Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
sir-elric
QUOTE(topscorer @ Aug 7 2011, 16:03 ) *
για το μαντζαρη δεν εχεις δικιο
μπορει να εμεινε στους 2 ποντους αλλα ειχε 5 ασιστ
λιγες ειναι για 15 λεπτα?

οι στατιστικη ειναι ενας επιστημονικος τροπος να πεις ψεματα! εχει μεγαλο προβλημα στο πικ ν ρολ οπου φωναζει απο χλμ οτι περιμενει τον ψηλο για να του πασαρει. επεισης το ιδιο συμβαινει και στις διεισδυσεις με συνεπεια να τον παιρνουν χαμπαρι και φυλανε την πασα του. ενω στην αμυνα ειναι πολυ καλος και στην πλαγια και στην καθετη κινηση! εγω θα τον προτιμουσα αντι του σλουκα για αυτα τα 5΄λεπτα που (αν χρειαστει) θα παιξει. αλλα πρεπει να αρχισει να τελειωνει φασεις.

το παιχνιδι με τους αθλητικους ρωσσους θα ειναι ενα μεγαλο τεστ. παντως ο φιλος εχει δικιο δεν μπουκαρουμε ουτε οταν αφηνουν αεροδιαδρομους και φοβαμαι οτι θα ζησουμε το αντιθετο του περυσσι. σας το ειπα οτι μαρεσαν τα επιθετικα του συστηματα ? αν και φαινεται οτι πρεπει να τα δουλεψουν κιαλλο
Vas
Παιδιά έχω την εντύπωση, οτι σαν ασιστ μετράνε και την τελευταία πάσα αν κάποιος βάλει τρίποντο.... (χωρίς να την σκάσει).

Δηλαδή αν η μπάλα γυρνάει στην περιφέρεια, Ο Ξανθό δώσει πάσα στον Χαραλαμπίδη (π.χ.) και αυτός βάλει τρίποντο, το μετράνε σαν ασιστ.

Για αυτό και βλέπουμε πάρα πολλές ασιστ.

Για τον Ξανθοπουλο τα εχουμε πει. Στον περσινο Πανελλήνιο ήταν παγκίτης με 10-15 λεπτά!! Τι θέλετε να κάνει?? Ουτε και εμένα μου αρέσει, αλλά σε σύγκριση με τον Μάτζαρη δείχνει να το ηρεμεί το παιχνίδι (σε αυτά τα 2 φιλικά)
Hakeem
Βουγιούκας ειναι πολυ αργός, πραγματικα απορώ πως μπορεί να καλέσει αρχικά αυτόν αντι για τον Μαυροειδή. Ο Μαυρο ειναι πιο γρηγορος, το ιδιο ψηλός, καλύτερος στο πικ εν ρολ σε επιθεση και αμυνα και σαφώς πιο ενεργητικός.

Στα γκαρντ αν δεν υπαρξει Καλαθης θα εχουμε θέμα, ο Ζησης δεν ειναι τοσο πολυ δημιουργός και οι υπολοιποι δεν εχουν εικονες για αυτο το επιπεδο. Ο Μαντζαρης ειναι σαφως πιο πισω απο τους αλλους, ο Ξανθοπουλος μπορει να πιεσει τη μπαλα, να τη σπάσει καλα σε σπλιτ αουτ αλλά δε βάζει γκολ ποτέ, ενώ ο Σλούκας μοιάζει να έχει τα καλύτερα στοιχεια ατομικά αλλά δε μπορει να οδηγήσει την Εθνική ακόμα.
zorba
Δεν έχω δει τα φιλικά και ομολογώ ότι από τα ποστ σας έχω μπερδευτεί λιγάκι...
Έχω καταλάβει τα εξής:
1. Η ομάδα δεν έχει επιθετικά συστήματα και δεν υπάρχει ο παίκτης που θα κάνει διείσδυση για να δώσει λύσεις είτε με τελειώματα είτε με σπλιτ άουτ.
2. Δεν υπάρχει ο σέντερ στο λόου ποστ να παίξει με πλάτη
3. Οι μικροί δεν φαίνεται να έχουν το απαραίτητο θράσος για να ανέβουν επίπεδο
4. Ο Ξανθόπουλος δεν έπρεπε να κληθεί
5. Ο Κουφός για την ώρα μάλλον ανώνυμος (σ' αυτόν στηρίζω πολλά)
6. Ο Ζούρος δεν ξέρει ακόμα τους παίκτες του (αν αυτό αληθεύει είναι ανησυχητικό)
7. Οι παίκτες παίζουν με πάθος και προσπαθούν τα μέγιστα (αυτό σε συνδυασμό ότι ακόμα βρισκόμαστε στο στάδιο προετοιμασίας είναι το μόνο θετικό για την ώρα)

Όντως έτσι έχουν τα πράγματα;;;
Vas
QUOTE(Hakeem @ Aug 7 2011, 20:07 ) *
Βουγιούκας ειναι πολυ αργός, πραγματικα απορώ πως μπορεί να καλέσει αρχικά αυτόν αντι για τον Μαυροειδή. Ο Μαυρο ειναι πιο γρηγορος, το ιδιο ψηλός, καλύτερος στο πικ εν ρολ σε επιθεση και αμυνα και σαφώς πιο ενεργητικός.

Στα γκαρντ αν δεν υπαρξει Καλαθης θα εχουμε θέμα, ο Ζησης δεν ειναι τοσο πολυ δημιουργός και οι υπολοιποι δεν εχουν εικονες για αυτο το επιπεδο. Ο Μαντζαρης ειναι σαφως πιο πισω απο τους αλλους, ο Ξανθοπουλος μπορει να πιεσει τη μπαλα, να τη σπάσει καλα σε σπλιτ αουτ αλλά δε βάζει γκολ ποτέ, ενώ ο Σλούκας μοιάζει να έχει τα καλύτερα στοιχεια ατομικά αλλά δε μπορει να οδηγήσει την Εθνική ακόμα.



Σωστός... Πάντως είναι περιεργο ότι δεν βάζει το Ζήση στον άσσο. ΔΕν ξέρω γιατί. Αν δεν έρθει ο Καλάθης την πουλέψαμε!!

Τον Μαυροειδή το έβαλε για 2 λεπτά, και ως 4άρι!! Ημαρτον ρε Ζούρε!!!!

benchwarmer
QUOTE(Vas @ Aug 7 2011, 20:39 ) *
Σωστός... Πάντως είναι περιεργο ότι δεν βάζει το Ζήση στον άσσο. ΔΕν ξέρω γιατί. Αν δεν έρθει ο Καλάθης την πουλέψαμε!!


