Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189
ALdaperan
τοτε το δουλευε καιρό στο μυαλο του icon_drunk.gif

δε μου τη κόβεις τη φόρα smiley.gif
Role Model
Καλησπέρα κι απο εμένα...

Θα συμφωνήσω πως ο Βασιλειάδης έχει γεννηθεί σε λάθος χώρα, αλλά το παράδοξο της υπόθεσης είναι πως αν κοπεί, θα κοπεί από Λιθουανό προπονητή!!!

Πάει, χάλασε ο κόσμος... biggrin.gif
Manu7
Eμ...Έτσι είναι...Όταν επιτέλους παίζεις με μια σοβαρή ομάδα βγαίνουν όλες οι αδυναμίες μας.

Τα σουτ δεν μπαίνουν αλλά το θέμα είναι δεν βγάζουμε και ελεύθερα σουτ!
Η μπάλα δεν γυρίζει τόσο καλά αν εξαιρέσεις ένα 5λεπτο του 1ου δεκαλέπτου που η μπάλα ακουμπούσε στον Σόφο.
Πικ εν ρολ δεν βγάζουμε γιατί η άμυνα των Σέρβων είναι καλή και αν η διαιτησία ήταν σωστή θα ήταν ακόμα καλύτερη.
Αιφνιδιασμό δεν βγάζουμε.Το θέμα είναι αν έχουμε επιλέξει να μην βγάζουμε αιφνιδιασμούς και να πάμε σε πιο σετ παιχνίδι για να δούμε πως θα αντιδράσει η ομάδα σε τέτοιες καταστάσεις.Αλλιώς η Σερβία έχει κόψει όλες τις προσπάθειες μας να τρέξουμε.

Ο Καλάθης σε ένα τέτοιο παιχνίδι ήταν πολύ κακός όπως και όλα τα παιδιά που είναι πιο νέα στην Εθνική.
Εντάξει δεν τα βλέπω όλα μαύρα.Απλά πρέπει να κάνουμε κάποιες παρατηρήσεις αντίστοιχα όταν δεν παίζουμε καλά τη στιγμή που αποθεώναμε όταν παίζαμε καλά.Καλό είναι αυτό όμως.Και καλό είναι που το ματς θα είναι ντέρμπι.wink.gif

YΓ:Από τη Σερβία πάντως θεωρώ ότι κάνει καλό παιχνίδι ο Τεόντοσιτς μιας και δεν παίρνει τα τρελά του σουτ τη στιγμή που μαρκάρεται πολύ καλά αλλά βγάζει πάσα όπου θέλει.Ο Κριστιτς είναι εξαιρετικός και μαζί του ο Τέπιτς και ο Σαβάνοβιτς.

Weekendman
Και τώρα επιστρέψαμε στις παλιές...καλές εποχές μπασκετικού μίσους με τους Σέρβους...
Manu7
Ποιον να πρωτοχειροκροτήσω δεν ξέρω για την συμπεριφορά του...

YΓ:Ο Σόφο τις έτρωγε από όλους και δεν καταλάβαινε τίποτα...tongue.gif
GK_23
QUOTE(Weekendman @ Aug 20 2010, 00:13 ) *
Και τώρα επιστρέψαμε στις παλιές...καλές εποχές μπασκετικού μίσους με τους Σέρβους...

Αυτά που ακούγονται από τους τηλεσχολιαστές της ΕΡΤ μας ντροπιάζουν ακόμα περισσότερο...
Πραγματικά ξεφτίλα αυτά που συνέβησαν απόψε και για εμάς και για τους Σέρβους...
Reggie Miller #31
Ο Σόφο δε νιώθει.Αλλά ποιον βαρούσα τον Τεό ή τον Φώτση;
Οι σχολιαστές και ειδικά ο Χατζτέτοιος πότε θα πάει σπίτι του;Προπαγάνδα σε φιλικό!!!!
Ο Χριστοδούλου έδωσε σύνθημα!!! tongue.gif

Ο Φώτσης άγιος δεν έκανε τίποτα.Ο Κρίστιτς είχε πάει λέει και τον χτυπούσε από πίσω.Ο Σόφο δηλαδή από μπροστά τον χτυπούσε αυτόν που ήταν κάτω;

Και όλα αυτά δημιουργήθηκαν επειδή αδικήθηκε ο Σοφός και έδωσε κατάρες και επειδή υπάρχει μεγάλη πίεση στη σημερινή εποχή,λόγω οικονομικής κρίσης κτλ κτλ smiley.gif
Razorblade Fish
Αφου ο Μπιελιτσα επεζησε σημερα ειναι παλικαρι!
Weekendman
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:17 ) *
Αυτά που ακούγονται από τους τηλεσχολιαστές της ΕΡΤ μας ντροπιάζουν ακόμα περισσότερο...
Πραγματικά ξεφτίλα αυτά που συνέβησαν απόψε και για εμάς και για τους Σέρβους...

