και αυτοι που τα σπασανε και ΔΕΝ προερχονται απο χωρο του μπασκετ αλλα απο αλλο χωρο.

Ολα αυτα ειναι γνωστα και γινονται κατ εξακολουθηση απο καποιους κρυφους φορεις και οποτε το μπασκετ φερνει τετοιες ανεπαναληπτες επιτυχιες, η ζηλια των υπολοιπων τους κανει να του επιτιθονται με βρωμικο, υπουλο τροπο.

Αυτα μπορει να τα δει ευκολα καποιος που εχει ζησει χρονια τωρα την πορεια του αθληματος που μας κανει περιφανους.
Το θεμα ειναι να τα βλεπουν ολο και περισσοτεροι, κι οχι να "τσιμπανε" στην καθε εγκαθετη βρωμοκατηγορια που αμολαει ο καποιος κανενας...

Αναρωτηθηκατε γιατι τα ιδιωτικα καναλια πλην του ΣΚΑΙ δεν ενδιαφερονται για μπασκετ εδω και 10 χρονια? Γιατι δεν κατεθεσαν καν προταση για τον τελικο οταν μαλιστα επαιζαν χωρις αντιπαλο αφου ειχαν αποκλειστει εξ ορισμου τα συνδρομητικα NOVA (που ηταν πανετοιμη) και OTE?
Ολα σχετικα ειναι, ψαξτε το λιγακι, δειτε ποιοι ειναι αθλητικοι διευθυντες σε αυτα τα καναλια, ποσο μπασκετ δειχνουν αυτα και ποσο καποιο αλλο αθλημα. Και μονο τις αθλητικες τους ειδησεις να δει κανεις (αν αντεξει) θα καταλαβει τι γραμμη εχουν για το μπασκετ.

Ενα κι ενα κανει δυο. ΞΕΚΑΘΑΡΑ πραγματα.

ΥΓ: Θα το δουμε το προβλημα ξανα μπροστα μας με τις μεταδοσεις της εθνικης αν δεν εχει ξανανοιξει η ΕΡΤ μεχρι το Σεπτεμβρη...
leyton
Καλημερα,
Θα ήθελα να κάνω και γω μια προβλεψη σχετικα με τους 18

Σπανούλης, Ζήσης, Σλούκας, Καλαθης Ν ?, Κατσιβελης
Βασιλειαδης, Παππας
Μπραμος, Παπανικολαου, Γιανκοβιτς, Καλάθης Πατ (εκανε τρομερη χρονια, βγηκε MVP στο Ισραηλ και οδηγησε τη Χαιφα στο 1ο πρωταθλημα στην ιστορια της εναντιον της Μακαμπι!)
Φωτσης, Πρίντεζης, Καιμακογλου (ο Τρινκερι τον εκτιμα πολυ)
Μπουρουσης, Σοφο, Βουγιουκας, Μαυροκεφαλιδης
Skiles
Έκανα το λάθος και διάβασα μόνο τις δύο τελευταίες σελίδες και δεν πήγε το μυαλό μου ότι το ποστ ήταν η συνέχεια μιας αντιπαράθεσης και ενός πικαρίσματος, ούτε την πεντάδα σκέφτηκα γιατί την έβαλε έτσι!
Ήρθε κι έδεσε η καψούρα μου ο Τσαρτσαρής που σταματάει και το μπάσκετ smile.gif ήθελα να είμαι ευγενικός και να μην πω ότι αυτή η πεντάδα ήταν λίγο κάπως smile.gif smile.gif