Το εχω προσεξει κι εγω αυτο, λογικα θα ειναι σιγουρος οτι θα ερθει ο Καλαθης, αλλιως πραγματι δεν εξηγειται.
baskethood
Δεν ειδα απ την αρχη το παιχνιδι,βλεπω οτι ο Ζουρος εχει επιστρατεψει ζωνη στα τελευταια λεπτα,θεωρω οτι στο τουρνουα θα
το κανει σε μεγαλο βαθμο για να προσπαθησει να "κρυψει καποιες αμυντικες μας αδυναμιες.
Στην επιθεση η χρησιμοποιση του Μαυροειδη ως σκρινερ στα σκριν στη μπαλα θα βοηθησει αρκετα την εθνικη με τα γρηγορα κοψιματα του στη ρακετα.
tuareg
QUOTE (benchwarmer @ Aug 7 2011, 21:01 ) *
Το εχω προσεξει κι εγω αυτο, λογικα θα ειναι σιγουρος οτι θα ερθει ο Καλαθης, αλλιως πραγματι δεν εξηγειται.


με σλουκα ζηση στο ασοδυο ολα τα καλα διαστηματα της εθνικης
T.W.Is.M.
Νομιζω οτι ο Μπλατ εχασε επιτηδες το ματς για να μας αποδειξει οτι κι εμεις περσι χασαμε επιτηδες στο Μουντομπασκετ απ την ομαδα του. Τωρα θα μπορει να πει "αν μπορειτε να μας κερδισετε με τοσες ελλειψεις απο σας και με τον Κιριλενκο να παιζει, φανταστειτε ποσο ευκολα θα μας κερδιζατε οταν παιζατε πληρεις εσεις και χωρις Κιριλενκο εμεις"! smiley.gif
Timemaster
τι έγινε παιδιά πήραμε το ευρωπαικό;

Αν κρίνω από τον φανατισμό του μέγιστου σπίκερ κάτι τέτοιο πρέπει να έγινε!!!
smiley.gif

Είναι το πρώτο παιχνίδι που βλέπω της Εθνικής και αυτό που έχω να πω είναι πως μου αρέσει σαν ομάδα ποιο πολύ από τα προηγούμενα 2 χρόνια και ότι ο μοναδικός παίχτης που πραγματικά είναι τεράστιο πλήγμα για την ομάδα είναι ο Σοφοκλής μιας και κανένας άλλος από τους ψηλούς μας δε μπορεί να παίξει καλά με πλάτη ενώ δυσκολεύονται ακόμα και σκριν να κάνουν.

Για τους μικρούς που λέτε εμένα δε μου φάνηκε να μην έχουν τσαμπουκά (τουλάχιστον στο βαθμό που να πειράζει) και νομίζω πως παιχνίδι με το παιχνίδι θα είναι και πολύ καλύτεροι.

τώρα για τον Ζήση στο δύο νομίζω πως δεν έχει να κάνει τόσο με τον Καλάθη αλλά περισσότερο με το να προσαρμοστούν στον άσσο οι μικροί. Μιας και για αρκετά λεπτά στο τουρνουά θα πρέπει να παίζουν.
rolleyes.gif
petrovic
πολλά μπράβο στους παίκτες μας. παίξανε με ψυχή!
tuareg
QUOTE (petrovic @ Aug 7 2011, 21:39 ) *
πολλά μπράβο στους παίκτες μας. παίξανε με ψυχή!


Πλην βουγιουκα.....τρομερη διαφορα η ενεργεια που εδωσε ο μαυροειδης με τον ιαν (που δυστυχως απλα περιφερεται στο παρκε σαν αγγουρι)
T.W.Is.M.
QUOTE(Timemaster @ Aug 7 2011, 21:36 ) *
ο μοναδικός παίχτης που πραγματικά είναι τεράστιο πλήγμα για την ομάδα είναι ο Σοφοκλής μιας και κανένας άλλος από τους ψηλούς μας δε μπορεί να παίξει καλά με πλάτη ενώ δυσκολεύονται ακόμα και σκριν να κάνουν.


Υπαρχει παιχτης που μπορει να παιξει με πλατη, αλλα...η συνεχεια στο παρακατω ποστ!

QUOTE(tuareg @ Aug 7 2011, 21:41 ) *
Πλην βουγιουκα.....τρομερη διαφορα η ενεργεια που εδωσε ο μαυροειδης με τον ιαν (που δυστυχως απλα περιφερεται στο παρκε σαν αγγουρι)


Δεν ξερω ποσο εμπιστευεται το Μαυροειδη ο Ζουρος, δεν ξερω αν επαιξε λιγοτερο(στα 2 προηγουμενα ματς τουλαχιστον γιατι σημερα δεν ειδα και δεν ξερω) γιατι ειναι λιγες μερες μονο με την ομαδα, αλλα στο τελος πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο λαθος να παρει το Βουγιουκα αντι του Μαυροειδη.
Timemaster
QUOTE(T.W.Is.M. @ Aug 7 2011, 21:46 ) *
Υπαρχει παιχτης που μπορει να παιξει με πλατη, αλλα...η συνεχεια στο παρακατω ποστ!



Δεν ξερω ποσο εμπιστευεται το Μαυροειδη ο Ζουρος, δεν ξερω αν επαιξε λιγοτερο(στα 2 προηγουμενα ματς τουλαχιστον γιατι σημερα δεν ειδα και δεν ξερω) γιατι ειναι λιγες μερες μονο με την ομαδα, αλλα στο τελος πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο λαθος να παρει το Βουγιουκα αντι του Μαυροειδη.


σε σχέση με τον Βούγιουκα, τον Κουφό και τον Μπουρούση συμφωνώ...
όμως είναι πολύ λίγος για να στηριχτείς πάνω του για Ευρωπαϊκό.
rolleyes.gif
tuareg
QUOTE (Timemaster @ Aug 7 2011, 21:52 ) *
σε σχέση με τον Βούγιουκα, τον Κουφό και τον Μπουρούση συμφωνώ...
όμως είναι πολύ λίγος για να στηριχτείς πάνω του για Ευρωπαϊκό.
rolleyes.gif


μπα ολους τους ψηλους θα παρει.....προβλεπω να κοβονται ,μπιδης, μαντζαρης,πατ, ξανθοπουλος (αν ειναι καλα ο νικ),να παει ο ζησης στο 1 πιο πολυ χρονο και στο 3 πισω απο παπ να καλυφθει με ανεβασμα μπραμου,βασιλειαδη η κατεβασμα καιμακακ αναλογα με τα παιχνιδια και τον αντιπαλο
priest
QUOTE(tuareg @ Aug 7 2011, 21:41 ) *
Πλην βουγιουκα.....τρομερη διαφορα η ενεργεια που εδωσε ο μαυροειδης με τον ιαν (που δυστυχως απλα περιφερεται στο παρκε σαν αγγουρι)

αχ αυτος ο βουγουκας.....τραγικος...