Κανονικά για το μπουνίδι πρέπει να υπάρξουν ποινές και τιμωριές και στις 2 πλευρές για Μουντομπάσκετ, αλλά εδω σε επίσημη διοργάνωση ο Βαρεχάο έβαλε επίτηδες στόχο τον Ζήση και δεν υπήρξαν καθόλου συνέπειες ,οπότε τι να λέμε τώρα...
ComingUpRoses
Σοφο . Ενα τερας της φυσης ... Τι λεει αυτος ο ανθρωπος!
Nenad
Τι εγινε ρε παιδια?? Μπορει καποιος να περιγραψει, γιατι δεν το βλεπω το ματς!

Aπο contra.gr

Απίστευτα πράγματα στο ΟΑΚΑ. Σε ρινγκ μετατράπηκε το κλειστό με τους παίκτες των δύο ομάδων να ντύνονται μποξέρ και να ανταλλάσσουν γροθιές. Όλα ξεκίνησαν με τον Μίλος Τεόντοσιτς να επιτίθεται στον Φώτση.
traveller
Τι του είπε /έκανε ο Τεόντοσιτς του Φώτση??? Δεν κατάλαβα ακριβώς. Για να αγριέψει πάντως έτσι ο Φώτσης κάτι πρέπει να έπαιξε.


Υ.Γ Έλεος πια με αυτό το "οι παίχτες είναι φίλοι μεταξύ τους"

QUOTE(Nenad @ Aug 19 2010, 22:22 ) *
Όλα ξεκίνησαν με τον Μίλος Τεόντοσιτς να επιτίθεται στον Φώτση.


Εγώ το αντίθετο είδα αλλά δεν έχει σημασία. Κάτι πρέπει να παίχτηκε για να αντιδράσει έτσι ο Φώτσης
Flexo
Πήγε ο Φώτσης να του μιλήσει και έφαγε μπουνιά! Εκεί όλα ξεκίνησαν και ήταν αναμενόμενη η αντίδραση του Φώτση.

Γενικότερα ο Τεόντοσιτς είναι προβληματικός όσο αφορά την συμπεριφορά του και αυτό πρέπει να το τονίσουμε γιατί μόνο ο Διαμαντίδης τα είχε ακούσει.

Μέγας καραγκιόζης ο Κρστιτς που πετάει καρέκλα ενώ πριν χτυπούσε τον Σοφο συνεχώς από πίσω. Και εκεί αναμενόμενο να αντιδρασει ο Μπουρού.
Manu7
QUOTE(traveller @ Aug 20 2010, 00:24 ) *
Τι του είπε /έκανε ο Τεόντοσιτς του Φώτση??? Δεν κατάλαβα ακριβώς. Για να αγριέψει πάντως έτσι ο Φώτσης κάτι πρέπει να έπαιξε.


Υ.Γ Έλεος πια με αυτό το "οι παίχτες είναι φίλοι μεταξύ τους"

Bασικά όλα ξεκινούν από το ανύπαρκτο φάουλ σε τρίποντο του Φώτση.Ο Τεόντοσιτς με τον Βελίτσκοβιτς διαμαρτύρονται με τον Τεόντοσιτς να αρχίζει φαίνεται τα γαλλικά στον Φώτση ο οποίος του την λέει και αυτός και μετά ο Σέρβος ως καλό π*****ακι που είναι του ρίχνει ένα μπουκέτο(ψόφιο βέβαια tongue.gif) και μετά αρχίζει το έλα να δεις με τον Φώτση να κηνυγάει παντού τον Τεόντοσιτς και όλοι οι άλλοι να ρίχνουν και από μία σε όποιον έβρισκαν μπροστά τους.

QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 00:25 ) *
Γενικότερα ο Τεόντοσιτς είναι προβληματικός όσο αφορά την συμπεριφορά του και αυτό πρέπει να το τονίσουμε γιατί μόνο ο Διαμαντίδης τα είχε ακούσει.

Ε ότι ο Τεόντοσιτς είναι μέγας Τσόγλανος με το Τ κεφαλαίο είναι γνωστό...
Reggie Miller #31
QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 00:25 ) *
Πήγε ο Φώτσης να του μιλήσει και έφαγε μπουνιά! Εκεί όλα ξεκίνησαν και ήταν αναμενόμενη η αντίδραση του Φώτση.

Γενικότερα ο Τεόντοσιτς είναι προβληματικός όσο αφορά την συμπεριφορά του και αυτό πρέπει να το τονίσουμε γιατί μόνο ο Διαμαντίδης τα είχε ακούσει.