leyton κι εγώ κάπως έτσι τα βλέπω. Ο Νικ Καλάθης νομίζω δήλωσε πως δεν παίζει. Στους κοντους είμαστε καλά και έχουμε αρκετές επιλογές. Μου αρέσει και ο Ξανθόπουλος.
Στους ψηλούς, ο Σόφο σα να τα παράτησε πάλι, ο Μαυροκεφαλίδης θα πρέπει να παρουσιαστεί με το καλό του πρόσωπο και ο Μπουρούσης για μένα τίθεται ηθικό θέμα αλλά λογικά θα παίξει βάσει δυνατοτήτων.
zorba
Κάποιοι σχολίασαν αρνητικά το ότι έβαλα στη δωδεκάδα τον Πατ και απορούσα γιατί ήμουν ο μόνος...
Κέρδισε πρωτάθλημα Ισραήλ και τίτλο mvp με 22 πόντους στον τελικό κόντρα στη Μακάμπι: 6/10 2π, 2/4 3π, 4/8 β και 10 ριμπάουντ, νούμερα στα οποία μας έχει συνηθίσει φέτος!
Για μένα είναι must στην εθνική μας, αφού μπορεί να παίξει 3 ή 4, κι έχει κάποιες κινήσεις που οι άλλοι ονειρεύονται...
AKRG
QUOTE (zorba @ Jun 14 2013, 14:42 ) *
Κάποιοι σχολίασαν αρνητικά το ότι έβαλα στη δωδεκάδα τον Πατ και απορούσα γιατί ήμουν ο μόνος...
Κέρδισε πρωτάθλημα Ισραήλ και τίτλο mvp με 22 πόντους στον τελικό κόντρα στη Μακάμπι: 6/10 2π, 2/4 3π, 4/8 β και 10 ριμπάουντ, νούμερα στα οποία μας έχει συνηθίσει φέτος!
Για μένα είναι must στην εθνική μας, αφού μπορεί να παίξει 3 ή 4, κι έχει κάποιες κινήσεις που οι άλλοι ονειρεύονται...


Στην προετοιμασια πρέπει να κληθεί αλλά δεν βλέπω πως θα κόψει ο "'Γυαλάκιας" έναν εκ των Περπέρογλου - Καιμακόγλου - Παπανικολάου - Μπραμό - Φώτση - Πριντεζη για να χωρέσει ο Πατ ...
zorba
QUOTE(andykrg @ Jun 14 2013, 11:56 ) *
Στην προετοιμασια πρέπει να κληθεί αλλά δεν βλέπω πως θα κόψει ο "'Γυαλάκιας" έναν εκ των Περπέρογλου - Καιμακόγλου - Παπανικολάου - Μπραμό - Φώτση - Πριντεζη για να χωρέσει ο Πατ ...


Ποιος Φώτσης ρε παιδιά; Φέτος δεν έχει κάνει τίποτε για να δικαιολογήσει την κλήση του και μη μου πείτε ότι φταίει ο Σκαριόλο... Στην Ιταλία ζω και είδα πολλά παιχνίδια της Αρμάνι, αλλά ανάθεμα αν έκανε όλες κι όλες πέντε δέκα αξιόλογες εμφανίσεις όλη τη χρονιά...
Ο Μπουρούσης, αντίθετα, μπορεί μεν να είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, αλλά βοήθησε και ήταν σημαντικός για την ομάδα του.
Απ´ όλους τους άλλους ο Πατ έκανε καλύτερη χρονιά.
doctorjekil
QUOTE(zorba @ Jun 13 2013, 21:42 ) *
Έχω την προαίσθηση ότι τα επεισόδια στους τελικούς του πρωταθλήματος μπορεί να γίνουν πρόφαση για περαιτέρω αποχωρήσεις από την εθνική...
Ας το πάρουν χαμπάρι όλοι ότι η Εθνική δεν είναι ούτε τσιφλίκι του Βασιλακόπουλου, ούτε των Αθηναίων μεγαλοπαραγόντων... Η Εθνική ανήκει σε ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ και απαιτούμε σ' αυτήν να παίζουν όσοι τη σέβονται.
Ας μη σώσουν κι έρθουν στην προετοιμασία όσοι αισθάνονται προδωμένοι, πικραμένοι, αδικημένοι και ό,τι άλλο σε ...μένοι.
Από τότε που άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου (...) έχει γίνει χαμός. Ας καθαρίσει λοιπόν το τοπίο να δούμε ποιοι θέλουν πραγματικά να εκπροσωπούν τη χώρα μας... κι οι άλλοι ας πάνε διακοπές στη Μύκονο... ουστ!!!