ζησης και σλουκας στο 1 και 2..(οπως εγραψε και ο tuareg) + βασιλειαδης(στο 2 και σαν 3αρι)+μπραμος(τα παει αρκετα καλα για πρωτη χρονια)

παπ στο 3

φωτσης και καιμακ στο 4(εξαιρετικος σημερα..μακαρι να συνεχισει ετσι γτ θα τον χρειαστουμε)


στο 5 μπουρου(καθοριστικος στο τελος..) και μαυροειδης

ολοι αυτοι πιστευω πως θα μας βοηθησουν να μπουμε στην εξαδα..τον καλαθη δεν τον βαζω γτ δεν ξεω αν θα ειναι ετοιμος..

sir-elric
QUOTE(zorba @ Aug 7 2011, 20:27 ) *
Δεν έχω δει τα φιλικά και ομολογώ ότι από τα ποστ σας έχω μπερδευτεί λιγάκι...
Έχω καταλάβει τα εξής:
1. Η ομάδα δεν έχει επιθετικά συστήματα και δεν υπάρχει ο παίκτης που θα κάνει διείσδυση για να δώσει λύσεις είτε με τελειώματα είτε με σπλιτ άουτ.
2. Δεν υπάρχει ο σέντερ στο λόου ποστ να παίξει με πλάτη
3. Οι μικροί δεν φαίνεται να έχουν το απαραίτητο θράσος για να ανέβουν επίπεδο
4. Ο Ξανθόπουλος δεν έπρεπε να κληθεί
5. Ο Κουφός για την ώρα μάλλον ανώνυμος (σ' αυτόν στηρίζω πολλά)
6. Ο Ζούρος δεν ξέρει ακόμα τους παίκτες του (αν αυτό αληθεύει είναι ανησυχητικό)
7. Οι παίκτες παίζουν με πάθος και προσπαθούν τα μέγιστα (αυτό σε συνδυασμό ότι ακόμα βρισκόμαστε στο στάδιο προετοιμασίας είναι το μόνο θετικό για την ώρα)

Όντως έτσι έχουν τα πράγματα;;;

1. συστηματα υπαρχουν.καθαρο μυαλο και εξικειωση δεν υπαρχει
2. δεν εχει συστηματα για λοου, αν θα το βγαλουν μεσα στο παιχνιδι εχει καλος. πολλα σκριν ψηλα εχει βαλει. αν και με τους ρωσσους τι λοου να παιξεις
3.ισσα ισσα μπραμος παπανικολαου σλουκας δεν φαινεται να κολωνουν. τοσο σε αμυνα οσο και σε επιθεση
4. οτι μπορει κανει, ειναι φιλοτιμος αμυνα παιζει στην επιθεση κρυβεται εξυπνα !
5. δεν τον πιστευει ?λιγο πολυ λιγο τον εβαλε σημερα
6. αυτο σκεφτηκα και εγω.πολυ μπερδεγουεϊ οι πενταδες του
7. ειναι βαρια η φανελα για να μεμψιμοιρουν !

οι 16 ποντοι ηταν μαγικη εικονα! ειχαν 90% στα τριποντα. το καλο ηταν ακομα και μεσα στην πλημμύρα που μας εποιασε το γυρισαμε. μεγαλο σχολειο το σημερινο χτιζει πνευμα ομαδας.

τον ζηση τον βλεπω στο 2 και 3 μπραμο-παπανικολαου
gallistis
παντως κατι που δε μου αρεσε χθες στο ζουρο,ηταν αυτο που ο χατζη αποκαλουσε ''αλλαγες χαντμπολ''.γιατι ετσι δειχνει και οτι δεν εμπιστευεσαι τους παιχτες σου αλλα και δε τους αφηνεις να βρουν ρυθμο.
PanosIlio
Εμένα η Εθνική μου άρεσε, θέλει δουλειά, είναι φανερό, έχει και αρκετές αδυναμίες αλλά στηριζόμενη στην άμυνα και της μπορεί να προχωρήσει και να δούμε καλά πράγματα από αυτή.

Από παίκτες δεν μπορώ να πολλά ακόμα αλλά ο Παπανικολάου με εξέπληξε ευχάριστα, μακάρι να προχωρήσει έτσι και καλύτερα, ο Ξανθόπουλος είναι φιλότιμος αλλά μέχρι εκεί, δε νομίζω να πάει Λιθουανία αν ο Καλάθης κατέβει τελικά, αν και πήρε πολύ χρόνο συμμετοχής, ο Βουγιούκας το παιδί οκ δεν ξέρω τι "μαγικά" κάνει ο Ζοτς εκεί στον ΠΑΟ αλλά στην Εθνική σαν να μη νιώθει και πολλά, το ράθυμο στυλάκι του δεν μου αρέσει, αντίθετα ο Μαυροειδής είναι πολύ καλός, δείχνει ατσούμπαλος αλλά έχει καλή ισορροπία στο κορμί του, καλός screener και με πολύ πολύ ενέργεια στην άμυνα.

Σε γενικές γραμμές το πρόσημο ήταν θετικό, σε κάποιες καταστάσεις δείξαμε καλά δείγματα, δηλαδή όταν χάσαμε διαφορά αντιδράσαμε, όταν μείναμε πίσω με διαφορά αντιδράσαμε και το πιο ελπιδοφόρο για μένα είναι πως προς το παρόν ο Ζούρος δείχνει κυρίαρχος του παιχνιδιού και αυτό είναι πολύ σημαντικό.
Vas
To "κακό" από εδώ και στο εξής είναι ότι δεν έχουμε πολυ σκληρά φιλικά.

Αν εξαιρέσουμε την Τουρκία και την Γερμανία στο Τουρνουά του Μπάμπεργκ, μένει μόνο η Ιταλία στον ακρόπολις! Ας ελπίζουμε να έχει μπει στην ομάδα και ο Γκαλινάρι ώστε να είναι ακόμα πιο δυνατοί!

Το υπόλοπο πρόγραμμα φιλικών

Ιταλία (Ρίμινι), 12-14 Αυγούστου
12 Αυγούστου: Πολωνία - Ελλάδα, Ιταλία - Βοσνία.
13 Αυγούστου: Βοσνία - Ελλάδα, Ιταλία - Πολωνία.
14 Αυγούστου: Βοσνία - Πολωνία, Ιταλία - Ελλάδα.

Γερμανία (Μπάμπεργκ), 19-21 Αυγούστου
19 Αυγούστου: Eλλάδα - Τουρκία, Γερμανία - Βέλγιο.
20 Αυγούστου: Βέλγιο - Ελλάδα, Γερμανία - Τουρκία.
21 Αυγούστου: Τουρκία - Βέλγιο, Γερμανία - Ελλάδα.