Μέγας καραγκιόζης ο Κρστιτς που πετάει καρέκλα ενώ πριν χτυπούσε τον Σοφο συνεχώς από πίσω. Και εκεί αναμενόμενο να αντιδρασει ο Μπουρού.


Ο Διαμαντίδης πότε τα άκουσε γιατί μου διαφεύγει;
Ο Μπουρού πιο πολύ να τους χωρίσει πήγε.Φυσικά ο Τεό φταίει για όλα!
Nenad
Καλα παιδια, εχω αηδιασει, ντροπη για την ιστορια των δυο χωρων. Δεν εχω λογια για τον τεοντοσιτς πλεον. Απο το Αει γ@@@ κω@@ελληνες με την ΑΕΚ, στο φτυσιμο στον ΔΔ, στο σημερινο. Οσο για τον αλλον τον κακομοιρη που χτυπησε με καρεκλα τον Μπουρουση...τι να πει κανεις? Παιχτης του ΝΒΑ, αλλα το αιμα νερο δεν γινεται. Εχασα πασα ιδεα για τους Σερβους.
casius
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα

Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό αλλά δεν είχα την ευκαιρία να συμμετάσχω

Λυπάμαι που θα πάρω θέση για ένα τόσο άσχημο γεγονός.

Κατακριτέο και για της δυο πλευρές , θα μυ εποτρέψουν οι φίλοι όμως να πω πως ο Φώτσης δεν χειροδίκησε ενάντια στον Τεόντοσιτς.

Έιναι σαφές πως ο εγωισμός των Σέρβων και το αίσθημα ανωτερότητας που έχουν εκ φύσεως να μην αποδέχεται ορισμένα , κακώς, σφυρίγματα εναντίων τους.......ίσως για αυτό έχουν μάθει να απαντούν με καρέκλες στα κεφάλια...

Είμαι όμως της άποψης πως ότι σπέρνεις θερίζεις και καλό είναι να θυμηθούν πως οι ίδιοι είχαν μετατρέψει σε παρωδίες(φίλε μου που είπες το ανάλογο για το τουρνουα μην το παρεξηγήσεις δεν είναι προσωπικο εννοείται) ολόκληρες ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ.

Στο μπασκετικό κόσμο αυτά δεν ξεχνιούνται και μην ξεχνάτε πως αρκετοί απο τους παίκτες που ώρα είναι κοντά στα 30 στο ευρωπαικό μπάσκετ γαλουχήθηκαν απο έφηβοι σε τέτοιες νοοτροπίες.....


Ευχαριστώ για την φιλοξενεία.

Υ.Γ.Θυμάμαι εποχές που σε επίσημα είχαμε κάκιστες διαιτησίες.....καρέκλα δεν πήρε κανείς Έλληνας πάίκτης.......
Hakeem Olajuwon
95 χρηστες διαβαζουν αυτο το θέμα.Αν δεν ειχαν πέσει τα μπουνιδια ζητημα να ηταν 10.
Ποσο πουλαει η βια τελικα rolleyes.gif
Flexo
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 00:29 ) *
Ε ότι ο Τεόντοσιτς είναι μέγας Τσόγλανος με το Τ κεφαλαίο είναι γνωστό...


Το έθεσα όσο πιο ευγενικά γινόταν!


QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 00:29 ) *
Ο Διαμαντίδης πότε τα άκουσε γιατί μου διαφεύγει;
Ο Μπουρού πιο πολύ να τους χωρίσει πήγε.Φυσικά ο Τεό φταίει για όλα!


Είχε χτυπήσει τον Διαμαντίδη στους τελικούς και εκείνος με την σειρά του τον έφτυσε.
Το γνωστό βιντεάκι αναφερόταν μόνο στον Διαμαντίδη στοχοποιώντας τον στους κάφρους που έβγαζαν εμετικά πανό.
sreder
Θα πήγαινα στοίχημα ότι ο Σοφο τον Τεο βαρούσε.Ο Τεο έχει τάση στο φτύσιμο, πρώτα ο Μήτσος,τώρα ο Φώτσης rolleyes.gif
Marciulionis
Κι όμως αυτό που είδαμε είναι η συνέχεια της Α1... Και για κάποιο λόγο βλέπω συνεχώς μπροστά μου με το τέλος της μετάδοσης να πέφτει ένα "ΠΡΟΣΕΧΩΣ"...

Θα καταφέρουμε από ένα "φιλικό" να χάσουμε Σόφο-Φώτση εμείς και Τεόντοσιτς-Κρστιτς οι Σέρβοι στο Μουντομπάσκετ...