Αυτο που ακουγεται ειναι το λιγοτερο αστειο...τι φταει η εθνικη αν αισθανονται αδικημενοι απο τους διαιτητες καποιοι παιχτες των ομαδων,και στο κατω κατω το πρωταθλημα το διοργανωνει ο εσακε και οχι η εοκ,να βρουν αλλο τροπο να εκφρασουν το παραπονο τους,και στον εσακε οχι στην εοκ...ας φυγουν απ το ελληνικο πρωταθλημα και να πανε να παιξουν στο εξωτερικο,αλλα δεν εχουν δικαιωμα να ''παιζουν'' με το ονομα της εθνικης

QUOTE(zorba @ Jun 14 2013, 15:51 ) *
Ποιος Φώτσης ρε παιδιά; Φέτος δεν έχει κάνει τίποτε για να δικαιολογήσει την κλήση του και μη μου πείτε ότι φταίει ο Σκαριόλο... Στην Ιταλία ζω και είδα πολλά παιχνίδια της Αρμάνι, αλλά ανάθεμα αν έκανε όλες κι όλες πέντε δέκα αξιόλογες εμφανίσεις όλη τη χρονιά...
Ο Μπουρούσης, αντίθετα, μπορεί μεν να είχε σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή του, αλλά βοήθησε και ήταν σημαντικός για την ομάδα του.
Απ´ όλους τους άλλους ο Πατ έκανε καλύτερη χρονιά.

Θα συμφωνησω για την κακη χρονια του Φωτση,αλλα νομιζω οτι παιχτες με την εμπειρεια του και το κρυο του αιμα τους χρειαζεσαι
Neondreamer
Σχετικά με όσα ακούγονται για τη στάση ορισμένων διεθνών του Ολυμπιακού για την Εθνική και το Ευρωμπάσκετ:

Κατά τη γνώμη μου δεν θα ΄πρεπε να αφήσουν τον δικαιολογημένο τους θυμό για την όλη κατάσταση που έχει δημιουργήσει ο πρέζουλας εφευρέτης της αλητείας και το δημοσιογραφικό του σκυλολόι, να επηρεάσει την απόφασή τους για την Εθνική. Είναι άλλα τα μεγέθη, διαφορετικό το εγχώριο πρωτάθλημα και η διοργανώτριά του αρχή από τη συμμετοχή σε ένα Ευρωμπάσκετ με την Εθνική σου Ομάδα. Βέβαια δεν πρόκειται να τους κακολογήσω αν ορισμένοι αρνηθούν τη συμμετοχή τους ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τη λάσπη που δέχονται εντός συνόρων επί έναν μήνα ακατάπαυστα με τους οχετούς περί ντοπαρίσματος στο F4, με την ανοχή και το σιγοντάρισμα της Πολιτείας και των ιθυνόντων του ΕΣΑΚΕ.
doctorjekil
QUOTE(Neondreamer @ Jun 14 2013, 19:22 ) *
Σχετικά με όσα ακούγονται για τη στάση ορισμένων διεθνών του Ολυμπιακού για την Εθνική και το Ευρωμπάσκετ:
Βέβαια δεν πρόκειται να τους κακολογήσω αν ορισμένοι αρνηθούν τη συμμετοχή τους ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τη λάσπη που δέχονται εντός συνόρων επί έναν μήνα ακατάπαυστα με τους οχετούς περί ντοπαρίσματος στο F4, με την ανοχή και το σιγοντάρισμα της Πολιτείας και των ιθυνόντων του ΕΣΑΚΕ.

Το γραψα και πιο πανω,τι δουλεια εχει ο εσακε με την εθνικη???????αν εχουν προβλημα με τον εσακε ας φυγουν απ το ελληνικο πρωταθλημα και να πανε να παιξουν αλλου
rchos



Σαν σήμερα...
PanosIlio
Να και οι κλήσεις:
  1. Κώστας Βασιλειάδης 15/3/1984 γκαρντ 2.00
  2. Ίαν Βουγιούκας 31/5/1985 σέντερ 2.11
  3. Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς 3/3/1990 φόργουορντ 2.02
  4. Νίκος Ζήσης 16/8/1983 γκαρντ 1.97
  5. Κώστας Καϊμακόγλου 15/3/1983 φόργουορντ 2.05
  6. Νικ Καλάθης 7/2/1989 γκαρντ 1.98
  7. Δημήτρης Κατσίβελης 1/10/1991 γκαρντ 1.97
  8. Λουκάς Μαυροκεφαλίδης 25/7/1984 σέντερ 2.10
  9. Γιάννης Μπουρούσης 17/11/1983 σέντερ 2.13
  10. Μάικ Μπράμος 27/5/1987 γκαρντ/φόργ 1.98
  11. Κώστας Παπανικολάου 31/7/1990 φόργουορντ 2.06
  12. Νίκος Παππάς 11/7/1990 γκαρντ 1.95
  13. Στράτος Περπέρογλου 7/8/1984 φόργουορντ 2.03
  14. Γιώργος Πρίντεζης 22/2/1985 φόργουορντ 2.06
  15. Κώστας Σλούκας 15/1/1990 γκαρντ 1.90
  16. Βασίλης Σπανούλης 7/8/1982 γκαρντ 1.92
  17. Σοφοκλής Σχορτσανίτης 22/6/1985 σέντερ 2.06
  18. Αντώνης Φώτσης 1/4/1981 φόργουορντ 2.09