Ελλάδα (Αθήνα), 23-25 Αυγούστου, Τουρνουά "Ακρόπολις-Eurobank"
23 Αυγούστου: Μαυροβούνιο - Ιταλία, Ελλάδα - Βουλγαρία.
24 Αυγούστου: Μαυροβούνιο - Βουλγαρία, Ελλάδα - Ιταλία.
25 Αυγούστου: Ιταλία - Βουλγαρία, Ελλάδα - Μαυροβούνιο.
KingCrimson
QUOTE(tuareg @ Aug 7 2011, 21:57 ) *
μπα ολους τους ψηλους θα παρει.....προβλεπω να κοβονται ,μπιδης, μαντζαρης,πατ, ξανθοπουλος (αν ειναι καλα ο νικ),να παει ο ζησης στο 1 πιο πολυ χρονο και στο 3 πισω απο παπ να καλυφθει με ανεβασμα μπραμου,βασιλειαδη η κατεβασμα καιμακακ αναλογα με τα παιχνιδια και τον αντιπαλο


Αυτο πιστευω και εγω, βασικη προϋποθεση για να γινει, ειναι να ειναι καλα ο Νικ, εμενα ο Βουγιουκας ως 4ος σεντερ δε θα με χαλουσε ιδιαιτερα...αυτος που δε παλευεται με τπτ ειναι ο Ξανθοπουλος και βλεποντας Ξανθοπουλο στο 1 πραγματικα σε πιανει μελαγχολια, βλεπω το Ζουρο να εκτιθεται ανεπανορθωτα αν συνεχισει να τον χρησιμοποιει τοσο πολυ, προλαβει δε προλαβει ο Καλαθης, με ψηλες ομαδες που θα μας κανουν παγιδες, δε θα μπορουμε να περασουμε ουτε τη σεντρα ..Ζουρε ξυπνα οσο ειναι καιρος!!! smiley.gif ακομη και η Ιαπωνια με τις Φιλλιπινες πιστευω οτι πρεπει να εχουν πολυ καλυτερους ασσους απο τον Ξανθοπουλο.........
κατα τα αλλα μετρια πραγματα και απο Κουφο, που τον περιμενα πιο αποφασιστικο...
Στα συν η αποδοση Παπ, Μπραμου που δε τους περιμενα τοσο καλους ..και το γεγονος οτι πλεον υπαρχει απειλη και απ εξω!!
Στο φιναλε βλεπω οτι θα παλεψουμε ολα τα παιχνιδια και οτι μπορουμε να τους παιξουμε στα ισια (σχεδον) ολους
και αυτο δεν ειμαι σιγουρος αν θα μπορουσαν να το κανουν πολλες ομαδες στην Ευρωπη, αν αριθμουσαν τις ελλειψεις μας..καποιοι συγκρινουν τη κατασταση με το 99, ειναι φανερο οτι εχουμε πολυ μεγαλυτερο βαθος σε σχεση με τοτε..
sir-elric
αν και ειναι λογικο να ειναι μπερδεμενη η κατασταση επειδη ηταν τα πρωτα φιλικα ο ζουρος θα πρεπει να ξεκαθαριζει στο κεφαλι του ποιοι, που και πως θα παιζουν για να αρχισει η ομαδα να αποκτα αυτοματισμους.
θα πρεπει να ξεκαθαρισει αν ο ζησης θα παιξει στο ενα ή στο δυο! βαζωντας τον στο 2 η ομαδα θα εχει 2 ασσους που δεν εχουν σουτ (καλαθη-ξανθοπουλο) και λογικα θα το πληρωσει στην εξτρα πασα.

θεωρω βασικο ο κουφος να παρει χρονο φαινεται οτι τον εχει επιρεασει ο παγκος και θελει χρονο!δεν θα ηταν ασχημη ιδεα σε καποια απο τα επομενα φιλικα να τον αφησει να λειωσει μεσα στο παιχνιδι. δεν υπαρχει λογος να χαραμιζει χρονο στον βουγιουκα που καλο θα ηταν να τον στειλει σπιτι του σιγα σιγα!ειναι σοφτ δεν σκρηναρει δεν μπορει να παρει ριμπαουντ και το μονο που μενει ειναι οτι αξιοπιστος στο λοου ποστ.

ο ξανθοπουλος ειναι πολυ καλητερος απο σλουκα (αμυντικα,οργανωση) και μαζνταρη(επιθετικα,οργανωση)!δεν εχουμε αλλον, πιεζει την μπαλα, δεν κανει λαλακιες στην επιθεση! αυτον εχουμε με αυτον θα ζησουμε.

δεν αντιλαμβανομαι σε μια ομαδα με τον φωτση (και με μπραμο-βασιλειαδη) μεσα (και σε 2ρο χρονο με τον καϊμακογλου) γιατι δεν παιζει isolation στο λοου ποστ. λογικα θα το δουμε στην συνεχεια

ο μαυροειδης κολαει γαντι στα πολλα πικ ν ρολ και κοψιματα των ψηλων που θελει να παιξει (αλλος ενας λογος που ο βουγιουκας πρεπει να μας αποχαιρετησει).

νομιζω οτι ο πατ και ο 35χρονος ρουκι ηρθε η ωρα να πανε να ξεκουραστουν! θα ηθελα και τον βουγιουκα αλλα μαλλων τον κραταει μπας και τραυματιστει κανας αλλος! εαν κρατησει τον βουγιουκα και διωξει τον μαυραειδη θα εχει κανει μεγαλο λαθος.

γενικα τα διλημματα που εχει στον ασσο και στο πεντε ειναι συγκεκριμενης μορφης εχει 2 καλους επιθετικους παικτες (βουγιουκα-σλουκα) και 2 καλους στα υπολλοιπα (μαυραειδη-ξανθοπουλο_μαντζαρη). εγω θα επαιρνα τους αμυντικογενεις εκτος και εαν περιμενει τους ποντους του βουγιουκα και του σλουκα.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(sir-elric @ Aug 8 2011, 14:10 ) *
ο ξανθοπουλος ειναι πολυ καλητερος απο σλουκα (αμυντικα,οργανωση) και μαζνταρη(επιθετικα,οργανωση)!δεν εχουμε αλλον, πιεζει την μπαλα, δεν κανει λαλακιες στην επιθεση! αυτον εχουμε με αυτον θα ζησουμε.


Aυτο ειναι ενα απο τα πιο αστεια πραγματα που εχουν γραφτει σε αυτο το φορουμ
il postino
το 3/3 της κυπρου εχει πολλη μεγαλη σημασια για αυτα τα παιδια!! μπορει σε μας να ισχυει το κλισε "ελα μωρε φιλικα ειναι, ας χασουν στην τελικη, δεν τρεχει και τιποτα", γι αυτους ομως τα αποτελεσματα των φιλικων θα παιξουν μεγαλο ρολο στο ψυχολογικο κομματι για το πώς θα εμφανιστουν στη λιθουανια.

εχει μεγαλη σημασια για παιδια οπως ο σλουκας, ο παπ, ο μπραμος να καταλαβουν οτι τυποι σαν τον κιριλενκο, το μπελινελι και το μπαρνιανι δεν ειναι ατρωτοι!! επισης, θεωρω πολυ σωστο την πληθωρα φιλικων που θα παιξουν μεχρι την τελικη διοργανωση!!! πρωτη φορα παιζουν αυτα τα παιδια μαζι, θελουν παιχνιδια στα ποδια τους για να καταλαβουν πώς κινουνται, πώς σκεφτονται οι συμπαικτες τους σε συνθηκες αγωνα!! και παλι καλα που τα ματς πηγαινουν στον ποντο!!! μπαινουν απο νωρις στο νοημα για το πώς ειναι να καιει η μπαλα οταν φορας τη γαλανολευκη...