Μιλάμε για την ηλιθιότητα σε όλο της το μεγαλείο...
GK_23
QUOTE(Marciulionis @ Aug 20 2010, 00:36 ) *
Κι όμως αυτό που είδαμε είναι η συνέχεια της Α1... Και για κάποιο λόγο βλέπω συνεχώς μπροστά μου με το τέλος της μετάδοσης να πέφτει ένα "ΠΡΟΣΕΧΩΣ"...

Θα καταφέρουμε από ένα "φιλικό" να χάσουμε Σόφο-Φώτση εμείς και Τεόντοσιτς-Κρστιτς οι Σέρβοι στο Μουντομπάσκετ...

Μιλάμε για την ηλιθιότητα σε όλο της το μεγαλείο...

Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...
Flexo
QUOTE(sreder @ Aug 20 2010, 00:35 ) *
Θα πήγαινα στοίχημα ότι ο Σοφο τον Τεο βαρούσε.Ο Τεο έχει τάση στο φτύσιμο, πρώτα ο Μήτσος,τώρα ο Φώτσης rolleyes.gif


Όχι. Είχε γίνει ένα κουβάρι Κέσελι με Τσαρτσαρή και είχε πάει από πάνω ο Σόφο. Προφανώς τις έριχνε στον Κέσελι.
Ο Τεοντοσιτς είχε μείνει εκτός.

QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:37 ) *
Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...


Δεν τα δικαιολογεί αυτά καμία διαιτησία. Ακόμα και αν ηταν παράλογη με την απίστευτη αποβολή του Ντούσαν σε φιλικό παιχνίδι.
120
Απαραδεκτα γινανε δυστυχως στο οακα σε ενα "φιλικο" παιχνιδι αν ειναι δυνατον ρε παιδια.Ο τεοντοσιτς δεν ξερω τι ειπε στον φωτση αλλα μετα αντι να τους χωρισουν οι αλλοι μπηκαν και βαρουσαν. Ο σοφο ο κεσελι ο τσαρτσαρης και ο κριστιτς απο οτι ειδα.

Παντως η φαση που ο σοφο συκωνεται και κυνηγαει τον κριστιτς ενω αυτος φευγει προς τα πισω δεν υπαρχει.Μαλακια του σοφο να μπει στον καβγα με τον κεσελι και τον κριστιτς καθως και μαλακια του κριστιτς με την καρεκλα.Παλι καλα που δεν υπηρχαν σοβαροι τραυματισμοι τι να πω..
big_sofo7
Σκεφτειτε ποσα χρονια παιζει μπασκετ ο Σοφο... Ποτε δεν τσακωνετε με κανενα... Μονο χωριζει... το ιδιο εκανε και τωρα.... χωριζε φωτση τεοντοσιτς.... Μεχρι που αρχισε να του ριχνει μπουνιες ο Κρστιτς, που ακομα και τοτε δεν τον επιασε να τον καταπιει...
sreder
QUOTE (sixama23 @ Aug 20 2010, 00:37 ) *
Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...

Διαιτητές ή σοφός?
Όπως αναφέρθηκε πριν μεγάλο ...... όχι ο Τεο αλλά ο σοφός 68.gif
traveller
QUOTE(sixama23 @ Aug 19 2010, 22:37 ) *
Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...


θα συμφωνήσω. οι διαιτητές σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά σφύριζαν απροκάλυπτα υπέρ μας σε σημείο αισχρό. Λες και θα γινόταν κάτι εάν χάναμε ένα ματς
Nenad
Oi Σέρβοι μετέτρεψαν τον αγώνα με την Εθνική σε αγώνα μποξ! Ο Τεόντοσιτς ξεκίνησε τη σύρραξη με τη γροθιά στον Φώτση ενώ ο Κρστιτς γρονθοκόπησε τον Σχορτσιανίτη πριν πετάξει καρέκλα στον Μπουρούση!!!

Απέμεναν 2’40’’ για τη λήξη του φιλικού αγώνα όταν ο Φώτσης κέρδισε φάουλ και πήγε να ζητήσει το λόγο από τον Τεόντοσιτς. Οι δυο τους πλησίασαν πολύ κοντά και ο Σέρβος γκαρντ έριξε γροθιά στον Φώτση και αυτός τον έφτυσε.

Η σύρραξη έπειτα έγινε γενικευμένη με όλους τους Έλληνες και Σέρβους παίκτες να μπαίνουν στο παρκέ για να παίξουν ξύλο. Ο Φώτσης συνέχισε να διαπληκτίζεται με τον Τεόντοσιτς και ο Κρστιτς αποδείχθηκε ως πρωτομάστορας των επεισοδίων.