http://www.basket.gr/press/article.asp?id=9202

Νομίζω πως αυτούς που έχω με bold θα τους πάρει στην 12άδα, ο Κατσίβελης είναι για την εμπειρία, και όλοι οι υπόλοιποι θα σφαχτούν για 3 θέσεις, μία στο 5, μία στα γκαρντ και μια στο 3.
damian
QUOTE (PanosIlio @ Jun 20 2013, 13:05 ) *
Να και οι κλήσεις:

  1. Κώστας Βασιλειάδης 15/3/1984 γκαρντ 2.00
  2. Ίαν Βουγιούκας 31/5/1985 σέντερ 2.11
  3. Βλαδίμηρος Γιάνκοβιτς 3/3/1990 φόργουορντ 2.02
  4. Νίκος Ζήσης 16/8/1983 γκαρντ 1.97
  5. Κώστας Καϊμακόγλου 15/3/1983 φόργουορντ 2.05
  6. Νικ Καλάθης 7/2/1989 γκαρντ 1.98
  7. Δημήτρης Κατσίβελης 1/10/1991 γκαρντ 1.97
  8. Λουκάς Μαυροκεφαλίδης 25/7/1984 σέντερ 2.10
  9. Γιάννης Μπουρούσης 17/11/1983 σέντερ 2.13
  10. Μάικ Μπράμος 27/5/1987 γκαρντ/φόργ 1.98
  11. Κώστας Παπανικολάου 31/7/1990 φόργουορντ 2.06
  12. Νίκος Παππάς 11/7/1990 γκαρντ 1.95
  13. Στράτος Περπέρογλου 7/8/1984 φόργουορντ 2.03
  14. Γιώργος Πρίντεζης 22/2/1985 φόργουορντ 2.06
  15. Κώστας Σλούκας 15/1/1990 γκαρντ 1.90
  16. Βασίλης Σπανούλης 7/8/1982 γκαρντ 1.92
  17. Σοφοκλής Σχορτσανίτης 22/6/1985 σέντερ 2.06
  18. Αντώνης Φώτσης 1/4/1981 φόργουορντ 2.09


http://www.basket.gr/press/article.asp?id=9202


αν βγάλεις τον Παππά, όλοι οι άλλοι βλέπουν 12άδα.
jimmythefirst
Δεν θα επρεπε να ειναι μεσα και ο Πατ ?γτ να μην βλεπει 12αδα ο παπας ?
AKRG
Αναμενόμενες οι κλήσεις , λογικά θα μπορούσε να κληθεί και ο Πατ αλλά φαντάζομαι με την παρουσία τόσων παιχτών στο 3- 4 θα ήταν σχεδόν σίγουρο ότι θα ήταν ο πρώτος που θα αποχωρούσε ..
tuareg
εγω προβλεπω αυτο
καλαθης-ζησης-σλουκας
σπανουλης-
παπ-
πριντ-
μπουρου-βουγιουκας

περπε-μπραμος-βασιλειαδης για 2 θεσεις στο 2-3
καιμακ-μαυροκεφ-φωτσης για 2 θεσεις στος ψηλους
Εχω την εντυπωση οτι ο φωτσης θα εμφανιστει να σερνεται στη προετοιμασια.
Dreamerpanos
Τελικά κλήθηκε ο Νικ?Γιατί είχε ακουστεί ότι δεν....Νομίζω πως μια ευκαιρία έστω και στην προεπιλογή την δικαιούταν ο Πατ....Ο Μάντζαρης δεν έχει καμία πιθανότητα να προλάβει ε?
damian
QUOTE (jimmythefirst @ Jun 20 2013, 13:14 ) *
Δεν θα επρεπε να ειναι μεσα και ο Πατ ?γτ να μην βλεπει 12αδα ο παπας ?

έχει μπροστά του Σπανούλη Καλάθη Ζήση Σλούκα, ίσως να παίξει για τη 5η θέση με Κατσίβελη ή/και Μπράμο αλλά το βλέπω δύσκολο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.