προσωπικα, αν και δεν εχω μεγαλες προσδοκιες, ειμαι πολυ αισιοδοξος για την πορεια μας στη λιθουανια!! και στην τελικη, μονο η ισπανια ειναι αχτυπητη (απο εμας), δεν καταλαβαινω γιατι να μην παλεψουμε ολα τα αλλα ματς...

topscorer
QUOTE (tuareg @ Aug 7 2011, 21:41 ) *
Πλην βουγιουκα.....τρομερη διαφορα η ενεργεια που εδωσε ο μαυροειδης με τον ιαν (που δυστυχως απλα περιφερεται στο παρκε σαν αγγουρι)

αυτο σκεφτομουν κι εγω
sir-elric
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Aug 8 2011, 14:15 ) *
Aυτο ειναι ενα απο τα πιο αστεια πραγματα που εχουν γραφτει σε αυτο το φορουμ

θα στο τεκμηριωσω να στο κανω ποιο αστειο.
ο σλουκας ειναι κακιστος στα ποδια και αδιαφορος στα χερια. η κινηση του τοσο πλαγια οσο καθετα ειναι αργη στην αντιδραση και δεν αναπτυσει ταχυτητα, μενει συνεχεια πισω απο τα σκριν δημιουργοντας κενο. με τα χερια δεν πολυ ασχολειται γιατι το μυαλο του ειναι στα ποδια (συνηθες για τετοιους παικτες), κοινος liability αμυντικα. οτι ειναι πολυ καλητερος επιθετικα ειναι πασιφανες αν και το decision making του δεν ειναι και το καλητερο.επεισης λογο διαφορας ειδικου βαρους τον ποιανει μια πλημυρρα.

ο δυσμοιρος ο ξανθοπουλος ειναι αξιοπιστος αμυντικα μιας και τον βοηθουν τα ποδια του: δεν ειναι καλαθης αλλα σιγουρα δεν ειναι και σλουκας. επιθετικα οι παγιδες των ρωσσων αποκαλυψαν ενα απο τα μεγαλητερα μειονεκτημα του-οτι μπορεις να τον πνιξεις ευκολα. με βοηθεια (σκαλοπατακια)αντιμετωπιζεται. Δεν ειναι καποιος μεγαλος σκορερ και για αυτο δεν εποιασε σε μεγαλη ομαδα, με το μυαλο του ομως το κρυβει αφου παιρνει τις προσπαθειες που του αναλογους (ασχετος καταληξης).ειναι πολυ καλο πασερ και βλεπει γηπεδο (δεν ειναι και τεοντοσιτσ).

ελπιζω να σε διασκεδασα.

topscorer
QUOTE (tuareg @ Aug 7 2011, 21:57 ) *
μπα ολους τους ψηλους θα παρει.....προβλεπω να κοβονται ,μπιδης, μαντζαρης,πατ, ξανθοπουλος (αν ειναι καλα ο νικ),να παει ο ζησης στο 1 πιο πολυ χρονο και στο 3 πισω απο παπ να καλυφθει με ανεβασμα μπραμου,βασιλειαδη η κατεβασμα καιμακακ αναλογα με τα παιχνιδια και τον αντιπαλο

δε βλεπω να κοβεται ο ξανθοπουλος
ο ζουρος του εχει αδυναμια
ο χαραλαμπιδης δε νομιζω πως ειχε ποτε πιθανοτητες
ενω μαντζταρης και πατ με το χρονο που τους δινει ειναι ηδη κομμενοι(εγω δεν συμφωνω)
λογικα αν ο νικ τελικα προλαβει
θα κοψει βουγιουκα η μαυροειδη
πιστευω πως ο μαυροειδης εχει προβαδισμα
Hakeem Olajuwon
QUOTE(sir-elric @ Aug 8 2011, 14:40 ) *
θα στο τεκμηριωσω να στο κανω ποιο αστειο.
ο σλουκας ειναι κακιστος στα ποδια και αδιαφορος στα χερια. η κινηση του τοσο πλαγια οσο καθετα ειναι αργη στην αντιδραση και δεν αναπτυσει ταχυτητα, μενει συνεχεια πισω απο τα σκριν δημιουργοντας κενο. με τα χερια δεν πολυ ασχολειται γιατι το μυαλο του ειναι στα ποδια (συνηθες για τετοιους παικτες), κοινος liability αμυντικα. οτι ειναι πολυ καλητερος επιθετικα ειναι πασιφανες αν και το decision making του δεν ειναι και το καλητερο.επεισης λογο διαφορας ειδικου βαρους τον ποιανει μια πλημυρρα.

ο δυσμοιρος ο ξανθοπουλος ειναι αξιοπιστος αμυντικα μιας και τον βοηθουν τα ποδια του: δεν ειναι καλαθης αλλα σιγουρα δεν ειναι και σλουκας. επιθετικα οι παγιδες των ρωσσων αποκαλυψαν ενα απο τα μεγαλητερα μειονεκτημα του-οτι μπορεις να τον πνιξεις ευκολα. με βοηθεια (σκαλοπατακια)αντιμετωπιζεται. Δεν ειναι καποιος μεγαλος σκορερ και για αυτο δεν εποιασε σε μεγαλη ομαδα, με το μυαλο του ομως το κρυβει αφου παιρνει τις προσπαθειες που του αναλογους (ασχετος καταληξης).ειναι πολυ καλο πασερ και βλεπει γηπεδο (δεν ειναι και τεοντοσιτσ).

ελπιζω να σε διασκεδασα.


Πλημμυρα;Oπως στο χτεσινο παιχνιδι που ο σλουκας ειχε 3 ασσιστ και 0 λαθη και ο ξανθοπουλος 4 λαθη και 2 ασσιστ.
Μαλλον αλλο ματς ειδες.Για την αμυνα ειναι εμφανες οτι εχεις προκαταληψεις.
Οταν λες δεν ασχολειται με τα χερια μαλλον ειδες παλι αλλο ματς.Εγω τον ειδα να τα χρησιμοπιει μια χαρα εκανε και 3 κλεψιματα.Γα τα σκριν ολοι οι παικτες τρωνε σκριν,ακομα και ο διαμαντιδης ακομα και στο ΝΒΑ δεν εχω δει παικτη να μην τρωει σκριν.Φανταζομαι και ο ξανθοπουλος τρωει σκριν
Και το πιο σημαντικο δεν εχει σημασια η αμυνα ενος pg, ειναι ο λιγοτερο σημαντικος παικτης μιας αμυνας ο πιο σημαντικος ειναι ο σεντερ που καλυπτει το κεντρο και μαζευει ολα τα ριμπαοουντ.Η αμυνα ενος pg εχει απειροελαχιστο impact στην αμυντικη επιδοση μας ομαδας.Και βεβαια διαφωνω οτι ο ξανθοπουλος ειναι καλυτερος αμυντικος του σλουκα

Βεβαια αυτο που ισχυει κατα εσενα για τον σλουκα ισχυει για τον τεοντοσιτς.Καλυτερος ο ξανθοπουλος στη αμυνα καλυτερος ο τεοντοσιτς στην επιθεση.Αρα εσυ ως προπονητης θα εκοβες τον τεοντοσιτς....
Επισης ο σιγαλας καλυτερος του γκαλη στην αμυνα φανταζομαι θα εκοβες τον γκαλη...