Σο γενικό χαμό ο σέντερ της Οκλαχόμα πήγε πίσω από τον Σχορτσιανίτη και άρχισε να τον γρονθοκοπεί με μανία. Ο «Σόφο» δεν αντέδρασε παρά αργότερα και όταν όλα έδειχναν ότι τα πνεύματα είχαν ηρεμήσει, οι παίκτες αποσύρθηκαν προς τη μια ρακέτα.

Εκεί ο Κρστιτς άρπαξε μια μεταλλική καρέκλα και την έριξε στο κεφάλι (!) του Μπουρούση, ο οποίος πήγε στο σημείο με σπασμένο χέρι για να εκτονωθεί η ένταση. Έξαλλος ο Καρδιτσιώτης σέντερ με τα αίματα να τρέχουν ποτάμι, κυνήγησε τον Κρστιτς, αλλά αυτός απομακρύνθηκε.

Ολοι κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια (με τους διαιτητές να λήγουν το παιχνίδι άμεσα) για να συνεχίσουν ο, τι άφησαν μισό στο παρκέ. Λίγο έλειψε να έρθουν όλοι στα χέρια ξανά, αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων οι παίκτες κλείστηκαν στα αποδυτήρια.

Καλα, για ολα φταει η διαιτησια. Να σκοτωθουν τοτε, επειδη σφυριξε εσφαλμενα ο Χριστοδουλου. Ελλας το μεγαλειο σου! ΕΛΕΟΣ!
Manu7
To θέμα είναι ότι όποιος έχει κάποιο δίκιο το χάνει γιατί όλοι αντί να πάνε να χωρίσουν τον Τεό και τον Φώτση πήγανε και ρίχνανε και αυτοί.Εκεί διδάξαμε και διδάξανε πολιτισμό.
Marciulionis
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:37 ) *
Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...


Μιλάμε για ένα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας... Δεν υπάρχει απολύτως καμιά δικαιολογία... Το να μιλήσουμε για διαιτησία ξεπερνάει τα όρια του γραφικού και του αστείου...

Ότι το Ακρόπολις είναι ένα πανηγυράκι που στήνουμε και κερδίζουμε πάντα με κάθε τρόπο (κακώς βέβαια) το ξέρουν κι οι πέτρες, δεν νομίζω να είναι υποχρεωμένη οποιαδήποτε ομάδα να συμμετάσχει. Από τη στιγμή που παίρνεις μέρος, "σκάσε και κολύμπα" που λένε...
tzagasdog
Λοιπον γινεται το φαουλακι στον Φωτση ο οποιος πρεπει να χτυπησε δυνατα τον Φωτση στην κοιλια (καραμπινατα επιτιδες...) οπως επαιζε αμυνα. Ο φωτσης κουρασμενος (ηταν και χωμα σημερα το ειδαμε ολοι...) ξεκιναει να του ζηταει το λογο εε μετα απανταει ο Τεο και ξεκινανε τον καυγα.... Μετα κατι γινεται και παει να χτυπησει καποιον ο χοντρος τον κραταει ο Τεοντοσιτς και μολις τον αφηνει παει ο Φοτσης να τον βαρεσει....
τον καταλαβαινει ο Τεοντοσιτς και συγκρουονται
εε μετα πεφτει απο πανω ο Μπιελιτσα και καπακι ο χοντρος που βαραει τον Μπιελιτσα....
εε και μετα τα αλλα τα ειδαμε ολοι....

κοινως πρωτα φταιει ο Χριστοδουλου που εδιωξε τον Ντουντα εκνευριστικε ο Τεοντοσιτς και σαν βλακας την εσκασε στον Φωτση πανω στο σουτ και μετα για καποιο μυστηριο λογο ο Φωτσης παει και τα εκανε σκατα τελειως....

καλα για τον Κριστιτς τι να πει καποιος.... ελεος δηλαδη κοτα με ολο της το μεγαλειο....


υγ1. Καλο παιχτακι ο Κεσελ τελικα ε?

ανεβαζω και βιντεο στο youtube με τα επεισοδια θα ανεβει σε κανα μισαωρο στο προφιλ μου (tzagasdog). Sorry για την μετρια ποιοτητα.
dimkots
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:37 ) *
Υπάρχει ηθικός αυτουργός για το σημερινό. Ο εκνευρισμός των παικτών, ειδικά των Σέρβων, δεν έφτασε από μόνος του σε τέτοια επίπεδα...


Συμφωνώ απόλυτα. Μην τυχόν και χάσει η Ελλάδα στο Ακρόπολις. Έλεος πια με αυτή τη νοοτροπία κάθε χρόνο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ διαιτησία, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ σχολιαστές. Δεν είναι οι Σέρβοι τα καλά παιδιά, αλλά δεν είναι ούτε οι δικοί μας. Μικρο-νοοτροπία του ελληνικού μπάσκετ. Κρίμα.

Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να σχολιάσω το ξύλο, ποιος έριξε σε ποιον, ποιος έφταιγε και ποιος όχι. Για μένα όλοι όσοι μπλέχτηκαν έφταιγαν. Παναθηναϊκός είμαι, με μεγάλη αδυναμία στο Φώτση και μηδενική εκτίμηση στον Τεόντοσιτς ως άνθρωπο, αλλά σήμερα έφταιγε ο Φώτσης κατά τη γνώμη μου. Έχεις πάρει το φάουλ, είσαι μπροστά, έχεις τρεις βολές, σε σπρώχνει ο Χριστοδούλου ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, τι πας και μιλάς; Άστον να κάνει το χαβά του.

Α ρε Βασιλακόπουλε. Μικρέ.
GK_23
QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 00:39 ) *
Όχι. Είχε γίνει ένα κουβάρι Κέσελι με Τσαρτσαρή και είχε πάει από πάνω ο Σόφο. Προφανώς τις έριχνε στον Κέσελι.
Ο Τεοντοσιτς είχε μείνει εκτός.

Δεν τα δικαιολογεί αυτά καμία διαιτησία. Ακόμα και αν ηταν παράλογη με την απίστευτη αποβολή του Ντούσαν σε φιλικό παιχνίδι.

Σίγουρα δεν δικαιολογούνται από επαγγελματίες τέτοιες συμπεριφορές αλλά το φυτίλι το άναψε ο Χριστοδούλου απόψε, κανένας άλλος...

duncan21
QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 00:39 ) *
Όχι. Είχε γίνει ένα κουβάρι Κέσελι με Τσαρτσαρή και είχε πάει από πάνω ο Σόφο. Προφανώς τις έριχνε στον Κέσελι.
Ο Τεοντοσιτς είχε μείνει εκτός.

O Tεοντοσιτς ηταν πεσμενος κατω...

Ντροπη και στις 2 ομαδες φυσικα.Μεγαλυτερη ντροπη στους ηθικους αυτουργους που σωστα προαναφερθηκαν απο καποιο παιδι πιο πανω.Λιγο τσιπα ρε guys δε βλαπτει...
Manu7
QUOTE(sreder @ Aug 20 2010, 00:41 ) *
Διαιτητές ή σοφός?
Όπως αναφέρθηκε πριν μεγάλο πουστρακι όχι ο Τεο αλλά ο σοφός 68.gif

Καλά ότι ο σοφός τα ακούει είναι τραγικό.
Το ματς το είδες φίλε?
Είδες την παρωδία με τη διαιτησία?
Και δεν τον λέω για να υπερασπίσω τον προπονητή του Ολυμπιακού.
Το ίδιο θα έλεγα για κάθε προπονητή που θα βρισκόταν στην ίδια θέση.
Αυτό που συμβαίνει κάθε χρόνο στο ακρόπολις είναι αισχρό...

GK_23
QUOTE(dimkots @ Aug 20 2010, 00:44 ) *
Συμφωνώ απόλυτα. Μην τυχόν και χάσει η Ελλάδα στο Ακρόπολις. Έλεος πια με αυτή τη νοοτροπία κάθε χρόνο. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ διαιτησία, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ σχολιαστές. Δεν είναι οι Σέρβοι τα καλά παιδιά, αλλά δεν είναι ούτε οι δικοί μας. Μικρο-νοοτροπία του ελληνικού μπάσκετ. Κρίμα.

Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να σχολιάσω το ξύλο, ποιος έριξε σε ποιον, ποιος έφταιγε και ποιος όχι. Για μένα όλοι όσοι μπλέχτηκαν έφταιγαν. Παναθηναϊκός είμαι, με μεγάλη αδυναμία στο Φώτση και μηδενική εκτίμηση στον Τεόντοσιτς ως άνθρωπο, αλλά σήμερα έφταιγε ο Φώτσης κατά τη γνώμη μου. Έχεις πάρει το φάουλ, είσαι μπροστά, έχεις τρεις βολές, σε σπρώχνει ο Χριστοδούλου ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ, τι πας και μιλάς; Άστον να κάνει το χαβά του.

Α ρε Βασιλακόπουλε. Μικρέ.

Δεν νομίζω πως έχει σημασία ποιος φταίει φίλε, ότι ομάδα και να υποστηρίζεις...
Manu7
QUOTE(Marciulionis @ Aug 20 2010, 00:44 ) *
Μιλάμε για ένα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας... Δεν υπάρχει απολύτως καμιά δικαιολογία... Το να μιλήσουμε για διαιτησία ξεπερνάει τα όρια του γραφικού και του αστείου...