Περιμενε λοιπον μεχρι αυριο που θα κανω μια αναλυση των 5 ασσων εθνικης και θα δεις ποιος ειναι ο καλυτερος και εκει θα εκπλαγεις...
KingCrimson
QUOTE(sir-elric @ Aug 8 2011, 14:40 ) *
θα στο τεκμηριωσω να στο κανω ποιο αστειο.
ο σλουκας ειναι κακιστος στα ποδια και αδιαφορος στα χερια. η κινηση του τοσο πλαγια οσο καθετα ειναι αργη στην αντιδραση και δεν αναπτυσει ταχυτητα, μενει συνεχεια πισω απο τα σκριν δημιουργοντας κενο. με τα χερια δεν πολυ ασχολειται γιατι το μυαλο του ειναι στα ποδια (συνηθες για τετοιους παικτες), κοινος liability αμυντικα. οτι ειναι πολυ καλητερος επιθετικα ειναι πασιφανες αν και το decision making του δεν ειναι και το καλητερο.επεισης λογο διαφορας ειδικου βαρους τον ποιανει μια πλημυρρα.

ο δυσμοιρος ο ξανθοπουλος ειναι αξιοπιστος αμυντικα μιας και τον βοηθουν τα ποδια του: δεν ειναι καλαθης αλλα σιγουρα δεν ειναι και σλουκας. επιθετικα οι παγιδες των ρωσσων αποκαλυψαν ενα απο τα μεγαλητερα μειονεκτημα του-οτι μπορεις να τον πνιξεις ευκολα. με βοηθεια (σκαλοπατακια)αντιμετωπιζεται. Δεν ειναι καποιος μεγαλος σκορερ και για αυτο δεν εποιασε σε μεγαλη ομαδα, με το μυαλο του ομως το κρυβει αφου παιρνει τις προσπαθειες που του αναλογους (ασχετος καταληξης).ειναι πολυ καλο πασερ και βλεπει γηπεδο (δεν ειναι και τεοντοσιτσ).

ελπιζω να σε διασκεδασα.


ο Ξανθοπουλος δεν ειναι κακος παικτης απλα ειναι ενας μετριος παικτης για μετρια ομαδα (πανελληνιος φετος), δε μπορει να κανει τιποτα καλα (οργανωση - αμυνα) για το επιπεδο της εθνικης, να σου θυμισω και τα 5 λαθη που ειχε χτες, ειναι ανυπαρκτος επιθετικα σε ολη του τη καριερα και θα δημιουργησει τεραστια miss match για τις αντιπαλες επιθεσεις, λογω και μονο του υψους του. Υπαρχουν αρκετοι που δικαιουνται να ναι στη θεση του Ξανθοπουλου και ενας ειναι ηδη ο Μαντζαρης, που πρεπει να του δωσει οπωσδηποτε περισσοτερο χρονο.
Τωρα για τη συγκριση του με το Σλουκα τι να πω..αν εσενα δε σε πειθει αυτο που επαιξε χτες για 2η μολις εμφανιση του με την εθνικη, δεν εχω κατι αλλο να παραθεσω
petrovic
εμένα με έχει ξενερώσει ΠΟΛΥ η σειρά των φιλικών. με Βελγιο και Πολωνία και 10 φορές Ιταλία θα προετοιμαστεί η ομάδα; που είναι Ισπανία, Σερβία, Γαλλία;

κάτι τέτοιες λεπτομέρειες πραγματικά μου τη βιδώνουν , γιατί είναι δουλειά όχι των παικτών ,αλλά της διοίκησης. σε τετοιο επίπεδο και να μην είναι όλα στην εντέλεια; πολύ κρίμα.

a bullet for your head
QUOTE(petrovic @ Aug 8 2011, 16:22 ) *
εμένα με έχει ξενερώσει ΠΟΛΥ η σειρά των φιλικών. με Βελγιο και Πολωνία και 10 φορές Ιταλία θα προετοιμαστεί η ομάδα; που είναι Ισπανία, Σερβία, Γαλλία;

κάτι τέτοιες λεπτομέρειες πραγματικά μου τη βιδώνουν , γιατί είναι δουλειά όχι των παικτών ,αλλά της διοίκησης. σε τετοιο επίπεδο και να μην είναι όλα στην εντέλεια; πολύ κρίμα.

Εδω δεν εχεις αδικο...
Εκτος της δυναμικοτητας των αντιπαλων,θα επρεπε η Εθνικη να δοκιμαστει & με ομαδες που ακολουθουν διαφορετικο τεμπο.
pmam
Να μην ξεχνάμε πάντως ότι ο Ξανθόπουλος είναι πολύ καλό παιδί!
topscorer
QUOTE (pmam @ Aug 8 2011, 22:37 ) *
Να μην ξεχνάμε πάντως ότι ο Ξανθόπουλος είναι πολύ καλό παιδί!


ναι ρε φιλε
ο χατζηγεωργιου θελει να τους παντρεψει
ο ξανθοπουλος,ο κουφος,ο καιμακογλου,ο φωτσης

δεν θα ειναι αδικια να εχουμε τα καλυτερα παιδια και να μην παρουμε μεταλλιο???
PanosIlio
Τελικά, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τι είναι αυτό που θέτουμε ως προτεραιότητα σαν φίλαθλοι?

Να παίρνει η Εθνική μετάλλιο ή να βλέπουμε την Εθνική και να γουστάρουμε????

Εγώ πάντως προτιμώ το 2ο, το οποίο 2ο μπορεί να περιλαμβάνει το 1ο αλλά δεν είναι και απαραίτητο.
sir-elric
QUOTE(PanosIlio @ Aug 9 2011, 11:40 ) *
Τελικά, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τι είναι αυτό που θέτουμε ως προτεραιότητα σαν φίλαθλοι?

Να παίρνει η Εθνική μετάλλιο ή να βλέπουμε την Εθνική και να γουστάρουμε????

Εγώ πάντως προτιμώ το 2ο, το οποίο 2ο μπορεί να περιλαμβάνει το 1ο αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

ας μην το ξεχναμε ποτε αυτο! και μην ξεχναμε οτι μιλαμε για εθνικη του ελληνισμου και οχι πια μονο για την εθνικη ελλαδος.
την μεταλολαγνια ας την αφησουμε στην ομοσπονδια και στον σωληνα
A.CAB
http://www.gazzetta.gr/article/item/215316...-louka-apo-fiba

Δικαιώθηκε ο Μαυροκεφαλίδης.
antpet
Μολις διαβασα πριν απο λιγο αυτο το αρθρο.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128744893

Γνωριζει κανεις για πια βομβα αναφερετε οτι θα σκασει αποψε?
Ελπιζω να μην υπαρχει περιπτωση να την κανει και καπιος αλλος παικτης?
a bullet for your head
QUOTE(A.CAB @ Aug 9 2011, 16:15 ) *
http://www.gazzetta.gr/article/item/215316...-louka-apo-fiba

Δικαιώθηκε ο Μαυροκεφαλίδης.

Και βεβαια θα δικαιωνοταν,εφοσον ολα οσα υποστηριζε ηταν υπαρκτα & αληθινα...
Οταν λοιπον υπαρχει ανεπαρκεια διαχειριστικης ικανοτητας & μπαινουν στην μεση & οι ψευτο-εγωισμοι,το αποτελεσμα ειναι να εκτιθεσαι...
Και καλα εντος των συνορων,αλλα & εκτος αυτων?

QUOTE(PanosIlio @ Aug 9 2011, 11:40 ) *
Τελικά, δεν έχω καταλάβει ακόμα, τι είναι αυτό που θέτουμε ως προτεραιότητα σαν φίλαθλοι?

Να παίρνει η Εθνική μετάλλιο ή να βλέπουμε την Εθνική και να γουστάρουμε????

Εγώ πάντως προτιμώ το 2ο, το οποίο 2ο μπορεί να περιλαμβάνει το 1ο αλλά δεν είναι και απαραίτητο.

Μ'αυτη την θεση θα συμφωνησω & εγω.
Να γουσταρουμε βλεποντας μια δυνατη προσπαθεια & καλο μπασκετ.
Και παντοτε να τιθενται ρεαλιστικοι στοχοι.
Στην παρουσα φαση που βρισκεται η εθνικη,το καλυτερο για μενα θα ηταν να ριχτουν στην φωτια,αρκετα νεα μελη,για να ψηθουν,να σφυρηλατηθουν & να αποκτησουν εικονες-παραστασεις-εμπειριες-πατηματα,που θα τους φανουν πολυ χρησιμες-α μελλοντικα,& ανεξαρτητως του οποιου αποτελεσματος & εαν ερθει.
tuareg
QUOTE (KingCrimson @ Aug 8 2011, 15:25 ) *
ο Ξανθοπουλος δεν ειναι κακος παικτης απλα ειναι ενας μετριος παικτης για μετρια ομαδα (πανελληνιος φετος), δε μπορει να κανει τιποτα καλα (οργανωση - αμυνα) για το επιπεδο της εθνικης, να σου θυμισω και τα 5 λαθη που ειχε χτες, ειναι ανυπαρκτος επιθετικα σε ολη του τη καριερα και θα δημιουργησει τεραστια miss match για τις αντιπαλες επιθεσεις, λογω και μονο του υψους του. Υπαρχουν αρκετοι που δικαιουνται να ναι στη θεση του Ξανθοπουλου και ενας ειναι ηδη ο Μαντζαρης, που πρεπει να του δωσει οπωσδηποτε περισσοτερο χρονο.
Τωρα για τη συγκριση του με το Σλουκα τι να πω..αν εσενα δε σε πειθει αυτο που επαιξε χτες για 2η μολις εμφανιση του με την εθνικη, δεν εχω κατι αλλο να παραθεσω


συμφωνω για ξανθοπουλο αν και ο ζουρος φαινεται οτι ειναι ερωτευμενος μαζι του και στο τελος (αν ειναι καλα ο νικ) μη κανει κανα εγκλημα και κοψει το σλουκα.
mephisto22
http://www.sport-fm.gr/article/493159
"Η ρωσική ομάδα προσέφυγε στην παγκόσμια ομοσπονδία μπάσκετ, για την τιμωρία των δύο μηνών που επέβαλλε στον 27χρονο διεθνή η ΕΟΚ και με απόφαση που έγινε γνωστή την Τρίτη (9/8) ο «Λου» έχει το «πράσινο φως» για να αγωνιστεί."


http://www.gazzetta.gr/article/item/215316...ono-apo-spartak
"Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης κι η Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης προσέφυγαν κατά της απόφασης της ΕΟΚ στη FΙΒΑ κι ανακοίνωσαν πως δικαιώθηκαν, αλλά σε παγκόσμια κι ελληνική ομοσπονδία δεν υπάρχει αντίστοιχη ενημέρωση!"



Τελικα τα σαιτ δεν εχουν ολα την ιδια πληροφορηση(δεν λεω ιδια συμφεροντα,το ξεκαθαριζω αυτο wink.gif )





tuareg
QUOTE (mephisto22 @ Aug 9 2011, 18:43 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/493159
"Η ρωσική ομάδα προσέφυγε στην παγκόσμια ομοσπονδία μπάσκετ, για την τιμωρία των δύο μηνών που επέβαλλε στον 27χρονο διεθνή η ΕΟΚ και με απόφαση που έγινε γνωστή την Τρίτη (9/8) ο «Λου» έχει το «πράσινο φως» για να αγωνιστεί."


http://www.gazzetta.gr/article/item/215316...ono-apo-spartak
"Ο Λουκάς Μαυροκεφαλίδης κι η Σπαρτάκ Αγίας Πετρούπολης προσέφυγαν κατά της απόφασης της ΕΟΚ στη FΙΒΑ κι ανακοίνωσαν πως δικαιώθηκαν, αλλά σε παγκόσμια κι ελληνική ομοσπονδία δεν υπάρχει αντίστοιχη ενημέρωση!"



Τελικα τα σαιτ δεν εχουν ολα την ιδια πληροφορηση(δεν λεω ιδια συμφεροντα,το ξεκαθαριζω αυτο wink.gif )


http://www.basketnet.gr/main/3/eok/article...falidi-eok.html
αυτοι εδω εχουν γινει φερεφωνα της εοκ.....ντροπη για την ειρωνια στο τελος στο ανυπογραφο αρθρο

a bullet for your head
To ζητημα με αρκετους απ'αυτους ειναι οτι δεν εχουν καταλαβει οτι ολους εμας μας ενδιαφερει η ροη των ειδησεων & οχι το ''προσωπικο στιγμα''...
Δεν ξερω τι τελικα θα προκυψει ακριβως,ομως ολη αυτη την ιστορια την θεωρω ακρως απαραδεκτη...

Ολοι οσοι εχουν ζησει καταστασεις αναλογες μ'αυτες που ζει ο Μαυροκεφαλιδης,νομιζω οτι καταλαβαινουν πολυ καλα...
Η' ακομη & αυτοι που μπορουν να αντιληφθουν & να συναισθανθουν...
Οσο για τους υπολοιπους...θα πω πως οι παντες κρινονται...
captain charisma
QUOTE(antpet @ Aug 9 2011, 17:14 ) *
Μολις διαβασα πριν απο λιγο αυτο το αρθρο.
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128744893

Γνωριζει κανεις για πια βομβα αναφερετε οτι θα σκασει αποψε?
Ελπιζω να μην υπαρχει περιπτωση να την κανει και καπιος αλλος παικτης?