Ότι το Ακρόπολις είναι ένα πανηγυράκι που στήνουμε και κερδίζουμε πάντα με κάθε τρόπο (κακώς βέβαια) το ξέρουν κι οι πέτρες, δεν νομίζω να είναι υποχρεωμένη οποιαδήποτε ομάδα να συμμετάσχει. Από τη στιγμή που παίρνεις μέρος, "σκάσε και κολύμπα" που λένε...

Ε κακό του κεφαλιού τους που συμμετείχαν δηλαδή?

Ε ρε και να παίζαμε με καμιά Ισπανία φιλικό στην Ισπανία τι θα γινόταν εδώ μέσα...
Flexo
QUOTE(rooster @ Aug 20 2010, 00:43 ) *
O Σοφο βαραει τον Μπιελιτσα, οχι τον Κεσελι.

@flexo
Οταν βλεπεις φιλε μου τον προπονητη σου ο οποιος ειναι 67 ετων να αποβαλλεται απο ενα κομπλεξικο ανθρωπακι χωρις κανεναν λογο, μονο και μονο για να παρει λιγη δοξα, οσο να ναι σου γυρνανε τα μυαλα. Εμενα παντως μου γυρισαν με τον καραγκιοζη, και ας ειμαι και Ελληνας.

Αυτος φταιει για ολα.


Η διαιτησία ήταν τραγική και ήταν ντροπιαστικό να αποβάλουν coach σε φιλικό παιχνίδι που ο ίδιος επέλεξε να τιμήσει με την παρουσία της ομάδας του.

Αλλά το μπάσκετ συνεχίστηκε, μέχρι που ο Τεόντοσιτς αποφάσισε να το καταστρέψει και ο Κρστιτς να αποτελειώσει ότι ξεκίνησε ο συμπαίκτης του.
sreder
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 00:46 ) *
Καλά ότι ο σοφός τα ακούει είναι τραγικό.
Το ματς το είδες φίλε?
Είδες την παρωδία με τη διαιτησία?
Και δεν τον λέω για να υπερασπίσω τον προπονητή του Ολυμπιακού.
Το ίδιο θα έλεγα για κάθε προπονητή που θα βρισκόταν στην ίδια θέση.
Αυτό που συμβαίνει κάθε χρόνο στο ακρόπολις είναι αισχρό...

Οι παλιότεροι πρέπει να είναι και περισσότερο υπεύθυνοι.Και ποιοι είναι οι παλιότεροι?
Προπονητές και διαιτητές 68.gif
dimkots
QUOTE(sixama23 @ Aug 20 2010, 00:47 ) *
Δεν νομίζω πως έχει σημασία ποιος φταίει φίλε, ότι ομάδα και να υποστηρίζεις...


Έχεις δίκιο, μπήκα -κακώς- στο τριπάκι να σχολιάσω το ξύλο, ενώ είπα ότι δε θα το κάνω. Το θέμα είναι ότι ήταν απαράδεκτα πράγματα, από όλους, αυτά. Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα, δεν έχει σημασία ποιος φταίει.
Reggie Miller #31
QUOTE(Flexo @ Aug 20 2010, 00:48 ) *
Η διαιτησία ήταν τραγική και ήταν ντροπιαστικό να αποβάλουν coach σε φιλικό παιχνίδι που ο ίδιος επέλεξε να τιμήσει με την παρουσία της ομάδας του.

Αλλά το μπάσκετ συνεχίστηκε, μέχρι που ο Τεόντοσιτς αποφάσισε να το καταστρέψει και ο Κρστιτς να αποτελειώσει ότι ξεκίνησε ο συμπαίκτης του.


Μη γίνεσαι σαν τους παρουσιαστές ή εθνικάρας.Φταίνε όλοι!Και από τις δύο ομάδες.Και ο Φώτσης που έριξε καντήλια και ο Τεό που κάνει κίνηση να τον χτυπήσει ή να τον απωθήσει ή όπως αλλιώς θέλετε.
OrangeWorld
Ο Φωτσης γιατι παει με επειδεκτικα το δαχτυλο στο στομα δεν μπορω να καταλαβω.Παρε το ανυπαρκτο φαουλ και μην μιλας ρε αδερφε κανεις σαν να μην ξερεις τον Τεοντοσιτς.

Κα8ως επισης εγω γιατι ειδα οτι ο Σοφο η8ελε να προστατεψει τον Τεο και εδωσε δικιο σε αυτον και οχι στον Συμπεκτη του με
το ε8νοσημο Φωτση?
Manu7
QUOTE(sreder @ Aug 20 2010, 00:49 ) *
Οι παλιότεροι πρέπει να είναι και περισσότερο υπεύθυνοι.Και ποιοι είναι οι παλιότεροι?
Προπονητές και διαιτητές 68.gif

Ε ότι μπαίνουν στο ίδιο καλούπι οι προπονητές με τους διαιτητές είναι απίστευτο...