τι να εννοει ο ποιητης?
Ginobili
QUOTE(tuareg @ Aug 9 2011, 16:34 ) *
συμφωνω για ξανθοπουλο αν και ο ζουρος φαινεται οτι ειναι ερωτευμενος μαζι του και στο τελος (αν ειναι καλα ο νικ) μη κανει κανα εγκλημα και κοψει το σλουκα.

Και πάλι δεν γίνεται να πάει μόνο με Νικ και Σλούκα.Θα πρέπει να πάρει και τον Ξανθόπουλο.Αυτοί οι 3 μαζί με Ζήση και Βασιλειάδη κλείνουν τα γκαρντ και λογικά μαζί με Παπανικολάου+Μπράμος κλείνει όλη η περιφέρεια.
a bullet for your head
Καλα...μιλαμε για παραλληρημα...

http://www.basketnet.gr/main/3/eok/article...-louka-eok.html

Εσυ ρε μεγαλε που εφτιαξες το αρθρο,τι ''αυτοκλητος'' ακριβως εισαι?

Αυτη η εμμονη να ισχυσει τελικα η πειθαρχικη ποινη,δειχνει μονο εμπαθεια & χωλη ενδεχομενως & οχι μια προσπαθεια για την ''κατα γραμμα τηρηση των προβλεπομενων''.
tuareg
QUOTE (Ginobili @ Aug 9 2011, 22:56 ) *
Και πάλι δεν γίνεται να πάει μόνο με Νικ και Σλούκα.Θα πρέπει να πάρει και τον Ξανθόπουλο.Αυτοί οι 3 μαζί με Ζήση και Βασιλειάδη κλείνουν τα γκαρντ και λογικά μαζί με Παπανικολάου+Μπράμος κλείνει όλη η περιφέρεια.


γνωμη μου ειναι οτι θα παει ο ζησης στο ενα μαζι με νικ και σλουκα,θα παρει ολους τους ψηλους και οι μπραμοβασιλειαδηδες θα καλυπτουν και το 3 πισω απο το παπ (ενιοτε και με ανεβασμα καιμακ)
Petran911
Ερώτηση: Το Σοφοκλή θα τον τιμωρήσουν τελικά; Είναι τόσο ανακόλουθοι και καραγικόζηδες; Μήπως αυτή είναι η βόμβα που έλεγαν; Η ερώτηση δεν έχει σχέση με τους παίχτες αλλά με την ομοσπονδία... smiley.gif
Ginobili
QUOTE(tuareg @ Aug 10 2011, 20:31 ) *
γνωμη μου ειναι οτι θα παει ο ζησης στο ενα μαζι με νικ και σλουκα,θα παρει ολους τους ψηλους και οι μπραμοβασιλειαδηδες θα καλυπτουν και το 3 πισω απο το παπ (ενιοτε και με ανεβασμα καιμακ)

Θεωρούμε σίγουρους Καλάθη-Σλούκα-Ζήση-Βασιλειάδη-Μπράμος-Παπανικολάου.Χρειάζεται άλλος ένας περιφερειακός,ειδάλλως...πόσους ψηλούς θα πάρει..? Το να πάρει και Βουγιούκα και Μαυροειδή,και να παίζει ο καιμακόγλου αποκλειστικά στο 3 παρα είναι φορτωμένο,οι σίγουροι είναι Φώτσης-καιμακόγλου(4),Μπουρούσης-Κουφός(5) κι ένας εκ των Μαυροειδή-Βουγιούκα.
Πιστεύω ότι θα τον πάρει τον Ξανθόπουλο,και καλά θα κάνει.Έχουμε έλλειψη ποιότητας στην περιφέρεια και δη στο σκοράρισμα,και θα χρειαστεί περισσότερο το γλυκό σουτάκι του Ζήση παρά οι όποιες οργανωτικές του ικανότητες.Επιπλέον ο Νικ δεν ξέρουμε πόσο έτοιμος θα είναι,και κατά πόσο ποιοτικό χρόνο θα μπορεί να δίνει.
KingCrimson
καλα ολα παιζονται, μπορει πχ να παει ακομα χειροτερα στη συνεχεια ο Ξανθοπουλος και να προτιμησει στη θεση του το Μαντζαρη και πολλα θα εξαρτηθουν και απο τη πορεια του Ν.Καλαθη, για τις ισορροπιες στη τελικη δωδεκαδα. Παντως σε ομαδα Καζλαουσκας ή Γιαννακη θα χαμε απο τωρα σιγουρους 4 σεντερ και να μη πω οτι θα φερναν και τον Ανδρεα (Γλυνιαδακη) πισω απο τις διακοπες
Vas
QUOTE(Ginobili @ Aug 11 2011, 00:41 ) *
Θεωρούμε σίγουρους Καλάθη-Σλούκα-Ζήση-Βασιλειάδη-Μπράμος-Παπανικολάου.Χρειάζεται άλλος ένας περιφερειακός,ειδάλλως...πόσους ψηλούς θα πάρει..? Το να πάρει και Βουγιούκα και Μαυροειδή,και να παίζει ο καιμακόγλου αποκλειστικά στο 3 παρα είναι φορτωμένο,οι σίγουροι είναι Φώτσης-καιμακόγλου(4),Μπουρούσης-Κουφός(5) κι ένας εκ των Μαυροειδή-Βουγιούκα.
Πιστεύω ότι θα τον πάρει τον Ξανθόπουλο,και καλά θα κάνει.Έχουμε έλλειψη ποιότητας στην περιφέρεια και δη στο σκοράρισμα,και θα χρειαστεί περισσότερο το γλυκό σουτάκι του Ζήση παρά οι όποιες οργανωτικές του ικανότητες.Επιπλέον ο Νικ δεν ξέρουμε πόσο έτοιμος θα είναι,και κατά πόσο ποιοτικό χρόνο θα μπορεί να δίνει.



O Μαυροειδής επί Μαρκόπουλου έπαιζε και 4άρι στο Μαρούσι. Αρα μην το αποκλείουμε να κατέβει θέση! Επιπλέον, στην κύπρο είδαμε κάποια λεπτά να παίζουν Βουγιούκας-Μπουρούσης, ή και Μαυροειδής-Βουγιούκας αν δεν κάνω λάθος... (χωρίς μαγάλη επιτυχία)

Βέβαια ένα σχήμα με Καιμακ-Μαυροειδή-Κουφό (πχ) στην 5άδα δεν ξέρω πόσο θα βοηθούσε....

Για μένα η τελευταία θέση θα κριθεί αν θέλει και άλλο γκαρντ ή άλλο σεντερ ο Ζούρος
Πάμε δηλαδή για σίγουρους

1-2 Ζήση-Καλάθη-Σλούκα
2-3 Βασιλειάδη - Μπράμος
3 Παπανικολάου
3-4 Καιμακόγλου
4 Φώτσης
5 Μπουρούση-Κουφό

Και μένουν 2 θέσεις για Βουγιούκα-Μαυροειδή-Ξανθόπουλο

όλα αυτά αν δεν υπάρξει άλλος τραυματισμός ή αν δεν βγάλουν μάτια στο Ριμινι οι Μαντζαρης-Χαραλαμπίδης-Πατ













This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.