Έχεις δει πολλές αποβολές προπονητή σε φιλικό προετοιμασίας για διαμαρτυρία???
Ginobili
Τελικά αυτόν που βάραγε κάτω ο Σόφο όσο αυτός δεχόταν από πίσω τα "χάδια" του Κρσιτς ήταν ο Κέσελι...??? Επιβίωσε...? Αν ναι....θα πρέπει να είναι πολύ ευχαριστημένοι στον Ολυμπιακό...Ο Κέσελι αντέχει για τα καλά το ξύλο όχι αστεία....ο Σάτο θα του φαίνεται κουνουπάκι.... 69.gif


Κορυφαία στιγμή....όταν ο Σόφο γυρνάει να δει ποιος τον βάραγε.....ο Κρσιτς σε 1'' έφτασε στην μπασκέτα.... laugh.gif
Flexo
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Aug 20 2010, 00:50 ) *
Μη γίνεσαι σαν τους παρουσιαστές ή εθνικάρας.Φταίνε όλοι!Και από τις δύο ομάδες.Και ο Φώτσης που έριξε καντήλια και ο Τεό που κάνει κίνηση να τον χτυπήσει ή να τον απωθήσει ή όπως αλλιώς θέλετε.


Εθνικάρας είναι το τελευταίο πράγμα που θα γινόμουν. Στον Χατζηγεωργίου έχω αδυναμία.
Γράφω ότι είδα και δεν παρεξηγώ τον Φώτση για την αντίδρασή του. Εκεί απλά έπρεπε να τους χωρίσουν και να τελειώσουν όλα.
Marciulionis
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 00:48 ) *
Ε κακό του κεφαλιού τους που συμμετείχαν δηλαδή?

Ε ρε και να παίζαμε με καμιά Ισπανία φιλικό στην Ισπανία τι θα γινόταν εδώ μέσα...



Κακό του κεφαλιού τους που δε κοίταξαν να πάρουν ότι μπορούν από ένα ΦΙΛΙΚΟ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ και να μάθουν να χειρίζονται και καταστάσεις που η διαιτησία σε αδικεί. Λες και κρίνεται ο φοβερός τίτλος του ΝΙΚΗΤΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ για να υπάρχει ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟΣ να νευριάζεις και να δέρνεις. Ειδικά όταν ξέρεις εκ των προτέρων τι είδους διαιτησία θα αντιμετωπίσεις απέναντι στο διοργανωτή. Ή μήπως πρώτη φορά το παρακολουθούσαν το τουρνουά και δεν είχαν ιδέα τι γίνεται κάθε φορά?

Razorblade Fish
QUOTE(Ginobili @ Aug 20 2010, 00:53 ) *
Τελικά αυτόν που βάραγε κάτω ο Σόφο όσο αυτός δεχόταν από πίσω τα "χάδια" του Κρσιτς ήταν ο Κέσελι...??? Επιβίωσε...? Αν ναι....θα πρέπει να είναι πολύ ευχαριστημένοι στον Ολυμπιακό...Ο Κέσελι αντέχει για τα καλά το ξύλο όχι αστεία....ο Σάτο θα του φαίνεται κουνουπάκι.... 69.gif


Κορυφαία στιγμή....όταν ο Σόφο γυρνάει να δει ποιος τον βάραγε.....ο Κρσιτς σε 1'' έφτασε στην μπασκέτα.... laugh.gif

Τον Μπιελιτσα εχει βαλει κατω και βαραει αλυπητα,για αυτο ειπα πως αφου επεζησε σημερα ειναι παλικαρι!
Manu7
Ρε παιδιά απορία:Ποιος ήταν εκείνος ο γυμνός μελαμψός που είχε μπει στο γήπεδο και έριχνε τα μπουκέτα του?
theref
Νομιζω ειναι φανερο οτι αυτη η ομαδα (η δικια μας) δεν ειναι για τελικο μουντομπασκετ ισως ουτε μεταλλιο. Κανονικα Φωτσης και λοιποι πρεπει να αποβληθουν.
Reggie Miller #31
QUOTE(Manu7 @ Aug 20 2010, 01:02 ) *
Ρε παιδιά απορία:Ποιος ήταν εκείνος ο γυμνός μελαμψός που είχε μπει στο γήπεδο και έριχνε τα μπουκέτα του?



Κάποιος που είδε φως και μπήκε!Περισσότεροι σου λέει είμαστε θα ρίξουμε καμία!
Μαμά με βλέπεις;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.